Informacje praktyczne

 • Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Osoby starsze często mają problemy z pamięcią. Warto więc jak najszybciej zacząć ćwiczyć pracę mózgu. Jak wspomóc pracę mózgu seniora? Jak wygląda trening mózgu? Jakie ćwiczenia mózgu powinien wykonywać senior? Odpowiadamy.
 • Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Wielu Polaków ruszyła na pomoc Ukraińcom uciekających z ogarnięto wojną kraju. Kierując się dobrym sercem i chęcią jak największej pomocy, wielu zastanawia się, jak legalnie zatrudnić uchodźcę z Ukrainy. Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą? Odpowiadamy.
 • Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

  Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

  - Mam marzenie by wiedza i umiejętności w udzielaniu pomocy w stanach zagrożenia życia była wiedzą powszechną, a każdy medyk winien być w tym zakresie profesjonalnym nauczycielem - mówi dr n. med. Artur de Rosier, prezes ORL WIL. Dlatego właśnie na targach SALMED Wielkopolska Izba Lekarska przeprowadzi warsztaty: Stany nagłe – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Prace nad programem odbywają się w szczególnym czasie kiedy cały świat wstrzymał oddech a pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stała się celem nadrzędnym.
 • 25 Sympozjum w formule ONLINE

  25 Sympozjum w formule ONLINE

  Ostatnie dwa lata dla rehabilitacji kardiologicznej (RK) w Polsce, w Europie i na całym świecie są pełne trudnych i nadzwyczajnych wyzwań.  W dniach 27.05. - 28.05.2022 r. Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje kolejne, 25 Sympozjum w formule ONLINE.
 • Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?

  Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?

  Rząd dofinansuje wymianę sprzętu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Według zapowiedz, już na początku marca będzie można pobierać bony na zakupy. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie dekodera telewizyjnego? Komu on przysługuje? Podpowiadamy.
 • Startupy gotowe do startu na targach SALMED

  Startupy gotowe do startu na targach SALMED

  Sektor startupowy związany z innowacjami w medycynie staje się coraz bardziej znaczącym wsparciem systemu ochrony zdrowia. To rozwiązania przyszłości, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku i mogą go skutecznie zrewolucjonizować. Część takich wizjonerskich produktów będzie można zobaczyć na targach SALMED.
 • ZOL i ZPO - jak otrzymać miejsce w zakładzie?

  ZOL i ZPO - jak otrzymać miejsce w zakładzie?

  ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których trafiają pacjenci, którym zależy na odzyskaniu sprawności. Komu przysługuje miejsce w tych zakładach? Podpowiadamy.
 • Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?

  Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?

  Każdy z nas chce czuć się w swoim domu bezpiecznie i komfortowo. Z wiekiem potrzebujemy jednak nowych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Jak zatem urządzić dom bądź mieszkanie, by osoba starsza mogła się w nim swobodnie poruszać? Podpowiadamy.
 • Barometr Satysfakcji 2021 - Orpea

  Barometr Satysfakcji 2021 - Orpea

  Mieszkańcy oraz ich bliscy ocenili domy opieki ORPEA Polska. Blisko 95% uczestników badania jakości usług poleciłoby nasz Dom opieki oraz zgodziło się ze sformułowaniem: „Ufam, że Dom opieki zadba o mnie / moją bliską osobę” – wynika z badania satysfakcji, które odbyło się w ostatnim kwartale 2021 roku we wszystkich placówkach Grupy ORPEA na świecie. 
 • Domy seniora - jak zachęcić klientów do wystawiania opinii?

  Domy seniora - jak zachęcić klientów do wystawiania opinii?

  Jesteś właścicielem domu seniora i zależy ci na opinii swoich klientów? A może jeszcze nie wiesz, jakie jest to ważne w kontekście twojego biznesu? Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami, jak zadbać o opinię o swoim biznesie w Internecie.
 • Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

  Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

  Żyjemy coraz dłużej i mierzymy się z problemami, których czynnikiem ryzyka jest wiek. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna seniorów, zarówno ciała, jak i umysłu. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka możesz podarować swoim bliskim prezent wspierający ich pamięć, a jednocześnie pomożesz innym osobom starszym w całej Polsce.