500 plus dla emerytów i rencistów. Świadczenie dla 9 milionów

500 plus dla emerytów i rencistów. Świadczenie dla 9 milionów
Drukuj Skomentuj

Dziewięć milionów polskich emerytów i rencistów skorzysta z nowej propozycji Senatu, którą poparła także Komisja Ustawodawcza. Jeśli zmiany wejdą w życie, już za kilka miesięcy emeryci i renciści będą otrzymywać 500 złotych dopłaty do wypoczynku.

Polski Bon Turystyczny dla seniorów


O pracach nad tzw. Polskim Bonem Turystycznym poinformował na Twitterze Krzysztof Kwiatkowski. Bezpartyjny senator wyraził nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda się doprowadzić do przyjęcia ustawy, zgodnie z którą emeryci będą otrzymywać dopłatę do wypoczynku w wysokości 500 złotych.

 

Sprawdź także: Seniorzy z Niemiec wybierają polskie domy opieki


„Polski Bon Turystyczny dla seniora - taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta” – pisał Krzysztof Kwiatkowski na Twitterze.


Projekt ustawy dotyczącej dopłaty dla emerytów i rencistów poparło łącznie 23 senatorów, a dalsze prace nad projektem obejmie Marek Borowski. Senacka Komisja Ustawodawcza wyraziła swoją aprobatę w środę 10 lipca. Jak podkreślono, rozszerzenie zakresu beneficjentów "500 plus" pomogłoby nie tylko samym zainteresowany, lecz także wspomogłoby branżę turystyczną. Do tej pory 500 złotych na wypoczynek otrzymują dzieci - niezależnie od tego, ile zarabiają ich rodzice.

 

Czytaj również: Domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora


„Rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej” – brzmi uzasadnienie projektu nowelizacji.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!