aktualności

 • Wzrasta liczba polskich stulatków

  Wzrasta liczba polskich stulatków

  Jesteśmy świadkami prawdziwej eksplozji demograficznej. Według Piotra Szukalskiego z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego - w ciągu 20 lat liczba polskich stulatków może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.
 • Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Na cztery tygodnie Wrocław stanie się miejscem integracji, spotkań i radosnego świętowania seniorów z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Od 15 września do 13 października odbędzie się moc wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.
 • Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Które z nich są najlepsze i jak wybrać godną zaufania placówkę dla osoby starszej, wymagającej całodobowej opieki medycznej?
 • Rodzaje balkoników dla seniorów - jaki model wybrać?

  Rodzaje balkoników dla seniorów - jaki model wybrać?

  Kiedy nie wystarczają już zwykłe laski i kule ortopedyczne, z pomocą przyjdą chodziki i balkoniki, których oferta skierowana jest do seniorów po przebytych chorobach, urazach, a także do osób niepełnosprawnych. Sprzęt został wykonany z wytrzymałych materiałów i wyposażony w specjalne uchwyty oraz system kółek, który pozwala na poruszanie się z jednoczesnym obciążeniem niektórych partii ciała.
 • Siłownie plenerowe dobrą alternatywą dla seniorów

  Siłownie plenerowe dobrą alternatywą dla seniorów

  Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna oraz sportowy tryb życia są niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Często, przez siedzący tryb życia i brak ruchu, zarówno dorośli, jak i dzieci zmagają się z problemem otyłości. Aby temu zapobiec, można na przykład skorzystać z darmowych siłowni plenerowych, czyli takich na świeżym powietrzu.
 • Woda w diecie osób starszych

  Woda w diecie osób starszych

  Woda to bardzo ważny składnik w codziennej diecie seniora. Dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej 2 litry płynów dziennie. W przypadku osób starszych jest to szczególnie ważne. Wraz z wiekiem człowiek odczuwa bowiem mniejsze pragnenie, a zbyt mała ilość płynów doprowadzić może do niebezpiecznego dla zdrowia seniora odwodnienia.
 • Warszawski Festiwal Lato Seniora 2017: sprawdź cykl wydarzeń

  Warszawski Festiwal Lato Seniora 2017: sprawdź cykl wydarzeń

  Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Lato Seniora, który potrwa do 15 września. Z tej okazji, w ogrodzie przy ulicy Świętojerskiej 12a w Warszawie będą odbywały się różne aktywności integracyjne, edukacyjne oraz kulturalne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 • Korzystne działanie orzechów włoskich

  Korzystne działanie orzechów włoskich

  Jak wynika z badań opublikowanych przez The Journal of Nutritional Biochemistry - dieta bogata w orzechy włoskie sprzyja większemu zróżnicowaniu mikrobiomu jelitowego. Naukowcy przeprowadzający badania na gryzoniach doszli do zaskakujących wniosków.