Porady dla Seniora

 • Oto 8 wskazówek aby Twój dom był dostępny dla wózków inwalidzkich

  Oto 8 wskazówek aby Twój dom był dostępny dla wózków inwalidzkich

  Wierzymy, że każdy zasługuje na swobodę poruszania się po własnym domu bez ograniczeń. Dlatego z pasją zapewniamy rozwiązania w zakresie mobilności i dostępności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jednym z naszych głównych celów jest umożliwienie właścicielom domów przekształcenia ich w bezpieczne, wygodne i dostępne przestrzenie. Oto kilka kluczowych sposobów, dzięki którym Twój dom będzie bardziej dostępny dla wózków inwalidzkich, dzięki czemu każdy, niezależnie od stopnia sprawności ruchowej, będzie mógł cieszyć się domowymi wygodami.
 • Krzesła na schody dla niepełnosprawnych

  Krzesła na schody dla niepełnosprawnych

    Dla starszych osób, szczególnie mających trudności z poruszaniem się, świetnym rozwiązaniem są krzesełka na schody. Można polecić je każdemu, kto potrzebuje urządzenia, które pomaga skutecznie w pokonywaniu barier architektonicznych. Dla niektórych zejście lub wejście po schodach staje się wręcz niemożliwe, dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Krzesełko na schody ma prostą konstrukcję, jest łatwe w obsłudze, zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Stanowi świetny wybór dla wszystkich, niezależnie od wieku.
 • Jak radzić sobie z upałami? Poradnik dla seniorów i nie tylko

  Jak radzić sobie z upałami? Poradnik dla seniorów i nie tylko

  Długotrwałe upały potrafią być naprawdę uciążliwe. Jest środek lata, więc szczególnie warto wiedzieć, jak właściwie radzić sobie z upałami, aby uniknąć przegrzania i utraty zdrowia. Podpowiadamy, jak cieszyć się pogodą, ale z komfortem i bezpieczeństwem.
 • Pełnomocnictwo dla dziadków przed wyjazdem z wnukami - co trzeba wiedzieć?

  Pełnomocnictwo dla dziadków przed wyjazdem z wnukami - co trzeba wiedzieć?

  Wakacje to czas sprzyjający podróżom. Wielu dziadków decyduje się na zabranie wnuków na wspólną podróż. Przejęcie opieki wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Warto więc najpierw zadbać o pełnomocnictwo. Jak to zrobić i co trzeba wiedzieć o pełnomocnictwie dla dziadków? Rozwiewamy wątpliwości.
 • Jak spędzić wakacje z wnukami? Najlepsze propozycje

  Jak spędzić wakacje z wnukami? Najlepsze propozycje

  Wakacje 2023 trwają w najlepsze. To czas, kiedy uczniowie mają wolne od szkół i mają czas na odpoczynek. Wielu z nich postanawia wykorzystać ten okres na nadrabianie zaległości w spędzaniu czasu z dziadkami. Ale jak spędzić wakacje z wnukami, by się nie nudziły? Podpowiadamy.
 • 3 powody, dla których warto wybrać krzesło ruchome na schody

  3 powody, dla których warto wybrać krzesło ruchome na schody

  Dostępne na polskim rynku windy krzesełkowe tak zwane krzesełka schodowe oferują podobne funkcje, jednak jeden z modeli znacząco się wyróżnia. Mowa tutaj oczywiście o krzesełku schodowym Acorn Superglide. To bardzo praktyczny i wygodny model. Dzięki niemu osoba niepełnosprawna, jak i emeryt może bez przeszkód pokonywać bariery architektoniczne. 
 • Windy Domowe Stiltz

  Windy Domowe Stiltz

  Winda do domu to rozwiązanie, które przyda się seniorom mieszkającym w budynkach jednorodzinnych. Do tej pory korzystali oni najczęściej z platform i krzesełek schodowych lub podnośników pionowych. Teraz nowoczesne windy domowe Stiltz mogą pomóc im w pokonywaniu stromych schodów oraz stopni. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że winda jest w stanie przewieźć nawet 3 osoby. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma taka winda, a także podpowiemy, jak ją prawidłowo zamontować. 
 • Ulgi dla osób po 60-tce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Ulgi dla osób po 60-tce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa , zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 
 • Czy warto wyrobić Kartę Seniora?

  Czy warto wyrobić Kartę Seniora?

  Seniorzy, którzy bardzo często korzystają z atrakcji, wydarzeń kulturalnych, robią duże zakupy, itp., zdecydowanie powinni pomyśleć nad wyrobieniem Karty Seniora. Daje to możliwość zdobycia wielu zniżek i dodatkowych korzyści. Przeczytaj, by dowiedzieć się czym jest Karta Seniora, jak ją wyrobić i jakie korzyści z niej płyną.
 • Seniorzy na emeryturze - propozycje spędzania czasu wolnego

  Seniorzy na emeryturze - propozycje spędzania czasu wolnego

  Seniorzy na emeryturze mają mnóstwo czasu wolnego, który mogą spożytkować wyłącznie na swoje przyjemności. Z czasem jednak najpopularniejsze aktywności zaczynają nudzić i wkrada się rutyna. Co mogą robić seniorzy na emeryturze w wolnym czasie? Podpowiadamy.
 • Jakie zalety ma krzesełko schodowe

  Jakie zalety ma krzesełko schodowe

  Krzesełko schodowe ułatwia pokonywanie schodów osobom z niepełnosprawnością. Jest to rozwiązanie, która sprawia, że bariery architektoniczne przestają być problemem dla wielu osób. Z tego rozwiązania korzystają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe oraz starsi ludzie. Warto podkreślić, że krzesełko schodowe może być zainstalowane zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Opisywane udogodnienie podnosi jakość oraz komfort życia, szczególnie osobom z niepełnosprawnością.

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie