15. emerytura - czy należy spodziewać się świadczenia na święta?

15. emerytura - czy należy spodziewać się świadczenia na święta?
Drukuj Skomentuj

Większość emerytów oczekuje, że jeszcze na święta Bożego Narodzenia otrzymają 15.emeryturę. Czy mają na co liczyć? Jeśli tak, komu powinno należeć się tego rodzaju świadczenie?

Emeryci chcą 15. Emerytury jeszcze przed świętami


Emeryci i renciści narzekająca rosnącą inflację. Twierdzą, że wzrost cen żywności, prądu, a także gazu, odbija się na ich domowych budżecie. "Super Express" zlecił przeprowadzenie sondażu, w którym zapytano, czy osoby takie osoby powinny dostać na święta Bożego Narodzenia dodatkowe świadczenie - czyli 15. emeryturę. Badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster.


61 procent ankietowanych opowiedziało się za przyznaniem 15. emerytury.  39 procent respondentów twierdzi natomiast, że emeryci nie powinni otrzymać już nawet tzw. czternastek.

 

Sprawdź także: Test na COVID-19 - rejestracja online


14. emerytury otrzymało prawie 7,8 mln osób. 81 proc. seniorów miało prawo do świadczenia w pełnej kwocie tj. 1 250,88 zł brutto - informował 1 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

15. emerytura dla najbiedniejszych seniorów


Pomysł "piętnastki" poparła szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dr Elżbieta Ostrowska. „Piętnastka powinna trafić do najbiedniejszych emerytów, do tych, którzy mają minimalne świadczenie do 1250 zł brutto” - dodał poseł PiS Tadeusz Cymański w rozmowie z "Super Expressem”.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)