Informacje praktyczne

 • BLUMIL - polskie cudo dla niepełnosprawnych

  BLUMIL - polskie cudo dla niepełnosprawnych

  BLUMIL jest rodzajem wózka inwalidzkiego, który jest w stanie pokonać każdą powierzchnię. Został zaprojektowany przez Miłosza Krawczyka. To wynalazek, który może usprawnić życie wielu osób niepełnosprawnych, a w tym także seniorom.
 • „Życie zaczyna się po 60-ce” - relacja z Targów Viva Seniorzy!

  „Życie zaczyna się po 60-ce” - relacja z Targów Viva Seniorzy!

  VIII edycja targów VIVA SENIORZY! przeszła już do historii. Obecność blisko 100 wystawców oraz ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających, nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 60 roku życia.
 • Zaskocz wnuczka i załóż konto na Facebooku!

  Zaskocz wnuczka i załóż konto na Facebooku!

  Największe Targi dla seniorów w Polsce już w połowie maja w Poznaniu! Bogaty program wydarzeń, ekspozycja wystawców i niecodzienne aktywności – to wszystko będzie czekało na zwiedzających w dniach 12-13 maja na Targach Poznańskich.
 • Targi Seniora w Krakowie

  Targi Seniora w Krakowie

  Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 6-7 października odbędą się TARGI SENIORA. Będzie to premiera tak dużej imprezy poświęconej seniorom, organizowana w południowej Polsce.
 • Wyniki konkursu pt. Miodowe Lata

  Wyniki konkursu pt. Miodowe Lata

  Z przyjemnością informujemy, że wybraliśmy 5 zwycięzców w konkursie pt. „Miodowe Lata”. Polegał on na rozwiązaniu krzyżówki i opisaniu, z czym kojarzy nam się odkryte hasło. Otrzymaliśmy wiele ciekawych wypowiedzi. Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane nam zgłoszenia. Poniżej umieszczamy listę laureatów oraz ich osobiste interpretacje.
 • GRADYS - ćwiczenia symulacyjne dla osób starszych

  GRADYS - ćwiczenia symulacyjne dla osób starszych

  Chcesz być sprawnym i zdrowym seniorem? Chcesz polepszyć jakość życia swoich bliskich? Skorzystaj z ćwiczeń symulacyjnych GRADYS, które w wirtualnej rzeczywistości usprawniają pamięć i koncentrację, poprawiając myślenie, a także orientację w czasie i przestrzeni.
 • Zalety używania aparatów słuchowych

  Zalety używania aparatów słuchowych

  Problem ze słuchem dotyka około 300 mln ludzi na całym świecie. Mimo tego, aparaty słuchowe wciąż są niechętnie używane. Może to wynikać z tego, że kłopoty ze słuchem były zwykle banalizowane w społeczeństwie. Okazuje się jednak, że dobrze dobrany aparat słuchowy może uchronić przed pogłębiającym się niedosłuchem.
 • Jak uzyskać dotacje na realizację projektów związanych z polityką senioralną?

  Jak uzyskać dotacje na realizację projektów związanych z polityką senioralną?

  Uruchomione środki z funduszy unijnych w nowej perspektywie 2014-2020 dają możliwość wsparcia polityki senioralnej, której bezpośrednimi wykonawcami są domy opieki, ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria i podmioty pokrewne. Oznacza to, że przy udziale środków z Unii Europejskiej swą działalność mogą rozwinąć przychodnie geriatryczne, domy seniorów, domy opieki dziennej dla osób starszych i rodzinne domy opieki, a także inni beneficjenci, których projekty zakładają wdrażanie rozwiązań wspomagających osoby w podeszłym wieku. 
 • Czy uzdrowiska stracą swój status?

  Czy uzdrowiska stracą swój status?

  Jak się okazuje, obiekty, które posiadają status uzdrowiska nie mają gwarancji, że dany obszar spełniał i dalej będzie spełniał wymogi wyznaczone dla uzdrowiska. Według Najwyższej Izby Kontroli - dotyczy to również właściwości leczniczych, klimatu oraz wykorzystania surowców naturalnych.
 • Klinika Pamięci w centrum seniora Angel Care we Wrocławiu

  Klinika Pamięci w centrum seniora Angel Care we Wrocławiu

  W centrum seniora Angel Care we Wrocławiu działa Klinika Pamięci. Jej funkcjonowanie polega na diagnozowaniu chorób demencyjnych na jak najwcześniejszym etapie, a także na edukowaniu w zakresie profilaktyki konkretnych schorzeń. Angel Care zaprasza wszystkie osoby starsze na bezpłatne badania pamięci i konsultacje ze specjalistami.