Porady dla Seniora

 • Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Aktywność fizyczną zaleca się osobom w każdym wieku - również seniorom. Ważne jednak jest, by aktywność fizyczna była dobrana do Twoich możliwości. Czy więc seniorzy mogą ćwiczyć pilates? Owszem - jest to rodzaj ćwiczeń, które często zaleca się osobom po 60 roku życia. Sprawdź, dlaczego!
 • Dania łatwe do pogryzienia: 3 przepisy dla seniorów

  Dania łatwe do pogryzienia: 3 przepisy dla seniorów

  Niektórzy seniorzy eliminują pewne składniki ze swojej diety, które są dla nich bardzo wartościowe: orzechy, pełne ziarna, chrupiące warzywa. Dlaczego? Z prostego powodu - stan uzębienia nie pozwala im na to, by te produkty pogryźć. Zamiast jednak rezygnować z pewnych składników, warto zmienić ich konsystencję. Prezentujemy 3 przepisy dań łatwych do pogryzienia dla seniorów.
 • Komu przysługuje darmowy przejazd karetką?

  Komu przysługuje darmowy przejazd karetką?

  To stan zdrowia chorego decyduje, czy przejazd z domu do szpitala lub z jednej poradni do drugiej jest za darmo. Kiedy można dzwonić po karetkę? W jakich przypadkach transport sanitarny jest odpłatny? Sprawdź, komu przysługuje darmowy przejazd karetką.
 • Rehabilitacja w ramach NFZ - jak ją załatwić?

  Rehabilitacja w ramach NFZ - jak ją załatwić?

  Rehabilitacja lecznicza wchodzi w skład świadczeń, które mogą być finansowane przez NFZ. Może być udzielana w warunkach ambulatoryjnych, warunkach domowych, ośrodku lub oddziale dziennym albo też w warunkach stacjonarnych. Sprawdź, jaki rodzaj pomocy Ci przysługuje i jak załatwić rehabilitację w ramach NFZ.
 • Sopot, Gdynia, Gdańsk: propozycje na majówkę 2019 dla seniorów

  Sopot, Gdynia, Gdańsk: propozycje na majówkę 2019 dla seniorów

  Sopot, Gdynia i Gdańsk mają miejsca traktowane jako ich “wizytówki”: fontanna Neptun, Żuraw, dźwigi, molo, okręt Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Planujesz majówkę 2019 w Trójmieście? Sprawdź, jakie inne miejsca warto zobaczyć! Przedstawiamy propozycje na tegoroczną majówkę dla seniorów.
 • Sałatki na Wielkanoc

  Sałatki na Wielkanoc

  Poszukujesz pomysłów na sałatki na Wielkanoc? Prezentujemy 6 przepisów: 3 postne oraz 3 z mięsem. Sprawdź nasze propozycje!
 • Wielkanocne dekoracje - inspiracje i ozdoby DIY

  Wielkanocne dekoracje - inspiracje i ozdoby DIY

  Zastanawiasz się, jak przygotować w tym roku wielkanocne dekoracje? Postaw na świąteczne wzory oraz wiosenne motywy! Przedstawiamy inspiracje do zrobienia wielkanocnych dekoracji oraz pomysły na ozdoby, które możesz wykonać samodzielnie (DIY).
 • Aparat słuchowy dla seniora - jak uzyskać dofinansowanie

  Aparat słuchowy dla seniora - jak uzyskać dofinansowanie

  Planujesz kupić aparat słuchowy? Pamiętaj, że możesz postarać się o dofinansowanie z NFZ. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, dofinansowanie do aparatu słuchowego przysługuje wszystkim ubezpieczonym. Przeczytaj, jak uzyskać dofinansowanie na aparat słuchowy dla seniora.