Porady dla Seniora

 • Jakie zalety ma krzesełko schodowe

  Jakie zalety ma krzesełko schodowe

  Krzesełko schodowe ułatwia pokonywanie schodów osobom z niepełnosprawnością. Jest to rozwiązanie, która sprawia, że bariery architektoniczne przestają być problemem dla wielu osób. Z tego rozwiązania korzystają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe oraz starsi ludzie. Warto podkreślić, że krzesełko schodowe może być zainstalowane zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Opisywane udogodnienie podnosi jakość oraz komfort życia, szczególnie osobom z niepełnosprawnością.
 • Krzesełka schodowe czy platformy dla niepełnosprawnych - sprawdź co wybrać

  Krzesełka schodowe czy platformy dla niepełnosprawnych - sprawdź co wybrać

  Osoby z niepełnosprawnością ruchową zmagają się każdego dnia z różnego rodzaju barierami utrudniającymi im poruszanie się po domu. Nie da się bowiem nie zauważyć tego, że poszczególne elementy konstrukcyjne domów przewidziane zostały tylko dla osób w pełni sprawnych ruchowo, czego doskonałym dowodem są schody. Na szczęście istnieją pewne technologie, które są w stanie znacznie poprawić komfort niepełnosprawnych w tym zakresie. Mowa oczywiście o specjalnych platformach schodowych lub krzesłach. Które rozwiązanie jest lepsze?
 • Zabiegi kosmetologiczne i medycyna estetyczna dla seniorów

  Zabiegi kosmetologiczne i medycyna estetyczna dla seniorów

  Seniorzy coraz częściej korzystają z różnorodnej oferty salonów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Dzięki temu mogą poczuć się nie tylko piękniej czy zdrowiej, ale pozbyć też niechcianych dolegliwości. Na które zabiegi warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.
 • Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Już nie odejdą w zapomnienie

  Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Już nie odejdą w zapomnienie

  Nadejście nowego roku wiąże się z postanowieniami. Wówczas planujemy m.in. dążyć do awansu, naprawić swoje relacje, rozwinąć umiejętności, schudnąć itd. Często jednak już po kilku dniach nowego roku zapominamy o tym, co sobie obiecaliśmy. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy.
 • Świąteczne obżarstwo - jak radzić sobie z brakiem umiaru w jedzeniu?

  Świąteczne obżarstwo - jak radzić sobie z brakiem umiaru w jedzeniu?

  Świąteczne obżarstwo. Każdego roku obiecujemy sobie, że to już ostatni raz, kiedy spędziliśmy trzy dni przy stole niemal wyłącznie na jedzeniu. Obietnice te nie przekładają się jednak na rzeczywistość. Warto zrobić w tym roku wyjątek. Jak radzić sobie ze świątecznym obżarstwem? Podpowiadamy.
 • Prezent dla seniora - co podarować mu na Boże Narodzenie?

  Prezent dla seniora - co podarować mu na Boże Narodzenie?

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób zastanawia się, co podarować seniorowi pod choinkę, by wywołać uśmiech na jego twarzy. Nie jest to zadanie proste, ale nie niemożliwe. Co zatem podarować seniorowi na Święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy.
 • Przepis na pierniczki na Boże Narodzenie. Rodzina będzie zachwycona

  Przepis na pierniczki na Boże Narodzenie. Rodzina będzie zachwycona

  Przepis na pierniczki na Boże Narodzenie to najczęściej wyszukiwany przepis w okresie przedświątecznym. W końcu każdy z nas chce, by smakowały jak najlepiej i by jak najszybciej zniknęły z talerza. Jeśli twoje wnuki to łasuchy, to nie zwlekaj i jak najszybciej bierz się za pieczenie!
 • Jaki prezent dla seniora?

  Jaki prezent dla seniora?

  Grudzień to czas szykowania świątecznych upominków dla bliskich. Oznacza to również wiele dylematów, co podarować, by prezent był trafiony. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaki prezent dla seniora wybrać, ten artykuł jest dla ciebie.
 • Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

  Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

   Seniorzy, którzy chcą zadbać o zdrowie, wbrew pozorom nie powinni rezygnować ze spacerów zimą. Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza i zimny wiatr lub opady śniegu i deszczu mogą nas skutecznie zniechęcić – nie warto na to pozwalać. Dlaczego? Odpowiadamy.
 • Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

  Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

  Życie osób niepełnosprawnych nie jest usłane różami. Budowa własnego domu, od podstaw, daje możliwość takiej aranżacji powierzchni, by uniknąć kłopotów z poruszaniem się. Jednak zamieszkanie w bloku to duże wyzwanie. Osoba niepełnosprawna musi zmierzyć się ze wieloma ograniczeniami. Nie wszyscy będą jej przychylni. Mogą pojawić się problemy ze strony innych mieszkańców, administracji. Przepisy prawa, na przykład budowlanego lub związanego z ochroną przeciwpożarową, mogą być różnie interpretowane. 
 • Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego jest kluczem do podniesienia jakości życia na emeryturze. Stymulowanie aktywności seniorów to zadanie, które stoi dziś nie tylko przed opiekunami, ale również przed różnymi placówkami skupiającymi osoby starsze. Jak wygląda możliwość rozwoju osobistego seniora w domu opieki? O tym w artykule.