Informacje praktyczne

 • Zdrowe zupy dla seniora - przepisy

  Zdrowe zupy dla seniora - przepisy

  Warto jest dbać o zdrowie – szczególnie w wieku starszym. Co więcej, nigdy nie jest za późno na to, by zmienić swoje przyzwyczajenia na dużo zdrowsze niż dotychczas! Przedstawiamy przepisy na zdrowe zupy, które zachwycają smakiem, aromatem i doskonale wpływają na samopoczucie seniora.
 • Jak poprawić apetyt seniora?

  Jak poprawić apetyt seniora?

  Osoby starsze bardzo często skarżą się na brak apetytu. Jak wiadomo, niejedzenie wpływa negatywnie na organizm – w szczególności seniorów.  Jeśli brak apetytu doskwiera ci sporadycznie – nie powinieneś się martwić. Jeśli jednak nie miałeś apetytu od dłuższego czasu, powinieneś się tym zainteresować. Poniżej przedstawiamy sposoby, które pomogą wpłynąć na apetyt seniora.
 • Dlaczego seniorzy doświadczający przemocy milczą?

  Dlaczego seniorzy doświadczający przemocy milczą?

  Seniorzy to szczególnie narażona na przemoc grupa. Bardzo często są to osoby starsze, które są zależne od innych. W związku z tym, gdy doświadczają przemocy, bardzo często milczą i nie szukają pomocy.
 • Przemoc wobec seniora - jak reagować?

  Przemoc wobec seniora - jak reagować?

  Większość seniorów, którzy doświadczają przemocy, robią wszystko, by ją ukryć. To najgorsza z możliwych opcji. Osoba starsza, która boryka się z tym problemem, powinna jak najszybciej zgłosić to do odpowiednich służb. Przeczytaj, by  dowiedzieć się jak reagować na przemoc wobec seniora.
 • Jak zgłosić się na szczepienie na koronawirusa SMS-em?

  Jak zgłosić się na szczepienie na koronawirusa SMS-em?

  Dziś o godzinie 6 rano oficjalnie ruszyły zapisy na szczepienia przeciw koronawirusowi dla seniorów powyżej 70. roku życia.  Zapisu można było dokonać przez Internet, infolinię lub osobiście w punkcie szczepień. Niektóre z metod zawiodły, ponieważ zainteresowanie seniorów było ogromne!
 • Przemoc wobec seniora - rodzaje

  Przemoc wobec seniora - rodzaje

  Seniorzy to grupa ryzyka, która jest szczególnie narażona na przemoc. Osoby starsze, które bardzo często potrzebują pomocy drugiego człowieka, są słabsze i schorowane doświadczają różnych rodzajów przemocy psychicznej. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są rodzaje przemocy psychicznej i jak je rozpoznać.
 • Jak rozpoznać przemoc wobec osoby starszej?

  Jak rozpoznać przemoc wobec osoby starszej?

  Przed kilku laty przeprowadzono badania dotyczące przemocy wobec osoby starszej. Ich wynik był zatrważający. Okazało się, że aż 43% osób zna przypadek, kiedy to dochodziło do takich sytuacji. Należy pamiętać,  że są one niedopuszczalne i powinny jak najszybciej ujrzeć światło dzienne. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak rozpoznać przemoc wobec osoby starszej.
 • SOS dla seniora - program dla seniorów z Lublina

  SOS dla seniora - program dla seniorów z Lublina

  Miasto Lublin również w tym roku zdecydowało się na kontynuację działań na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Już 4 stycznia rusza rekrutacja do drugiej edycji programu „SOS dla Seniora", w ramach którego osoby wymagające pomocy otrzymają opaski życia. Seniorzy mogą składać wnioski do 18 stycznia 2021 roku.  
 • Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

  Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

  Osoby w podeszłym wieku bardzo często tracą równowagę, czego skutkiem są upadki. Z pozoru wyglądające na niewinne, mogą skutkować bardzo poważnymi następstwami dla starzejącego się organizmu, doprowadzając do uszkodzeń kości, powikłań zdrowotnych, jak i strachu przed samodzielnym poruszaniem się.