aktualności

 • Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Wielu Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, ale zdarzają się przypadki, których zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Kluczem do ograniczenia zakażeń jest ograniczenie kontaktów. Aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa,  w kraju podjęto więc kolejne kroki. Sprawdź  nowe zasady i dowiedz się, jaka grozi grzywna za ich złamanie. 
 • Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, więc niezwykle ważne jest, by dbać  o higienę. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Jak więc uchronić się przed zakażeniem?  Z pewnością pomoże w tym obostrzenie dotyczące sklepów, które mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. Warto wiedzieć, że ich założenie nie wiąże się z całkowitą ochroną – trzeba je jeszcze umiejętnie zdjąć z dłoni.
 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielu z nas bije się z myślami, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Czy bezpieczne jest rodzinne świętowanie? Z czego powinniśmy zrezygnować, a z czego wcale nie musimy? Pojawiają się również plotki o przesunięciu Wielkanocy. Sprawdź, czy są prawdziwe.
 • TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  Sytuacja zmusza nas do tego, by wychodzić z domu tylko w razie najpilniejszych potrzeb. Chcąc być odpowiedzialnymi, musimy więc znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało wyjścia i kontaktu z innymi ludźmi. Naprzeciw sytuacji wyszło wiele instytucji kultury, sklepów internetowych oferujących darmowe ebooki i wiele innych. Przeczytaj i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.
 • Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!
 • E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta to nic innego jak internetowa recepta – dokument elektroniczny zastępujący tradycyjną receptę. Dla wielu starszych pacjentów i farmaceutów jest to kłopotliwa sytuacja. Niepotrzebnie! Dowiedz się więcej o e-recepcie i zapomnij o początkowych trudnościach z nią związanych. 
 • Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Policja ostrzega przed osobami, które postanowiły wykorzystać pandemię w negatywny sposób. Wielu oszustów, żerujących na ludzkim strachu, podszywa się pod państwowe służby, banki i urzędy. Na co należy zwrócić szczególna uwagę i na co nie dać się nabrać? Sprawdź najpopularniejsze metody naciągaczy.