Domy Seniora

cena

Dom Seniora Paraiso

Dom Spokojnej starości Forsycje

Najpopularniejsze artykuły

Mapka województw

mapka Domy seniora dolnoslaskie Domy seniora kujawsko-pomorskie Domy seniora lubelskie Domy seniora lubuskie Domy seniora lodzkie Domy seniora malopolskie Domy seniora mazowieckie Domy seniora opolskie Domy seniora podkarpackie Domy seniora podlaskie Domy seniora pomorskie Domy seniora slaskie Domy seniora swietokrzyskie Domy seniora warminsko-mazurskie Domy seniora wielkopolskie Domy seniora zachodniopomorskie

Osiedla dla seniorów

Mimo że w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy osiedla dla seniorów mają wielu mieszkańców, w Polsce nadal toczą się dyskusje nad sensem takich inwestycji. Warto wiedzieć, że w takim miejscu oferowane jest nie tylko mieszkanie, ale również fachowa opieka i odpowiednia rehabilitacja. Osiedla dla emerytów mają być miejscem, gdzie starsze osoby będą się czuły swobodnie.

Osiedla dla emerytów powstały już w Radkowie na Dolnym Śląsku i w Stargardzie Szczecińskim. Są to w pełni przystosowane do potrzeb ludzi starszych budynki, wyposażone w windę oraz gabinet lekarski. Wokół tych osiedli jest tworzona cała infrastruktura ze sklepami i specjalistycznymi przychodniami. Zagospodarowano też tereny zielone, tworząc trasy spacerowe, ścieżki rowerowe, co umożliwia aktywne spędzanie czasu sprzyjające dłuższemu zachowaniu sprawności. W Radkowie wprowadzane są też udogodnienia dla mniej sprawnych osób. Na seniorów czeka nie tylko opieka medyczna, ale możliowść zamówienia domowych obiadów z pobliskiej stołówki.Nad sprawami seniorów ma czuwać utworzona przez Urząd Miasta specjalna komórka.

 

Wiele osób zastanawia się czy może podjąć się opieki nad starszą osobą. Jeżeli ty też masz taki dylemat, zobacz: Opieka nad osobami starszymi

 

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc przeprowadzić się do takiego domu dla seniora? Należy skończyć 55 lat i dysponować odpowiednimi funduszami, które umożliwią wykupienie mieszkania dla seniora. Niektórzy decydują się na sprzedaż dotychczasowego, często zbyt dużego lokum. Uzyskane w ten sposób pieniądze pokrywają koszt mieszkania na osiedlu dla emerytów. Panuje opinia, że w ten sposób może podnieść się poziom życia starszych osób, gdyż pozostałe fundusze wystarczają na to, by móc w pełni korzystać z życia.

 

Sprawdź też jak wyglądają domy dla seniorów na zachodzie Europy i za oceanem. Przeczytaj: Domy seniora na Zachodzie

 

Osiedla dla seniorów cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie brakuje jednak głosów przeciwnych. Wiele osób uważa, że takie rozwiązanie może prowadzić do izolowania osób starszych od reszty społeczeństwa. Wydaje się, że te obawy są płonne - każdy ma wybór i sam decyduje o tym, jak chce spędzić jesień swojego życia. Emeryci mieszkający w osiedlu dla seniorów w Radkowie chwalą sobie zarówno warunki życia, jak i otoczenie. Nie czują się wyobcowani, a wręcz przeciwnie. Twierdzą, że panują tu familiarne relacje, co jest miłą odmianą po anonimowości wielkiego miasta. Wiele osób chce mieć kontakt z dziećmi i młodzieżą, jednak jeżeli ktoś szuka spokoju i ciszy na emeryturze, to takie rozwiązanie jest wręcz idealne.

autor: Katarzyna Błasik

Podobne artykuły

Wakacje 2013 dla seniora

Zbliża się lato i czas wyjazdów. Wiele hoteli i biur podróży już przygotowało atrakcyjne oferty wczasów dla seniorów. Jaki wakacyjny kierunek warto wybrać w tym roku?

Dorabianie do emerytury

Świadczenia emerytalne w naszym kraju nie są wysokie i często po odejściu z pracy obniża się stopa życia. Z tego względu wielu seniorów decyduje się na dorabianie do emerytury. Warto jednak pamiętać, że dodatkowy dochód także wpływa na jej wysokość!

Bursztyn i jego właściwości lecznicze

Lecznicze właściwości bursztynu już dawno doceniła medycyna naturalna. Zaleca sie więc używanie kosmetyków wytwarzanych na bazie tego kamienia, picie nalewek a nawet noszenie ozdób z bursztynu. Nazywany kiedyś złotem Północy - bursztyn wspomaga leczenie wielu dolegliwości, obniża ciśnienie a także przyspiesza gojenie się ran.

Ile kosztuje pobyt w domu opieki

Domy opieki to miejsca oferujące pomoc osobom, które z różnych względów nie mogą same o siebie zadbać. Jednak zamieszkanie w takim ośrodku jest odpłatne. To, ile kosztuje pobyt w domu opieki zależy od kilku czynników.

Ochrona przed upadkiem osób starszych

Każdy upadek dla osoby po 65 roku życia może mieć poważne konsekwencje. Często prowadzi do złamań wymagających długiej i męczącej rekonwalescencji. Dlatego też wiedza o tym jak ochronić się przed upadkiem jest ważna nie tylko dla osób starszych, ale również ich opiekunów.

Dla kogo kluby seniora?

Kluby seniora to miejsce dla osób, które nadal są pełne pasji i zaangażowania. Każdy aktywny senior znajdzie tam bogatą ofertę zajęć, które zapełnią mu wolny czas.

