Informacje praktyczne

 • Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Żaden aktywny senior nie powinien rezygnować z przyjemności jaką daje wizyta w teatrze. W Warszawie umożliwia to między innymi program "Teatr Przyjazny Seniorom". Na czym dokładnie polega ta promocja?
 • Nordic Walking dla seniorów

  Nordic Walking dla seniorów

  Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest Nordic Walking dla seniorów. Podpowiadamy w jaki sposób zacząć z nim przygodę!
 • Jak uniknąć udaru słonecznego

  Jak uniknąć udaru słonecznego

  Latem, kiedy żar leje się z nieba, wzrasta również ryzyko udaru słonecznego. Jest to przypadłość szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku. Jak można go uniknąć?
 • Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

  Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

  "Dziennik Polski" w swoim internetowym wydaniu informuje, że już od października wzrosną ceny za pobyt w sanatorium. Czy kuracjusze bardzo odczują te podwyżki?
 • Najważniejsze badania wzroku dla seniora

  Najważniejsze badania wzroku dla seniora

  Regularne badania wzroku są bardzo ważne w szczególności u osób starszych. Podstawowe badanie okulistyczne jest bezbolesne i nie wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań.
 • Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Domy pomocy społecznej mają obowiązek świadczyć usługi wyznaczone w rozporządzeniu ministra polityki społecznej. Zatem placówka musi zapewnić m.in. dach nad głową, wyżywienie a także pomoc w podstawowych czynnościach życiowych.
 • Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ można zrealizować po uzyskaniu skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Warto jednak pamiętać, że skierowanie nie gwarantuje wcale uzyskania miejsca w uzdrowisku.
 • Jak kupować tańsze leki

  Jak kupować tańsze leki

  Ceny leków są wysokie i niestety zasobność portfela przeciętnego emeryta w Polsce jest niewystarczająca. Dowiedz się zatem jak nie przepłacać oraz uzyskać tańsze lekarstwa.
 • Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Seniorom, którym z różnych względów trudno podołać codziennym czynnościom, należy się wsparcie odpowiednich placówek! Odpowiadamy na pytanie: jaka pomoc przysługuje starszym osobom?
 • Zasiłek a dodatek pielęgnacyjny

  Zasiłek a dodatek pielęgnacyjny

  Seniorzy, którzy wymagają opieki są wspierani finansowo przez państwo specjalnymi zasiłkami oraz dodatkami. Zasiłek pielęgnacyjny oraz dodatek pielęgnacyjny to dwa zupełnie różne świadczenia. Jaka jest różnica między nimi?
 • Prawny opiekun seniora

  Prawny opiekun seniora

  Jesień życia bywa trudnym czasem dla osób w podeszłym wieku. Często seniorzy, aby godnie żyć, potrzebują pomocy innych. W przypadku gdy zaistnieje niezdolność na przykład do zadbania o własne interesy osobiste czy majątkowe, sąd może ustanowić prawnego opiekuna seniora.
 • Opieka nad starszą osobą w domu

  Opieka nad starszą osobą w domu

  Obłożnie chora osoba w domu to duże zmiany dla wszystkich domowników. Psychiczne wsparcie oraz utrzymanie dobrych relacji są bardzo ważne w poprawie zdrowia chorego. Jak powinna przebiegać opieka nad starszą osobą w domu i z jakimi zmianami w jej zachowaniu możemy się zderzyć?
 • Opieka nad seniorem w Dziennym Domu Opieki

  Opieka nad seniorem w Dziennym Domu Opieki

  Jesień życia bywa dla osób starszych trudnym okresem. Często problemy sprawia im samodzielne funkcjonowanie na co dzień. Nawet przy najlepszych chęciach wsparcie rodziny może nie wystarczyć, dlatego warto pomyśleć o korzyściach jakie niesie opieka nad seniorem w Dziennym Domu Opieki.
 • Dla kogo leczenie sanatoryjne?

  Dla kogo leczenie sanatoryjne?

  W Polsce pobyty w sanatoriach finansowane są ze środków publicznych. Aby skorzystać z leczenia sanatoryjnego trzeba jednak spełniać pewne wymogi określone w przepisach prawa.