Informacje praktyczne

 • Poznań miastem dla seniorów!

  Poznań miastem dla seniorów!

  Każdy lubi spędzać wolny czas na swój sposób, być aktywnym i cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Poznań jako miasto przyjazne seniorom oferuje takie możliwości. Powstaje wiele ciekawych inicjatyw i kampanii dedykowanych seniorom, takich jak miejsca przyjazne seniorom, „Złota Rączka” dla seniorów, Poznańskie Pudełko Życia, Karta Seniora, czy SeniorWFormie. Organizowane są także wydarzenia specjalnie SENIORALNI, będące odpowiednikiem studenckich Juwenaliów oraz targi VIVA SENIORZY !
 • Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - konferencja w Warszawie

  Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - konferencja w Warszawie

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż dwadzieścia procent Polaków.
 • Impreza nie tylko dla seniorów!

  Impreza nie tylko dla seniorów!

  Oferta przeszło stu wystawców z wielu branż, bezpłatne badania medyczne, mnóstwo nagród do wygrania w konkursach, koncerty i pokazy, czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner i małżeństwem Lisowskich - program drugiej edycji Targów Seniora w Krakowie zapowiada się imponująco!
 • Targi i Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

  Targi i Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

  Wyposażenie domów seniora, domów spokojnej starości, gabinetów rehabilitacyjnych w sprzęt i pomoce do aktywizacji seniorów i usprawniania osób starszych będzie można zobaczyć podczas 26 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji , które odbędą się w Łodzi w dniach 20 - 22 września .
 • Zapraszamy na JARMARK KREATYWNOŚCI 2018 w Warszawie!

  Zapraszamy na JARMARK KREATYWNOŚCI 2018 w Warszawie!

  W niedzielę, 30 września w godzinach 11.00 - 16.00 zapraszamy do warszawskiego Ogrodu Saskiego, gdzie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zorganizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
 • 2. Targi Seniora w Krakowie

  2. Targi Seniora w Krakowie

  Zapraszamy na II Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie - najnowocześniejszym centrum targowo-konferencyjnym w Polsce.
 • Jubileuszowa, 10. edycja Dni Seniora - Wrocław 2018!

  Jubileuszowa, 10. edycja Dni Seniora - Wrocław 2018!

  Jesień we Wrocławiu zapowiada się dla seniorów bardzo interesująco. Przede wszystkim rusza moc atrakcji w związku z Dniami Seniora - Wrocław 2018. To blisko 200 wydarzeń - spotkań, wykładów, spacerów, warsztatów, potańcówek, badań, pokazów, zmagań sportowych, koncertów muzycznych i występów teatralnych w całym mieście!
 • Zapraszamy do udziału we Wrocławskich Igrzyskach Sportowych dla Seniorów!

  Zapraszamy do udziału we Wrocławskich Igrzyskach Sportowych dla Seniorów!

  Wrocławskie Dni Seniora - Wrocław 2018 to blisko 200 propozycji warsztatów, wykładów, prelekcji, koncertów, zarówno z obszaru kultury, edukacji,  sportu, jak i zdrowia, czy rekreacji. Co roku ważne miejsce w programie zajmują Wrocławskie Igrzyska Sportowe dla Seniorów , czyli Senioriada . Podczas zawodów seniorzy będą mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną i koordynację ruchową, a przy okazji dobrze spędzić czas. Zawodnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach: szachy, badminton, kręgle, boule, scrabble i inne.
 • Szkolenie z RODO - jak stosować nowe przepisy?

  Szkolenie z RODO - jak stosować nowe przepisy?

  Już od 25 maja będzie obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO), zastępując przepisy ustawy o ochronie danych osobowych stosowane obecnie w Polsce. Co należy wiedzieć o nowych wytycznych?
 • Idealny pojazd dla domów opieki!

  Idealny pojazd dla domów opieki!

  Oferowany, używany, międzymiastowy autobus marki BOVA Futura FLD 127 365 przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych i seniorów. Ze względu na specyfikę pojazdu jest idealny dla potrzeb domów opieki.
 • Podsumowanie VII Lubelskich Dni Seniora

  Podsumowanie VII Lubelskich Dni Seniora

  Lubelskie Dni Seniora, skierowane do najstarszych mieszkańców odbywały się w dniach 4-8 czerwca. Seniorzy wzięli udział w ponad 200 wydarzeniach, w organizację których włączyły się takie podmioty jak: przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej, instytucje kultury, placówki medyczne, organizacje pozarządowe oraz kluby sportowe.