Akcja „Podaruj Wigilię” - Wigilia dla samotnych seniorów

Akcja „Podaruj Wigilię” - Wigilia dla samotnych seniorów
Drukuj Skomentuj

Dla wielu seniorów święta Bożego Narodzenia 2021 zapowiadają się samotnie. To jednak tak wyjątkowy czas, że warto zrobić coś, by wywołać uśmiech na twarzach tych osób. Z inicjatywą wychodzi więc Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, zachęcając do włączenia się do akcji „Podaruj Wigilię”.

Akcja „Podaruj Wigilię” – co trzeba wiedzieć o akcji dla seniorów?


Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich opublikowało zatrważające dane, z których wynika, że 3/10 seniorów po 80-tym roku życia nie ma w swoim otoczeniu bliskich sobie osób. Co więcej, 30 procent z nich przyznaje, że żyje samotnie w izolacji. Akcja „Podaruj Wigilię” jest właśnie dla takich osób.


Co można zrobić, by pomóc seniorom? Wystarczy wejść na stronę podarujwigilie.pl i wpłacić minimalną kwotę 50 zł, by móc ufundować samotnemu seniorowi wigilijną kolację.

 

Czytaj również: Pobyt w domu opieki - ile kosztuje dom opieki w 2021?


„Upominek i środki bezpieczeństwa wymagają dodatkowych nakładów. Każdy datek zbliża nas do celu i pomaga nam zorganizować wyjątkowe spotkania z naszymi podopiecznymi. Dzięki Tobie samotni seniorzy mogą przeżyć prawdziwie wesołe Święta. Razem możemy podarować im Wigilię, która wywołuje uśmiechy, daje radość i pomaga zapomnieć o samotności” – czytamy na stronie zbiórki.

 

Sprawdź również: 15. emerytura - czy należy spodziewać się świadczenia na święta?

 

„Podaruj Wigilię” – środki bezpieczeństwa


Z powodu pandemii koronawirusa wolontariusze podejmują specjalne środki bezpieczeństwa. Seniorów odwiedzać mogą jedynie osoby zdrowe, które nie wykazują objawów zakażenia COVID-19. Co więcej, organizatorzy zapewniają wszelkie środki bezpieczeństwa i pilnują przestrzegania reguł odwiedzin oraz obostrzeń sanitarnych obowiązujących w kraju.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!