aktualności

 • Poznań miastem dla seniorów!

  Poznań miastem dla seniorów!

  Każdy lubi spędzać wolny czas na swój sposób, być aktywnym i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Poznań jako miasto przyjazne seniorom oferuje takie możliwości. Powstaje wiele ciekawych inicjatyw i kampanii dedykowanych seniorom, takich jak miejsca przyjazne seniorom, „Złota Rączka” dla seniorów, Poznańskie Pudełko Życia, Karta Seniora, czy SeniorWFormie. Organizowane są także wydarzenia specjalnie SENIORALNI, będące odpowiednikiem studenckich Juwenaliów oraz targi VIVA SENIORZY !
 • Czy to Alzheimer? - poradnik na Światowy Dzień Choroby Alzheimera

  Czy to Alzheimer? - poradnik na Światowy Dzień Choroby Alzheimera

  Kłopoty z pamięcią mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku. Nie raz szukamy kluczyka do samochodu, zapominamy gdzie położyliśmy listę zakupów, nie możemy sobie przypomnieć nazwiska naszego lekarza. Zdarza się, niestety coraz częściej, że w pewnym momencie dochodzą do nich problemy z orientacją przestrzenną i czasową, z komunikacją, uwagą, koncentracją. Wtedy te kłopoty z pamięcią przestają być czymś normalnym, a stają się zaburzeniem. Jak rozpoznać ten moment? Kiedy powinniśmy zacząć się niepokoić?
 • Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - konferencja w Warszawie

  Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - konferencja w Warszawie

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż dwadzieścia procent Polaków.
 • Impreza nie tylko dla seniorów!

  Impreza nie tylko dla seniorów!

  Oferta przeszło stu wystawców z wielu branż, bezpłatne badania medyczne, mnóstwo nagród do wygrania w konkursach, koncerty i pokazy, czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner i małżeństwem Lisowskich - program drugiej edycji Targów Seniora w Krakowie zapowiada się imponująco!
 • Targi i Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

  Targi i Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

  Wyposażenie domów seniora, domów spokojnej starości, gabinetów rehabilitacyjnych w sprzęt i pomoce do aktywizacji seniorów i usprawniania osób starszych będzie można zobaczyć podczas 26 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji , które odbędą się w Łodzi w dniach 20 - 22 września .
 • 2. Targi Seniora w Krakowie

  2. Targi Seniora w Krakowie

  Zapraszamy na II Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie - najnowocześniejszym centrum targowo-konferencyjnym w Polsce.
 • Żywienie w geriatrii: jak powinna wyglądać dieta seniora?

  Żywienie w geriatrii: jak powinna wyglądać dieta seniora?

  Osoby w podeszłym wieku jedzą nieregularnie, a ich posiłki nie dostarczają im odpowiedniej ilości witamin i cennych składników odżywczych. Najgorzej, kiedy brak apetytu wiąże się z przewlekłą chorobą. Konieczne wtedy staje się wprowadzenie dietetycznych środków, które w pewien sposób zastąpią odpowiednio zbilansowaną dietę.
 • Sposoby na doskonalenie pamięci u seniora

  Sposoby na doskonalenie pamięci u seniora

  Wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność skupiania uwagi, procesy myślowe stają się wolniejsze, a nauka może zajmować zdecydowanie więcej czasu, niż kiedyś. Na szczęście, większość ludzi odczuwa takie skutki dopiero po osiemdziesiątce, jednak warto już teraz zadbać o naszą kondycję intelektualną. Poniżej przedstawiamy kilka atrakcyjnych zajęć, które będą stymulowały nasz mózg do pracy.
 • W Polsce brakuje opiekunów i rehabilitantów dla osób starszych

  W Polsce brakuje opiekunów i rehabilitantów dla osób starszych

  Problemu niedoboru opiekunów i rehabilitantów w Polsce nie da się uniknąć. Z każdym rokiem będzie on narastał z powodu szybkiego starzenia się społeczeństwa. Według MRPiPS w 2026 roku zacznie gwałtownie wzrastać liczba osób w wieku 80 lat, co będzie efektem wchodzenia w okres starości powojennego wyżu demograficznego.
 • Województwo śląskie promuje akcję „Srebrny listek”

  Województwo śląskie promuje akcję „Srebrny listek”

  W odpowiedzi na zapotrzebowanie seniorów, województwo śląskie zamierza promować znaczek srebrnego listka, zachęcając tym samym osoby starsze do przyklejania ich na szyby swoich pojazdów. Akcja pt. „Srebrny listek” nawiązuje do znaczków z zielonym listkiem, popularnym pośród młodych osób, informującym, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą.
 • Hibiskus - sprawdzony sposób na upał

  Hibiskus - sprawdzony sposób na upał

  Hibiskus to roślina, która w naturalnym środowisku występuje w nasłonecznionych, a zarazem wilgotnych miejscach, m.in. w niektórych rejonach Chin, Tajwanu, Malezji, Indii, czy w północnej Afryce, ale uprawia się ją również w mniej sprzyjających warunkach klimatycznych w Polsce. Do tych najbardziej charakterystycznych należą gatunki o czerwono-purpurowych kwiatach, ale są też odmiany, w których płatki mają odcień niebieskiego, fioletu, żółci lub bieli.