aktualności

 • Parada Seniorów w Warszawie

  Parada Seniorów w Warszawie

  Już niedługo seniorzy z całej Polski będą mogli przyjechać do stolicy, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu, które zostało przygotowane specjalnie dla nich! Pod koniec czerwca ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Seniorów, a po niej zostanie zorganizowany Piknik Pokoleń.
 • Jadłospis seniora na gorący dzień

  Jadłospis seniora na gorący dzień

  Prognozy pogody na najbliższe miesiące ostrzegają przed upalnym i suchym latem. Grupą osób, dla których będzie to dość trudny czas są seniorzy, bowiem z wiekiem obniża się próg wrażliwości termicznej. Dla lepszego samopoczucia osób starszych w upalny dzień, trzeba zadbać o odpowiednią dietę, bo tylko w ten sposób organizm poradzi sobie z wysoką temperaturą.
 • Przegrzanie organizmu seniora - pierwsza pomoc

  Przegrzanie organizmu seniora - pierwsza pomoc

  Wysokie temperatury oraz duże nasłonecznienie – to wszystko czeka podczas podczas letnich miesięcy. Chociaż plażowicze będą zadowoleni z takiej pogody, zdrowie seniora może na tym ucierpieć. Te dwa czynniki często prowadzą bowiem do przegrzania organizmu, które jest bardzo niebezpieczne dla starszych osób.
 • Kraków zaprasza na Senioralia!

  Kraków zaprasza na Senioralia!

  To będzie pierwsza tego typu impreza w Krakowie! Ogólnopolskie Senioralia 2014 to okazja do spotkania środowisk osób starszych z całej Polski i wspólnej, wspaniałej zabawy. Na jeden dzień seniorzy otrzymają otrzymają klucze do bram miasta!
 • Aktywne wczasy dla seniora

  Aktywne wczasy dla seniora

  Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej, niż turnus rehabilitacyjny w sanatorium. Często szukają innych pomysłów na to, co robić na emeryturze. Jedną z propozycji może być udział w aktywnych wczasach dla osób starszych, które organizowane są w Porębie Wielkiej.
 • Jak utrzymać cholesterol w normie

  Jak utrzymać cholesterol w normie

  Cholesterol ma złą sławę – powoduje przecież szereg chorób układu krążenia. Jednak dzieje się tak w przypadku, gdy jest go w organizmie za dużo. Zdrowie seniora zależy więc od jego prawidłowego poziomu.
 • Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Slow Jogging sposobem na długowieczność?

  Panuje przekonanie, że to ludzie z Dalekiego Wschodu odkryli sposoby na długowieczność. Nie sposób się z tym nie zgodzić, patrząc, jak wielu seniorów praktykuje jogę czy tai-chi. Dziś to tych ćwiczeń dołącza japoński Slow Jogging, czyli aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku, która zdobyła fanów na całym świecie.
 • Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

  Aktywni seniorzy z Wielkopolski mają szansę pokazać innym swoją pasję do uprawiania sportów. Już za kilka dni w Poznaniu stratuje I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat.
 • 5 sposobów jak zapobiec udarowi

  5 sposobów jak zapobiec udarowi

  Osoby w podeszłym wieku to grupa, która jest szczególnie narażona na wystąpienie udaru mózgu. Jednak nie tylko wiek należy uznać za czynnik ryzyka. Równie duży wpływ na zdrowie seniora ma tryb jego życia. Na szczęście zapobieganie udarowi mózgu nie jest trudne – wystarczy odrobina chęci i silnej woli.
 • Zmiany w finansowaniu opieki nad seniorami

  Zmiany w finansowaniu opieki nad seniorami

  „Dziennik Gazeta Prawna” w swoim internetowym wydaniu informuje, że zmianie ulegną zasady finansowania opieki nad seniorami przebywającymi w domach pomocy społecznej. Resort pracy zakłada, że to emeryt powinien pokrywać większą część kosztów swojego pobytu w placówce.
 • Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów z Wrocławia

  Zajęcia komputerowe dla seniorów dają osobom starszym możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Teraz mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli już 50 lat, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym projekcie Komputer sz@nsą dla osób +50 .