Informacje praktyczne

 • Targi Seniora w Krakowie

  Targi Seniora w Krakowie

  Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 6-7 października odbędą się TARGI SENIORA. Będzie to premiera tak dużej imprezy poświęconej seniorom, organizowana w południowej Polsce.
 • Wyniki konkursu pt. Miodowe Lata

  Wyniki konkursu pt. Miodowe Lata

  Z przyjemnością informujemy, że wybraliśmy 5 zwycięzców w konkursie pt. „Miodowe Lata”. Polegał on na rozwiązaniu krzyżówki i opisaniu, z czym kojarzy nam się odkryte hasło. Otrzymaliśmy wiele ciekawych wypowiedzi. Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane nam zgłoszenia. Poniżej umieszczamy listę laureatów oraz ich osobiste interpretacje.
 • GRADYS - ćwiczenia symulacyjne dla osób starszych

  GRADYS - ćwiczenia symulacyjne dla osób starszych

  Chcesz być sprawnym i zdrowym seniorem? Chcesz polepszyć jakość życia swoich bliskich? Skorzystaj z ćwiczeń symulacyjnych GRADYS, które w wirtualnej rzeczywistości usprawniają pamięć i koncentrację, poprawiając myślenie, a także orientację w czasie i przestrzeni.
 • Zalety używania aparatów słuchowych

  Zalety używania aparatów słuchowych

  Problem ze słuchem dotyka około 300 mln ludzi na całym świecie. Mimo tego, aparaty słuchowe wciąż są niechętnie używane. Może to wynikać z tego, że kłopoty ze słuchem były zwykle banalizowane w społeczeństwie. Okazuje się jednak, że dobrze dobrany aparat słuchowy może uchronić przed pogłębiającym się niedosłuchem.
 • Jak uzyskać dotacje na realizację projektów związanych z polityką senioralną?

  Jak uzyskać dotacje na realizację projektów związanych z polityką senioralną?

  Uruchomione środki z funduszy unijnych w nowej perspektywie 2014-2020 dają możliwość wsparcia polityki senioralnej, której bezpośrednimi wykonawcami są domy opieki, ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria i podmioty pokrewne. Oznacza to, że przy udziale środków z Unii Europejskiej swą działalność mogą rozwinąć przychodnie geriatryczne, domy seniorów, domy opieki dziennej dla osób starszych i rodzinne domy opieki, a także inni beneficjenci, których projekty zakładają wdrażanie rozwiązań wspomagających osoby w podeszłym wieku. 
 • Czy uzdrowiska stracą swój status?

  Czy uzdrowiska stracą swój status?

  Jak się okazuje, obiekty, które posiadają status uzdrowiska nie mają gwarancji, że dany obszar spełniał i dalej będzie spełniał wymogi wyznaczone dla uzdrowiska. Według Najwyższej Izby Kontroli - dotyczy to również właściwości leczniczych, klimatu oraz wykorzystania surowców naturalnych.
 • Klinika Pamięci w centrum seniora Angel Care we Wrocławiu

  Klinika Pamięci w centrum seniora Angel Care we Wrocławiu

  W centrum seniora Angel Care we Wrocławiu działa Klinika Pamięci. Jej funkcjonowanie polega na diagnozowaniu chorób demencyjnych na jak najwcześniejszym etapie, a także na edukowaniu w zakresie profilaktyki konkretnych schorzeń. Angel Care zaprasza wszystkie osoby starsze na bezpłatne badania pamięci i konsultacje ze specjalistami.
 • Teatr Powszechny w Warszawie - bilety dla seniora za 20 złotych

  Teatr Powszechny w Warszawie - bilety dla seniora za 20 złotych

  Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie zaprasza do skorzystania z oferty dla seniorów. W ramach specjalnego programu, w lutym starsze osoby mogą kupić bilet za 20 złotych. Aby skorzystać z przygotowanej promocji, należy dokonać zakupu biletu w Kasie Teatru.
 • Szkolenie: Animacja i Metody Pracy z Seniorami

  Szkolenie: Animacja i Metody Pracy z Seniorami

  Centrum Szkoleń i Animacji zajmuje się prowadzeniem aktywnej działalności szkoleniowej i animacyjnej na obszarze województwa lubelskiego i podkarpackiego. Od 2012 roku stara się wychodzić naprzeciw potrzebom edukacyjnym oraz pomagać w rozwijaniu poszczególnych kompetencji zawodowych i społecznych.
 • Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych na Mazowszu

  Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych na Mazowszu

  W 2017 roku MEDI-system - firma świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji zorganizuje w swoich domach opieki 16 bezpłatnych  warsztatów przeznaczonych dla opiekunów domowych. W ubiegłym roku, warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem osób, które zajmują się bliskimi w swoich domach. Wysoka frekwencja uczestników i pozytywne opinie pokazały organizatorom, że opiekunowie nadal chcą poznawać tajniki pielęgnacji i opieki, które pomogą im w codziennym funkcjonowaniu.
 • Parkrun - bezpłatne, cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów

  Parkrun - bezpłatne, cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów

  Parkrun to inicjatywa, która posiada zasięg międzynarodowy. Są to odbywające się co sobotę biegi, na dystansie 5 kilometrów, z pomiarem czasu. Biegi rozgrywają się na prawie wszystkich kontynentach i skupiają setki tysięcy biegaczy amatorów. Udział w imprezie to dobry sposób na utrzymanie kondycji fizycznej, zwłaszcza że każdy uczestnik przemierza trasę w swoim tempie. Zachęcamy do przyłączenia się do rodziny parkrun!
 • Seniorze, zadbaj o swoją pamięć!

  Seniorze, zadbaj o swoją pamięć!

  Krakowska Akademia Pełni Życia serdecznie zaprasza wszystkie osoby po 60 roku życia do udziału w bezpłatnym treningu pamięci, który odbędzie się w ramach projektu badawczego „Pozafarmakologiczne metody wspomagania funkcji poznawczych”, realizowanego w ramach przygotowania pracy doktorskiej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.