Informacje praktyczne

 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Nowoczesny telefon komórkowy taki jak np. smartfon może przysporzyć wiele problemów osobie w podeszłym wieku. Pewne ograniczenia dotyczące obsługi tego typu urządzenia nie muszą wynikać z braku wiedzy o nowych technologiach, lecz przede wszystkim ze słabszego wzroku. Dlatego, producenci wzbogacają rynek o telefony przeznaczone bezpośrednio dla seniorów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa , zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 
 • Senior na wakacjach: gdzie szukać odpowiednich ofert?

  Senior na wakacjach: gdzie szukać odpowiednich ofert?

  Podczas szukania ofert na letni wypoczynek, seniorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie warunki klimatyczne, dobry hotel oraz wyżywienie dostosowane do wieku, a także stanu zdrowia. Gdzie zatem szukać ofert, które pomogą spędzić udane wakacje?
 • Turystyka Seniorów w Europie

  Turystyka Seniorów w Europie

  Czy słyszeliście o programie Europe Senior Tourism ? Jest to innowacyjny projekt, który został zaprojektowany przez rząd Hiszpanii. Program wspiera Unia Europejska. Jego celem jest uaktywnianie mniej czynnej zawodowo grupy społecznej i zachęcanie jej do wyjazdów do Hiszpanii w okresie poza wakacyjnym. 
 • Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Na jednośladzie można jeździć w każdym wieku. Jazda na rowerze to sport przyjemny i niezbyt męczący. Jego zaletą jest to, że poprawia nam samopoczucie i usprawnia pracę mięśni oraz stawów. Drodzy seniorzy, jeśli jeszcze nie macie roweru, warto już teraz pomyślec o jego zakupie.
 • Dzień Ojca 2017

  Dzień Ojca 2017

  Zespół Domyseniora.pl składa wszystkim Panom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Ojca!
 • Wyniki konkursu pt. „Przepis na długowieczność”

  Wyniki konkursu pt. „Przepis na długowieczność”

  Znamy już wyniki konkursu pt. „Przepis na długowieczność”. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń, które zawiarały cenne wskazówki mówiące o tym, jak żyć długo i szczęśliwie. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi, które spodobały nam się najbardziej! 
 • Zespół Wypalenia Opiekuna - jak rozpoznać i zapobiec?

  Zespół Wypalenia Opiekuna - jak rozpoznać i zapobiec?

  PORADNIK DLA OPIEKUNÓW DOMOWYCH   W naturalnym cyklu rozwojowym rodziny przychodzi moment, w którym role odwracają się – dorosłe  dziecko przejmuje rolę opiekuna, który jest odpowiedzialny za zdrowie, bezpieczeństwo i  komfort codziennego życia seniora – rodzica, babci, czy dziadka. Według różnych źródeł w Polsce jest ok. milion osób, przebywających w domu pod opieką najbliższych. Kiedy rodzina jest liczna, podział obowiązków pomiędzy jej członków znacznie ułatwia sprawowanie opieki. Jeżeli z różnych powodów jest to niemożliwe, opiekun powinien liczyć się z trudnościami wynikającymi z przeciążenia. Trzeba bowiem pamiętać, że opieka nad osobą starszą, niesamodzielną, wymagającą nieustannego wsparcia sprawowana w pojedynkę jest bardzo trudna i wyczerpująca. O zespole wypalenia opiekuna, objawach i sposobach zapobiegania mówi Ewa Martyniuk, psycholog z ośrodka MEDI-system, która pracuje z podopiecznymi domu opieki i ich rodzinami.
 • Konkurs pt. „Przepis na długowieczność”

  Konkurs pt. „Przepis na długowieczność”

  Ruszamy z kolejnym konkursem dla seniorów!   Każdy chciałby żyć długo i szczęśliwie, ale czy to w ogóle możliwe?   I co zrobić, aby zachować swoje ciało w dobrej kondycji?   Jesteśmy niezwykle ciekawi, jakie odpowiedzi przyjdą na naszą skrzynkę mailową.
 • Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Osoby starsze nie zawsze mogą same zająć się swoimi sprawami urzędowymi. Niekiedy mają trudności z poruszaniem się, wyjściem z domu, czy dojazdem na drugi koniec miasta. W takiej sytuacji pomocne może okazać się ustanowienie pełnomocnictwa.
 • BLUMIL - polskie cudo dla niepełnosprawnych

  BLUMIL - polskie cudo dla niepełnosprawnych

  BLUMIL jest rodzajem wózka inwalidzkiego, który jest w stanie pokonać każdą powierzchnię. Został zaprojektowany przez Miłosza Krawczyka. To wynalazek, który może usprawnić życie wielu osób niepełnosprawnych, a w tym także seniorom.
 • „Życie zaczyna się po 60-ce” - relacja z Targów Viva Seniorzy!

  „Życie zaczyna się po 60-ce” - relacja z Targów Viva Seniorzy!

  VIII edycja targów VIVA SENIORZY! przeszła już do historii. Obecność blisko 100 wystawców oraz ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających, nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 60 roku życia.
 • Zaskocz wnuczka i załóż konto na Facebooku!

  Zaskocz wnuczka i załóż konto na Facebooku!

  Największe Targi dla seniorów w Polsce już w połowie maja w Poznaniu! Bogaty program wydarzeń, ekspozycja wystawców i niecodzienne aktywności – to wszystko będzie czekało na zwiedzających w dniach 12-13 maja na Targach Poznańskich.