Porady dla Seniora

 • Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Nie tylko preparaty z drogerii i aptek przynoszą natychmiastowe działanie. Okazuje się, że również domowe sposoby na oparzenia słoneczne są równie skuteczne jak specyfiki, które możemy kupić. Sprawdź nasze propozycje domowych sposobów na radzenie sobie z oparzeniami.
 • Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijkami. Angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking angażują mięśnie całego ciała.
 • Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Co prawda możemy już wychodzić z domu i spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, ale nie warto zapominać, że nadal musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i nie narażać się, jeśli to nie jest potrzebne. W związku z tym Spółdzielnia Socjalna Panato Sito zaprasza seniorów do udziału w warsztatach prowadzonych przez Internet. Nie musisz wychodzić z domu, aby świetnie się bawić i zdobyć nowe umiejętności!
 • Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty u mężczyzn plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu dotyczącym zapadalności i umieralności z powodu złośliwych nowotworów. Co więcej, liczba zdiagnozowanych cały czas rośnie. W naszym kraju liczba zachorowań w ciągu ostatnich 10 lat podwoiła się. Przeczytaj więcej o nowotworze prostaty, by zwiększyć swoją świadomość i dać sobie szansę na dłuższe życie!
 • Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Kleszcza możemy złapać na terenie całej Polski. Ich największa aktywność rozpoczyna się wczesną wiosną i kończy późną jesienią. Choć głównie do ukąszenia kleszcza dochodzi w lasach i wysokich trawach, nie możemy czuć się bezpiecznie nawet w przydomowych ogródkach. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić zaraz po ukąszeniu i jak prawidłowo usunąć kleszcza.
 • Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Seniorzy powinni dbać o swoje włosy w szczególny sposób. Kondycja włosów zmniejsza się z wiekiem. Wiele osób po 50 roku życia skarży się na ich kruchość, łamliwość, a w najgorszym przypadku nawet łysienie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak dbać o włosy, by zahamować ich wypadnie i zadbać o ich zdrowie i blask.
 • Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal to silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który do tej pory można było kupić tylko i wyłącznie na receptę. Niedawno w aptekach pojawił się powszechnie dostępny Ketonal Active. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy ogólnodostępny produkt różni się czymś od tego, który wypisuje lekarz. 
 • Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Otrzymanie odszkodowania za błędy medyczne wcale nie jest takie proste. Seniorzy, którzy zdecydują się na walkę o odszkodowanie, muszą liczyć się z tym, że sprawa może ciągnąć się w nieskończoność. Sprawdź, co zrobić, by dostać odszkodowanie za błąd medyczny.
 • 500 zł co miesiąc od PFRON. Kto może wnioskować? Jaka jest procedura?

  500 zł co miesiąc od PFRON. Kto może wnioskować? Jaka jest procedura?

  Właśnie ruszył nowy program pomocowy PFRON, dzięki któremu m. in. niepełnosprawni podopieczni środowiskowych domów samopomocy, dziennych domów pomocy społecznej czy pełnoletni uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych mogą uzyskać miesięczne świadczenie w wysokości 500 zł! Sprawdź, czy możesz ubiegać się o wsparcie!
 • Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Kogo dotyczą nowe wytyczne? Na te pytania odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Klimatu w opublikowanych wytycznych ws. postępowania z odpadami mogącymi stanowić źródło zakażeń koronawirusa.
 • Czy seniorzy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek?

  Czy seniorzy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek?

  Od 16 kwietnia 2020 roku wchodzi kolejne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia nowych ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jednym z nowych nakazów jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Czy w takim wypadku maseczki ochronne będą musieli nosić także seniorzy?
 • Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Kolejny tydzień spędzony w izolacji nie jednej osobie dał się we znaki. Jeśli zatem masz dużo wolnego czasu i się nudzisz, zachęcamy do zagrania w nowe odsłony kultowych gier. Dzięki internetowemu połączeniu możesz stawać w szranki z osobami z całej Polski nie wychodząc z domu!
 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!