Porady dla Seniora

 • Narodowy Spis Powszechny - jak spisać się bezpiecznie?

  Narodowy Spis Powszechny - jak spisać się bezpiecznie?

  W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań musi wziąć udział każdy z nas. Choć spis sam w sobie jest bezpieczny, to niestety jest to również wspaniała szansa dla oszustów. Seniorzy nie powinni zwlekać i spisać się jak najszybciej. Jak spisać się bezpiecznie?
 • 7 zasad zdrowej kuchni seniora

  7 zasad zdrowej kuchni seniora

  Oto kilka najważniejszych zaleceń żywieniowych dla osób starszych,  które warto wziąć pod uwagę w trosce o naszych najbliższych. Przedstawiamy 10 zasad zdrowej kuchni seniora.
 • Suchość w gardle i przełyku

  Suchość w gardle i przełyku

  Suchość w gardle i przełyku to schorzenie, które dotyka wielu seniorów. Wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie śliny, co powoduje nieprzyjemne uczucie suchości w gardle, drapania czy pieczenia. Nadmierna suchość w jamie ustnej określana jest jako kserotomia. Jak walczyć z uczuciem suchości w gardle i przełyku?
 • Kalendarz prac ogrodniczych na maj i czerwiec

  Kalendarz prac ogrodniczych na maj i czerwiec

  Kalendarz prac ogrodniczych na maj i czerwiec przyda się wszystkim seniorom! W ciągu roku każdy senior ma do zrealizowania wiele prac w ogrodzie, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Znając kolejność wykonywanych zadań, każdy senior będzie mógł być pewny, że o niczym nie zapomni. Dzięki temu nasz ogród stanie się piękny i okazały. Mając harmonogram, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, aby praca była bezpieczna i przyjemna
 • Ogród w maju. Jak dbać i co sadzić?

  Ogród w maju. Jak dbać i co sadzić?

  Ogród w maju wymaga od wszystkich sadowników i ogrodników  intensywnego okresu pracy. W maju seniorzy nie tylko wysiewają wiele warzyw, ale także pielęgnują drzewa oraz krzewy. Między 12 a 14 maja to czas na przymrozki, o czym koniecznie należy pamiętać przed wysadzeniem wielu roślin do gruntu.
 • Rwa kulszowa - na to chorują seniorzy!

  Rwa kulszowa - na to chorują seniorzy!

  Wystarczy, że szybko się pochylisz, podniesiesz coś cieżkiego, albo zbyt mocne wstaniesz z łóżka i dokucza Ci ostry ból w okolicach kręgosłupa? To prawdopodobnie rwa kulszowa! Jak sobie z nią radzić?  
 • Pandemia samotności

  Pandemia samotności

  Niemal połowa osób po 60 roku życia czuje się samotna podczas pandemii, a 16% z nich nie ma z kim porozmawiać o swoich problemach . Sytuację pogarsza także wykluczenie cyfrowe, które, jak wynika z danych CBOS, najczęściej dotyka właśnie seniorów. Aż  80% spośród 4,51 mln Polaków niekorzystających nigdy z internetu stanowią osoby w wieku 55-74 lata, które z tego powodu mogą dotkliwiej odczuwać towarzyszące pandemii obostrzenia, takie jak zachowanie dystansu społecznego czy brak odwiedzin członków rodziny i przyjaciół.
 • 5 powodów, dla których warto zabrać seniora na spacer!

  5 powodów, dla których warto zabrać seniora na spacer!

  Nadchodzi wiosna, a z nią poprawa pogody. Słońce za oknem i wyższa temperatura motywują nas do wyjścia z domu. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu jest bardzo ważne szczególnie dla osób starszych. Poznaj 5 powodów, dla których powinieneś/powinnaś zabrać swojego podopiecznego na spacer!
 • Naturalne wsparcie osób starszych - zioła i ziołolecznictwo

  Naturalne wsparcie osób starszych - zioła i ziołolecznictwo

  W dzisiejszych czasach coraz częściej wraca się do tradycyjnych metod leczenia i wspomagania zdrowia. Trend ten upowszechnił się dość szybko, w Niemczech znacznie szybciej niż w Polsce, wciąż jednak w obu państwach można znaleźć jego zwolenników. Zioła wzmacniające  seniora są świetną metodą  uzupełnienia  leczenia lub  profilaktyki  powstawania niektórych chorób. Jakie są sposoby na poprawienie zdrowia seniora?
 • Najpiękniejsze kwiaty na balkon wiosną

  Najpiękniejsze kwiaty na balkon wiosną

  Uwielbiasz ozdabiać swój dom i balkon pięknymi roślinami? Okazuje się, że wcale nie musisz czekać do lata, by twój balkon zyskał nowe życie. Poniżej przedstawiamy listę najpiękniejszych wiosennych kwiatów balkonowych. Spraw, by twój balkon rozbłysnął jak najszybciej!
 • Jak żyć ze słabym sercem?

  Jak żyć ze słabym sercem?

  Niewydolność serca najczęściej dotyczy seniorów, choć zdarza się, że ze słabym sercem muszą żyć również dużo młodsi. Jest to stan, w którym chore serce nie potrafi  prawidłowo pompować krwi i dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości tlenu w stosunku do aktualnych potrzeb. W tym stanie ważny jest nie tylko stały kontakt z lekarzem, ale też samokontrola. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak żyć ze słabym sercem.
 • 5 sposobów na wiosenne spędzanie czasu z Podopiecznym

  5 sposobów na wiosenne spędzanie czasu z Podopiecznym

  Pogoda powoli staje się wiosenną motywacją dla każdego z nas. Przyjemne promienie Słońca i temperatura powyżej 15 stopni zaprasza nas do spędzania czasu poza domem. To świetny czas także dla Seniorów, szczególnie tych, którzy potrzebują aktywizacji. W trakcie zlecenia można znaleźć Podopiecznym wiele rozrywek. Zebraliśmy kilka metod na aktywność, które Wam w tym pomogą, albo chociaż będą inspiracją podczas wiosennych zleceń.
 • 5 pysznych przepisów na wielkanocny stół!

  5 pysznych przepisów na wielkanocny stół!

  W tym roku Wielkanoc będzie inna niż zwykle. Tradycyjnie święta kojarzymy zwykle z wypoczynkiem od pracy i szkoły , lubimy je spędzać w domu smakując pyszne potrawy.W tym roku  nie możemy pozwolić sobie na spędzenie świąt w dużym, rodzinnym gronie. Jak stworzyć klimat świąt we własnym domu? Wystarczy kilka smacznych potraw! Wypróbuj 7 pysznych i prostych przepisów na wielkanocny stół.
 • Wiosenne porządki seniora

  Wiosenne porządki seniora

  Wiosna to czas, kiedy sprzątamy nasze domy i przygotowujemy je na nadejście lata. Przedstawiamy 3 triki, które pomogą każdemu seniorowi i jego opiekunowi w cotygodniowych porządkach.