Porady dla Seniora

 • Najczęstsze metody oszukiwania seniorów. Jak nie dać się nabrać?

  Najczęstsze metody oszukiwania seniorów. Jak nie dać się nabrać?

  Zazwyczaj zaczyna się od tego, że ktoś dzwoni albo wrzuca do skrzynki pocztowej zaproszenie na darmowe badanie - sprawdzenie układu krążenia, poziomu cholesterolu albo cukru we krwi. Udajemy się na spotanie i rzeczywiście ktoś nas bada, lecz nim poznamy swoje wyniki, organizatorzy zaczynają nam prezentować swoje produkty. 
 • Problem nietrzymania moczu u osób starszych

  Problem nietrzymania moczu u osób starszych

  Nietrzymanie moczu to bardzo częsta dolegliwość dotycząca osób starszych. Dotyka ono nawet połowę kobiet w wieku powyżej 80. roku życia i jedną trzecią mężczyzn w takim wieku. Skrępowani tą dolegliwością seniorzy stają się mniej aktywni, nie chcą wychodzić z domu, unikają kontaktów z rodziną i znajomymi. Na szczęście, dzisiejsza medycyna wie, jak temu zaradzić!
 • Niedożywienie u osób starszych - przyczyny i leczenie

  Niedożywienie u osób starszych - przyczyny i leczenie

  Osoby starsze bardzo często narażone są na niedożywienie, zwłaszcza jeżeli zmagają się z chorobami przewlekłymi. Pojawia się wtedy zaburzenie apetytu oraz problemy z gryzieniem. To wszystko prowadzi do tego, że organizmowi zaczyna brakować odpowiednich składników odżywczych. Jak zatem zapobiegać niedożywieniu seniorów?
 • Polecane uzdrowiska nizinne dla seniorów

  Polecane uzdrowiska nizinne dla seniorów

  Mieszkacie w centralnej Polsce i poszukujecie sanatorium, którego lokalizacja nie zmusi Was do podróży na drugi koniec kraju? Przejrzyjcie poniżej opisane przez nas uzdrowiska położone na nizinach.
 • Jak wygląda życie seniorów w Polsce?

  Jak wygląda życie seniorów w Polsce?

  W Polsce z każdym rokiem przybywa osób starszych, a prognozy przewidują, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez najbliższe lata, ponieważ zaczną starzeć się ludzie urodzeni w okresie wyżu demograficznego. Według wyliczeń, w 2050 roku, w wieku 60+ będzie ponad 40 proc. Polaków. 
 • Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru? - porady z Domu Opieki MEDI-system

  Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru? - porady z Domu Opieki MEDI-system

  Jak wynika z badań, ryzyko wystąpienia udaru jest w ogromnej mierze związane z czynnikami, na które mamy wpływ. Chodzi m.in. o nadciśnienie tętnicze, choroby serca, stosowanie używek i niezdrowy styl życia. Co prawda nie istnieje metoda, która dawałaby gwarancję na uniknięcie udaru, ale są sposoby na to, by zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia - mówi neurolog Gabriela Muś z Domu Opieki MEDI-system HONORATA.
 • Co poprawia humor polskim seniorom?

  Co poprawia humor polskim seniorom?

  Okazuje się, że osoby po 60. roku życia najchętniej śmieją się z kabaretów oraz zabawnych fotografii. Z uśmiechem podchodzą także do wpadek polityków i celebrytów. Mniej zabawne są dla nich kwestie związane z rodziną oraz przyjaciółmi. Warto się śmiać bez względu na lata, lecz każdego z nas śmieszy zazwyczaj coś innego. Co zatem najbardziej rozśmiesza seniorów?
 • Górskie sanatoria - poznaj najciekawsze miejsca

  Górskie sanatoria - poznaj najciekawsze miejsca

  Jesteście zestresowani i przemęczeni? Macie problemy z sercem lub ciśnieniem? A może po prostu potrzebujecie odpocząć w jakimś spokojnym miejscu? Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wczasów będzie pobyt w sanatorium. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam atrakcyjne uzdrowiska w kilku górskich miejscowościach. 
 • Buraki: prawdziwa bomba witaminowo-mineralna dla seniorów

  Buraki: prawdziwa bomba witaminowo-mineralna dla seniorów

  Burak to czerwona bulwa, która kryje w sobie niezwykle cenne dla naszego organizmu składniki odżywcze. Buraki wspomagają pracę wielu organów, mają właściwości oczyszczające, obniżają nadciśnienie tętnicze krwi, a także zwalczają zaparcia i dodają energii. Okazuje się, że nasi przodkowie mieli dobrą intuicję umieszczając je w swoim jadłospisie...
 • Te sanatoria warto odwiedzić nad morzem!

  Te sanatoria warto odwiedzić nad morzem!

  Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat. Wyjazd do uzdrowiska jest najtańszą opcją urlopową, ponieważ dzięki dofinansowaniu NFZ lub ZUS na trzytygodniowy pobyt w ośrodku nie wydaje się więcej niż kilkaset złotych. Szukacie sanatoriów nad morzem? Przedstawiamy Wam kilka atrakcyjnych miejsc.
 • Jak zapewnić sobie pogodną starość?

  Jak zapewnić sobie pogodną starość?

  Według obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego - w 2035 roku, około 9,62 mln Polaków przekroczy 60. rok życia. Takie statystyki skłaniają nas do pewnych przemyśleń dotyczących naszego komfortu życia w przyszłości. Co zrobić, aby starość przestała nas przerażać i abyśmy nie musieli martwić się o opiekę oraz pomoc w codziennych sprawach?
 • Dobroczynne działanie witamin i suplementów diety dla seniora

  Dobroczynne działanie witamin i suplementów diety dla seniora

  Organizm osoby starszej ma zupełnie inny metabolizm, niż u człowieka młodego, dlatego zdrowe żywienie może okazać się niewystarczające do wzmocnienia organizmu. Z pomocą przyjdą odpowiednio dobrane do wieku witaminy i mikroelementy, które pozwolą seniorom utrzymać dobrą kondycję zdrowotną na długie lata.
 • Warunki przyjęcia do Domu Pomocy Społecznej - wymagane dokumenty

  Warunki przyjęcia do Domu Pomocy Społecznej - wymagane dokumenty

  Dom pomocy społecznej to instytucja, której celem jest zapewnienie osobom, które tego wymagają całodobowej opieki, zamieszkania, wyżywienia, a także pomocy w podstawowych czynnościach życiowych. Ponadto, DPS oferuje swoim podopiecznym udział w terapii zajęciowej oraz w zajęciach edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Jakich formalności należy dopełnić, aby otrzymać miejsce w tego rodzaju placówce opiekuńczej? Przeczytajcie poniższy artykuł.
 • Seniorze - Twój mózg dużo może!

  Seniorze - Twój mózg dużo może!

  Jak dbać o nasze „centrum sterowania”? - radzi dr Gabriela Muś, neurolog z sieci domów opieki MEDI-system.   Udary mózgu, choroba Parkinsona, otępienie, w tym choroba Alzheimera - to główne schorzenia, które w powszechnej opinii wiążą się ze starością. Tymczasem, nie jest to ich pełna lista. Z jednej strony można bowiem obserwować szereg innych problemów, które dotykają seniorów - w tym najpoważniejsze: zawroty głowy, zaburzenia równowagi i chodu, wynikające z innych przyczyn niż wymienione. Z drugiej natomiast, bardzo poważnym problemem jest nakładanie się na siebie różnych zaburzeń, co wzmacnia ich negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie osoby starszej.