Informacje praktyczne

 • Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

  Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

  Osoby w podeszłym wieku bardzo często tracą równowagę, czego skutkiem są upadki. Z pozoru wyglądające na niewinne, mogą skutkować bardzo poważnymi następstwami dla starzejącego się organizmu, doprowadzając do uszkodzeń kości, powikłań zdrowotnych, jak i strachu przed samodzielnym poruszaniem się. 
 • Sezon na cytrusy rozpoczęty!

  Sezon na cytrusy rozpoczęty!

  Już niebawem na sklepowych półkach zagoszczą cytrusowe owoce. Pomarańcze, mandarynki, cytryny, grejpfruty, ale też kumkwat i wiele innych krzyżówek zaczynają już powoli przyjeżdzać do Polski.
 • Metody pracy w ŚDS-ie w czasie epidemii

  Metody pracy w ŚDS-ie w czasie epidemii

  Epidemia COVID-19 uruchamia wiele mechanizmów, które negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia psychicznego. W jaki sposób pracować w tym trudnym czasie z uczestnikami środowiskowych domów samopomocy?
 • Najlepsze propozycje prezentów dla wnuków

  Najlepsze propozycje prezentów dla wnuków

  Święta Bożego Narodzenia to nie tylko spędzanie czasu z rodziną, pyszne dania i kolędy. Warto wziąć pod uwagę, że szczególnie dzieci, niecierpliwie oczekują wizyty Świętego Mikołaja! Pamiętaj, że nie muszą być to kosztowne prezenty – najbardziej liczy się pamięć o bliskich. Poniżej przedstawiamy propozycje najlepszych prezentów dla wnuków.
 • Personalizowany prezent dla seniorki - najlepsze pomysły

  Personalizowany prezent dla seniorki - najlepsze pomysły

  Boże Narodzenie coraz bliżej, a ty dalej nie masz prezentu dla ukochanej osoby? Od dziecka wiemy, że najlepsze są podarunki, które są wykonane samodzielne, przygotowane prosto z serca i takie, które ucieszą najbliższą ci osobę. Doskonałym odpowiednikiem laurek przygotowywanych przez dzieci, mogą być spersonalizowane prezenty, dzięki którym senior wzruszy się do łez! Przeczytaj, by poznać najciekawsze propozycje personalizowanych prezentów dla seniorki.
 • Personalizowany prezent dla seniora - najciekawsze propozycje

  Personalizowany prezent dla seniora - najciekawsze propozycje

  Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Jeśli nadal nie masz pomysłu na prezent dla ukochanego seniora – nie martw się! Poniżej prezentujemy listę najciekawszych personalizowanych prezentów,  które z pewnością skradną serce każdego mężczyzny!
 • Infolinia - szczepienia na koronawirusa

  Infolinia - szczepienia na koronawirusa

  Szczepionki na koronawirusa są dość kontrowersyjnym tematem w ostatnich tygodniach. Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia szczepionek przeciwko COVID-19 w Polsce. W związku z tym, pojawiają się liczne pytania, ale też strach przed nieznanym. Aby temu zapobiec, uruchomiono specjalną infolinię dotyczącą szczepień na koronawirusa.
 • Internetowe Konto Pacjenta - jak się zalogować?

  Internetowe Konto Pacjenta - jak się zalogować?

  Internetowe konto pacjenta jest niezwykle użyteczne szczególnie w okresie pandemii koronawirusa. Zakładając konto, zyskujesz dostęp do wielu ważnych informacji o swoim stanie zdrowia. To również bardzo przydatne, gdy potrzebujesz teleporady. Wszystkie informacje istotne dla lekarza będziesz mieć w zasięgu ręki. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie korzyści daje Internetowe Konto Pacjenta i w jaki sposób się do niego zalogować. 
 • E-skierowanie - co to?

  E-skierowanie - co to?

  E-skierowanie to nowe rozwiązanie dla pacjentów i wprowadza je coraz więcej placówek zdrowotnych. Pandemia koronawirusa sprawiła, że udogodnienia takie jak recepty, skierowania i teleporady, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czym jest e-skierowanie i jak je uzyskać.
 • Pulsykometr a koronawirus - do czego służy?

  Pulsykometr a koronawirus - do czego służy?

  Całkiem niedawno ogłoszono, że pulsoksymetr to urządzenie, w które powinien zaopatrzyć się każdy z nas. Lekarze tłumaczą, że pozwala on na sprawdzenie w jakim stadium choroby COVID-19 jest pacjent i czy jego stan jest na tyle poważny, że wymaga hospitalizacji. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czym jest puls oksymetr i do czego służy.