Informacje praktyczne

 • Senior w olimpijskiej formie

  Senior w olimpijskiej formie

  Po 60. roku życia trudniej jest zmobilizować się do aktywności fizycznej. Odpowiedzią na brak motywacji może być program „Bądź w olimpijskiej formie” skierowany do osób starszych. Jest to nie tylko zachęta, ale również okazja, by ćwiczyć pod okiem mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.
 • Szczyrk chodzi z kijkami!

  Szczyrk chodzi z kijkami!

  Na aktywnych seniorów ze Szczyrku cieka ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu. Związek Emerytów zaprasza ich na spacery z kijkami.
 • Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora 2014

  Gdańskie Dni Seniora to wydarzenie, które adresowane jest do osób starszych i ich rodzin. W pierwszy październikowy weekend organizowane będą wydarzenia skierowane tylko do tej grupy wiekowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele się działo!
 • Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Weekend dla seniorów w Kazimierzu Dolnym

  Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek. Będą mogli się o tym przekonać wszyscy seniorzy, którzy w ostatni weekend września wezmą udział w zorganizowanym przez Muzeum Nadwiślańskie „Weekendzie dla Seniorów”.
 • Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taneczne spotkania seniorów w Sopocie

  Taniec to zdrowie? Będą mogli przekonać się aktywni seniorzy z Sopotu. Już w połowie września w mieście ruszają taneczne spotkania dla osób po 50.
 • Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Warsztaty archeologiczne w Kazimierzu Dolnym dla seniorów

  Na naukę i rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno. Tym razem aktywni seniorzy z terenu Lubelszczyzny mogą odkryć w sobie zamiłowanie do poznawania historii. Pomogą im w tym warsztaty archeologiczne, które już niedługo rozpoczną się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Olimpiada dla seniorów już w sierpniu!

  Aktywni seniorzy już rozpoczęli wielkie odliczanie do sierpniowych zawodów Warmia Mazury Senior Games. Impreza dedykowana jest zarówno zawodowcom, jak i amatorom, a jeden z najważniejszych wymogów, jaki trzeba spełnić, to ukończenie 45. roku życia.
 • Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  Zawody sportowe dla seniorów w Świeradowie-Zdroju

  To już ostatni moment, by seniorzy, którzy chcą wziąć udział w organizowanych w Świeradowie-Zdroju zawodach, zgłosili swój udział! W najbliższą sobotę startuje trzecia edycja, skierowanej do osób w wieku 55+, imprezy Berliner Cup.
 • Parada Seniorów w Warszawie

  Parada Seniorów w Warszawie

  Już niedługo seniorzy z całej Polski będą mogli przyjechać do stolicy, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu, które zostało przygotowane specjalnie dla nich! Pod koniec czerwca ulicami Warszawy przemaszeruje Parada Seniorów, a po niej zostanie zorganizowany Piknik Pokoleń.
 • Przegrzanie organizmu seniora - pierwsza pomoc

  Przegrzanie organizmu seniora - pierwsza pomoc

  Wysokie temperatury oraz duże nasłonecznienie – to wszystko czeka podczas podczas letnich miesięcy. Chociaż plażowicze będą zadowoleni z takiej pogody, zdrowie seniora może na tym ucierpieć. Te dwa czynniki często prowadzą bowiem do przegrzania organizmu, które jest bardzo niebezpieczne dla starszych osób.
 • Kraków zaprasza na Senioralia!

  Kraków zaprasza na Senioralia!

  To będzie pierwsza tego typu impreza w Krakowie! Ogólnopolskie Senioralia 2014 to okazja do spotkania środowisk osób starszych z całej Polski i wspólnej, wspaniałej zabawy. Na jeden dzień seniorzy otrzymają otrzymają klucze do bram miasta!
 • Aktywne wczasy dla seniora

  Aktywne wczasy dla seniora

  Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej, niż turnus rehabilitacyjny w sanatorium. Często szukają innych pomysłów na to, co robić na emeryturze. Jedną z propozycji może być udział w aktywnych wczasach dla osób starszych, które organizowane są w Porębie Wielkiej.
 • Jak utrzymać cholesterol w normie

  Jak utrzymać cholesterol w normie

  Cholesterol ma złą sławę – powoduje przecież szereg chorób układu krążenia. Jednak dzieje się tak w przypadku, gdy jest go w organizmie za dużo. Zdrowie seniora zależy więc od jego prawidłowego poziomu.