Domy Seniora

cena

Dom Seniora Paraiso

Najpopularniejsze artykuły

Mapka województw

mapka Domy seniora dolnoslaskie Domy seniora kujawsko-pomorskie Domy seniora lubelskie Domy seniora lubuskie Domy seniora lodzkie Domy seniora malopolskie Domy seniora mazowieckie Domy seniora opolskie Domy seniora podkarpackie Domy seniora podlaskie Domy seniora pomorskie Domy seniora slaskie Domy seniora swietokrzyskie Domy seniora warminsko-mazurskie Domy seniora wielkopolskie Domy seniora zachodniopomorskie

Praca dla seniora

W dobie starzenia się społeczeństwa rynek pracy nie jest przychylny dla seniorów. Nastała konieczność pracowania znacznie dłużej, a miejsca pracy trzeba dostosowywać do starszych pracowników.

Jeszcze jakiś czas temu wcześniejsze emerytury były na porządku dziennym. Pracownicy po 55 roku życia byli niemalże zachęcani do odejścia z pracy wcześniej - emerytury wystarczały, a seniorzy mogli poświęcać swój czas na pasje czy wychowywanie wnucząt. Wcześniejszą rezygnację z pracy argumentowano tym, że młodzi wejdą na rynek pracy szybciej. Niestety w obecnych czasach trzeba pracować znacznie dłużej, co jest jednoznaczne z dostosowywaniem miejsc pracy do starzejącego się społeczeństwa. Główną przyczyną odejścia na emeryturę jest stan zdrowia. Na wcześniejszą rezygnację z pracy decydują się także osoby, które mogą liczyć wysokie emerytury. Z kolei elastyczne warunki pracy zachęcają do późniejszego skorzystania z tej ewentulaności.

 

Jeżeli niedługo przechodzisz na emeryturę i zmieniasz styl życia, zobacz: Osiedla dla seniorów

Europejczycy żyją długo i znacznie dłużej cieszą się dobrym zdrowiem. Ludzie pracujący w Europie przechodzą na emeryturę średnio w wieku 61 lat. Biorąc pod uwagę spadek liczby urodzeń na naszym kontynencie, wkrótce będzie brakowało młodych ludzi do podjęcia pracy. Wszyscy seniorzy, którzy zdecydują się na późniejszą emeryturę będą mieli kolosalne znaczenie dla gospodarki krajów Unii Europejskiej.

Zmieni się także sposób pracy ze względu na szybkie zmiany technologiczne. Społeczeństwo jest coraz bardziej uzależnione o ICT oraz Internetu co może powodować wykluczenie osób starszych z rynku pracy. Gdyby usunąć ten podział znalazłaby się także praca dla seniora. Niestety, obecnie nowoczesne technologie nie są przystosowane dla osób starszych. Większość urządzeń wymaga szybkiej i sprawnej koordynacji pracy rąk oraz oczu i słuchu. W momencie gdy młodzi ludzie bardzo szybko uczą się obsługi nowoczesnych urządzeń, wielu seniorów uważa, że nowe technologie nie są dla nich.

 

Chcesz poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania? Wejdź i zobacz: Uniwersytety Trzeciego Wieku

 

Dyskryminacja z powodu podeszłego wieku stanowi główną barierę zatrudnienia starszych pracowników. Pewne funkcje fizyczne i psychiczne mogą słabnąć wraz z wiekiem, ale analogicznie inne polepszają się. Starsi pracownicy są znacznie lepsi w posługiwaniu się językiem, opanowaniu emocji a także w sytuacjach ekstremalnych, gdyż mogą na spokojnie przetworzyć nawet bardzo złożony problem.

autor: Magdalena Bytys

Podobne artykuły

Sposoby na starzenie się skóry

Oczywiste jest, że zdrowa dieta jest ważna z bardzo wielu powodów. Niezależnie od wieku powinniśmy zwracać uwagę na to co jemy, a osoby starsze - szczególnie. Co więcej, istnieją produkty, które jedzone regularnie stają się naturalnym sposobem na starzenie się skóry!

Starzenie się - jak sobie z nim poradzić

Starzenie się to nieodłączny element naszego życia, który kiedyś nastąpi. Pomimo że ciało wykazuje różne oznaki upływającego czasu i pojawiają się problemy zdrowotne, starość może być pogodna i szczęśliwa. Dużo zależy od naszego nastawienie oraz tego czy zaakceptujemy wszystkie fizyczne i psychiczne zmiany.

Dorabianie do emerytury

Świadczenia emerytalne w naszym kraju nie są wysokie i często po odejściu z pracy obniża się stopa życia. Z tego względu wielu seniorów decyduje się na dorabianie do emerytury. Warto jednak pamiętać, że dodatkowy dochód także wpływa na jej wysokość!

Bursztyn i jego właściwości lecznicze

Lecznicze właściwości bursztynu już dawno doceniła medycyna naturalna. Zaleca sie więc używanie kosmetyków wytwarzanych na bazie tego kamienia, picie nalewek a nawet noszenie ozdób z bursztynu. Nazywany kiedyś złotem Północy - bursztyn wspomaga leczenie wielu dolegliwości, obniża ciśnienie a także przyspiesza gojenie się ran.

Jak założyć rodzinny dom seniora

Rodzinny dom seniora to alternatywa dla dużych ośrodków opieki lub drogich prywatnych placówek. Tutaj osoby starsze znajdują odpowiedzialnych opiekunów, z którymi nawiązują familiarne relacje. Podpowiadamy więc jak założyć rodzinny dom seniora.

Dla kogo kluby seniora?

Kluby seniora to miejsce dla osób, które nadal są pełne pasji i zaangażowania. Każdy aktywny senior znajdzie tam bogatą ofertę zajęć, które zapełnią mu wolny czas.

Jak wyjechać do sanatorium

Wyjazd do sanatorium to świetny sposób na polepszenie samopoczucia i wypoczynek w atrakcyjnym miejscu. Jednak aby zyskać możliwość leczenia uzdrowiskowego należy dopełnić kilku formalności. Podpowiadamy więc jak dostać skierowanie do sanatorium.

Jak załatwić dom opieki?

Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.

Witamina D i jej zdrowotne właściwości

Witamina D ma cenne właściwości, które pomagają utrzymać układ odpornościowy w dobrej kondycji a także przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powstania niektórych nowotworów. Co więcej, jest niezbędna aby mieć zdrowe i mocne kości oraz zęby.

Recepta na młodość

Mimo że czas płynie nieubłaganie, każdy chce jak najdłużej zachować młodzieńcze samopoczucie i radość życia. Aby opóźnić proces starzenia się, trzeba wprowadzić zmiany do codziennego życia. Jaka więc jest recepta na młodość?

Odwrócona hipoteka dla seniora

Niskie emerytury to jeden z głównych kłopotów osób starszych. Często trzeba dobrze się nagłowić, aby zmieścić się w domowym budżecie. Stąd odwrócona hipoteka dla seniora może być sposobem na powiększenie dochodów.

Hiszpania dla seniorów

Wielu osobom wydaje się, że wczasy dla seniora ograniczają się jedynie do wyjazdów sanatoryjnych nad morze lub w góry. Jednak nie jest to jedyna możliwość wypoczynku na emeryturze. Wychodząc naprzeciw potrzeb osób starszych, powstało wiele ofert zagranicznych wakacji dla seniora.

Fizykoterapia a fizjoterapia

Często słyszymy o fizykoterapii i fizjoterapii. Wiadomo, że założeniem obu jest oddziaływanie na organizm człowieka bodźcami, które pochodzą z natury bądź są wytworzone sztucznie. Jednak czy są to pojęcia, które można stosować zamiennie? Czy może jest między nimi jakaś różnica? Postaramy się rozwiać te wątpliwości.

Osiedla dla seniorów

Mimo że w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy osiedla dla seniorów mają wielu mieszkańców, w Polsce nadal toczą się dyskusje nad sensem takich inwestycji. Warto wiedzieć, że w takim miejscu oferowane jest nie tylko mieszkanie, ale również fachowa opieka i odpowiednia rehabilitacja. Osiedla dla emerytów mają być miejscem, gdzie starsze osoby będą się czuły swobodnie.

Stulatkiem być

Długość naszego życia zależy od wielu czynników. Uwarunkowania genetyczne przyczyniają się do tego ile lat przeżyjemy, jednak to styl życia oraz nawyki żywieniowe mają decydujący wpływ na to czy będziemy się cieszyć długą jesienią życia i być szczęśliwym stulatkiem.

Dieta po pięćdziesiątce

Czasami wystarczy kilka drobnych zmian by zauważyć efekty. Dzisiaj przedstawiamy bardzo proste sposoby na to, jak bez wysiłku pomóc sobie w walce ze zbędnymi kilogramami. 

Substancje odmładzające

Kremy, czy też inne preparaty przeciwzmarszczkowe, w dużej mierze składają się z substancji chemicznych, ale naturalne składniki również są ich bardzo ważną częścią. Dlatego warto wiedzieć czego szukać w kremie aby był trafionym zakupem.

Jak ćwiczyć umysł?

Przysłowie głosi, że „W młodym ciele, młody duch”, ale nasza kondycja psychiczna też jest bardzo ważna kiedy chcemy jak najdłużej zachować młodość. Dopiero połączenie jednego z drugim przyniesie znakomite rezultaty, dlatego tak ważna jest troska nie tylko o ciało, ale i o nasz umysł.

Zdrowy styl życia po 50.

Kiedy kończysz 50 lat, dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego stylu życia są konieczne, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i pogodą ducha. Będąc osobą aktywną, jeszcze długo zachowasz młodzieńczą radość życia.

Jak dbać o skórę po 50.

Z każdym rokiem zauważasz, że Twoja skóra zmienia się razem z Tobą. Nie oznacza to jednak, że masz biernie przyglądać się temu jak wiotczeje i traci jędrność. Przygotowaliśmy kilka rad jak dbać o skórę naszego ciała. Dowiesz się też na, które strefy trzeba zrwacać baczniejszą uwagę.

Dodaj komentarz

Imię:
Miasto:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

dodaj komentarz i zarejestruj mnie

mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

Ostatnio dodane

Ostatnio ocenione obiekty

Dom Seniora Zakoniczyn

Ocena 5/5

Gdańsk

więcej

NZOZ Zakład...

Ocena 4/5

Wieliczka

więcej

Niepubliczny Zakład...

Ocena 5/5

Katowice

więcej

© Copyright by domyseniora.pl