Informacje praktyczne

 • Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji dla seniorów, wnuków i całej rodziny

  Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji dla seniorów, wnuków i całej rodziny

  Od 10 do 14 czerwca w różnych punktach miasta odbędą się Sopockie Dni Seniora. To będzie czas wypełniony mnóstwem atrakcji. Warsztaty, pokazy, wykłady, koncerty, spotkania międzypokoleniowe, prelekcja filmu połączona z dyskusją, festyn, aktywności sportowe oraz stoiska z ofertami dla seniorów, to tylko część propozycji na ten aktywny tydzień.
 • Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa , zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 
 • Bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych w Warszawie

  Bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych w Warszawie

  W sobotę 25 maja br. w godz. 10.00-15.00 w Domu opieki Rezydencja DĄBRÓWKA w Warszawie odbędzie się BEZPŁATNY WARSZTAT dla opiekunów domowych - osób zajmujących się bliskim w starszym wieku w domu lub przygotowujących się na powrót seniora ze szpitala. Bardzo duże zainteresowanie takimi spotkaniami w ciągu ostatnich dwóch lat (warsztaty odbywają się we wszystkich domach Grupy ORPEA Polska), wysoka frekwencja i wiele pozytywnych opinii uczestników dotychczasowych edycji pokazują, że rodziny chcą uczyć się od profesjonalistów sprawdzonych technik pielęgnacji i opieki nad osobą starszą. 
 • Umieszczenie rodzica w domu opieki - jak ułatwić proces adaptacji

  Umieszczenie rodzica w domu opieki - jak ułatwić proces adaptacji

  Opiekujesz się rodzicem, który jest już w podeszłym wieku, ale czujesz, że powoli przerasta to Twoje możliwości? Być może to czas, by pomyśleć o umieszczeniu seniora w domu opieki. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji i jak ułatwić proces adaptacji rodzica w placówce.
 • Komu powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji?

  Komu powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji?

  Planujesz urlop, ale nie wiesz, komu powierzyć opiekę nad seniorem? Opiekunowie osób starszych często rezygnują z wakacyjnych wyjazdów, nie mając z kim zostawić swojego podopiecznego. Warto jednak pamiętać, że są placówki, które zapewniają również opiekę krótkoterminową nad osobami niesamodzielnymi. Sprawdź, komu możesz powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji.
 • Pokolenie Baby Boomers - jak przygotować ofertę na lato?

  Pokolenie Baby Boomers - jak przygotować ofertę na lato?

  W ostatnich latach da się zauważyć, że coraz więcej seniorów podróżuje. Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny… Jest to więc ostatni moment, by przygotować ofertę dla seniorów na lato! Jesteś właścicielem Domu Opieki oferującego pobyty czasowe lub ośrodka turystycznego? Pamiętaj o przygotowaniu ciekawej oferty dla pokolenia Baby Boomers!
 • Prezent na Dzień Matki: zorganizuj mamie wyjazd do sanatorium!

  Prezent na Dzień Matki: zorganizuj mamie wyjazd do sanatorium!

  Jaki prezent na Dzień Matki chcesz kupić w tym roku? Kwiaty, czekoladki, biżuteria... A może zorganizujesz mamie wyjazd do sanatorium, by mogła się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie? Sprawdź, jakie uzdrowiska w Polsce są najbardziej atrakcyjne!
 • Jak opiekować się osobą z demencją starczą?

  Jak opiekować się osobą z demencją starczą?

  Demencja, inaczej zwana też otępieniem, jest przewlekłą, postępującą chorobą mózgu. Powoduje zaburzenie funkcji intelektualnych, poznawczych i emocjonalnych. Niestety, jej objawy często uznaje się za naturalne symptomy starzenia się. To błąd - demencja to choroba, która może rozwinąć się u seniora, ale nie musi. Jak więc rozpoznać otępienie u seniora? I jak opiekować się osobą z demencją starczą?
 • Klinika KONSTANCJA otrzymała tytuł SREBRNY LIDER za innowacyjność

  Klinika KONSTANCJA otrzymała tytuł SREBRNY LIDER za innowacyjność

  Klinika Wentylacji Respiratorem KONSTANCJA (Grupa ORPEA Polska) została laureatem Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia 2019. Przyznając Klinice tytuł SREBRNY LIDER, Jury doceniło innowacyjność projektu "Respirator to nie przeszkoda - wycieczki dla mieszkańców KONSTANCJI wentylowanych mechanicznie".
 • Podnoszenie seniora - jak nie uszkodzić sobie kręgosłupa

  Podnoszenie seniora - jak nie uszkodzić sobie kręgosłupa

  Bez względu na to, czy jesteś opiekunem medycznym, czy opiekujesz się starszym członkiem swojej rodziny, powinieneś dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Opieka nad seniorem często łączy się z wysiłkiem fizycznym - przenoszeniem i dźwiganiem. Zapoznaj się z zasadami podnoszenia seniora, by nie uszkodzić sobie kręgosłupa.
 • Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

  Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

  Czy Twój Dom Opieki oferuje pobyty czasowe dla seniorów? Zbliża się okres urlopowy; jest to czas, kiedy rodziny często poszukują opieki czasowej dla osób starszych, by móc wyjechać na wakacje. Wiele z takich urlopów zostało zaplanowanych już w zimie. Jest to więc ostatnia chwila, by wyjść z ofertą specjalną i zachęcić seniorów do spędzenia czasu w Twojej placówce.
 • Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Udział w imprezach branżowych to możliwość poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również zbudowania sieci kontaktów biznesowych. Prześledziliśmy zapowiedzi najważniejszych wydarzeń 2019 roku dla osób związanych z rynkiem opieki nad seniorami (właścicieli domów opieki i firm świadczących usługi opiekuńcze, opiekunów medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów i innych). Poniżej przedstawiamy listę ciekawych targów i konferencji - warto zapisać sobie podane terminy w kalendarzu!