aktualności

 • Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie

  Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie

  W dniach 26 - 27 kwietnia 2018 roku w Lublinie potrwają Dni Dialogu Pokoleń . Głównym celem projektu jest budowanie wzajemnego zrozumienia pośród różnych generacji lublinian. Imprezę rozpocznie uroczysty koncert w Centrum Spotkania Kultur pt. „Jestem tu - jestem z Tobą” , w wykonaniu Piotra Selima i innych lubelskich artystów.
 • Górskie sanatoria - poznaj najciekawsze miejsca

  Górskie sanatoria - poznaj najciekawsze miejsca

  Jesteście zestresowani i przemęczeni? Macie problemy z sercem lub ciśnieniem? A może po prostu potrzebujecie odpocząć w jakimś spokojnym miejscu? Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wczasów będzie pobyt w sanatorium. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam atrakcyjne uzdrowiska w kilku górskich miejscowościach. 
 • Buraki: prawdziwa bomba witaminowo-mineralna dla seniorów

  Buraki: prawdziwa bomba witaminowo-mineralna dla seniorów

  Burak to czerwona bulwa, która kryje w sobie niezwykle cenne dla naszego organizmu składniki odżywcze. Buraki wspomagają pracę wielu organów, mają właściwości oczyszczające, obniżają nadciśnienie tętnicze krwi, a także zwalczają zaparcia i dodają energii. Okazuje się, że nasi przodkowie mieli dobrą intuicję umieszczając je w swoim jadłospisie...
 • Dom Seniora Veteris w Bystrzejowicach Drugich

  Dom Seniora Veteris w Bystrzejowicach Drugich

  Dom Seniora Veteris w Bystrzejowicach działający od lipca 2017 roku to placówka zajmująca się profilaktyką, leczeniem i rehabilitacją osób w podeszłym wieku. Ten parterowy, znajdujący się w cichej i spokojnej okolicy obiekt o powierzchni 720 m2 , zlokalizowany jest około 20 kilometrów od centrum Lublina, a także 15 kilometrów od Świdnika. Jego atutem jest bliskie sąsiedztwo lasów, które doskonale wpływa na spokój ducha i wypoczynek podopiecznych.
 • Dom Opieki Opoka dla Seniora w Warszawie

  Dom Opieki Opoka dla Seniora w Warszawie

  Dom Opieki Opoka zlokalizowany w Warszawie, przy ulicy Sągi 1 oferuje  przyjazne pobyty dla osób starszych, cierpiących na choroby otępienne. Placówkę otworzyła Pani Iwona, potrafiąca łączyć różne emocje i wyrażać ciepło w stosunku do swoich podopiecznych, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z osobami w podeszłym wieku. Największym atutem Opoki jest ciepła i rodzinna atmosfera, a także to, że pensjonariusze objęci są bardzo dobrą opieką pracowników, którzy traktują swoich pacjentów z wyrozumiałością.
 • Te sanatoria warto odwiedzić nad morzem!

  Te sanatoria warto odwiedzić nad morzem!

  Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat. Wyjazd do uzdrowiska jest najtańszą opcją urlopową, ponieważ dzięki dofinansowaniu NFZ lub ZUS na trzytygodniowy pobyt w ośrodku nie wydaje się więcej niż kilkaset złotych. Szukacie sanatoriów nad morzem? Przedstawiamy Wam kilka atrakcyjnych miejsc.
 • Dom Seniora Lublewo

  Dom Seniora Lublewo

  W urokliwej miejscowości Lublewo Gdańskie, położonej w gminie Kolbudy, w budynku nie posiadającym barier architektonicznych, mieszczącym się około 100 metrów od Jeziora Bielkowskiego, znajduje się kameralny Dom Seniora Lublewo . To mały i spokojny ośrodek, zapewniający pełną opiekę medyczną seniorom, którzy z uwagi na wiek mają trudności z samodzielnym radzeniem sobie w życiu codziennym. Ten zlokalizowany zaledwie 14 km od Gdańska obiekt, został wyposażony w przestronny ogród, umożliwiający mieszkańcom spędzanie czasu na świeżym powietrzu.