Informacje praktyczne

 • Jak załatwić dom opieki?

  Jak załatwić dom opieki?

  Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.
 • Przedłużenie konkursu dla seniorów pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Przedłużenie konkursu dla seniorów pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Jesień to piękna pora roku, która maluje nam świat wszystkimi odcieniami zieleni, złota i czerwieni. To również czas, kiedy rodzi się w nas wiele inspiracji. Wytrwali poszukiwacze przetrząsają pobliskie lasy w poszukiwaniu aromatycznych grzybów, gospodynie przyrządzają pyszną zupę dyniową, a dzieci wykonują różne ozdoby na Halloween. Naszą inspiracją zostały natomiast jesienne skarby natury!
 • Kocham Cię życie! - podsumowanie 1. Targów Seniora w Krakowie

  Kocham Cię życie! - podsumowanie 1. Targów Seniora w Krakowie

  O rynku produktów i usług dla seniorów od wielu lat sporo się mówi, ale niestety niewiele w tym zakresie robi. Postanowiły to zmienić Targi w Krakowie! W dniach 6-7 października w EXPO Kraków odbyły się pierwsze w południowej Polsce targi, dedykowane osobom starszym, przede wszystkim tym aktywnym, otwartym na nowe wyzwania i swoim entuzjazmem zarażającym młodsze pokolenia. Seniorzy podczas wyjątkowych występów artystycznych (np. koncertu chóru gospel, czy pokazu mody) udowodnili, że życiem można się cieszyć w każdym wieku! Trzeba tylko chcieć!
 • Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Na cztery tygodnie Wrocław stanie się miejscem integracji, spotkań i radosnego świętowania seniorów z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Od 15 września do 13 października odbędzie się moc wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.
 • Targi Seniora w Krakowie

  Targi Seniora w Krakowie

  Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 6-7 października odbędą się TARGI SENIORA. Będzie to premiera tak dużej imprezy poświęconej seniorom, organizowana w południowej Polsce.
 • Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Warszawie!

  Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Warszawie!

  W niedzielę, 1 października w godzinach 11.00 - 16.00 zapraszamy do warszawskiego Ogrodu Saskiego, gdzie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych . Seniorzy wezmą udział w kolejnej edycji Jarmarku Kreatywności .
 • Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - debata z ekspertami w Warszawie

  Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - debata z ekspertami w Warszawie

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej się starzeje. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w tak dużej skali. Profesjonalna opieka nad seniorami zyskuje na znaczeniu i zaufaniu. Jak usprawnić system usług opiekuńczych nad osobami starszymi? Jak funkcjonują ośrodki seniora? 
 • Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Które z nich są najlepsze i jak wybrać godną zaufania placówkę dla osoby starszej, wymagającej całodobowej opieki medycznej?
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Nowoczesny telefon komórkowy taki jak np. smartfon może przysporzyć wiele problemów osobie w podeszłym wieku. Pewne ograniczenia dotyczące obsługi tego typu urządzenia nie muszą wynikać z braku wiedzy o nowych technologiach, lecz przede wszystkim ze słabszego wzroku. Dlatego, producenci wzbogacają rynek o telefony przeznaczone bezpośrednio dla seniorów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa , zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty.