aktualności

 • Jak przetrwać upały?

  Jak przetrwać upały?

  Czerwiec to czas, kiedy słońce potrafi mocno przygrzać. Upały są bardzo męczące dla naszego organizmu i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Na skutki wysokich temperatur narażone są szczególnie osoby starsze z chorobami układu krążenia i dzieci. Jak zatem ochronić się przed upałem?
 • Turystyka Seniorów w Europie

  Turystyka Seniorów w Europie

  Czy słyszeliście o programie Europe Senior Tourism ? Jest to innowacyjny projekt, który został zaprojektowany przez rząd Hiszpanii. Program wspiera Unia Europejska. Jego celem jest uaktywnianie mniej czynnej zawodowo grupy społecznej i zachęcanie jej do wyjazdów do Hiszpanii w okresie poza wakacyjnym. 
 • Zespół Wypalenia Opiekuna - jak rozpoznać i zapobiec?

  Zespół Wypalenia Opiekuna - jak rozpoznać i zapobiec?

  PORADNIK DLA OPIEKUNÓW DOMOWYCH   W naturalnym cyklu rozwojowym rodziny przychodzi moment, w którym role odwracają się – dorosłe  dziecko przejmuje rolę opiekuna, który jest odpowiedzialny za zdrowie, bezpieczeństwo i  komfort codziennego życia seniora – rodzica, babci, czy dziadka. Według różnych źródeł w Polsce jest ok. milion osób, przebywających w domu pod opieką najbliższych. Kiedy rodzina jest liczna, podział obowiązków pomiędzy jej członków znacznie ułatwia sprawowanie opieki. Jeżeli z różnych powodów jest to niemożliwe, opiekun powinien liczyć się z trudnościami wynikającymi z przeciążenia. Trzeba bowiem pamiętać, że opieka nad osobą starszą, niesamodzielną, wymagającą nieustannego wsparcia sprawowana w pojedynkę jest bardzo trudna i wyczerpująca. O zespole wypalenia opiekuna, objawach i sposobach zapobiegania mówi Ewa Martyniuk, psycholog z ośrodka MEDI-system, która pracuje z podopiecznymi domu opieki i ich rodzinami.
 • Portfel polskiego seniora: co go rujnuje, a co zasila?

  Portfel polskiego seniora: co go rujnuje, a co zasila?

  Z najnowszego raportu przygotowanego przez Krajowy Rejestr Dłużników wynika, że wzrasta liczba zadłużonych seniorów. W rejestrze widnieją nazwiska ponad 233 tys . emerytów. Ich łącznie zadłużenie opiewa na kwotę 2,87 mld złotych. To blisko o 40 proc. więcej, niż w ubiegłym roku. Na długi seniorów składają się przede wszystkim zobowiązania wobec banków lub innych instytucji pożyczkowych (21 proc.), niezapłacony czynsz oraz rachunki za wodę, prąd i gaz (20 proc.), czy zaległe płatności za media (13 proc.). Niskie emerytury i pogłębiające się problemy finansowe powodują, że polski senior szuka alternatywnych źródeł finansowania. W jaki sposób załatać dziurę w portfelu emeryta?
 • Konkurs pt. „Przepis na długowieczność”

  Konkurs pt. „Przepis na długowieczność”

  Ruszamy z kolejnym konkursem dla seniorów!   Każdy chciałby żyć długo i szczęśliwie, ale czy to w ogóle możliwe?   I co zrobić, aby zachować swoje ciało w dobrej kondycji?   Jesteśmy niezwykle ciekawi, jakie odpowiedzi przyjdą na naszą skrzynkę mailową.
 • Dwutygodniowe pobyty w Domu Pogodnej Starości Forsycje

  Dwutygodniowe pobyty w Domu Pogodnej Starości Forsycje

  W miejscowości Brudnów, koło Warszawy znajduje się spokojne miejsce, gdzie seniorzy mogą spędzić swoją jesień życia. Z okien budynku rozciąga się malowniczy widok na Zalew Domaniowski, las i pola uprawne. Otoczenie przyrody sprzyja rehabilitacji osób starszych, a świeże powietrze wpływa na ich dobre samopoczucie. Obiekt położony jest z dala od wielkich aglomeracji miejskich, a panującą tutaj ciszę od czasu do czasu przerwie kumkanie żab, czy śpiew ptaków.
 • Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Osoby starsze nie zawsze mogą same zająć się swoimi sprawami urzędowymi. Niekiedy mają trudności z poruszaniem się, wyjściem z domu, czy dojazdem na drugi koniec miasta. W takiej sytuacji pomocne może okazać się ustanowienie pełnomocnictwa.
 • W trosce o zdrowie i komfort Seniora!

  W trosce o zdrowie i komfort Seniora!

  Zapraszamy do sklepu internetowego SENIOR + WIGOR, który został stworzony na podstawie analizy potrzeb osób w wieku 60+.   www.seniorplus.edu.pl to miejsce, w którym znajdą Państwo szeroki wybór produktów wspierających rozwój seniora w każdym obszarze jego aktywności.
 • Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Na jednośladzie można jeździć w każdym wieku. Jazda na rowerze to sport przyjemny i niezbyt męczący. Jego zaletą jest to, że poprawia nam samopoczucie i usprawnia pracę mięśni oraz stawów. Drodzy seniorzy, jeśli jeszcze nie macie roweru, warto już teraz pomyślec o jego zakupie.