Porady dla Seniora

 • Bezpłatne leki dla seniorów 75+

  Bezpłatne leki dla seniorów 75+

  Masz 75 lat lub więcej? Pamiętaj, że seniorom w wieku 75 lat lub więcej przysługują bezpłatne leki w ramach programu 75+. Sprawdź, jak otrzymać takie leki!
 • Domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora

  Domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora

  Uczucie ciężkich nóg znają również niektóre młode osoby - po całym dniu spędzonym w biegu lub w jednej pozycji, kiedy nogi są przeciążone. Jednak opuchnięte nogi u seniorów, a przede wszystkim opuchlizna w okolicach kostki, może być spowodowana kłopotami ze zdrowiem lub niewłaściwym trybem życia. Poniżej podpowiadamy, jakie są domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora.
 • Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Aktywność fizyczną zaleca się osobom w każdym wieku - również seniorom. Ważne jednak jest, by aktywność fizyczna była dobrana do Twoich możliwości. Czy więc seniorzy mogą ćwiczyć pilates? Owszem - jest to rodzaj ćwiczeń, które często zaleca się osobom po 60 roku życia. Sprawdź, dlaczego!
 • Dania łatwe do pogryzienia: 3 przepisy dla seniorów

  Dania łatwe do pogryzienia: 3 przepisy dla seniorów

  Niektórzy seniorzy eliminują pewne składniki ze swojej diety, które są dla nich bardzo wartościowe: orzechy, pełne ziarna, chrupiące warzywa. Dlaczego? Z prostego powodu - stan uzębienia nie pozwala im na to, by te produkty pogryźć. Zamiast jednak rezygnować z pewnych składników, warto zmienić ich konsystencję. Prezentujemy 3 przepisy dań łatwych do pogryzienia dla seniorów.
 • Komu przysługuje darmowy przejazd karetką?

  Komu przysługuje darmowy przejazd karetką?

  To stan zdrowia chorego decyduje, czy przejazd z domu do szpitala lub z jednej poradni do drugiej jest za darmo. Kiedy można dzwonić po karetkę? W jakich przypadkach transport sanitarny jest odpłatny? Sprawdź, komu przysługuje darmowy przejazd karetką.
 • Rehabilitacja w ramach NFZ - jak ją załatwić?

  Rehabilitacja w ramach NFZ - jak ją załatwić?

  Rehabilitacja lecznicza wchodzi w skład świadczeń, które mogą być finansowane przez NFZ. Może być udzielana w warunkach ambulatoryjnych, warunkach domowych, ośrodku lub oddziale dziennym albo też w warunkach stacjonarnych. Sprawdź, jaki rodzaj pomocy Ci przysługuje i jak załatwić rehabilitację w ramach NFZ.
 • Sopot, Gdynia, Gdańsk: propozycje na majówkę 2019 dla seniorów

  Sopot, Gdynia, Gdańsk: propozycje na majówkę 2019 dla seniorów

  Sopot, Gdynia i Gdańsk mają miejsca traktowane jako ich “wizytówki”: fontanna Neptun, Żuraw, dźwigi, molo, okręt Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Planujesz majówkę 2019 w Trójmieście? Sprawdź, jakie inne miejsca warto zobaczyć! Przedstawiamy propozycje na tegoroczną majówkę dla seniorów.
 • Sałatki na Wielkanoc

  Sałatki na Wielkanoc

  Poszukujesz pomysłów na sałatki na Wielkanoc? Prezentujemy 6 przepisów: 3 postne oraz 3 z mięsem. Sprawdź nasze propozycje!