Porady dla Seniora

 • Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

  Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

   Seniorzy, którzy chcą zadbać o zdrowie, wbrew pozorom nie powinni rezygnować ze spacerów zimą. Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza i zimny wiatr lub opady śniegu i deszczu mogą nas skutecznie zniechęcić – nie warto na to pozwalać. Dlaczego? Odpowiadamy.
 • Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

  Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

  Życie osób niepełnosprawnych nie jest usłane różami. Budowa własnego domu, od podstaw, daje możliwość takiej aranżacji powierzchni, by uniknąć kłopotów z poruszaniem się. Jednak zamieszkanie w bloku to duże wyzwanie. Osoba niepełnosprawna musi zmierzyć się ze wieloma ograniczeniami. Nie wszyscy będą jej przychylni. Mogą pojawić się problemy ze strony innych mieszkańców, administracji. Przepisy prawa, na przykład budowlanego lub związanego z ochroną przeciwpożarową, mogą być różnie interpretowane. 
 • Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego jest kluczem do podniesienia jakości życia na emeryturze. Stymulowanie aktywności seniorów to zadanie, które stoi dziś nie tylko przed opiekunami, ale również przed różnymi placówkami skupiającymi osoby starsze. Jak wygląda możliwość rozwoju osobistego seniora w domu opieki? O tym w artykule.
 • Aktywny senior - co robić na emeryturze

  Aktywny senior - co robić na emeryturze

  Przejście w stan spoczynku zawodowego to czas, który przynosi ze sobą nowe wyzwania i możliwości. Dotychczasowa praca zawodowa sprawiała, że w życiu panował pewien schemat codziennych obowiązków. Na emeryturze można zaś uciec od rutyny i pozwolić sobie na kreatywne spędzanie każdego dnia. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa kilka najpopularniejszych propozycji, jak spędzić czas wolny na emeryturze.
 • Akademia Seniorapp - bezpłatne szkolenia z obsługi smartfona

  Akademia Seniorapp - bezpłatne szkolenia z obsługi smartfona

  Akademia SeniorApp stale się rozwija. To projekt, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym wśród Seniorów. Podczas spotkań Akademii uczymy instruktorów tego, w jaki sposób przeprowadzać indywidualne konsultacje z obsługi smartfonów. Dzięki temu Seniorzy nie powinni mieć problemów z bezpiecznym korzystaniem z telefonów komórkowych. 
 • Suplementy w diecie seniorów - tego nie może zabraknąć

  Suplementy w diecie seniorów - tego nie może zabraknąć

  Suplementy diety i witaminy są niezwykle istotne w diecie seniorów. Nie powinno ich zabraknąć szczególnie jesienią, gdy organizm jest podatny na wszelkie infekcje. Jednak nie tylko jesienią powinniśmy zadbać o to, by były stale dostarczane.
 • 3 sposoby na wygodny dom dla seniora

  3 sposoby na wygodny dom dla seniora

  Zarówno troska o wygodę osoby starszej, jak i o bezpieczeństwo dziecka mogą wymagać wprowadzenia pewnych zmian w domach lub mieszkaniach. O ile przygotowywanie domu i zabezpieczanie go przed raczkującym, ciekawskim maluchem różni się zdecydowanie od przystosowywania domu do potrzeb seniora. Choć w obu sytuacjach celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, to w przypadku malucha staramy się ograniczyć jego mobilność i montujemy bramki w drzwiach. Z kolei jeśli chodzi o osobę starszą, to naszym celem jest usprawnienie jej mobilności i samodzielności. Przeczytaj artykuł i poznaj 3 sposoby na poprawę standardu życia seniora w jego własnym domu.
 • Silver cohousing, czyli wspólne mieszkanie seniorów - na czym polega?

  Silver cohousing, czyli wspólne mieszkanie seniorów - na czym polega?

  Okazuje się, że obcy sobie ludzie mieszkający razem, to nie tylko studenci. W innych krajach coraz modniejsze staje się wspólne mieszkanie seniorów, którzy do tej pory wcale się nie znali. Na świecie powstają już eksperymentalne cohousingi senioralne, ale też colivingi międzypokoleniowe, w których seniorzy dzielą pokoje ze studentami.
 • Zdrowa dieta - dlaczego jest tak ważna u seniorów?

  Zdrowa dieta - dlaczego jest tak ważna u seniorów?

  Zdrowa dieta jest ważna na każdym etapie życia. Seniorzy muszą jednak szczególnie uważać, planując swoje posiłki. Niektóre schorzenia i dolegliwości są potęgowane przez stosowanie nieodpowiedniej diety.  Dlaczego jeszcze zdrowa dieta jest tak ważna? Odpowiadamy.
 • Dieta na lato - co jeść a czego unikać?

  Dieta na lato - co jeść a czego unikać?

  Dieta na lato jest bardziej uboga w mięso. W końcu lato to pora roku, która hojnie obdarowuje nas pysznymi warzywami i soczystymi owocami. Warto więc korzystać z tego i brać pełnymi garściami. Co zatem warto jeść latem, a czego należy unikać?
 • Najlepsze warzywne przekąski na grilla - przygotujesz je bardzo szybko!

  Najlepsze warzywne przekąski na grilla - przygotujesz je bardzo szybko!

  Sezon grillowy już się rozpoczął. Wielu Polaków spędza ciepłe dni na działkach i ogrodach i cieszy się urokami lata. To również doskonała okazja do rozpalenia grilla. Ten jednak wcale nie musi być nudny i kończyć się grillowaną kiełbaską lub kaszanką. Poniżej przedstawiamy najlepsze przepisy na przekąski na grilla. Wypróbuj!
 • Alergia i wietrzenie sypialni - czy warto to robić?

  Alergia i wietrzenie sypialni - czy warto to robić?

  Alergicy nie mają łatwo. Choć robią wszystko, by alergia nie wdawała im się we znaki, często jest to walka z wiatrakami. Niektórzy seniorzy alergicy zastanawiają się, czy mając alergię, mogą wietrzyć sypialnię. Odpowiadamy.
 • Materac na odleżyny - jaki wybrać? Czym się kierować?

  Materac na odleżyny - jaki wybrać? Czym się kierować?

  Materac przeciwodleżynowy to rzecz, którą musi mieć każda chora osoba, która większość dnia spędza w łóżku. Bez niego można nabawić się bolesnych odleżyn, które w konsekwencji mogą doprowadzić do dużych problemów. Jak wybrać najlepszy materac na odleżyny? Odpowiadamy.