Informacje praktyczne

 • Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt? Nie zwalaj na niego całej roboty

  Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt? Nie zwalaj na niego całej roboty

  Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt? Przede wszystkim pamiętaj, że to już nie te lata, gdy twoi rodzice będą samodzielnie przygotowywać trzydniowe święte. Wymaga to zbyt wiele pracy, a oni nie należą już do najmłodszych i najsilniejszych. Jak zatem włączyć seniora do świąt, by nie obciążać go zbyt wieloma obowiązkami? Podpowiadamy.
 • Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla seniorów w Polsce - wyniki raportu

  Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla seniorów w Polsce - wyniki raportu

  Polacy są od lat społeczeństwem starzejącym się, a potrzeby seniorów, ich stan zdrowia i ogólna sytuacja życiowa stają się przedmiotem licznych analiz i badań. Obecnie, gdy rosnące ceny produktów czy usług nie pozostają bez znaczenia również dla seniorów, naturalnym wydaje się chęć sprawdzenia i zrozumienia, z czym zmagają się osoby starsze i jak można pomóc im w codziennym życiu. Według raportu SeniorApp – przygotowanego we współpracy z ekspertami z organizacji o działalności proseniorskiej – już co 4. potrzebujący z grupy wiekowej 60+ nie otrzymuje żadnego wsparcia, a z coraz większymi problemami finansowymi zmagają się ci, których sytuacja już wcześniej była zła. Coraz częściej, wśród problemów dotykających najstarszych, wskazywany jest też brak bliskości i towarzystwa, czyli jednym słowem – samotność.
 • Raport SeniorApp - Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce

  Raport SeniorApp - Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce

  23 listopada w Łodzi odbędzie się premiera drugiej edycji Raportu “Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce", przygotowanego przez SeniorApp. Publikacja ma wyznaczyć główne obszary niespełnionych oczekiwań osób starszych i uwrażliwić społeczeństwo na problemy potrzebujących, wskazując możliwe działania, mające na celu poprawę jakości życia Seniorów. Premierowej konferencji towarzyszyć będzie debata pod hasłem “Problemy finansowe, brak czasu ze strony bliskich, samotność - analiza przyczyn i próba odnalezienia rozwiązań problemów Seniorów”. 
 • SeniorON - Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie

  SeniorON - Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie

  Ponad 180 seniorów, 3 lokalizacje, 3 organizacje i walka z wykluczeniem cyfrowym. Za nami tegoroczna edycja programu SeniorON, w ramach której zespoły z Polskiego Czerwonego Krzyża, Banku Pekao S.A. oraz Fundacji SeniorApp, poprowadziły warsztaty “Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie”. Szkolenia zostały zorganizowane w Kraśniku, Sandomierzu i Radzyniu Podlaskim. 
 • Niwelowanie barier architektonicznych

  Niwelowanie barier architektonicznych

  Z tematem likwidacji barier architektonicznych spotykają się zarówno osoby prywatne jak i firmy czy też instytucje państwowe. Osoby prywatne próbują dostosować swój budynek czy dom do własnych potrzeb. Takie osoby mają najczęściej problemy z pokonywaniem schodów. 
 • Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora to urządzenie, dzięki któremu możemy zadbać o bezpieczeństwo najbliższej osoby. Doskonale sprawdza się w takich chorobach jak demencja, Alzhaimer, cukrzyca, nadciśnienie czy chorobach kardiologicznych. Skąd ją wziąć i jak dokładnie działa? Podpowiadamy.
 • Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Emerytura, którą otrzymuje wielu Polaków, jest bardzo niska. Niektórzy dorabiają do emerytury, innym nie pozwala jednak na to stan zdrowia. Okazuje się jednak, że można podwyższyć swoją emeryturę, korzystając z dodatków dla seniorów. Które z nich mogą ci przysługiwać? Sprawdź.
 • Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 – ogólnopolskie święto seniorów  VIVA SENIORZY! to największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów.  Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą seniorzy, a my im wierzymy. Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, bo spotykamy się po 3 latach przerwy. Szykuje się wydarzenie z pompą, a my znamy program imprezy.
 • Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!
 • Alergia na pyłki - co robić?

  Alergia na pyłki - co robić?

  Wiosny wyczekujemy już przez bardzo długi, długi czas. Choć robi się wtedy cieplej i weselej, to wszystko budzi się do życia. Wówczas alergicy mają bardzo poważne problemy. Alergia na pyłki jest niezwykle uciążliwa. Jak jej zaradzić? Co robić podczas alergii na pyłki? Odpowiadamy.