Informacje praktyczne

 • Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!
 • Alergia na pyłki - co robić?

  Alergia na pyłki - co robić?

  Wiosny wyczekujemy już przez bardzo długi, długi czas. Choć robi się wtedy cieplej i weselej, to wszystko budzi się do życia. Wówczas alergicy mają bardzo poważne problemy. Alergia na pyłki jest niezwykle uciążliwa. Jak jej zaradzić? Co robić podczas alergii na pyłki? Odpowiadamy.
 • Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

  Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

  Pacjenci, którzy są obłożnie chorzy, bardzo często nie mają chęci do życia. Poddają się, odmawiają leczenia. Jeśli dodatkowo cierpią na depresję, może być to dla nich bardzo niebezpieczne. Jak poradzić sobie z depresją u osób obłożnie chorych? Wyjaśniamy.
 • Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?

  Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?

  Niestabilną dławicę piersiową, czyli chorobę spowodowaną niedokrwieniem mięśnia serca, nazywamy potocznie stanem przedzawałowym. To niebezpieczny moment, w którym do serca dostarczana jest zbyt mała ilość krwi. Przez to dochodzi do zaburzeń w jego funkcjonowaniu, a osobie, która ma stan przedzawałowy, grozi wówczas spore niebezpieczeństwo. Jak rozpoznać stan przedzawałowy? Jak reagować? Wyjaśniamy.
 • Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?

  Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?

  Udar jest nagły, gwałtowny i może zaskoczyć nas o każdej porze dnia. Jest bardzo niebezpieczny, więc warto wiedzieć, jak rozpoznać jego objawy. Jeśli szybko uda nam się rozpoznać udar, szanse na powrót do pełnego zdrowia są dużo większe. Jak rozpoznać objawy udaru mózgu? Odpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc coraz bliżej, a ty wciąż nie wiesz, co pojawi się na wielkanocnym stole w twoim domu? Nie bez stresu przeglądasz Internet i gazety w poszukiwaniu nowych, ciekawych przepisów? Postaw na tradycyjne dania! Sprawdź, jakie tradycyjne potrawy goszczą na stołach Polaków w czasie świąt wielkanocnych.
 • Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni na dobre wkroczy do naszych domów. Warto więc przygotować się nie tylko duchowo, ale też przystroić dom. Wiosenne kwiaty sprawdzą się do tego idealnie. Jakie kwiaty postawić na wielkanocnym stole? Jakie kwiaty sprawdzą się na Wielkanoc? Odpowiadamy.
 • Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Rząd zdecydował się na znaczne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Aby wejść do sklepu nie musimy już zakładać maseczek zakrywających usta i nos, nie obowiązują limity miejsc i wiele, wiele innych. Zmiany wprowadzone zostały również w wyjazdach do sanatoriów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wygląda teraz wyjazd do sanatorium.
 • Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia to coraz bardziej popularna terapia – zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci. To alternatywny sposób, który może przynieść pozytywne skutki w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Co warto wiedzieć o zooterapii? Jak sprawdzi się zooterapia u seniorów?
 • Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Osoby starsze bardzo często mają problemy z chodzeniem. A nogi i stopy są wyjątkowo narażone na obciążenia. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób można zadbać o stopy i nogi seniora, by mógł cieszyć się ze sprawności i samodzielności. Podpowiadamy.
 • Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Osoby starsze często mają problemy z pamięcią. Warto więc jak najszybciej zacząć ćwiczyć pracę mózgu. Jak wspomóc pracę mózgu seniora? Jak wygląda trening mózgu? Jakie ćwiczenia mózgu powinien wykonywać senior? Odpowiadamy.
 • Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Wielu Polaków ruszyła na pomoc Ukraińcom uciekających z ogarnięto wojną kraju. Kierując się dobrym sercem i chęcią jak największej pomocy, wielu zastanawia się, jak legalnie zatrudnić uchodźcę z Ukrainy. Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą? Odpowiadamy.