Informacje praktyczne

 • Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora to urządzenie, dzięki któremu możemy zadbać o bezpieczeństwo najbliższej osoby. Doskonale sprawdza się w takich chorobach jak demencja, Alzhaimer, cukrzyca, nadciśnienie czy chorobach kardiologicznych. Skąd ją wziąć i jak dokładnie działa? Podpowiadamy.
 • Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Emerytura, którą otrzymuje wielu Polaków, jest bardzo niska. Niektórzy dorabiają do emerytury, innym nie pozwala jednak na to stan zdrowia. Okazuje się jednak, że można podwyższyć swoją emeryturę, korzystając z dodatków dla seniorów. Które z nich mogą ci przysługiwać? Sprawdź.
 • Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 – ogólnopolskie święto seniorów  VIVA SENIORZY! to największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów.  Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą seniorzy, a my im wierzymy. Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, bo spotykamy się po 3 latach przerwy. Szykuje się wydarzenie z pompą, a my znamy program imprezy.
 • Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!
 • Alergia na pyłki - co robić?

  Alergia na pyłki - co robić?

  Wiosny wyczekujemy już przez bardzo długi, długi czas. Choć robi się wtedy cieplej i weselej, to wszystko budzi się do życia. Wówczas alergicy mają bardzo poważne problemy. Alergia na pyłki jest niezwykle uciążliwa. Jak jej zaradzić? Co robić podczas alergii na pyłki? Odpowiadamy.
 • Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

  Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

  Pacjenci, którzy są obłożnie chorzy, bardzo często nie mają chęci do życia. Poddają się, odmawiają leczenia. Jeśli dodatkowo cierpią na depresję, może być to dla nich bardzo niebezpieczne. Jak poradzić sobie z depresją u osób obłożnie chorych? Wyjaśniamy.
 • Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?

  Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?

  Niestabilną dławicę piersiową, czyli chorobę spowodowaną niedokrwieniem mięśnia serca, nazywamy potocznie stanem przedzawałowym. To niebezpieczny moment, w którym do serca dostarczana jest zbyt mała ilość krwi. Przez to dochodzi do zaburzeń w jego funkcjonowaniu, a osobie, która ma stan przedzawałowy, grozi wówczas spore niebezpieczeństwo. Jak rozpoznać stan przedzawałowy? Jak reagować? Wyjaśniamy.
 • Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?

  Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?

  Udar jest nagły, gwałtowny i może zaskoczyć nas o każdej porze dnia. Jest bardzo niebezpieczny, więc warto wiedzieć, jak rozpoznać jego objawy. Jeśli szybko uda nam się rozpoznać udar, szanse na powrót do pełnego zdrowia są dużo większe. Jak rozpoznać objawy udaru mózgu? Odpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc coraz bliżej, a ty wciąż nie wiesz, co pojawi się na wielkanocnym stole w twoim domu? Nie bez stresu przeglądasz Internet i gazety w poszukiwaniu nowych, ciekawych przepisów? Postaw na tradycyjne dania! Sprawdź, jakie tradycyjne potrawy goszczą na stołach Polaków w czasie świąt wielkanocnych.
 • Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni na dobre wkroczy do naszych domów. Warto więc przygotować się nie tylko duchowo, ale też przystroić dom. Wiosenne kwiaty sprawdzą się do tego idealnie. Jakie kwiaty postawić na wielkanocnym stole? Jakie kwiaty sprawdzą się na Wielkanoc? Odpowiadamy.
 • Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Rząd zdecydował się na znaczne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Aby wejść do sklepu nie musimy już zakładać maseczek zakrywających usta i nos, nie obowiązują limity miejsc i wiele, wiele innych. Zmiany wprowadzone zostały również w wyjazdach do sanatoriów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wygląda teraz wyjazd do sanatorium.