aktualności

 • Darmowe obiady dla samotnych seniorów w Płocku

  Darmowe obiady dla samotnych seniorów w Płocku

  16 października ruszył projekt darmowych obiadów dla samotnych seniorów, będących w trudnej sytuacji materialnej, stworzony przez Płocki Wolontariat. Pomoc otrzyma 15 osób, które do 22 grudnia br. będą spotykały się każdego dnia na wspólnych posiłkach.
 • Dom Rencisty „U Renaty” w Ryczówku

  Dom Rencisty „U Renaty” w Ryczówku

  Szukacie miejsca, w którym Wasi bliscy spędzą swoją jesień życia w ciepłej i rodzinnej atmosferze?  Dom Rencisty „U RENATY” będzie odpowiednią placówką spełniającą wszystkie kryteria, aby sprawować profesjonalną opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.
 • Kocham Cię życie! - podsumowanie 1. Targów Seniora w Krakowie

  Kocham Cię życie! - podsumowanie 1. Targów Seniora w Krakowie

  O rynku produktów i usług dla seniorów od wielu lat sporo się mówi, ale niestety niewiele w tym zakresie robi. Postanowiły to zmienić Targi w Krakowie! W dniach 6-7 października w EXPO Kraków odbyły się pierwsze w południowej Polsce targi, dedykowane osobom starszym, przede wszystkim tym aktywnym, otwartym na nowe wyzwania i swoim entuzjazmem zarażającym młodsze pokolenia. Seniorzy podczas wyjątkowych występów artystycznych (np. koncertu chóru gospel, czy pokazu mody) udowodnili, że życiem można się cieszyć w każdym wieku! Trzeba tylko chcieć!
 • Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Na cztery tygodnie Wrocław stanie się miejscem integracji, spotkań i radosnego świętowania seniorów z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Od 15 września do 13 października odbędzie się moc wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.
 • Wyjazd do sanatorium - jak często można korzystać?

  Wyjazd do sanatorium - jak często można korzystać?

  Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego, bądź specjalistycznego. Jego celem jest rehabilitacja, sprawowanie opieki zdrowotnej nad pacjentami z chorobami przewlekłymi oraz szeroko pojęta profilaktyka. Komu przysługuje pobyt w sanatorium, ile to kosztuje i jak często można korzystać z tego typu wyjazdów? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
 • Targi Seniora w Krakowie

  Targi Seniora w Krakowie

  Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 6-7 października odbędą się TARGI SENIORA. Będzie to premiera tak dużej imprezy poświęconej seniorom, organizowana w południowej Polsce.
 • Budowa Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

  Budowa Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

  W Sopocie powstanie Centrum Opieki Geriatrycznej, czyli wysokospecjalistyczna placówka geriatryczno-rehabilitacyjna, która za 2 lata będzie w stanie przyjąć pierwszych pacjentów. Jak powiedziała Prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie, dr Barbara Gierak-Pilarczyk - to nie będzie nowy szpital, a jedynie rozbudowa tego, co jest. 
 • Senior na emeryturze: jak aktywnie spędzić czas wolny?

  Senior na emeryturze: jak aktywnie spędzić czas wolny?

  Jak podaje Centrum Badania Opinii Społecznej, osoby starsze przebywające na emeryturze najczęściej oglądają telewizję, chodzą do kościoła i spotykają się ze znajomymi. Są jednak i tacy, którzy chętniej uczestniczą w życiu kulturalnym. Według badań - 27% seniorów chodzi do kina, 25% do muzeów, galerii i na wystawy, a 23% wybiera teatr i operę. Wniosek z tego taki, że emeryci coraz chętniej biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach. Nie macie pomysłu, jak wykorzystać nadmiar wolnego czasu? Poniżej przestawiamy kilka atrakcyjnych propozycji.
 • Poznaj dietę dopaminową szefa kuchni - Toma Kerridge'a

  Poznaj dietę dopaminową szefa kuchni - Toma Kerridge'a

  Jesień to okres szarości, więc powinniśmy zadbać o taki sposób odżywiania, który dostarczy nam odrobinę przyjemności. Przedstawiamy Wam książkę szefa kuchni Toma Kerridge'a pt. „Dieta szczęścia”, w której znajdziecie ciekawe przepisy oparte o dietę dopaminową. Premiera nowego tytułu odbędzie się już 27 września.
 • Wolne pokoje w Fundacji Sadyba w Bystrej

  Wolne pokoje w Fundacji Sadyba w Bystrej

  We wsi Bystra, położonej w województwie śląskim, nad potokiem Białka w Beskidzie Śląskim, a także na południe od Bielska-Białej położony jest dom Fundacji Sadyba, której celem jest utworzenie i prowadzenie Domów Pomocy Społecznej dla osób potrzebujących. W placówkach znajdą pomoc zarówno osoby starsze, jak i te pozostające w trudnej sytuacji bytowej, a wykwalifikowana kadra pracowników zadba o profesjonalną opiekę i życzliwą atmosferę.