Porady dla Seniora

 • Zlecenie NFZ od lekarza w formie teleporady!

  Zlecenie NFZ od lekarza w formie teleporady!

  Choć pandemia koronawirusa nadal trwa, a nasze życie powoli wraca do normalności,  to nadal rozbrzmiewa apel, by nie wychodzić z domu bez potrzeby i nie gromadzić się w miejscach publicznych. Seniorzy, którzy potrzebują zlecenia NFZ od lekarza teraz mogą otrzymać je w formie teleporady.
 • Wrastające paznokcie - co robić?

  Wrastające paznokcie - co robić?

  Okres letni to czas, kiedy to królują sandały, japonki i klapki. W związku z tym szczególnie warto zadbać o stopy i paznokcie. Niestety, gdy borykamy się z problemami wzrastających paznokci pojawiają się nie tylko problemy związane z bólem, ale też nieestetyczny wygląd.
 • Jak chronić mózg przed starzeniem?

  Jak chronić mózg przed starzeniem?

  Po 65 roku życia rozpoczyna się proces starzenia się mózgu. Odpowiada za to zmniejszenie aktywności fizycznej i samotność. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym seniorzy mogą zachować sprawność mózgu na dłużej. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zmienić w swoim życiu, by zachować sprawność mózgu na dłużej!
 • Jak dbać o włosy latem?

  Jak dbać o włosy latem?

  Latem nasze włosy są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa. Upalna temperatura powietrza, kąpiele w morskiej wodzie, a także silne słońce sprzyjają zdrowiu włosów. W związku z tym latem należy szczególnie zadbać o pielęgnację włosów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie ochronić swoje włosy przed niepożądanymi działaniami. 
 • Jak prawidłowo dezynfekować tkaniny?

  Jak prawidłowo dezynfekować tkaniny?

  Dezynfekcja tkanin jest obecnie szczególnie ważna. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że można to zrobić skutecznie  w domowych warunkach, ale przede wszystkim szybko! Przeczytaj, by dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób dokonać dezynfekcji tkanin.
 • Poduszka ortopedyczna - dlaczego jest tak ważna?

  Poduszka ortopedyczna - dlaczego jest tak ważna?

  Ból kręgosłupa jest problemem, który pojawia się nawet u młodszych osób. Przyczyną tego bólu jest siedzący tryb życia, przeciążenia i brak wygody w czasie snu. Sprawdź, jaką poduszkę wybrać i jakie korzyści można czerpać  z jej prawidłowego doboru.
 • Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Nie tylko preparaty z drogerii i aptek przynoszą natychmiastowe działanie. Okazuje się, że również domowe sposoby na oparzenia słoneczne są równie skuteczne jak specyfiki, które możemy kupić. Sprawdź nasze propozycje domowych sposobów na radzenie sobie z oparzeniami.
 • Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijkami. Angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking angażują mięśnie całego ciała.
 • Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Co prawda możemy już wychodzić z domu i spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, ale nie warto zapominać, że nadal musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i nie narażać się, jeśli to nie jest potrzebne. W związku z tym Spółdzielnia Socjalna Panato Sito zaprasza seniorów do udziału w warsztatach prowadzonych przez Internet. Nie musisz wychodzić z domu, aby świetnie się bawić i zdobyć nowe umiejętności!
 • Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty u mężczyzn plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu dotyczącym zapadalności i umieralności z powodu złośliwych nowotworów. Co więcej, liczba zdiagnozowanych cały czas rośnie. W naszym kraju liczba zachorowań w ciągu ostatnich 10 lat podwoiła się. Przeczytaj więcej o nowotworze prostaty, by zwiększyć swoją świadomość i dać sobie szansę na dłuższe życie!
 • Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Kleszcza możemy złapać na terenie całej Polski. Ich największa aktywność rozpoczyna się wczesną wiosną i kończy późną jesienią. Choć głównie do ukąszenia kleszcza dochodzi w lasach i wysokich trawach, nie możemy czuć się bezpiecznie nawet w przydomowych ogródkach. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić zaraz po ukąszeniu i jak prawidłowo usunąć kleszcza.
 • Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Seniorzy powinni dbać o swoje włosy w szczególny sposób. Kondycja włosów zmniejsza się z wiekiem. Wiele osób po 50 roku życia skarży się na ich kruchość, łamliwość, a w najgorszym przypadku nawet łysienie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak dbać o włosy, by zahamować ich wypadnie i zadbać o ich zdrowie i blask.
 • Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal to silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który do tej pory można było kupić tylko i wyłącznie na receptę. Niedawno w aptekach pojawił się powszechnie dostępny Ketonal Active. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy ogólnodostępny produkt różni się czymś od tego, który wypisuje lekarz. 
 • Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Otrzymanie odszkodowania za błędy medyczne wcale nie jest takie proste. Seniorzy, którzy zdecydują się na walkę o odszkodowanie, muszą liczyć się z tym, że sprawa może ciągnąć się w nieskończoność. Sprawdź, co zrobić, by dostać odszkodowanie za błąd medyczny.
 • 500 zł co miesiąc od PFRON. Kto może wnioskować? Jaka jest procedura?

  500 zł co miesiąc od PFRON. Kto może wnioskować? Jaka jest procedura?

  Właśnie ruszył nowy program pomocowy PFRON, dzięki któremu m. in. niepełnosprawni podopieczni środowiskowych domów samopomocy, dziennych domów pomocy społecznej czy pełnoletni uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych mogą uzyskać miesięczne świadczenie w wysokości 500 zł! Sprawdź, czy możesz ubiegać się o wsparcie!