Porady dla Seniora

 • Na jakie ulgi mogą liczyć seniorzy i kombatanci?

  Na jakie ulgi mogą liczyć seniorzy i kombatanci?

  Prawo do opieki lekarskiej poza kolejnością, dodatki finansowe, zwolnienia z opłat, ulgowe bilety - na takie przywileje mogą liczyć soby starsze, inwalidzi wojenni i kombatanci, biorący udział w wojnach, działaniach zbrojnych i powstaniach narodowych.
 • Idealny dom dla seniora - postaw na wygodę i bezpieczeństwo!

  Idealny dom dla seniora - postaw na wygodę i bezpieczeństwo!

  Okres emerytury oznacza dla seniorów utratę obowiązków zawodowych, które do tej pory nadawały rytm ich codziennemu życiu. Warto w tym czasie pomyśleć o nowym domu dla osoby starszej, który całkowicie spełni jej oczekiwania i zapewni wygodę przez kolejne lata tego wyjątkowego czasu. 
 • Zestaw witamin i minerałów niezbędnych dla seniora

  Zestaw witamin i minerałów niezbędnych dla seniora

  Funkcjonowanie dzisiejszych seniorów różni się od życia osób żyjących kilkadziesiąt lat temu. Obecnie, jest to grupa ludzi, która rozwija swoje hobby, coraz częściej decyduje się na podróżowanie po świecie, a także przez dłuższy czas pozostaje aktywna zawodowo. Współcześni seniorzy doskonale wiedzą, że aby móc cieszyć się dobrym stanem zdrowia - należy zadbać o odpowiednią profilaktykę zdrowotną.
 • Morze, góry czy Mazury? Najlepsze wakacje dla seniora!

  Morze, góry czy Mazury? Najlepsze wakacje dla seniora!

  Wakacje to najlepszy czas, aby oderwać się od trosk dnia codziennego. Świadomie zaplanowany wypoczynek może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Niestety często bywa tak, że osoby starsze tracą ochotę na letnie wyjazdy, tłumacząc swoją niechęć wiekiem lub dolegliwościami zdrowotnymi. Morze, góry, a może Mazury? Jakie jest idealne miejsce na udany urlop dla seniora?
 • Jak dobrze opiekować się osobą w starszym wieku?

  Jak dobrze opiekować się osobą w starszym wieku?

  Opieka nad osobą starszą wymaga poświęcenia, empatii oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem. Aby jednak w optymalny sposób wspierać swojego podopiecznego i poprawiać mu jakość życia każdego dnia - trzeba zachować równowagę pomiędzy czynnościami pielęgnacyjnymi, a swoim życiem.
 • Planujesz urlop? Zobacz, komu możesz powierzyć opiekę nad seniorem!

  Planujesz urlop? Zobacz, komu możesz powierzyć opiekę nad seniorem!

  Ci, którzy na co dzień opiekują się schorowanymi członkami rodziny, często rezygnują z wakacyjnych wyjazdów, nie wiedząc komu powierzyć pieczę nad bliskim. Warto powiedzieć o tym, że są ośrodki, które profesjonalnie zajmują się seniorem, gdy jego rodzina wyjedzie na urlop. 
 • Zioła dla seniorów

  Zioła dla seniorów

  Terapia ziołowa dobrze sprawdza się u osób starszych. Dlaczego? Zioła działają łagodniej niż inne leki, rzadziej powodują również działania niepożądane. Jakie zioła są najlepsze dla seniorów? Sprawdźmy!
 • Najczęstsze metody oszukiwania seniorów. Jak nie dać się nabrać?

  Najczęstsze metody oszukiwania seniorów. Jak nie dać się nabrać?

  Zazwyczaj zaczyna się od tego, że ktoś dzwoni albo wrzuca do skrzynki pocztowej zaproszenie na darmowe badanie - sprawdzenie układu krążenia, poziomu cholesterolu albo cukru we krwi. Udajemy się na spotanie i rzeczywiście ktoś nas bada, lecz nim poznamy swoje wyniki, organizatorzy zaczynają nam prezentować swoje produkty. 
 • Problem nietrzymania moczu u osób starszych

  Problem nietrzymania moczu u osób starszych

  Nietrzymanie moczu to bardzo częsta dolegliwość dotycząca osób starszych. Dotyka ono nawet połowę kobiet w wieku powyżej 80. roku życia i jedną trzecią mężczyzn w takim wieku. Skrępowani tą dolegliwością seniorzy stają się mniej aktywni, nie chcą wychodzić z domu, unikają kontaktów z rodziną i znajomymi. Na szczęście, dzisiejsza medycyna wie, jak temu zaradzić!
 • Niedożywienie u osób starszych - przyczyny i leczenie

  Niedożywienie u osób starszych - przyczyny i leczenie

  Osoby starsze bardzo często narażone są na niedożywienie, zwłaszcza jeżeli zmagają się z chorobami przewlekłymi. Pojawia się wtedy zaburzenie apetytu oraz problemy z gryzieniem. To wszystko prowadzi do tego, że organizmowi zaczyna brakować odpowiednich składników odżywczych. Jak zatem zapobiegać niedożywieniu seniorów?
 • Polecane uzdrowiska nizinne dla seniorów

  Polecane uzdrowiska nizinne dla seniorów

  Mieszkacie w centralnej Polsce i poszukujecie sanatorium, którego lokalizacja nie zmusi Was do podróży na drugi koniec kraju? Przejrzyjcie poniżej opisane przez nas uzdrowiska położone na nizinach.
 • Jak wygląda życie seniorów w Polsce?

  Jak wygląda życie seniorów w Polsce?

  W Polsce z każdym rokiem przybywa osób starszych, a prognozy przewidują, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez najbliższe lata, ponieważ zaczną starzeć się ludzie urodzeni w okresie wyżu demograficznego. Według wyliczeń, w 2050 roku, w wieku 60+ będzie ponad 40 proc. Polaków. 
 • Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru? - porady z Domu Opieki MEDI-system

  Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru? - porady z Domu Opieki MEDI-system

  Jak wynika z badań, ryzyko wystąpienia udaru jest w ogromnej mierze związane z czynnikami, na które mamy wpływ. Chodzi m.in. o nadciśnienie tętnicze, choroby serca, stosowanie używek i niezdrowy styl życia. Co prawda nie istnieje metoda, która dawałaby gwarancję na uniknięcie udaru, ale są sposoby na to, by zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia - mówi neurolog Gabriela Muś z Domu Opieki MEDI-system HONORATA.