3 sposoby na wygodny dom dla seniora

3 sposoby na wygodny dom dla seniora
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Zarówno troska o wygodę osoby starszej, jak i o bezpieczeństwo dziecka mogą wymagać wprowadzenia pewnych zmian w domach lub mieszkaniach. O ile przygotowywanie domu i zabezpieczanie go przed raczkującym, ciekawskim maluchem różni się zdecydowanie od przystosowywania domu do potrzeb seniora. Choć w obu sytuacjach celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, to w przypadku malucha staramy się ograniczyć jego mobilność i montujemy bramki w drzwiach. Z kolei jeśli chodzi o osobę starszą, to naszym celem jest usprawnienie jej mobilności i samodzielności. Przeczytaj artykuł i poznaj 3 sposoby na poprawę standardu życia seniora w jego własnym domu.

Krzesło schodowe


Bardzo często seniorzy nie mają problemów z poruszaniem się w obrębie jednego piętra. Trudności zaczynają się pojawiać, gdy trzeba pokonać schody. Być może są one barierą architektoniczną, która skutecznie zniechęca do poruszania się po całym domu. Czasem przejście na wyższe piętro wymaga niemalże równie starannego planowania i przygotowań co wysokogórska wspinaczka.
Co zrobić, aby wyprawy na pierwsze piętro były łatwiejsze?
Prostym rozwiązaniem tej trudności jest montaż windy schodowej. Krzesło schodowe można zainstalować nawet na wąskich i stromych schodach. Składane siedzisko sprawia, że winda schodowa zajmuje bardzo mało miejsca. W zależności od potrzeb, doradcy na podstawie zdjęć schodów przygotują dla Ciebie ofertę.


Obejrzyj film i zobacz, jak wygodnym rozwiązaniem jest montaż windy krzesełkowej w domu:

https://www.youtube.com/watch?v=QprHYRkEH6Y

 

Poręcze


Kolejną czynnością, która może sprawiać problem jest wstawanie. Właśnie dlatego warto rozważyć zamontowanie poręczy, których senior mógłby się złapać.

 

W jakich miejscach sprawdzą się poręcze?


Na pewno na schodach. Wchodzenie i schodzenie ze schodów będzie bezpieczniejsze, jeśli będzie można trzymać się wygodnego uchwytu i w razie potrzeby przytrzymać się, aby nie stracić równowagi.
Kolejnym miejscem, w którym przydadzą się dodatkowe uchwyty jest łazienka. Możliwość swobodnego i bezpiecznego korzystania z toalety i wanny lub prysznica jest bardzo ważna. Skonsultuj się z architektem i zdecyduj, jaki rodzaj uchwytów będzie najlepszy do konkretnego mieszkania.

 

Antypoślizgowe maty


Wszyscy wiemy, jak zdradliwe bywają mokre kafelki w łazience. Od upadku i potencjalnych stłuczeń dzieli nas jeden nierozważny krok. Maty antypoślizgowe położone w łazience pomogą wyeliminować to ryzyko. Specjalna powierzchnia maty sprawia, że stoimy na niej pewnie, nawet, jeśli jest mokra. Jedyne o czym należy pamiętać, to regularne czyszczenie maty. Na szczęście wiele mat dostępnych na rynku można umyć standardowymi detergentami, a część nadaje się nawet do prania w pralce.Krzesełko schodowe, poręcze zamontowane w strategicznych miejscach oraz maty antypoślizgowe to sprawdzone sposoby, dzięki którym senior znów będzie mógł w pełni korzystać z całego swojego domu. Warto wiedzieć, że widny schodowe objęte są dofinansowaniem z PFRON, ponieważ likwidują bariery architektoniczne. Przeczytaj artykuł ze szczegółowym wyjaśnieniem procedury składania wniosku o dotację.

 

Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?


Zapraszamy do kontaktu:
info@windy-schodowe.pl
+48 692 44 94 74
https://www.windy-schodowe.pl
Nasz adres: ul. Zdziarska 81g/1, 03-289 Warszawa


Źródło: materiały prasowe

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)