Informacje praktyczne

 • Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora to urządzenie, dzięki któremu możemy zadbać o bezpieczeństwo najbliższej osoby. Doskonale sprawdza się w takich chorobach jak demencja, Alzhaimer, cukrzyca, nadciśnienie czy chorobach kardiologicznych. Skąd ją wziąć i jak dokładnie działa? Podpowiadamy.
 • Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Emerytura, którą otrzymuje wielu Polaków, jest bardzo niska. Niektórzy dorabiają do emerytury, innym nie pozwala jednak na to stan zdrowia. Okazuje się jednak, że można podwyższyć swoją emeryturę, korzystając z dodatków dla seniorów. Które z nich mogą ci przysługiwać? Sprawdź.
 • Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 – ogólnopolskie święto seniorów  VIVA SENIORZY! to największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów.  Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą seniorzy, a my im wierzymy. Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, bo spotykamy się po 3 latach przerwy. Szykuje się wydarzenie z pompą, a my znamy program imprezy.
 • Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!
 • Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc coraz bliżej, a ty wciąż nie wiesz, co pojawi się na wielkanocnym stole w twoim domu? Nie bez stresu przeglądasz Internet i gazety w poszukiwaniu nowych, ciekawych przepisów? Postaw na tradycyjne dania! Sprawdź, jakie tradycyjne potrawy goszczą na stołach Polaków w czasie świąt wielkanocnych.
 • Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni na dobre wkroczy do naszych domów. Warto więc przygotować się nie tylko duchowo, ale też przystroić dom. Wiosenne kwiaty sprawdzą się do tego idealnie. Jakie kwiaty postawić na wielkanocnym stole? Jakie kwiaty sprawdzą się na Wielkanoc? Odpowiadamy.
 • Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Rząd zdecydował się na znaczne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Aby wejść do sklepu nie musimy już zakładać maseczek zakrywających usta i nos, nie obowiązują limity miejsc i wiele, wiele innych. Zmiany wprowadzone zostały również w wyjazdach do sanatoriów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wygląda teraz wyjazd do sanatorium.
 • Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia to coraz bardziej popularna terapia – zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci. To alternatywny sposób, który może przynieść pozytywne skutki w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Co warto wiedzieć o zooterapii? Jak sprawdzi się zooterapia u seniorów?
 • Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Osoby starsze bardzo często mają problemy z chodzeniem. A nogi i stopy są wyjątkowo narażone na obciążenia. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób można zadbać o stopy i nogi seniora, by mógł cieszyć się ze sprawności i samodzielności. Podpowiadamy.