aktualności

 • Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijkami. Angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking angażują mięśnie całego ciała.
 • Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Co prawda możemy już wychodzić z domu i spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, ale nie warto zapominać, że nadal musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i nie narażać się, jeśli to nie jest potrzebne. W związku z tym Spółdzielnia Socjalna Panato Sito zaprasza seniorów do udziału w warsztatach prowadzonych przez Internet. Nie musisz wychodzić z domu, aby świetnie się bawić i zdobyć nowe umiejętności!
 • Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty u mężczyzn plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu dotyczącym zapadalności i umieralności z powodu złośliwych nowotworów. Co więcej, liczba zdiagnozowanych cały czas rośnie. W naszym kraju liczba zachorowań w ciągu ostatnich 10 lat podwoiła się. Przeczytaj więcej o nowotworze prostaty, by zwiększyć swoją świadomość i dać sobie szansę na dłuższe życie!
 • Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  W czasie epidemii koronawirusa staramy się załatwić jak najwięcej spraw na odległość, by nie narażać się na kontakt z innymi ludźmi, a co za tym idzie – na niebezpieczeństwo zakażeniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak ubezpieczyć mieszkanie bez wychodzenia z domu!
 • Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Kleszcza możemy złapać na terenie całej Polski. Ich największa aktywność rozpoczyna się wczesną wiosną i kończy późną jesienią. Choć głównie do ukąszenia kleszcza dochodzi w lasach i wysokich trawach, nie możemy czuć się bezpiecznie nawet w przydomowych ogródkach. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić zaraz po ukąszeniu i jak prawidłowo usunąć kleszcza.
 • Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Pilnie potrzebujesz konsultacji z dentystą? Boli cię ząb albo jesteś w trakcie leczenia protetycznego i nie wiesz, czy wizyta u dentysty będzie bezpieczna? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak obecnie wygląda wizyta u stomatologa i co należy wiedzieć przed jej zaplanowaniem.
 • Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Seniorzy powinni dbać o swoje włosy w szczególny sposób. Kondycja włosów zmniejsza się z wiekiem. Wiele osób po 50 roku życia skarży się na ich kruchość, łamliwość, a w najgorszym przypadku nawet łysienie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak dbać o włosy, by zahamować ich wypadnie i zadbać o ich zdrowie i blask.
 • Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

  Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

  Jeśli jesteś kinomanem, a teraz w szczególności brakuje ci seansów na dużym ekranie – zgłoś się na warsztaty! Bezpłatne warsztaty skierowane do seniorów z całego kraju, inspirowane są powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadzi Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Przeczytaj więcej, by dowiedzieć się, czy warto zgłosić swój udział!
 • Dom Seniora Miasteczko Seniora

  Dom Seniora Miasteczko Seniora

  Wielu seniorów, ale też ich rodziny, muszą zmierzyć się z trudnymi decyzjami. Gdy nadchodzi moment, że rodzice nie są już w pełni sprawni i potrzebują pomocy w wykonywaniu codziennych czynności, pojawiają się problemy, których rozwiązanie wiąże się z wieloma dylematami. 
 • Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

  Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

  To kurs stworzony z myślą o osobach, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkań kursanci  poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się również, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, w jaki sposób instalować aplikacje i jak  z nich korzystać. Poznają również niezwykle ważne zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak prawidłowo wykorzystywać zasoby Internetu.
 • Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal to silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który do tej pory można było kupić tylko i wyłącznie na receptę. Niedawno w aptekach pojawił się powszechnie dostępny Ketonal Active. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy ogólnodostępny produkt różni się czymś od tego, który wypisuje lekarz. 
 • Wsparcie finansowe dla DPS

  Wsparcie finansowe dla DPS

  Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet działań, które mają poprawić sytuację osób przebywających w instytucjach opieki całodobowej. Uzyskano już zgodę MFiPR oraz Komisji Europejskiej na przeznaczenie środków Europejskiego Funduszu Społecznego.