Domy Seniora

cena

Dom Seniora Paraiso

Najpopularniejsze artykuły

Mapka województw

mapka Domy seniora dolnoslaskie Domy seniora kujawsko-pomorskie Domy seniora lubelskie Domy seniora lubuskie Domy seniora lodzkie Domy seniora malopolskie Domy seniora mazowieckie Domy seniora opolskie Domy seniora podkarpackie Domy seniora podlaskie Domy seniora pomorskie Domy seniora slaskie Domy seniora swietokrzyskie Domy seniora warminsko-mazurskie Domy seniora wielkopolskie Domy seniora zachodniopomorskie

Jak wybrać dom spokojnej starości?

Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Jednak które z nich są najlepsze? Wybór wcale nie jest łatwy...

Wybór domu dla seniora nie jest łatwy. Bo choć tego typu placówek z roku na rok ciągle przybywa, nie wszystkie wyglądają zachęcająco, za to większość jest bardzo droga. Jak więc wybrać odpowiedni dom seniora? Trzeba nieco posiedzieć przy komputerze, poprzeglądać strony internetowe, wybrać te punkty, które podobają nam się najbardziej, no i wybrać się na wycieczkę - po domach seniora.

 

Będąc na miejscu należy porozmawiać nie tylko z pracownikami, ale również z mieszkańcami planówki, gdyż to ich opinie będą dla nas kluczowe. Bo przecież czasem wysoka cena nie oznacza godziwego bytu, a luksusowe wnętrza domowej atmosfery.

 

Przy wyborze domu seniora musimy pamiętać, by znajdował się on w pobliżu miejsca zamieszkania naszych bliskich, by w razie potrzeby móc jak najszybciej dojechać. Ważnym elementem jest też opieka medyczna, bo nie w każdym domu spokojnej starości znajdziemy odpowiednich specjalistów.

 

Cena - ten punkt niestety wielu seniorów odstrasza. Rzadko zdarza się, by renta lub emerytura wystarczyła na pokrycie kosztów pobytu w domu spokojnej starości. Bardzo często bliscy seniora są zmuszeni dopłacać i to nie małe pieniądze, a jak wiadomo, nie wszystkich nas na to stać.

 

O tym wszystkim pamiętajmy wybierając dom seniora. I nie bójmy się krążących plotek czy stereotypów, bo w takich domach rodzą się prawdziwe przyjaźnie i miłości, więzi, których tak często brak w samotnym życiu staruszka...

 

autor: Ines

Podobne artykuły

Najlepiej oceniane domy seniora w woj. dolnośląskim

Szukacie dobrego domu seniora znajdującego się na terenie województwa dolnośląskiego? Niżej znajdziecie najlepiej oceniane placówki. W artykule opisaliśmy miejsca, które zyskały najlepsze opinie wśród użytkowników serwisu Domyseniora.pl.

6 najlepiej ocenianych domów seniora

Bywa że osoby starszej wymagają opieki, której nie może zapewnić im rodzina. Wtedy warto przemyśleć pomoc, jaką zapewniają domy seniora w Polsce. Decyzja nigdy nie należy do łatwych – dlatego przedstawiamy sześć najlepiej ocenianych placówek.

Jak załatwić dom opieki?

Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.

Witamina D i jej zdrowotne właściwości

Witamina D ma cenne właściwości, które pomagają utrzymać układ odpornościowy w dobrej kondycji a także przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powstania niektórych nowotworów. Co więcej, jest niezbędna aby mieć zdrowe i mocne kości oraz zęby.

Odwrócona hipoteka dla seniora

Niskie emerytury to jeden z głównych kłopotów osób starszych. Często trzeba dobrze się nagłowić, aby zmieścić się w domowym budżecie. Stąd odwrócona hipoteka dla seniora może być sposobem na powiększenie dochodów.

Dieta po pięćdziesiątce

Czasami wystarczy kilka drobnych zmian by zauważyć efekty. Dzisiaj przedstawiamy bardzo proste sposoby na to, jak bez wysiłku pomóc sobie w walce ze zbędnymi kilogramami. 

Domy seniora czy opiekunka?

Życie często zmusza nas do podejmowania trudnych decycji. Jedną z nich jest ta dotycząca przyszłości naszych rodziców, w momencie gdy przestają oni sobie radzić sami. Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie się nimi zająć?

Domy pomocy społecznej - formalności

Chciałbyś skorzystać z pomocy Domu Pomocy Społecznej, ale przerażają cię formalności? To nic strasznego. Sam zobacz...

Dzienny dom pomocy społecznej

Dzienne Domy Pomocy Społecznej są ośrodkami wsparcia przeznaczonymi dla osób samotnych lub osób w rodzinach, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy, a są jej pozbawione lub rodzina takiej pomocy nie może zapewnić.

Dodaj komentarz

Imię:
Miasto:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

dodaj komentarz i zarejestruj mnie

mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

Ostatnio dodane

Dom Seniora JURA

Ocena 0/5

Gulzów

więcej

Ostatnio ocenione obiekty

Niepubliczny Zakład...

Ocena 5/5

Katowice

więcej

Tutela. Dom opieki

Ocena 1.1/5

Lublin

więcej

Dom Seniora Zakoniczyn

Ocena 5/5

Gdańsk

więcej

© Copyright by domyseniora.pl