Informacje praktyczne

 • Podwójna diagnoza

  Podwójna diagnoza

  Współwystępowanie zaburzeń psychicznych oraz uzależnienia od alkoholu lub substancji psychoaktywnych jest częste i w ogólnej populacji stanowi około 17 proc. przypadków. Jak się okazuje, podwójna diagnoza wymyka się z systemu pomocowego, w którym funkcjonują domy pomocy społecznej.
 • Seniorze - uważaj na oszustów!

  Seniorze - uważaj na oszustów!

  Lato to okres, który znacznie sprzyja oszustwom. Robiąc zakupy, rezerwując noclegi, zamawiając bilety na różnego rodzaju atrakcje, chcąc nie chcąc, dzielimy się swoimi danymi w Internecie.  Przeczytaj, by dowiedzieć się, na co należy zwrócić szczególną uwagę i jak nie dać się oszukać w wakacje!
 • Konkurs grantowy wspierający niepełnosprawnych!

  Konkurs grantowy wspierający niepełnosprawnych!

  PFRON ogłosił konkurs grantowy dla gmin i powiatów. Budżet 45 mln zł pozwoli na rozwijanie sektora usług transportu dla osób niepełnosprawnych i będzie przydatny w likwidowaniu barier architektonicznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.
 • Rząd o podwyżkach dla seniorów - ile?

  Rząd o podwyżkach dla seniorów - ile?

  Rząd przerwał milczenie w sprawie przyszłorocznych podwyżek dla seniorów. Wiadomo już, jaka będzie waloryzacja emerytur i rent. Przeczytaj, by poznać rządowe plany dotyczące podwyżek dla seniorów.  
 • Co zrobić, by wyjechać do sanatorium?

  Co zrobić, by wyjechać do sanatorium?

  Okres wakacyjny trwa w najlepsze, a ty myślisz o wyjeździe do sanatorium? Chcesz podreperować swoje zdrowie, a jednocześnie marzysz o odrobinie wypoczynku? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, by móc wyjechać do sanatorium w czasie pandemii koronawirusa.
 • Warsztaty online - CYRKOTEKA

  Warsztaty online - CYRKOTEKA

  Cyrkoteka to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać i poprawić swoją sprawność psychoruchową. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kulturalnego. 
 • Znajdź lek w aptece bez wychodzenia z domu!

  Znajdź lek w aptece bez wychodzenia z domu!

  Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle cenny jest czas. Skończ ze spacerami od apteki do apteki, by znaleźć potrzebny lek! Wykorzystaj Internet i znajdź lek błyskawicznie! Seniorze – przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób znaleźć lek w aptece przez Internet!
 • Funkcjonowanie ŚDS-ów a epidemia COVID-19

  Funkcjonowanie ŚDS-ów a epidemia COVID-19

  Trwająca obecnie epidemia koronawirusa nie pozostała bez wpływu na sposób funkcjonowania środowiskowych domów samopomocy, a także na sytuację osób korzystających z ich wsparcia.
 • Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  W czasie epidemii koronawirusa staramy się załatwić jak najwięcej spraw na odległość, by nie narażać się na kontakt z innymi ludźmi, a co za tym idzie – na niebezpieczeństwo zakażeniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak ubezpieczyć mieszkanie bez wychodzenia z domu!
 • Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Pilnie potrzebujesz konsultacji z dentystą? Boli cię ząb albo jesteś w trakcie leczenia protetycznego i nie wiesz, czy wizyta u dentysty będzie bezpieczna? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak obecnie wygląda wizyta u stomatologa i co należy wiedzieć przed jej zaplanowaniem.
 • Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

  Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

  To kurs stworzony z myślą o osobach, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkań kursanci  poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się również, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, w jaki sposób instalować aplikacje i jak  z nich korzystać. Poznają również niezwykle ważne zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak prawidłowo wykorzystywać zasoby Internetu.
 • O radzeniu sobie z lękiem. Pomoc dla pracownika

  O radzeniu sobie z lękiem. Pomoc dla pracownika

  Żyjemy w okresie wzmożonego napięcia i drastycznych zmian otaczającego nas świata. Wszyscy będziemy doświadczać negatywnych emocji. Jak sobie z tym radzić? Jak przeciwdziałać swoim lękom?
 • Mama 4 plus - program dla seniorów

  Mama 4 plus - program dla seniorów

  Program Mama 4 plus to program pomocowy dla osób, które wychowały minimum czwórkę dzieci, ale nie zdołały wypracować sobie najniższej emerytury. Okazuje się, że nie tylko matki, ale również ojcowie mogą skorzystać z tego rodzaju pomocy. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób starać się o pomoc finansową z programu Mama 4 plus.