Informacje praktyczne

 • Senior a koronawirus - jak o siebie zadbać?

  Senior a koronawirus - jak o siebie zadbać?

  Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Szczególnie narażeni są seniorzy, którzy posiadają choroby współistniejące znacznie utrudniające przebieg zachorowania. Zatem jak o siebie dbać w tym trudnym czasie? Przeczytaj!
 • Koronawirus - profilaktyka w czerwonych strefach

  Koronawirus - profilaktyka w czerwonych strefach

  W związku z rozwojem pandemii koronawirusa, rządzący podjęli decyzję o tym, by od 24 października w całej Polsce wprowadzić czerwone strefy. Oznacza to, że powinniśmy podjąć specjalne kroki, by ograniczyć transmisję wirusa. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są nowe zasady profilaktyki w czerwonych strefach.
 • Czerwona strefa - bezpieczeństwo i wsparcie dla seniorów

  Czerwona strefa - bezpieczeństwo i wsparcie dla seniorów

  Pandemia koronawirusa niebezpiecznie rozwija się na całym świecie – również w Polsce. Od 24 października, ze względów bezpieczeństwa, cała Polska znajduje się w czerwonej strefie. Przeczytaj, by dowiedzieć się o nowych zasadach bezpieczeństwa oraz by dowiedzieć się, gdzie udzielane jest wsparcie seniorom na czas pandemii koronawirusa.
 • Oszustwo na ubezpieczenie od koronawirusa

  Oszustwo na ubezpieczenie od koronawirusa

  Przed kolejnymi oszustwami "na koronawirusa" przestrzega Federacja Konsumentów. Wielu oszustów pragnie nas naciągnąć, wykorzystując rosnącą w ostatnich dniach liczbę zakażeń.
 • Koronawirus - najnowsze rekomendacje dla DPS

  Koronawirus - najnowsze rekomendacje dla DPS

  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Główny Inspektor Sanitarny zaktualizowali rekomendacje i instrukcje dla domów pomocy społecznej. Najnowsze wytyczne dotyczą wszystkich osób przebywających w placówkach. Przeczytaj, by zapoznać się z nowymi rekomendacjami dla DPS-ów.
 • Lubelskie DPS-y docenione!

  Lubelskie DPS-y docenione!

  Koronawirus uderzył w domy pomocy społecznej. W niektórych placówkach naprawdę trudno było zapewnić pensjonariuszom środki codziennej potrzeby, zadbać o nich i uchronić od zakażenia. Miasto Lublin zostało szczególnie docenione przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w zakresie działań podejmowanych przez lubelskie DPS-y w czasie epidemii koronawirusa.
 • Jak działają sanatoria w żółtej strefie?

  Jak działają sanatoria w żółtej strefie?

  Czwartkowa konferencja wprowadziła spore zamieszanie. Żółtą strefą zostały objęte wszystkie strefy, które do tej pory nie były oznaczone jako strefy czerwone. Zmian jest wiele – przede wszystkim dotyczą one zgromadzeń, nakazu noszenia maseczek zarówno w przestrzeniach otwartych jak i zamkniętych, wprowadzone również na nowo zostają godziny dla seniorów. Jak jednak wpływa wprowadzenie żółtej strefy w całym kraju na działalność sanatoriów?
 • Troska o starszych - korzystaj z godzin dla seniorów!

  Troska o starszych - korzystaj z godzin dla seniorów!

  Pandemia koronawirusa w ostatnich tygodniach znacznie przybrała na sile. Najbardziej narażeni są seniorzy, czyli osoby, które najczęściej borykają się z chorobami współistniejącymi. W trosce o bezpieczeństwo seniorów przywrócono specjalne godziny dla seniorów, kiedy to ci będą mogli zrobić zakupy nie narażając się na kontakt z dużą liczbą ludzi.
 • Seniorzy w żółtych strefach - aktualne zasady i ograniczenia

  Seniorzy w żółtych strefach - aktualne zasady i ograniczenia

  Pandemia koronawirusa coraz śmielej rozwija się w naszym kraju. Odpowiedzialność społeczna jest kluczem w walce do pokonania wirusa. Warto więc zapoznać się z aktualnymi zasadami i ograniczeniami, które obecnie funkcjonują w Polsce. Przeczytaj, by poznać najnowsze obostrzenia i nie narazić się na mandat.
 • Promocja zdrowia psychicznego

  Promocja zdrowia psychicznego

  Nadal funkcjonuje wiele mitów i stereotypów dotyczących zaburzeń psychicznych, mimo że na różnych etapach życia niemal każdy może być narażony na spadek formy i obniżenie nastroju. Jakie działania należy podjąć, by zmienić podejście do osób chorujących psychicznie? Co można zrobić, by edukować innych w tym zakresie?
 • Jesteś na kwarantannie? Masz prawo do zasiłku!

  Jesteś na kwarantannie? Masz prawo do zasiłku!

  Osoba poddana kwarantannie lub izolacji może wnioskować o  świadczeń z tytułu choroby. Pieniądze zostaną wypłacone, jeśli decyzja państwowego inspektora sanitarnego, będzie pozytywna. 
 • Oszustwo na kuriera!

  Oszustwo na kuriera!

  Policja apeluje o rozwagę! Oszuści wysyłają smsy z linkami. Po kliknięciu w link, możesz stracić oszczędności życia!
 • Jak wybrać suszarkę do grzybów, owoców i warzyw?

  Jak wybrać suszarkę do grzybów, owoców i warzyw?

  Jesień to okres, gdy przygotowując się na zimę, chcemy zamknąć w słoikach i pojemnikach jak najwięcej dobra. Wielu seniorów decyduje się nie tylko na tradycyjne przetwory, ale również suszenie grzybów, owoców i warzyw. Przeczytaj, by dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy zakupie suszarki.
 • Czy wyjazd do sanatorium jest bezpieczny?

  Czy wyjazd do sanatorium jest bezpieczny?

  Wiele osób zastanawia się, czy w trakcie pandemii koronawirusa wyjazdy do sanatorium są w pełni bezpieczne. Wiele osób rezygnuje ze względu na wirusa, inni zaś wahają się, czy warto ryzykować swoim zdrowiem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy wyjazd do sanatorium w trakcie pandemii koronawirusa jest bezpieczny oraz jakie obostrzenia obowiązują w sanatoriach. Wiele osób zastanawia się, czy w trakcie pandemii koronawirusa wyjazdy do sanatorium są w pełni bezpieczne. Wiele osób rezygnuje ze względu na wirusa, inni zaś wahają się, czy warto ryzykować swoim zdrowiem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy wyjazd do sanatorium w trakcie pandemii koronawirusa jest bezpieczny oraz jakie obostrzenia obowiązują w sanatoriach.