Jak wybrać dom spokojnej starości?

Jak wybrać dom spokojnej starości?
Drukuj Skomentuj

Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Jednak które z nich są najlepsze? Wybór wcale nie jest łatwy...

Wybór domu dla seniora nie jest łatwy. Bo choć tego typu placówek z roku na rok ciągle przybywa, nie wszystkie wyglądają zachęcająco, za to większość jest bardzo droga. Jak więc wybrać odpowiedni dom seniora? Trzeba nieco posiedzieć przy komputerze, poprzeglądać strony internetowe, wybrać te punkty, które podobają nam się najbardziej, no i wybrać się na wycieczkę - po domach seniora.

 

Będąc na miejscu należy porozmawiać nie tylko z pracownikami, ale również z mieszkańcami planówki, gdyż to ich opinie będą dla nas kluczowe. Bo przecież czasem wysoka cena nie oznacza godziwego bytu, a luksusowe wnętrza domowej atmosfery.

 

Przy wyborze domu seniora musimy pamiętać, by znajdował się on w pobliżu miejsca zamieszkania naszych bliskich, by w razie potrzeby móc jak najszybciej dojechać. Ważnym elementem jest też opieka medyczna, bo nie w każdym domu spokojnej starości znajdziemy odpowiednich specjalistów.

 

Cena - ten punkt niestety wielu seniorów odstrasza. Rzadko zdarza się, by renta lub emerytura wystarczyła na pokrycie kosztów pobytu w domu spokojnej starości. Bardzo często bliscy seniora są zmuszeni dopłacać i to nie małe pieniądze, a jak wiadomo, nie wszystkich nas na to stać.

 

O tym wszystkim pamiętajmy wybierając dom seniora. I nie bójmy się krążących plotek czy stereotypów, bo w takich domach rodzą się prawdziwe przyjaźnie i miłości, więzi, których tak często brak w samotnym życiu staruszka...

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe