aktualności

 • Współczesna seniorka - inspiracje modowe

  Współczesna seniorka - inspiracje modowe

  Wiele osób - zwłaszcza kobiet - mocno przeżywa proces starzenia się. Wraz ze świadomością upływającego czasu pojawia się wątpliwość, czy wszystkie ubrania „wypada” nosić. Z drugiej strony coraz więcej seniorek buntuje się przeciwko utartym schematom w kwestii mody dla seniorek. Warto zainspirować się współczesnymi seniorkami, które wymykają się przyjętym normom!
 • Senior jako konsument: obalamy mity

  Senior jako konsument: obalamy mity

  Nie ma już potrzeby wdawać się w szczegółowe analizy danych demograficznych by stwierdzić, że społeczeństwo polskie się starzeje. Oznacza to, że w najbliższych latach osoby  60+ staną się grupą konsumentów, mającą ogromne znaczenie dla rynku polskiego. Pojawia się coraz więcej głosów postulujących zmianę stereotypowego postrzegania seniorów. Z jakimi mitami należy się zmierzyć, planując komunikację do seniorów?
 • Sposoby na bezsenność u seniorów

  Sposoby na bezsenność u seniorów

  Bezsenność uważa się za chorobę cywilizacyjną i coraz częściej nie dotyczy już tylko seniorów. Niedobór snu i jego zła jakość wpływają na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia: mogą wywoływać rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji i ogólne osłabienie. U seniorów najczęściej obserwuje się: przyspieszenie fazy snu (wcześniejsze kładzenie się i wstawanie),  skróceniem długości snu (zwykle związane z drzemkami), zwiększenie ilości wybudzeń i ich wydłużenie. Jeśli tego typu sytuacje utrzymują się przez dłuższy okres czasu, warto zastanowić się nad ich przyczyną, by móc dobrać odpowiednie sposoby na bezsenność.
 • Jak rozmawiać z seniorem o umieszczeniu go w domu opieki?

  Jak rozmawiać z seniorem o umieszczeniu go w domu opieki?

  Umieszczenie babci, dziadka lub któregoś z rodziców w domu opieki to trudna decyzja. I choć poglądy na opiekę w tego typu instytucjach powoli się w Polsce zmieniają - nie jest to już uznawane za “pozbycie” się seniora przez młodsze pokolenia - sama przeprowadzka może być dla osoby starszej stresująca. Jak więc rozmawiać z seniorem o umieszczeniu go w domu opieki?
 • NIK sprawdziła rynek farmaceutyczny

  NIK sprawdziła rynek farmaceutyczny

  Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła i oceniła działalność organów państwa na rzecz zapewnienia dostępności produktów leczniczych. W ocenie NIK, odkąd w 2012 r. wprowadzono urzędowe ceny produktów leczniczych refundowanych, eksport pewnych grup leków stał się niezwykle dochodowym przedsięwzięciem. To z kolei doprowadziło do sytuacji, w której w wielu aptekach brakuje leków - również tych ratujących życie.
 • Rehabilitacja Kardiologiczna - postępowanie kompleksowe

  Rehabilitacja Kardiologiczna - postępowanie kompleksowe

  Eksperci są zgodni, rehabilitacja kardiologiczna winna być integralną częścią postępowania dla każdego chorego na serce. O tym jak kompleksowo i skutecznie leczyć pacjentów z chorobami układu krążenia będą dyskutować eksperci, podczas 23. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego , które odbędzie się w Wiśle i Ustroniu, w dniach 28-30 marca 2019 roku .
 • Jak skutecznie wypromować Dom Opieki?

  Jak skutecznie wypromować Dom Opieki?

  Domy Opieki mają jeszcze na rynku stosunkowo małą konkurencję, dlatego wielu właścicieli rezygnuje z promowania swoich placówek. Warto jednak pamiętać, że ze  względu na zmiany demograficzne w Polsce zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze wzrasta, a w przyszłości będzie powstawać coraz więcej tego typu obiektów. Warto więc już teraz pomyśleć o tym, jak skutecznie wypromować swój Dom Opieki.
 • Seniorzy w reklamach

  Seniorzy w reklamach

  W tym roku Zalando pokusiło się o wykorzystanie wizerunku seniorów w swojej kampanii świątecznej. Z ubiegłych lat z kolei pamiętamy sympatycznego starszego pana, który podjął się nauki angielskiego - czyli spot Allegro. Poza tym jednak w kampaniach świątecznych 2018 roku głównie widzieliśmy osoby młode. Zaskakujące jest, jak bardzo jeszcze w Polsce pokutuje przekonanie, że kult młodości pokazywany w reklamach będzie również interesujący dla osób dojrzałych. Dlatego też seniorzy w reklamach kojarzą nam się głównie z reklamami produktów medycznych oraz rehabilitacyjnych.
 • Pomoc psychologiczna dla seniorów

  Pomoc psychologiczna dla seniorów

  Kiedy słyszymy, że ktoś podjął psychoterapię, najczęściej wyobrażamy sobie osobę młodą. To stereotypowe myślenie wiąże się z tym, że osobowość kształtuje się do określonego wieku, dlatego terapia podjęta później nie dałaby już takich efektów. Co nie oznacza wcale, że seniorzy nie powinni korzystać z pomocy psychologicznej. Osoby, które muszą zmierzyć się z utratą bliskich osób, zakończeniem pracy zawodowej albo kłopotami zdrowotnymi również powinny wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z psychoterapii.
 • Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Udział w imprezach branżowych to możliwość poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również zbudowania sieci kontaktów biznesowych. Prześledziliśmy zapowiedzi najważniejszych wydarzeń 2019 roku dla osób związanych z rynkiem opieki nad seniorami (właścicieli domów opieki i firm świadczących usługi opiekuńcze, opiekunów medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów i innych). Poniżej przedstawiamy listę ciekawych targów i konferencji - warto zapisać sobie podane terminy w kalendarzu!