Informacje praktyczne

 • Znajdź lek w aptece bez wychodzenia z domu!

  Znajdź lek w aptece bez wychodzenia z domu!

  Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle cenny jest czas. Skończ ze spacerami od apteki do apteki, by znaleźć potrzebny lek! Wykorzystaj Internet i znajdź lek błyskawicznie! Seniorze – przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób znaleźć lek w aptece przez Internet!
 • Funkcjonowanie ŚDS-ów a epidemia COVID-19

  Funkcjonowanie ŚDS-ów a epidemia COVID-19

  Trwająca obecnie epidemia koronawirusa nie pozostała bez wpływu na sposób funkcjonowania środowiskowych domów samopomocy, a także na sytuację osób korzystających z ich wsparcia.
 • Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  W czasie epidemii koronawirusa staramy się załatwić jak najwięcej spraw na odległość, by nie narażać się na kontakt z innymi ludźmi, a co za tym idzie – na niebezpieczeństwo zakażeniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak ubezpieczyć mieszkanie bez wychodzenia z domu!
 • Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Pilnie potrzebujesz konsultacji z dentystą? Boli cię ząb albo jesteś w trakcie leczenia protetycznego i nie wiesz, czy wizyta u dentysty będzie bezpieczna? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak obecnie wygląda wizyta u stomatologa i co należy wiedzieć przed jej zaplanowaniem.
 • Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

  Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

  To kurs stworzony z myślą o osobach, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkań kursanci  poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się również, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, w jaki sposób instalować aplikacje i jak  z nich korzystać. Poznają również niezwykle ważne zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak prawidłowo wykorzystywać zasoby Internetu.
 • O radzeniu sobie z lękiem. Pomoc dla pracownika

  O radzeniu sobie z lękiem. Pomoc dla pracownika

  Żyjemy w okresie wzmożonego napięcia i drastycznych zmian otaczającego nas świata. Wszyscy będziemy doświadczać negatywnych emocji. Jak sobie z tym radzić? Jak przeciwdziałać swoim lękom?
 • Mama 4 plus - program dla seniorów

  Mama 4 plus - program dla seniorów

  Program Mama 4 plus to program pomocowy dla osób, które wychowały minimum czwórkę dzieci, ale nie zdołały wypracować sobie najniższej emerytury. Okazuje się, że nie tylko matki, ale również ojcowie mogą skorzystać z tego rodzaju pomocy. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób starać się o pomoc finansową z programu Mama 4 plus.
 • Dodatkowe wsparcie dla seniorów - jaką pomoc możesz uzyskać?

  Dodatkowe wsparcie dla seniorów - jaką pomoc możesz uzyskać?

  Epidemia koronawirusa wdaje się wszystkim we znaki. Życie każdego z nas wywróciło się do góry nogami, musieliśmy zmienić plany. Wielu ludzi wskutek panującej epidemii straciło pracę. Do tego wszystkiego coraz częściej możemy zaobserwować podwyżki cen w sklepach. Sprawdź zatem, gdzie również poza gminą i ZUS-eum, możesz ubiegać się o wsparcie.  
 • Wsparcie z programu rządowego na utworzenie lub remont placówek opiekuńczych

  Wsparcie z programu rządowego na utworzenie lub remont placówek opiekuńczych

  “Senior+” to wieloletni program adresowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Obecnie samorządy mogą otrzymać jednorazowe dofinansowanie na utworzenie, przebudowę lub remont i wyposażenie placówki oraz zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek. Sprawdź, jak ubiegać się o wsparcie!
 • Ochrona osób z grupy największego ryzyka

  Ochrona osób z grupy największego ryzyka

  W domach pomocy społecznej przebywają osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, potrzebujące wsparcia w zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Sprawą najwyższej wagi i zainteresowania rządzących powinny być wszystkie działania, które zapobiegną wystąpieniu zakażenia koronowirusem w tych miejscach.
 • Zmiany w wynagrodzeniach pracowników DPS w związku z COVID-19

  Zmiany w wynagrodzeniach pracowników DPS w związku z COVID-19

  Właśnie wpłynął do Sejmu nowy projekt ustawy o zmianie niektórych rozporządzeń osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Nowy projekt przewiduje wypłacenie wynagrodzenia pracownikowi, który jest poddany obowiązkowej kwarantannie w tym obiekcie i wykonuje czynności ze stosunku pracy.
 • Nowe rozporządzenia dla gabinetów rehabilitacji leczniczej

  Nowe rozporządzenia dla gabinetów rehabilitacji leczniczej

  II etap “odmrażania” gospodarki zakłada m.in. ponowne otwarcie gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej. W związku z tym Ministerstwo Rozwoju wydało nowy komunikat, w którym opisuje nowe wytyczne pracy placówek.