6 najlepiej ocenianych domów seniora

6 najlepiej ocenianych domów seniora
Drukuj Skomentuj

Bywa że osoby starszej wymagają opieki, której nie może zapewnić im rodzina. Wtedy warto przemyśleć pomoc, jaką zapewniają domy seniora w Polsce. Decyzja nigdy nie należy do łatwych – dlatego przedstawiamy sześć najlepiej ocenianych placówek.

W Polsce domy seniora wcale nie należą do rzadkości. Istnieje wiele placówek – zarówno prywatnych, jak i państwowych. Jednak decyzja o tym, by przenieść się do którejś z nich nigdy nie jest łatwa. Warto więc poznać opinie osób, które korzystały już z ich usług. Pomagają w tym oceny domów seniora, widoczne na łamach naszego serwisu przy każdej ofercie, wystawiane przez pensjonariuszy oraz członków ich rodzin.

Niżej przedstawiamy najlepiej ocenione domy seniora.

 

Rodzinny Dom Pomocy „Leoniszki”


Znajdujący się w mazurskiej miejscowości Samborowo kameralny dom seniora zapewnia pomoc osobom starszym i niesamodzielnym. Jest to miejsce, w którym personel stara się zapewnić fachową pomoc i rodzinną atmosferę. Starania właścicieli i opiekunów w pełni docenili bliscy mieszkających tu osób, chwaląc ich za podejście do seniorów oraz prawdziwie domowe warunki.

 

Rodzinny Dom Pomocy „Maria”


Rodzinny Dom Pomocy „Maria” również znajduje się na Mazurach – w malowniczej miejscowości Reszki nieopodal Ostródy. Dom prowadzi rodzina, która stara się zapewnić pensjonariuszom jak najlepsze warunki życia. Osoby starsze mają kontakt z psim „terapeutą” (odpowiednio wyszkolonym psem rasy husky) oraz innymi domowymi pupilami. Właściciele domu są w stanie zapewnić profesjonalną opiekę chorym na alzheimera oraz niewstającym z łóżek. Potwierdzają to pełne zachwytu wpisy osób, którym właściciele tego domu seniora pomogli w opiece nad najbliższymi członkami rodzin.

 

Dom Seniora „Lublewo”


Dom seniora położony jest zaledwie 14 kilometrów od Gdańska wśród zielonych kaszubskich lasów. W domu z ogrodem może mieszkać dwanaście osób, nad którymi czuwają oddani opiekunowie. Pensjonariuszy regularnie odwiedzają lekarze, rehabilitanci oraz masażyści, dbający o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Informacje te potwierdzają zadowoleni z opieki bliscy mieszkających tu osób.

 

Pensjonat dla osób starszych Maranta


Maranta to dom seniora we Wrocławiu, zapewniający komfortowe warunki mieszkającym tu osobom. Pokoje z własnymi łazienkami przystosowane są do potrzeb mniej sprawnych seniorów. Oprócz tego nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem czuwają pielęgniarki oraz lekarz. Dom seniora polecają także osoby, który bliscy mieszkają tu.

 

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Archanioła Michała


Mieszczący się w Wieliczce Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to miejsce dla osób, którym bliscy nie mogą zapewnić odpowiedniej opieki w domu. Tutaj mają do dyspozycji lekarzy, pielęgniarki oraz rehabilitantów, a sam budynek nie ma barier architektonicznych. Bliscy pensjonariuszy domu chwalą personel nie tylko za umiejętności, ale też za zaangażowanie w pracę, co przekłada się na świetne rezultaty.

 

Górski Dom Seniora


Górski Dom Seniora w Brennej to miejsce dla osób starszych, które w jesieni życia chciałyby się nacieszyć przyrodą Beskidów. Personel tego domu seniora stara się zapewnić mieszkańcom jak najlepszą opiekę i warunki. Dlatego zatrudnieni są tu przede wszystkim specjaliści z dziedziny pielęgnacji, fizjoterapii oraz terapii zajęciowej. Oceniający brali pod uwagę zaangażowanie w opiekę oraz samopoczucie swoich bliskich – wszystko wypadło na jak najwyższym poziomie.

