Dodatkowe 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej

Dodatkowe 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej
Drukuj Skomentuj

Bezpieczeństwo osób pracujących w domach pomocy społecznej i ich pacjentów to najważniejszy priorytet.  Dlatego zdecydowaliśmy o przeznaczeniu kolejnych 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej w czasie pandemii – zauważa minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej

 

 Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zwróciło się do wojewodów z prośbą o zebranie środków dla domów pomocy społecznej.


W efekcie przeznaczyliśmy kolejne 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej w czasie pandemii. Wiemy, jak ważna jest to pomoc. Bezpieczeństwo podopiecznych i wszystkich pracowników domów pomocy społecznej jest dla nas niezwykle ważne, jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami i uważnie monitorujemy sytuację – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 

 

Sprawdź również: Przedłużenie obostrzeń - lista najnowszych restrykcji


Jak dokonano podziału środków?

 

Podziału środków dokonano biorąc pod uwagę dwa istotne elementy – liczbę mieszkańców domów pomocy społecznej oraz liczbę etatów osób zatrudnionych w tych jednostkach. Przyjęto, że 40 proc. z kwoty 50 mln zł zostanie przyznane województwom według liczby mieszkańców w domach pomocy społecznej, a 60 proc. – według liczby etatów pracowników zatrudnionych w DPS.

 

Najwięcej  (5,9 mln zł) trafiło na Mazowsze, prawie 5,4 mln zł na Śląsk, a blisko 5,2 mln zł – do województwa małopolskiego.

 

Odpowiednie środki przeznaczył na ten cel Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Pieniądze trafiły na m.in. na zabezpieczenie ciągłości ich działalności, dodatkowe wynagrodzenia dla zatrudnionego personelu, a także zatrudnienie pracowników wspomagających.Sprawdź także: Bezpieczny e-senior ‒ jak na co dzień korzystać z udogodnień cyfryzacji

 

Źródło: Gov.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!