Akcja rozdawania pacjentom Kart Życia na Śląsku!

Akcja rozdawania pacjentom Kart Życia na Śląsku!
Drukuj Skomentuj

Mysłowickie Centrum Zdrowia w województwie śląskim rozpoczęło akcję rozdawania pacjentom Kart Życia, które zawierają najważniejsze informacje o chorobach, przyjmowanych lekach, a także kontakt do najbliższych. Takie dane mają ułatwić przeprowadzenie akcji ratunkowej w razie wypadku.

Na razie placówka stworzyła tysiąc takich kart, lecz zapewnia, że w razie potrzeby jest gotowa, by je dodrukować. Każdy leczący się tam pacjent otrzyma bezpłatną Kartę Życia. Można ją włożyć do portfela i nosić przy sobie. 

 

Karty Życia są bardzo podobne do Kopert Życia, które zwykle umieszczane są na domowych lodówkach po to, by w razie konieczności ratownik medyczny mógł błyskawicznie uzyskać istotne dla niego informacje. Koperty informują o stanie zdrowia pacjenta, o zażywanych przez niego lekach, grupie krwi, przebytych operacjach, a także zawierają dane kontaktowe do najbliższych.

 

Rozwiązanie w postaci kart nie jest kierowane tylko do osób starszych, lecz także do tych przewlekle chorych, czy przyjmujących stałe leki. Różnica polega na tym, że Kartę Życia pacjent może zawsze nosić przy sobie.

 

Karty można odbierać w recepcji przychodni. W razie konieczności może ona zostać wypełniona przez lekarza rodzinnego, który wie, jakie informacje będą istotne dla ratownika medycznego.

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe