Porady dla Seniora

 • Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Otrzymanie odszkodowania za błędy medyczne wcale nie jest takie proste. Seniorzy, którzy zdecydują się na walkę o odszkodowanie, muszą liczyć się z tym, że sprawa może ciągnąć się w nieskończoność. Sprawdź, co zrobić, by dostać odszkodowanie za błąd medyczny.
 • 500 zł co miesiąc od PFRON. Kto może wnioskować? Jaka jest procedura?

  500 zł co miesiąc od PFRON. Kto może wnioskować? Jaka jest procedura?

  Właśnie ruszył nowy program pomocowy PFRON, dzięki któremu m. in. niepełnosprawni podopieczni środowiskowych domów samopomocy, dziennych domów pomocy społecznej czy pełnoletni uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych mogą uzyskać miesięczne świadczenie w wysokości 500 zł! Sprawdź, czy możesz ubiegać się o wsparcie!
 • Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Kogo dotyczą nowe wytyczne? Na te pytania odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Klimatu w opublikowanych wytycznych ws. postępowania z odpadami mogącymi stanowić źródło zakażeń koronawirusa.
 • Czy seniorzy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek?

  Czy seniorzy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek?

  Od 16 kwietnia 2020 roku wchodzi kolejne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia nowych ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jednym z nowych nakazów jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Czy w takim wypadku maseczki ochronne będą musieli nosić także seniorzy?
 • Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Kolejny tydzień spędzony w izolacji nie jednej osobie dał się we znaki. Jeśli zatem masz dużo wolnego czasu i się nudzisz, zachęcamy do zagrania w nowe odsłony kultowych gier. Dzięki internetowemu połączeniu możesz stawać w szranki z osobami z całej Polski nie wychodząc z domu!
 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  Sytuacja zmusza nas do tego, by wychodzić z domu tylko w razie najpilniejszych potrzeb. Chcąc być odpowiedzialnymi, musimy więc znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało wyjścia i kontaktu z innymi ludźmi. Naprzeciw sytuacji wyszło wiele instytucji kultury, sklepów internetowych oferujących darmowe ebooki i wiele innych. Przeczytaj i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.
 • Seniorze, czy powinieneś iść do lekarza w trakcie epidemii koronawirusa?

  Seniorze, czy powinieneś iść do lekarza w trakcie epidemii koronawirusa?

  Wszyscy bez wyjątku powinniśmy przestrzegać zasady pozostawiania w domu. Nie należy bez potrzeby wychodzić na zewnątrz.  Są jednak sytuacje, kiedy musimy dopuścić domowy azyl i załatwić najważniejsze sprawy. Czy zatem każda wizyta u lekarza jest niezbędna i powinniśmy się na nią udać?
 • Koronawirus: jak przekonać seniora do domowej kwarantanny?

  Koronawirus: jak przekonać seniora do domowej kwarantanny?

  Obecnie trwa walka z pandemią koronawirusa SARS–CoV–2 na świecie. Szczególnie zagrożone są osoby starsze, u których odsetek zgonów stanowi 15%. Pomimo zaleceń rządu, dotyczących odbycia 14-dniowej kwarantanny, wielu seniorów opuszcza swoje mieszkania narażając się na zakażenie koronawirusem. Jak zatem przekonać seniora do niewychodzenia z domu?
 • 3 pomysły na aktywne zajęcia dla seniorów

  3 pomysły na aktywne zajęcia dla seniorów

  Odejście na emeryturę kojarzyć się może z upragnionym odpoczynkiem od pracy. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że nadmiar czasu wolnego połączony z osłabieniem dotychczasowych relacji, w konsekwencji może prowadzić do izolacji emeryta, a niekiedy nawet depresji starczej. Naprzeciw temu problemowi wychodzi wiele instytucji, oferując szereg zajęć hobbystycznych dla seniorów.
 • Domowy środek antybakteryjny - 5 sposobów

  Domowy środek antybakteryjny - 5 sposobów

  Z półek sklepowych masowo znikają środki do dezynfekcji, a także wysokoprocentowe alkohole. Nic dziwnego, ponieważ jednym z zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest dokładne mycie i dezynfekowanie rąk. Okazuje się jednak, że oprócz sklepowych “gotowców”, środek antybakteryjny można tanio i łatwo wykonać w domu. Oto 5 sposobów na domowy i skuteczny środek antybakteryjny.
 • Vademecum przyszłych mieszkańców

  Vademecum przyszłych mieszkańców

  Opieka nad seniorem bądź osobą z niepełnosprawnością staje się sporym wyzwaniem, dlatego coraz częściej rodziny chcą skorzystać z pomocy instytucji. Co powinni wiedzieć przyszli mieszkańcy domu i ich bliscy?