aktualności

 • Babcia i Dziadek pod dobrą opieką - geriatra radzi jak troszczyć się o seniora

  Babcia i Dziadek pod dobrą opieką - geriatra radzi jak troszczyć się o seniora

  Ona jeszcze niedawno lepiła najlepsze pierogi na świecie. On uczył wnuka łowić ryby… Dziś sami potrzebują opieki. Jak zadbać o babcię, czy dziadka, jakie są potrzeby osób starszych i co robić, by jak najdłużej zachowali dobrą kondycję - radzi geriatra Małgorzata Szymala-Pędzik z Kliniki Geriatrii USK, współpracująca z centrum seniora MEDI-system, na Dyrekcyjnej we Wrocławiu.
 • Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

  Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

  Ferie zimowe w całej Polsce rozpoczynają się 15 stycznia i trwają do 25 lutego. Warto w tym czasie skorzystać z szeregu atrakcji, jakie oferują instytucje i placówki kulturalne w poszczególnych miastach. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.
 • Przywitaj świadomie Nowy Rok z Karoliną i Maciejem Szaciłło

  Przywitaj świadomie Nowy Rok z Karoliną i Maciejem Szaciłło

  Mówi się, że Nowy Rok jest najlepszym momentem na wprowadzenie zmian, które mogą uczynić nasze życie lepszym i bardziej szczęśliwym. Każdy z nas chce przecież osiągnąć szczęście, jednak niewiele osób zadaje sobie to kluczowe pytanie: czym ono naprawdę jest? Jak zaplanować zmiany, aby służyły one nam na długo, a nie doprowadzały do kolejnych frustracji.
 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę do domu opieki?

  Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę do domu opieki?

  Żyjemy coraz dłużej i dłużej jesteśmy samodzielni. Jednak z czasem pojawiają się ograniczenia i trudności. Jak rozpoznać moment, w którym przeprowadzka do domu opieki będzie najlepszym rozwiązaniem? Znaczenie mają reakcje osoby starszej, poziom bezpieczeństwa i opieki w warunkach domowych, a także możliwości opiekunów.
 • Jak załatwić dom opieki?

  Jak załatwić dom opieki?

  Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.
 • Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

  Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

  Jedni rzucają się w wir pracy, drudzy wyjeżdżają na urlop ze znajomymi, inni natomiast odwiedzają rodzinę albo siedzą w domu przed telewizorem. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien być celebrowany w rodzinnym gronie. Niestety, nie każdy ma je z kim spędzić.
 • Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Sanus

  Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Sanus

  Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Sanus to placówka, dla której liczy się przede wszystkim dobro podopiecznych. Szlachetną ideą obiektu jest pomoc drugiemu człowiekowi, a także traktowanie go z szacunkiem i godnością. Ten zlokalizowany w Radlinie dom seniora oferuje całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego i opiekuńczego dla 28 osób. Do zakładu przyjmowani są pacjenci, których stan nie wymaga stałego nadzoru lekarskiego oraz hospitalizacji, natomiast konieczne są długotrwałe zabiegi pielęgnacyjne.
 • Dom Troskliwej Opieki SANTORIUS

  Dom Troskliwej Opieki SANTORIUS

  Niełatwo jest pogodzić pracę i życie rodzinne z odpowiedzialną rolą opiekuna osoby starszej. Często brakuje nam czasu, siły, cierpliwości oraz odpowiedniej wiedzy, przez co nie jesteśmy w stanie zaopiekować się naszymi bliskimi. Swoją pomoc oferuje nam Dom Troskliwej Opieki Santorius, zlokalizowany w zacisznej miejscowości Rakoszyce, położonej zaledwie 9 km od Środy Śląskiej oraz około 30 km od Wrocławia.