Polecane domy opieki w województwie pomorskim

Polecane domy opieki w województwie pomorskim
Drukuj Skomentuj

Przedstawiamy kolejne polecane domy opieki. Tym razem skupiliśmy się na województwie pomorskim. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca dla swoich bliskich, zobacz jakie są nasze propozycje.

Centrum Rehabilitacji Zielone Wzgórze

 

 

Ośrodek oferuje całodobową opiekę pielęgniarsko-lekarską na oddziale dla seniorów. Zapewnia pobyty czasowe, poszpitalne, długoterminowe, a także rehabilitację leczniczą schorzeń narządu ruchu z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz hydroterapii. Obiekt mieści się na Kaszubach, w otoczeniu lasu i wzgórz chwaszczyńskich. Dojazd autobusem miejskim zapewnia łatwe połączenie z Trójmiastem, które oddalone jest zaledwie o kilkanaście kilometrów. Placówka posiada komfortowe i słoneczne pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką, telewizją oraz lodówką. Każdy pokój wyposażony jest w Internet i system przywoławczy. Każdy pensjonariusz może korzystać z rehabilitacji usprawniającej i terapii zajęciowej. Dodatkowo, Centrum Rehabilitacji Zielone Wzgórze organizuje liczne imprezy rodzinne, świąteczne, a także wspólne spacery. Seniorzy mają możliwość korzystania z videorozmów ze swoimi rodzinami.

 

Dodatkowo:

 

- obiekt akceptuje karty płatnicze

- obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych

- komfortowe pokoje dla odwiedzających

- pokój dzienny

- biblioteka

- kaplica

 

Adres:

 

Centrum Rehabilitacji Zielone Wzgórze

Pod Lasem 1

84-207 Koleczkowo

 

 

Dom Opieki Ostoja Kaszubska

 

 

Dom opieki położony jest w samym sercu Kaszub, w otoczeniu pięknej przyrody i życiodajnego mikroklimatu. Placówka zapewnia swoim podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, domową atmosferę, a także opiekę medyczną wykwalifikowanego personelu. To nowoczesny obiekt, który został zaprojektowany z myślą o opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, dlatego nie posiada barier architektonicznych. Pensjonariusze mogą swobodnie korzystać z sali rehabilitacyjnej i z zabiegów poprawiających kondycję. Dodatkowo, posiłki komponowane są przez dietetyków, z uwzględnieniem potrzeb każdego seniora. W obiekcie znajduje się salon wypoczynkowy, gdzie można skorzystać z różnych rozrywek, czy gier. Dom Opieki Ostoja Kaszubska dysponuje pokojami 1, 2 i 3 osobowymi. 

 

Dodatkowo:

 

- parking

- kaplica

- pokój dzienny

- całodobowa opieka

- wizyty lekarza

- 5 posiłków dziennie

- wycieczki

 

Adres:

 

Dom Opieki Ostoja Kaszubska

ul. Skarszewska 5

83-400 Kościerzyna

 

 

Prywatny Dom Seniora w Chwaszczynie

 

 

Placówka sprawuje opiekę nad osobami starszymi od 2015 roku. Świadczy całodobową, profesjonalną opiekę medyczną nad wszystkimi podopiecznymi, a w tym nad osobami niepełnosprawnymi. Dom opieki znajduje się w odległości 1 kilometra od centrum Chwaszczyna i 24 kilomtry od centrum Gdańska. Obiekt zlokalizowany jest w spokojnej okolicy, co sprzyja codziennemu odpoczynkowi od miejskiego zgiełku. Dom posiada dwa pokoje 3 osobowe oraz 2 pokoje dwuosobowe.

 

Dodatkowo:

 

- łazienka

- telewizja

- parking

- wyżywienie

- Internet

- pokój dzienny

- opieka medyczna

- rehabilitacja

 

Adres:

 

Prywatny Dom Seniora w Chwaszczynie

ul. Ogrodowa 3

80-209 Chwaszczyno

 

 

Dom Seniora Bryza

 

 

Obiekt znajduje się w pasie nadmorskim Morza Bałtyckiego, co sprawia, że panujący tam klimat pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pensjonariuszy. Malownicze tereny, które roztaczają się wokól placówki, zachęcają do długich spacerów i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W pobliżu domu wytyczono ogród, w którym seniorzy znajdą ścieżki spacerowe, altankę, miejsce na grilla i ognisko, a także przestronny taras. Dom Seniora Bryza posiada specjalne udogodnienia dla osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Placówka jest w stanie pomieścić 40 osób. Wyposażono ją w windę oraz przestronne pokoje 1 i 2 osobowe, z których każdy zawiera własną łazienkę i system przywoławczy. Obiekt dysponuje również przestronną jadalnią, a mieszkańcy mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek, lekarzy i rehabilitantów.

 

Dodatkowo:

 

- pokój dzienny

- sala rehabilitacyjna

- kaplica

- wyżywienie

- sala terapii zajęciowej

 

Adres:

 

Dom Seniora Bryza

Osieki Lęborskie 23

84-210 Choczewo

 

 

Dom Seniora Lublewo

 

 

Ten Dom Seniora położony jest w Lublewie Gdańskim, a dokładnie - 14 kilometrów od Gdańska. Budynek przeznaczony jest dla 12 osób i nie posiada barier architektonicznych. Zlokalizowany jest na obszarze nieskażonym ekologicznie, a lokalizacja umożliwia spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Placówka pragnie stworzyć swoim podopiecznym prawdziwą, rodzinną atmosferę. Mieszkańcy obiektu mogą korzystać z zajęć usprawniających i intelektualnych. Seniorzy mają tutaj zapewnioną całodobową opiekę, całodzienne wyżywienie z uwzględnieniem diet, opiekę lekarską, konsultację lekarzy specjalistów, czy organizację imprez urodzinowych.

 

Dodatkowo:

 

- pokój dzienny z kominkiem i TV

- opieka duszpasterska

- zajęcia z rehabilitantem

- codzienna prasa

- kącik biblioteczny

- Internet

- parking

 

Adres:

 

Dom Seniora Lublewo

ul. Zielna 5

83-050 Lublewo

 

 

Dom Seniora Orle

 

 

Ta placówka przeznaczona jest dla osób starszych i przewlekle chorych. Obiekt mieści się w spokojnej wsi Orle, położonej 5 kilometrów od miasta Wejherowo. Dom znajduje się na działce o powierzchni 2000 m2. Jest to nowo wybudowany Dom Seniora, ktory spełnia wszystkie standardy unijne. Został wyposażony w windę oraz pokoje 1, 2 i 3 osobowe z zapleczem sanitarnym. Pensjonariusze mają tutaj zapewniony stały dostęp do telewizji, radia, telefonu, Internetu, a także prasy. Dom prowadzą wykwalifikowane pielęgniarki, które posiadają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Celem ośrodka jest zapewnienie podopiecznym kompleksowej opieki na najwyższym poziomie. Mile widziane są zarówno osoby samodzielne, jak i seniorzy wymagający całodobowej opieki, a w tym osoby chore na Alzheimera. 

 

Dodatkowo:

 

- możliwość korzystania z masażu leczniczego

- wyżywienie z uwzględnieniem diet

- organizacja czasu wolnego

- muzykoterapia

- organizacja imprez okolicznościowych

- opieka duszpasterska

- pokój dzienny

- parking

 

Adres:

 

Dom Seniora Orle

ul. Kwiatowa 27a

84-252 Orle

 

Zobacz także:

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe