Kiedy życie nas przerasta - dyskusje z ekspertami w Warszawie

Kiedy życie nas przerasta - dyskusje z ekspertami w Warszawie
Skomentuj

Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają 22 czerwca o godz. 18:00 na czwarte i już ostatnie SPOTKANIE O SENSIE – cykl comiesięcznych dyskusji, podczas których poruszane są tematy związane z sensem życia i śmierci. Temat najbliższego spotkania brzmi: Kiedy życie nas przerasta.

Spotkania o sensie to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II, który rozpoczął się w marcu br. i zakończy czerwcowym spotkaniem. Cykl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających. Organizatorzy na poszczególne spotkania zapraszają znanych dziennikarzy, autorów książek, psychologów, psychoterapeutów i duchownych.

 

Najbliższe Spotkanie o sensie zostanie poświęcone tematowi wewnętrznej przemiany duchowej, śmierci i symbolicznemu zmartwychwstaniu. W rozmowie wezmą udział:

 

- Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, coach, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”,
- Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapetka, przewodnicząca Polskiego Forum Transpersonalnego,
- Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter, autor i współautor wielu książek,
- o. Norbert Kuczko OP – dominikanin, duszpasterz akademicki.

 

Etapy żałoby mogą przebiegać w różnym czasie, mogą mieszać się ze sobą. Jedno jest pewne – są zbawienne dla naszego powrotu do zdrowia i pełni sił. – pisze w swojej książce „Możesz odejść, bo cię kocham” Renata Arendt-Dziurdzikowska. (...) Akceptacja nie oznacza rezygnacji, która kojarzy się z klęską i wywołuje lęk, lecz potężną siłę serca, otwarte­go nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Skonfrontowaliśmy się z faktem własnej przemijalno­ści, przeżyliśmy żałobę po tej części siebie, która wierzy, że może kontrolować rzeczywistość, wybierać przyjemne doznania, a nieprzyjemne odrzucać. Narodziła się osoba, która uczy się cieszyć dniem dzisiejszym i nie martwić jutrem. Uczy się umierać i rodzić na nowo każdego dnia.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób różnorodny, bogaty i twórczy jest przybliżane nauczanie Papieża Polaka.

 

22 czerwca, godz. 18:00
CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II
ul. Foksal 11
1 piętro

 

Wstęp wolny!

 

 

źródło: materiały prasowe

 

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie