Trzy miesiące pikników i ćwiczeń dla mieszkańców Krakowa

Trzy miesiące pikników i ćwiczeń dla mieszkańców Krakowa
Drukuj Skomentuj

Prze trzy miesiące, mieszkańcy Krakowa będą mogli wspólnie spędzać czas na piknikowaniu i ćwiczeniu. Taka forma rekreacji łączy się z akcją pt. „Zatrać się w zieleni”, która ma zachęcać do korzystania z miejskich terenów zielonych.

Jak zauważył prezydent Krakowa - Jacek Majchrowski, wydarzenia organizowane w mieście są doskonałą propozycją dla krakowian, którzy spędzają lato w swoim miejscu zamieszkania. W te wakacje Kraków stawia na zieleń!

 

Majchrowski poinformował także, że akcja będzie składała się z trzech cyklicznych elementów. Pierwszy z nich to: „Ćwicz w zieleni” - czyli wspólne zajęcia rekreacyjne dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, organizowane w czterech parkach: Jordana, Bednarskiego, Decjusza i Kościuszki.

 

Bezpłatne zajęcia poprowadzą instruktorzy ze znanych krakowskich klubów fitness. Oferta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ w jej skład wchodzą: zajęcia biegowe, zajęcia dla mam, trening biegowy, nordic walking, stretching, czy pilates. Zajęcia zostaną poprowadzone w wybrane dni tygodnia, a także w weekendy podczas pikników.

 

W ramach akcji „Piknikuj w zieleni”, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w kiermaszu zdrowych, ekologicznych produktów. Imprezy zaplanowano naprzemiennie, w pięciu parkach: Bednarskiego, Kościuszki, Bagry, zalew Nowohucki i Zakrzówek.

 

Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych w postaci food tracków oraz strefy relaksu z leżakami i kocami. Dodatkowo, wszyscy przybyli skorzystają z buli, mini piłki nożnej i badmintona.

 

Elementem łączącym wszystkie atrakcje będzie parkobus, czyli ekologiczny i specjalnie oznakowany bus miejski dowożący mieszkańców do poszczególnych parków.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale lepiej się na nie zapisywać na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej, gdzie dostępny jest specjalny formularz.

 

 

źródło: www.rynekseniora.pl

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe