Domy Seniora

cena

Dom Seniora Paraiso

Najpopularniejsze artykuły

Mapka województw

mapka Domy seniora dolnoslaskie Domy seniora kujawsko-pomorskie Domy seniora lubelskie Domy seniora lubuskie Domy seniora lodzkie Domy seniora malopolskie Domy seniora mazowieckie Domy seniora opolskie Domy seniora podkarpackie Domy seniora podlaskie Domy seniora pomorskie Domy seniora slaskie Domy seniora swietokrzyskie Domy seniora warminsko-mazurskie Domy seniora wielkopolskie Domy seniora zachodniopomorskie

Wyjazd do sanatorium z NFZ

Wyjazd do sanatorium z NFZ można zrealizować po uzyskaniu skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Warto jednak pamiętać, że skierowanie nie gwarantuje wcale uzyskania miejsca w uzdrowisku.

Zanim otrzyma się skierowanie do sanatorium, lekarz musi ocenić stan zdrowia pacjenta, co stanowi podstawę do skierowania na leczenie zdrowotne. Lekarz określa przebieg choroby będącej wskazaniem do leczenia uzdrowiskowego bądź rehabilitacji w sanatorium. Podczas badania lekarz ocenia zdolność pacjenta do samodzielnego poruszania się a także wydolność układu oddechowego, krążenia oraz nerek.

 

Korzystałeś niedawno z leczenia sanatoryjnego? Sprawdź kiedy ponownie możesz się ubiegać o skierowanie, wejdź: Wyjazd do sanatorium - jak często można korzystać?

Do skierowania należy dołączyć komplet badań. W przypadku osób dorosłych należy wykonać między innymi badanie moczu, morfologię, OB, rentgen klatki piersiowej, EKG. W przypadku dzieci, do badań, które należy wykonać, zaliczyć należy: OB, morfologię, mocz oraz badanie kału na obecność jaj pasożytów.

Skierowanie do sanatorium
wymaga potwierdzenia przez oddział wojewódzki NFZ właściwy ze względu na miejsce zamieszkania pacjenta. W przypadku gdy nie można ustalić miejsca zamieszkania, potwierdzenia powinien dokonać oddział właściwy dla lekarza, który wystawił skierowanie.

W ciągu 30 dni od wpłynięcia dokumentów do NFZ skierowanie powinno być rozpatrzone. Czasem jednak z przyczyn proceduralnych termin ten może ulec przedłużeniu.

Zobacz jakich formalności wymaga załatwienie sanatorium, wejdź: Jak wyjechać do sanatorium

O przyznaniu bądź odmowie skierowania informuje pisemnie Wojewódzki Oddział NFZ, podając przy tym przyczyny decyzji. Może zdarzyć się również, że osoba została zakwalifikowana lecz brak jest wolnych miejsc w sanatoriach, wówczas zostaje ona wpisana na listę oczekujących. Okres oczekiwania na uzyskanie miejsca w sanatorium - w przypadku braku miejsc -  wynosi 18 miesięcy.

autor: Magdalena Bytys

Podobne artykuły

Warszawskie teatry przyjazne seniorom

Żaden aktywny senior nie powinien rezygnować z przyjemności jaką daje wizyta w teatrze. W Warszawie umożliwia to między innymi program "Teatr Przyjazny Seniorom". Na czym dokładnie polega ta promocja?

Terapia ultradźwiękami dla zdrowia seniora

Ultradźwięki to wysokie fale dźwiękowe, których częstotliwość nie jest słyszalna dla człowieka. Ich właściwości są szeroko wykorzystywane w medycynie na wielu płaszczyznach - od diagnostyki po profilaktykę. Terapia ultradźwiękami to także prawdziwy ratunek dla zdrowia seniora.

Senior FiT - program dla aktywnych seniorów na Lubelszczyźnie

Seniorzy mieszkający na Lubelszczyźnie mogą korzystać z nowego programu aktywizującego! Projekt „Senior FiT” to propozycja regionalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, obejmująca darmowe kursy, warsztaty oraz wycieczki.

Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

"Dziennik Polski" w swoim internetowym wydaniu informuje, że już od października wzrosną ceny za pobyt w sanatorium. Czy kuracjusze bardzo odczują te podwyżki?

Magnetoterapia, czyli rehabilitacja polem magnetycznym

Magnetoterapia jest jedną z form rehabilitacji. Polega ona na wykorzystaniu pola magnetycznego, co znacząco poprawia ukrwienie, zwiększa dostawy tlenu a także usprawnia procesy metaboliczne. Terapię stosuje się w rehabilitacji osób po urazach bądź w leczeniu bólu a także szeregu innych chorób.

Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

Domy pomocy społecznej mają obowiązek świadczyć usługi wyznaczone w rozporządzeniu ministra polityki społecznej. Zatem placówka musi zapewnić m.in. dach nad głową, wyżywienie a także pomoc w podstawowych czynnościach życiowych.

Gdy mamy problemy z zasypianiem...

W podeszłym wieku często pojawiają się problemy z zasypianiem. Na dłuższą metę brak snu może powodować wiele negatywnych efektów, dlatego przedstawiamy sprawdzone sposoby na bezsenność!

Jak kupować tańsze leki

Ceny leków są wysokie i niestety zasobność portfela przeciętnego emeryta w Polsce jest niewystarczająca. Dowiedz się zatem jak nie przepłacać oraz uzyskać tańsze lekarstwa.

Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

Seniorom, którym z różnych względów trudno podołać codziennym czynnościom, należy się wsparcie odpowiednich placówek! Odpowiadamy na pytanie: jaka pomoc przysługuje starszym osobom?

Tężnia solankowa i jej wpływ na zdrowie

Lecznictwo uzdrowiskowe prowadzi się przy użyciu specjalnych urządzeń służących do wykorzystywania naturalnych surowców oraz leczniczego klimatu. Jednym z nich są tężnie solankowe stosowane w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń dróg oddechowych, ale nie tylko.

Wyjazd do sanatorium - jak często można korzystać?

Wyjazdy do sanatorium to nie tylko forma leczenia, ale również wypoczynku. Jak często można z niej korzystać? Według rozporządzenia ministra zdrowia, z 18 października 2010, pacjent z leczenia sanatoryjnego może korzystać raz na 18 miesięcy.

Dodaj komentarz

Imię:
Miasto:
kod:
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Treść komentarza:

dodaj komentarz i zarejestruj mnie

mam już konto w Portalu dodaj komentarz i zaloguj mnie

Ostatnio dodane

Dom Seniora JURA

Ocena 0/5

Gulzów

więcej

Ostatnio ocenione obiekty

NZOZ Zakład...

Ocena 4/5

Wieliczka

więcej

Niepubliczny Zakład...

Ocena 5/5

Katowice

więcej

Tutela. Dom opieki

Ocena 1.1/5

Lublin

więcej

© Copyright by domyseniora.pl