Informacje praktyczne

 • Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - debata z ekspertami w Warszawie

  Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - debata z ekspertami w Warszawie

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej się starzeje. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w tak dużej skali. Profesjonalna opieka nad seniorami zyskuje na znaczeniu i zaufaniu. Jak usprawnić system usług opiekuńczych nad osobami starszymi? Jak funkcjonują ośrodki seniora? 
 • Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Na cztery tygodnie Wrocław stanie się miejscem integracji, spotkań i radosnego świętowania seniorów z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Od 15 września do 13 października odbędzie się moc wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.
 • Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Warszawie!

  Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Warszawie!

  W niedzielę, 1 października w godzinach 11.00 - 16.00 zapraszamy do warszawskiego Ogrodu Saskiego, gdzie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych . Seniorzy wezmą udział w kolejnej edycji Jarmarku Kreatywności .
 • Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Które z nich są najlepsze i jak wybrać godną zaufania placówkę dla osoby starszej, wymagającej całodobowej opieki medycznej?
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Nowoczesny telefon komórkowy taki jak np. smartfon może przysporzyć wiele problemów osobie w podeszłym wieku. Pewne ograniczenia dotyczące obsługi tego typu urządzenia nie muszą wynikać z braku wiedzy o nowych technologiach, lecz przede wszystkim ze słabszego wzroku. Dlatego, producenci wzbogacają rynek o telefony przeznaczone bezpośrednio dla seniorów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa , zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 
 • Senior na wakacjach: gdzie szukać odpowiednich ofert?

  Senior na wakacjach: gdzie szukać odpowiednich ofert?

  Podczas szukania ofert na letni wypoczynek, seniorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie warunki klimatyczne, dobry hotel oraz wyżywienie dostosowane do wieku, a także stanu zdrowia. Gdzie zatem szukać ofert, które pomogą spędzić udane wakacje?
 • Turystyka Seniorów w Europie

  Turystyka Seniorów w Europie

  Czy słyszeliście o programie Europe Senior Tourism ? Jest to innowacyjny projekt, który został zaprojektowany przez rząd Hiszpanii. Program wspiera Unia Europejska. Jego celem jest uaktywnianie mniej czynnej zawodowo grupy społecznej i zachęcanie jej do wyjazdów do Hiszpanii w okresie poza wakacyjnym. 
 • Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Na jednośladzie można jeździć w każdym wieku. Jazda na rowerze to sport przyjemny i niezbyt męczący. Jego zaletą jest to, że poprawia nam samopoczucie i usprawnia pracę mięśni oraz stawów. Drodzy seniorzy, jeśli jeszcze nie macie roweru, warto już teraz pomyślec o jego zakupie.
 • Dzień Ojca 2017

  Dzień Ojca 2017

  Zespół Domyseniora.pl składa wszystkim Panom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Ojca!
 • Wyniki konkursu pt. „Przepis na długowieczność”

  Wyniki konkursu pt. „Przepis na długowieczność”

  Znamy już wyniki konkursu pt. „Przepis na długowieczność”. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń, które zawiarały cenne wskazówki mówiące o tym, jak żyć długo i szczęśliwie. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi, które spodobały nam się najbardziej!