Domy Seniora

cena

Dom Seniora Paraiso

Najpopularniejsze artykuły

Mapka województw

mapka Domy seniora dolnoslaskie Domy seniora kujawsko-pomorskie Domy seniora lubelskie Domy seniora lubuskie Domy seniora lodzkie Domy seniora malopolskie Domy seniora mazowieckie Domy seniora opolskie Domy seniora podkarpackie Domy seniora podlaskie Domy seniora pomorskie Domy seniora slaskie Domy seniora swietokrzyskie Domy seniora warminsko-mazurskie Domy seniora wielkopolskie Domy seniora zachodniopomorskie

Dzienny dom pomocy społecznej

Dzienne Domy Pomocy Społecznej są ośrodkami wsparcia przeznaczonymi dla osób samotnych lub osób w rodzinach, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy, a są jej pozbawione lub rodzina takiej pomocy nie może zapewnić.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej jest ośrodkiem wsparcia przeznaczonym najczęściej dla określonej liczby osób. A celem jest zorganizowanie czasu wolnego pensjonariuszom – osobom w wieku poprodukcyjnym z danego terenu. Może być to pomoc w zaspokojeniu ich potrzeb, a także wsparcie  w samodzielnym egzystowaniu w środowisku lokalnym.

 

Placówki oferuje różne rzeczy, m.in.: codzienne obiady, terapie zajęciowe - plastyczne, informatyczne, teatralne czy muzyczne. W ośrodkach wsparcia odbywają się rozmaite imprezy kulturalne, uroczystości oraz spotkania okolicznościowe, np. z okazji świąt. Dzienne Domy Pomocy Społecznej bardzo często korzystają z usług pielęgniarek, lekarzy czy też rehabilitantów.

 

Tego typu placówki świadczą środowiskową pomoc i opiekę mieszkańcom danej miejscowości. Domy przeznaczone są dla kilkudziesięciu osób, które mogą spędzać tam czas w godzinach - najczęściej - od 7.00 do 15:00. W zależności od potrzeb czas funkcjonowania placówek ulega wydłużeniu. Dzienny Dom Pomocy Społecznej ma za zadanie udzielać jak najszerszego wsparcia osobom w podeszłym wieku, aby mogły funkcjonować w swoim środowisku zamieszkania. Nadzór nad funkcjonowaniem placówki sprawuje najczęściej Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

autor: Ines

Podobne artykuły

6 najlepiej ocenianych domów seniora

Bywa że osoby starszej wymagają opieki, której nie może zapewnić im rodzina. Wtedy warto przemyśleć pomoc, jaką zapewniają domy seniora w Polsce. Decyzja nigdy nie należy do łatwych – dlatego przedstawiamy sześć najlepiej ocenianych placówek.

Prywatne a państwowe domy opieki

Czym różni się państwowy dom opieki od prywatnego? Wieloma rzeczami. Przede wszystkim konfortem, a co za tym idzie opłatami.

Jak założyć dom spokojnej starości?

Zastanawiasz się jak założyć dom spokojnej starości i nie wiesz od czego zacząć? To wcale nie jest takie trudne. Jednak są określone wymagania, które musisz spełnić, by otworzyć tego rodzaju ośrodek.

Opieka nad osobami starszymi

Zamierzasz podjąć się opieki nad starszą osobą i masz wątpliwości? To zupełnie naturalne. Obawy pojawiają się zawsze, tym bardziej, gdy bierzemy na siebie taką odpowiedzialność. Są jednak rzeczy, na które musisz być przygotowany...

Jak wybrać dom spokojnej starości?

Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Jednak które z nich są najlepsze? Wybór wcale nie jest łatwy...

Domy seniora czy opiekunka?

Życie często zmusza nas do podejmowania trudnych decycji. Jedną z nich jest ta dotycząca przyszłości naszych rodziców, w momencie gdy przestają oni sobie radzić sami. Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie się nimi zająć?

Domy pomocy społecznej - formalności

Chciałbyś skorzystać z pomocy Domu Pomocy Społecznej, ale przerażają cię formalności? To nic strasznego. Sam zobacz...

Najlepsze sanatoria w Polsce

Wybierając sanatorium najlepiej kierować się do tych już sprawdzonych. Wówczas będziemy mieć większą pewność, że spędzony tam czas wykorzystamy w jak najbardziej efektywny sposób.

Dodaj komentarz

Imię:
Miasto:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

dodaj komentarz i zarejestruj mnie

mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

Ostatnio dodane

Dom Seniora JURA

Ocena 0/5

Gulzów

więcej

Ostatnio ocenione obiekty

Dom Seniora Zakoniczyn

Ocena 5/5

Gdańsk

więcej

NZOZ Zakład...

Ocena 4/5

Wieliczka

więcej

Niepubliczny Zakład...

Ocena 5/5

Katowice

więcej

© Copyright by domyseniora.pl