Informacje praktyczne

 • Len i chmiel na menopauzę!

  Len i chmiel na menopauzę!

  Uderzenia gorąca, drażliwość, bezsenność, ciągłe wahania nastrojów, bóle głowy - to najbardziej charakterystyczne objawy menopauzy. Za większość z nich odpowiada spadek stężenia estrogenów. Ratunkiem na uciążliwe dolegliwości są naturalne składniki - len i chmiel.
 • Wolne miejsca w małopolskich DPS-ach (Lista placówek)

  Wolne miejsca w małopolskich DPS-ach (Lista placówek)

  Pandemia koronawirusa sprawiła, że liczba mieszkańców DPS-ów stale się zmniejsza. Taka sytuacja przyprawia placówki o duże kłopoty – nad pracownikami ciąży widmo zwolnienia. Poniżej prezentujemy liczbę wolnych miejscach w DPS-ach w województwie małopolskim.
 • Wolne miejsca w lubuskich DPS-ach

  Wolne miejsca w lubuskich DPS-ach

  Pandemia koronawirusa sprawiła, że liczba mieszkańców DPS-ów stale się zmniejsza. Taka sytuacja przyprawia placówki o duże kłopoty. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o wolnych miejscach w DPS-ach w województwie lubuskim.
 • Bezpłatne Zdjęcie Do Dowodu Osobistego dla Seniora

  Bezpłatne Zdjęcie Do Dowodu Osobistego dla Seniora

  Jeżeli Twój dowód stracił właśnie ważność i zastanawiasz się jak go wymienić – aplikuj online i skorzystaj z bezpłatnego Generatora Zdjęć do 30 czerwca 2021 roku. Zachęcamy wszystkich seniorów, by się spieszyli, ponieważ od sierpnia 2021 roku nie będzie już możliwości aplikowania o dowód osobisty przez internet.
 • Kasza a zdrowie

  Kasza a zdrowie

  Chętnie jedli ją nasi pradziadkowie i dziadkowie, a dziś coraz częściej i my po nią sięgamy. Dlaczego warto jeść kaszę i z czym ją łączyć, aby wydobyć smak i zachować wartości odżywcze nasion?
 • Żurawina dla zdrowia!

  Żurawina dla zdrowia!

  Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że owoce żurawiny kryją w sobie niezwykłe właściwości zdrowotne. Żurawina to niesamowity eliksir dla zdrowia i szczupłej sylwetki, dlatego szczególnie jesienią i zimą powinniśmy wzbogacić nasze menu o żurawinowe potrawy. 
 • Zalety sałaty

  Zalety sałaty

  Mity o diecie modelek ograniczonej do listka sałaty sprawiają, że warzywo to uważane jest za mało odżywcze. Prawda jest zupełnie inna! Sałata, mimo że niskokaloryczna, zawiera w sobie wiele przydatnych składników, które mają świetny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Wprowadzona do jadłospisu seniora, pomoże zadbać o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie.
 • Aktywność fizyczna seniorów

  Aktywność fizyczna seniorów

  Wiosna to doskonały czas, aby wyjść na słońce, odetchnąć pełną piersią, sprawdzić swoje możliwości, predyspozycje, chęci, zainteresowania i wybrać aktywność lub aktywności szyte na miarę seniora – zawsze w zgodzie z samym sobą i swoimi możliwościami.
 • Bakaliowe sposoby na długowieczność

  Bakaliowe sposoby na długowieczność

  Ciągle żyjemy w biegu, zapominając o swoim zdrowiu. Nie zastanawiamy, się nad tym, jak będziemy czuć się za kilka lat. Warto jednak wprowadzić drobne zmiany w naszej diecie lub stylu życia, po to, aby dzięki zróżnicowanym posiłkom wspomóc nasz organizm i zadbać o dobre samopoczucie na długie lata. Jakie są bakaliowe sposoby na długowieczność?
 • Plusy starości

  Plusy starości

  Wiek emerytalny to często najszczęśliwszy okres w życiu. Stabilizuje się emocjonalność, a zmniejsza neurotyzm. Mózg nie jest już tak sprawny, ale wiele jego funkcji może ulec poprawie. Jaką przewagę ma starość nad młodością? Jak się starzeć pozytywnie?  Jakie są plusy starości?
 • Rola witaminy K w organizmie

  Rola witaminy K w organizmie

  Człowiek nie jest zdolny do syntezy żadnej z witamin K de novo. Niezbędne jest więc dostarczanie ich wraz z pokarmem. Jaka jest rola witaminy K w organizmie?
 • Trzynastka dla seniorów - komu się nie należy?

  Trzynastka dla seniorów - komu się nie należy?

  Kwiecień jest miesiącem, kiedy to wielu seniorów cieszyć będzie się z wyższych wypłat.  Jednak nie wszystkie osoby starsze załapią się na „trzynastkę”. Okazuje się, że w przepisach jest wiele haczyków, przez które  niektórzy seniorzy mogą zapomnieć o dodatkowych pieniądzach.
 • Bezpieczny e-senior ‒ jak na co dzień korzystać z udogodnień cyfryzacji

  Bezpieczny e-senior ‒ jak na co dzień korzystać z udogodnień cyfryzacji

  Prywatny rachunek bankowy, przelewy, zakupy online i płatności kartą to dla wielu seniorów wciąż problematyczne sposoby na załatwianie codziennych spraw. Co zrobić, aby przybliżyć seniorom technikę cyfrową i za jej pomocą zadbać o ich bezpieczeństwo finansowe, a nawet zdrowotne? Kluczem do zmiany tej sytuacji może być edukacja ‒ podkreślają eksperci z ZUS.
 • Tanie leki dla seniora - potrzebne zmiany!

  Tanie leki dla seniora - potrzebne zmiany!

  Osoby 75 plus, które nie mają Internetowego Konta Pacjenta, nie dostaną recepty na bezpłatne leki od lekarza specjalisty. A IKP ma jedynie 3 proc. z nich.  O zmianę przepisów apeluje Rzecznik Praw Pacjenta, Fundacja My Pacjenci oraz Izba Gospodarcza "Farmacja Polska".