Przedstawione powyżej domy seniora zdobyły maksymalną liczbę ocen. Na łamach serwisu domyseniora.pl znajduje się jeszcze wiele świetnych placówek, które są w stanie zapewnić osobom starszym najlepszą możliwą opiekę.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (10)

 • Marzena
  odpowiedz

  Polecam dom opieki Ewa-Med w Polanicy Zdroju, Mama spędziła tam ostatni miesiąc życia, była otoczona opieką ludzi życzliwych, przepełnionych empatią i profesjonalnych w swoim zawodzie. A przede wszystkim cierpliwych dla rodziny zawracającej głowy codziennymi niemal telefonami.... Kiedy niespodziewanie odeszła okazali współczucie ale przede wszystkim żal za utratą podopiecznej. Każdy, z kim rozmawiałam wspominał Mamę bardzo ciepło. Mimo, że to przecież ich praca, widać osobiste zaangażowanie i troskę o pensjonariuszy. A tę troskę zobaczyliśmy w dniu przyjazdu, w rozmowach z innymi pacjentami, w zachowaniu wobec mojej Mamy i wobec nas, niezwykłą uprzejmość i życzliwość. Przy tym miejsce jest niezwykle urocze, otoczone drzewami, zielenią, nie w centrum miasta, spokojne i ciche. Szczerze polecam jeszcze raz - choć krótko, jednak Mama miała zapewnioną stałą, profesjonalną i miłą opiekę.

 • Detektyw
  odpowiedz

  Uwaga na Zakład dla Chronicznie Chorych Kobiet - ul. Żywiczna, Warszawa. Często brak szacunku do pacjenta. Pacjentki często są traktowane przez pracownice a nawet niektóre zakonnice z brakiem szacunku, naruszeniem godności i z przemocą. W zakładzie zdarzają się kradzieże. Jedne pracownice kryją drugie, bo "nie chcą mieć problemu". Zarówno niektóre zakonnice, jak i osoby świeckie pracujące często wyśmiewają, przezywają, rzucają w złości pensjonariuszkami na fotel. Niektóre zakonnice zboczone w stosunku do pacjentów. Pracownice uciszają pacjentów, gdy mówią prawdę przez telefon rodzinom. Tragiczne, że to wszystko dzieje w zakładzie prowadzonym przez zakonnice. Sprawa wymaga zbadania! Absolutnie nie oddawajcie tam najbliższych, rodziny!!! Pacjentom dzieje się krzywda. Większość nie może o tym powiedzieć, bo są pacjentami chorymi psychicznie. W rzeczywistości są cichym ofiarami przemocy w prawie każdym możliwym wymiarze.

 • Mia Lee
  odpowiedz

  Polecam "Pałac dla Seniora" pod Warszawą w Sulejówku. Dla osoby, która musi mieć zapewnioną opiekę 24 godziny n a dobę jest to optymalne miejsce. Opieka lekarza i personelu med. jest stała. Mama ma rehabilitację codziennie, jest ustawiona lekowo i leki zawsze bierze regularnie. W pandemii jestem spokojna, jest zaopiekowana i ma towarzystwo.

 • Jurek
  odpowiedz

  Nie oddawaj matki do takich domów, wyślij ja na rehabilitacje geriatryczna to jeszcze wróci i Ci na święta nagotuje

  • Jerzy

   Moja ma 96 lat . Daruj sobie tą idiotyczną reklamę swojej profesji

 • anka55
  odpowiedz

  Mama przebywa w domu Magdalenka w Dusznikach Zdrój, bardzo fajne i uzdrawiające górskie powietrze, opieka też dobrze wykonuje swoją pracę. Odkąd mamy przebywa w Magdalence naprawdę wygląda lepiej.

 • Zuzanna
  odpowiedz

  Witam,
  ja też osobiście szukałam dla swojej Mamy miejsca, który będzie posiadać własną Łazienkę, przytulny pokój i miejsce z dużym ogrodem ! i Znalazłam Dom Opieki SENIOR MED pod Warszawą !
  Dodatkowo opieka 24h przesympatyczna, widać, że są to osoby które kochają swoją prace i z czystym sumieniem Gorąco polecam !
  Pozdrawiam

 • Adam
  odpowiedz

  osoba starsza w domach starosci powinna miec cos jak mini mieszkanko: pokoj z salonikiem, lazienke z prysznicem i mini kuchnie z kuchenka na prad, lodowka, zlewozmywakiem. nie powinny strasze osoby mieszkac po 2 czy 3 w pokojacha le osobno.

  • Barbara

   Słuszna racja, tak powinno być

  • Aniela

   jestem tez za tym, ja osobiście szukam już od dłuższego czasu takiego mini mieszkanka dla 68 letniej osoby...Nikt nie jest zainteresowany wynajęciem dla takiej osoby takiego mieszkania, a developerom nawet przez myśl by nie przyszlo ze sa starsze osoby, które chcą jeszcze same funkcjonować ale pod opieka. Owszem sa prywatne domy opieki, ale koszt pobytu przerasta ich możliwości finansowe. Te wieloosobowe poke sa tylko dla wygody opiekunek a nie dla seniorek, które chcą w miare chcą jeszcze samodzielnie funkcjonować mieć w zasiegu reku pomoc....

Słowa kluczowe