Porady dla Seniora

 • Dom pomocy społecznej - jak się dostać

  Dom pomocy społecznej - jak się dostać

  Domy pomocy społecznej dzielą się na placówki oferujące opiekę całodobową i dzienną. Takie placówki mają na celu zapewnienie godnych warunków zamieszkania/przebywania, wyżywienia, a także pomocy w podstawowych czynnościach życiowych. Ponadto dom pomocy społecznej (zwany też: DPS) oferuje swoim podopiecznym udział w terapii zajęciowej oraz w zajęciach edukacyjnych i rehabilitacyjnych. W poniższym artykule skupiamy się na DPS-ach świadczących usługi całodobowe. Jak się dostać do tego typu domów opieki społecznej?
 • Komu powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji?

  Komu powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji?

  Planujesz urlop, ale nie wiesz, komu powierzyć opiekę nad seniorem? Opiekunowie osób starszych często rezygnują z wakacyjnych wyjazdów, nie mając z kim zostawić swojego podopiecznego. Warto jednak pamiętać, że są placówki, które zapewniają również opiekę krótkoterminową nad osobami niesamodzielnymi. Sprawdź, komu możesz powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji.
 • Ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora?

  Ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora?

  Prywatny dom seniora może być prowadzony przez fundację, stowarzyszenie, organizację społeczną albo też osobę fizyczną. Seniorzy mają zapewniony w takich obiektach usługi bytowe i opiekuńcze, na ogół całodobowo. Opłaty w domach seniora są jednak zróżnicowane ze względu na lokalizację oraz inne czynniki. Sprawdź, ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora w 2024 r.
 • Dzień Dziecka 2024. Jaki prezent kupić wnuczce?

  Dzień Dziecka 2024. Jaki prezent kupić wnuczce?

  Jaki prezent kupić wnuczce na Dzień Dziecka? Z pewnością głowi się nad tym wiele babć i dziadków. Wszyscy chcemy, by sprawił wnuczce radość i nie został od razu rzucony w kąt. Podpowiadamy, co kupić dziewczynce na Dzień Dziecka.
 • Dzień Dziecka 2024. Jaki prezent kupić wnukowi?

  Dzień Dziecka 2024. Jaki prezent kupić wnukowi?

  Jaki prezent kupić wnukowi na Dzień Dziecka? Z pewnością głowi się nad tym wiele babć i dziadków. Wszyscy chcemy, by sprawił wnukowi radość i nie został rzucony w kąt. Podpowiadamy, co kupić chłopcu na Dzień Dziecka.
 • Gdzie nie wolno grillować? Uważaj na mandat

  Gdzie nie wolno grillować? Uważaj na mandat

  Piękna pogoda znów zacznie nas rozpieszczać. Wielu z nas będzie więc myśleć o grillowaniu. Nie wszyscy mają jednak własny ogród. Warto więc wiedzieć, gdzie nie wolno grillować, by nie dostać mandatu. Odpowiadamy.
 • Randkowanie seniora - na co trzeba uważać?

  Randkowanie seniora - na co trzeba uważać?

  Seniorze, pamiętaj, że życie nie kończy się po 40. Niezależnie od wieku każdy z nas zasługuje na miłość. Podczas randkowania powinniśmy jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie, by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie