Informacje praktyczne

 • Jak opiekować się osobą z demencją starczą?

  Jak opiekować się osobą z demencją starczą?

  Demencja, inaczej zwana też otępieniem, jest przewlekłą, postępującą chorobą mózgu. Powoduje zaburzenie funkcji intelektualnych, poznawczych i emocjonalnych. Niestety, jej objawy często uznaje się za naturalne symptomy starzenia się. To błąd - demencja to choroba, która może rozwinąć się u seniora, ale nie musi. Jak więc rozpoznać otępienie u seniora? I jak opiekować się osobą z demencją starczą?
 • Klinika KONSTANCJA otrzymała tytuł SREBRNY LIDER za innowacyjność

  Klinika KONSTANCJA otrzymała tytuł SREBRNY LIDER za innowacyjność

  Klinika Wentylacji Respiratorem KONSTANCJA (Grupa ORPEA Polska) została laureatem Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia 2019. Przyznając Klinice tytuł SREBRNY LIDER, Jury doceniło innowacyjność projektu "Respirator to nie przeszkoda - wycieczki dla mieszkańców KONSTANCJI wentylowanych mechanicznie".
 • Podnoszenie seniora - jak nie uszkodzić sobie kręgosłupa

  Podnoszenie seniora - jak nie uszkodzić sobie kręgosłupa

  Bez względu na to, czy jesteś opiekunem medycznym, czy opiekujesz się starszym członkiem swojej rodziny, powinieneś dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Opieka nad seniorem często łączy się z wysiłkiem fizycznym - przenoszeniem i dźwiganiem. Zapoznaj się z zasadami podnoszenia seniora, by nie uszkodzić sobie kręgosłupa.
 • Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

  Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

  Czy Twój Dom Opieki oferuje pobyty czasowe dla seniorów? Zbliża się okres urlopowy; jest to czas, kiedy rodziny często poszukują opieki czasowej dla osób starszych, by móc wyjechać na wakacje. Wiele z takich urlopów zostało zaplanowanych już w zimie. Jest to więc ostatnia chwila, by wyjść z ofertą specjalną i zachęcić seniorów do spędzenia czasu w Twojej placówce.
 • Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Udział w imprezach branżowych to możliwość poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również zbudowania sieci kontaktów biznesowych. Prześledziliśmy zapowiedzi najważniejszych wydarzeń 2019 roku dla osób związanych z rynkiem opieki nad seniorami (właścicieli domów opieki i firm świadczących usługi opiekuńcze, opiekunów medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów i innych). Poniżej przedstawiamy listę ciekawych targów i konferencji - warto zapisać sobie podane terminy w kalendarzu!
 • Z myślą o zdrowiu i pacjentach! REHexpo 2019

  Z myślą o zdrowiu i pacjentach! REHexpo 2019

  Zapraszamy do udziału w II edycji Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo , które odbędą się 12- 13 kwietnia 2019r. w Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
 • Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej: wymagania odnośnie pomieszczeń

  Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej: wymagania odnośnie pomieszczeń

  Celem istnienia niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej jest zapewnienie świadczeń zdrowotnych i promocji zdrowia. Wśród świadczeń są m.in: działania służącę zachowaniu, ratowaniu i przywracaniu zdrowia. Planujesz założyć NZOS? Sprawdź gdzie możesz znaleźć informacje, jakie są wymagania odnośnie pomieszczeń!
 • Oferty sanatoriów: 5 sposobów na promowanie obiektu

  Oferty sanatoriów: 5 sposobów na promowanie obiektu

  Wybór sanatorium, kurortu czy ośrodku rehabilitacyjnego często jest podyktowany lokalizacją albo oferowanymi usługami. Czasem jednak klienci kierują się innymi aspektami. Jak przedstawić atrakcyjność oferty sanatorium, kurortu lub innego ośrodka rehabilitacyjnego? Proponujemy 5 sposobów na promowanie takiego obiektu.
 • Wypromuj swój Dom Opieki z Domyseniora.pl!

  Wypromuj swój Dom Opieki z Domyseniora.pl!

  Według danych GUS z 2018 r. osoby w wieku 80+ stanowią już ponad 4% ludności (dla porównania: w 2000 r. było to 2%). Wraz ze zmianami demograficznymi, w ciągu ostatnich lat odnotowaliśmy wzrost zapytań o Domy Opieki i placówki opiekuńcze dla seniorów. W Polsce rośnie konkurencyjność obiektów świadczących usługi dla seniorów - i nie zapowiada się, by ten trend miał się zmienić. Warto już teraz pomyśleć, jak wypromować swój obiekt. Specjalnie dla Was w roku 2018 Domyseniora.pl wprowadziło nowe usługi. Poszukujesz sposobu na jak najlepsze zaprezentowanie swojego Domu Opieki? Wypromuj go z Domyseniora.pl!
 • Storytelling, czyli jak opowiadać seniorom

  Storytelling, czyli jak opowiadać seniorom

  Storytelling jest rodzajem marketingu, który jest niezwykle chętnie wykorzystywany w różnych branżach. Co decyduje o skuteczności storytellingu? I dlaczego warto wykorzystać go w komunikacji do seniorów?
 • Już 28 lutego 2019 konferencja w Warszawie: „Technologie w opiece nad seniorami”

  Już 28 lutego 2019 konferencja w Warszawie: „Technologie w opiece nad seniorami”

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż dwadzieścia procent Polaków. Nieustannie musimy polepszać system usług opiekuńczych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych uczestników konferencji przygotowaliśmy spotkanie o tematyce nowoczesnych technologii dla seniorów. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań poprawi się jakość życia osób korzystających z usług opiekuńczych.   Zapraszamy do debaty z Ekspertami podczas wydarzenia: Technologie w opiece nad seniorami - rehabilitacja i sprzęt medyczny 28 lutego 2019 r. w Warszawie. Wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja !