Informacje praktyczne

 • Szkolenie: Animacja i Metody Pracy z Seniorami

  Szkolenie: Animacja i Metody Pracy z Seniorami

  Centrum Szkoleń i Animacji zajmuje się prowadzeniem aktywnej działalności szkoleniowej i animacyjnej na obszarze województwa lubelskiego i podkarpackiego. Od 2012 roku stara się wychodzić naprzeciw potrzebom edukacyjnym oraz pomagać w rozwijaniu poszczególnych kompetencji zawodowych i społecznych.
 • Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych na Mazowszu

  Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych na Mazowszu

  W 2017 roku MEDI-system - firma świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji zorganizuje w swoich domach opieki 16 bezpłatnych  warsztatów przeznaczonych dla opiekunów domowych. W ubiegłym roku, warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem osób, które zajmują się bliskimi w swoich domach. Wysoka frekwencja uczestników i pozytywne opinie pokazały organizatorom, że opiekunowie nadal chcą poznawać tajniki pielęgnacji i opieki, które pomogą im w codziennym funkcjonowaniu.
 • Parkrun - bezpłatne, cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów

  Parkrun - bezpłatne, cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów

  Parkrun to inicjatywa, która posiada zasięg międzynarodowy. Są to odbywające się co sobotę biegi, na dystansie 5 kilometrów, z pomiarem czasu. Biegi rozgrywają się na prawie wszystkich kontynentach i skupiają setki tysięcy biegaczy amatorów. Udział w imprezie to dobry sposób na utrzymanie kondycji fizycznej, zwłaszcza że każdy uczestnik przemierza trasę w swoim tempie. Zachęcamy do przyłączenia się do rodziny parkrun!
 • Polecane domy opieki w województwie łódzkim

  Polecane domy opieki w województwie łódzkim

  Przed nami kolejne polecane domy opieki. Tym razem skupimy się na województwie łódzkim. Jeśli chcecie znaleźć przyjazną placówkę dla swoich bliskich, przeczytajcie poniższy artykuł.
 • Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Małopolskie Centrum Edukacji „,MEC” zaprasza wszystkich seniorów, którzy ukończyli 60 lat do udziału w bezpłatnych projekcjach filmowych i warsztatach w ramach projektu I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pn. „KRAKOWSKI KLUB SENIORA KINA PARADOX”.
 • Seniorze, zadbaj o swoją pamięć!

  Seniorze, zadbaj o swoją pamięć!

  Krakowska Akademia Pełni Życia serdecznie zaprasza wszystkie osoby po 60 roku życia do udziału w bezpłatnym treningu pamięci, który odbędzie się w ramach projektu badawczego „Pozafarmakologiczne metody wspomagania funkcji poznawczych”, realizowanego w ramach przygotowania pracy doktorskiej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.
 • Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych w Chorzowie

  Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych w Chorzowie

  Opiekujecie się kimś bliskim w domu i chcecie uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji? Ośrodek MEDI-system HONORATA w Chorzowie, znajdujący się przy ulicy Głównej 31 organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych. Spotkania będą prowadzone przez pielęgniarki i rehabilitantów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
 • Polecane domy opieki w województwie pomorskim

  Polecane domy opieki w województwie pomorskim

  Przedstawiamy kolejne polecane domy opieki. Tym razem skupiliśmy się na województwie pomorskim. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca dla swoich bliskich, zobacz jakie są nasze propozycje.
 • Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Właśnie zakończył się corocznie organizowany Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Rozpoczął się 18 listopada i potrwał do 22 grudnia. Dziewiąty raz z rzędu, centrum miasta zapełniło się drewnianymi chatkami, w których można było nabyć świąteczne prezenty dla najbliższych. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko wrocławian, ale także turystów z całego kraju i ze świata.
 • „Wybieram życie” - zbiór poruszających historii mieszkańców domów opieki

  „Wybieram życie” - zbiór poruszających historii mieszkańców domów opieki

  Z przyjemnością informujemy, że ukazała się książka pt. „Wybieram życie - czyli rozmowy o najważniejszym”. Zawiera ona zbiór poruszających historii, które opowiedzieli mieszkańcy domów opieki. Jej autorem jest Tomasz Sobierajski, który przyznał, że rozmowy z bohaterami książki to jedna z najważniejszych lekcji, jakie dostał w życiu.
 • Jak uzyskać dotacje na realizację projektów związanych z polityką senioralną?

  Jak uzyskać dotacje na realizację projektów związanych z polityką senioralną?

  Uruchomione środki z funduszy unijnych w nowej perspektywie 2014-2020 dają możliwość wsparcia polityki senioralnej, której bezpośrednimi wykonawcami są domy opieki, ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria i podmioty pokrewne. Oznacza to, że przy udziale środków z Unii Europejskiej swą działalność mogą rozwinąć przychodnie geriatryczne, domy seniorów, domy opieki dziennej dla osób starszych i rodzinne domy opieki, a także inni beneficjenci, których projekty zakładają wdrażanie rozwiązań wspomagających osoby w podeszłym wieku. 
 • Polecane domy opieki w województwie mazowieckim

  Polecane domy opieki w województwie mazowieckim

  Przedstawiamy kolejny artykuł dotyczący polecanych domów opieki. Tym razem skupiliśmy się na województwie mazowieckim. Jeżeli szukasz odpowiedniej placówki dla swoich bliskich, zobacz co oferują poszczególne domy seniora. 
 • Wykłady w Domu Opieki Złota Jesień w Gdańsku

  Wykłady w Domu Opieki Złota Jesień w Gdańsku

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach o tematyce medycznej, które odbywają się w Domu Opieki Złota Jesień w Gdańsku. Wykłady odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu i są prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny. Odpowiedzialnymi za organizację i przebieg wykładów są: ks. dr Jan Uchwat, pani prof. dr hab. Ewa Pilarska, pani mgr Anna Kankowska.