Jak wyjechać do sanatorium

Wyjazd do sanatorium to świetny sposób na polepszenie samopoczucia i wypoczynek w atrakcyjnym miejscu. Jednak aby zyskać możliwość leczenia uzdrowiskowego należy dopełnić kilku formalności. Podpowiadamy więc jak dostać skierowanie do sanatorium.

Jak załatwić dom opieki?

Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.

Witamina D i jej zdrowotne właściwości

Witamina D ma cenne właściwości, które pomagają utrzymać układ odpornościowy w dobrej kondycji a także przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powstania niektórych nowotworów. Co więcej, jest niezbędna aby mieć zdrowe i mocne kości oraz zęby.

Odwrócona hipoteka dla seniora

Niskie emerytury to jeden z głównych kłopotów osób starszych. Często trzeba dobrze się nagłowić, aby zmieścić się w domowym budżecie. Stąd odwrócona hipoteka dla seniora może być sposobem na powiększenie dochodów.

Internet dla seniorów

Badania Koalicji "Dojrz@łość w sieci" przeprowadzone na osobach w wieku od 50+ wykazały, że Internet znacznie poprawia i zmienia jakość życia. Internet dla seniorów to źródło użytecznych informacji oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Praca dla seniora

W dobie starzenia się społeczeństwa rynek pracy nie jest przychylny dla seniorów. Nastała konieczność pracowania znacznie dłużej, a miejsca pracy trzeba dostosowywać do starszych pracowników.

Hiszpania dla seniorów

Wielu osobom wydaje się, że wczasy dla seniora ograniczają się jedynie do wyjazdów sanatoryjnych nad morze lub w góry. Jednak nie jest to jedyna możliwość wypoczynku na emeryturze. Wychodząc naprzeciw potrzeb osób starszych, powstało wiele ofert zagranicznych wakacji dla seniora.

Uniwersytety Trzeciego Wieku

Starzenie społeczeństwa staje się faktem - maleje przyrost naturalny i przybywa ludzi w wieku poprodukcyjnym. Jednak wiele badań wskazuje, że starość nie oznacza tylko wieku biologicznego, ale również zmiany zachodzące w naszej psychice. Dlatego tak ważne jest by stale aktualizować wiedzę oraz uczestniczyć w procesach zachodzących w świecie. By jak najbardziej zaktywizować seniorów, należy zachęcać ich do udziału w Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Opieka nad seniorami w domach seniora

Zastanawiasz się jak wygląda opieka nad seniorami w domach seniora? Zapewne różnie, w zależności od ośrodka i każdego jednego człowieka, który się w nim znajduje. Najlepiej wybrać się na wycieczkę i sprawdzić samemu...

Ultradźwięki w fizykoterapii

Fizykoterapia to forma rehabilitacji, podczas której oddziałuje się na ciało różnymi bodźcami fizycznymi. Trzeba tu wymienić temperaturę, prąd elektryczny, pole magnetyczne, światło, kąpiele wodne oraz ultradźwięki. Jak te ostatnie mogą wpływać na organizm i w jaki sposób działają?

Prywatne a państwowe domy opieki

Czym różni się państwowy dom opieki od prywatnego? Wieloma rzeczami. Przede wszystkim konfortem, a co za tym idzie opłatami.

Jak założyć dom spokojnej starości?

Zastanawiasz się jak założyć dom spokojnej starości i nie wiesz od czego zacząć? To wcale nie jest takie trudne. Jednak są określone wymagania, które musisz spełnić, by otworzyć tego rodzaju ośrodek.

Opieka nad osobami starszymi

Zamierzasz podjąć się opieki nad starszą osobą i masz wątpliwości? To zupełnie naturalne. Obawy pojawiają się zawsze, tym bardziej, gdy bierzemy na siebie taką odpowiedzialność. Są jednak rzeczy, na które musisz być przygotowany...

Domy seniora na Zachodzie

Na Zachodzie domy seniora cieszą się wilekim zainteresowaniem już od wielu lat. Czym są domy deniora? To nowoczesne centra mieszkalno – wypoczynkowo – rozrywkowe dostosowane do potrzeb mieszkających w nich samodzielnie osób starszych.

Stulatkiem być

Długość naszego życia zależy od wielu czynników. Uwarunkowania genetyczne przyczyniają się do tego ile lat przeżyjemy, jednak to styl życia oraz nawyki żywieniowe mają decydujący wpływ na to czy będziemy się cieszyć długą jesienią życia i być szczęśliwym stulatkiem.

Komentarze

Bogdan | 2016-04-06 20:36

Poszukiwani są współwłaściciele Dobrego Domu Przyszłości którzy chcą mieć wpływ na warunki w jakich mogą mieszkać od etapu wyboru projektu,koloru ścian,wyposażenia.Organizacji architektury ogrodowej.Posadzić własne drzewka,kwiaty.bogdan.czechowski@wp.pl

karol | 2014-01-06 19:42

w Polsce powstaje coraz więcej porządnych domów opieki, przykładem jest http://www.prywatnydomopieki.eu/ myślę, że korzystanie z nich będzie coraz powszechniejsze

Dodaj komentarz

Imię:
Miasto:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

dodaj komentarz i zarejestruj mnie

mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

Ostatnio dodane

Ostatnio ocenione obiekty

Dom Opieki Pod Dębem

Ocena 5/5

Bielsko-Biała

więcej

Dom Seniora Słoneczne Tarasy

Ocena 2.3/5

Przecław

więcej

Pensjonat dla Osób...

Ocena 4.9/5

Wieliczka

więcej

Zacisze Seniora

Ocena 4.9/5

Ozorków

więcej

© Copyright by domyseniora.pl