Porady dla Seniora

 • Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Kogo dotyczą nowe wytyczne? Na te pytania odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Klimatu w opublikowanych wytycznych ws. postępowania z odpadami mogącymi stanowić źródło zakażeń koronawirusa.
 • Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

  Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

  Czy myślisz, że twój wiek ogranicza Cię ruchowo? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z historią najstarzej instruktorki fitness w Polsce. 80 letnia kobieta wystąpiła w takich programach jak “Mam talent” czy “Bądźmy razem w domu” udowadniając że wiek to tylko liczba. Właśnie zdradziła swoje sposoby na kwarantannową nudę. Sprawdź!
 • Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

  Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

  Pandemia koronawirusa wymusiła na dyrektorach domów seniora jeszcze większe restykcje ws. przestrzegania higieny. Jeśli chcesz zapewnić jak największe bezpieczeństwo swojej placówce, koniecznie sprawdź poniższy plan higieny personelu placówki długoterminowej. Dzięki tym zasadom dowiesz się jakie błędy popełnia twój obiekt w walce z koronawirusem.
 • Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Z powodu pandemii koronawirusa wielu seniorów musiało odizolować się od innych, pozostając w swoich mieszkaniach. Do nowych warunków musieli przyzwyczaić się także uwielbiani przez tysiące widzów, członkowie drugiej edycji “Sanatorium miłości”, którzy zdradzili fanom jak spędzają kwarantannę w domu. 
 • Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Kolejny tydzień spędzony w izolacji nie jednej osobie dał się we znaki. Jeśli zatem masz dużo wolnego czasu i się nudzisz, zachęcamy do zagrania w nowe odsłony kultowych gier. Dzięki internetowemu połączeniu możesz stawać w szranki z osobami z całej Polski nie wychodząc z domu!
 • Jak przygotować testament w czasie pandemii koronawirusa?

  Jak przygotować testament w czasie pandemii koronawirusa?

  Przez epidemię koronawirusa wiele dziedzin naszego życia uległo zmianie.  Czynności, które do tej pory nie sprawiały większej trudności, teraz dla niektórych stały się bardziej skomplikowane. Jak zatem sporządzić testament w czasie koronawirusa? Sprawdź, która forma będzie najlepsza i na co należy zwrócić szczególną uwagę. 
 • Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  wielu przewoźników i firm świadczących usługi kurierskie, zdecydowało się na wprowadzenie nowych zasad. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Sprawdź, co się zmieniło i z czyich usług warto skorzystać. 
 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielu z nas bije się z myślami, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Czy bezpieczne jest rodzinne świętowanie? Z czego powinniśmy zrezygnować, a z czego wcale nie musimy? Pojawiają się również plotki o przesunięciu Wielkanocy. Sprawdź, czy są prawdziwe.
 • TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  Sytuacja zmusza nas do tego, by wychodzić z domu tylko w razie najpilniejszych potrzeb. Chcąc być odpowiedzialnymi, musimy więc znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało wyjścia i kontaktu z innymi ludźmi. Naprzeciw sytuacji wyszło wiele instytucji kultury, sklepów internetowych oferujących darmowe ebooki i wiele innych. Przeczytaj i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.
 • Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!
 • Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Najbardziej narażone podczas epidemii koronawirusa w Polsce są osoby starsze. Choć zaleca się, by pozostać w domu, niestety niektórzy seniorzy muszą wyjść na zakupy samodzielnie.  W związku z zaistniałą sytuacją i troską o zdrowie osób starszych, Biedronka i Tesco zaoferowały specjalne ułatwienia. 

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie