Informacje praktyczne

 • Komu powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji?

  Komu powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji?

  Planujesz urlop, ale nie wiesz, komu powierzyć opiekę nad seniorem? Opiekunowie osób starszych często rezygnują z wakacyjnych wyjazdów, nie mając z kim zostawić swojego podopiecznego. Warto jednak pamiętać, że są placówki, które zapewniają również opiekę krótkoterminową nad osobami niesamodzielnymi. Sprawdź, komu możesz powierzyć opiekę nad seniorem w czasie wakacji.
 • Pokolenie Baby Boomers - jak przygotować ofertę na lato?

  Pokolenie Baby Boomers - jak przygotować ofertę na lato?

  W ostatnich latach da się zauważyć, że coraz więcej seniorów podróżuje. Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny… Jest to więc ostatni moment, by przygotować ofertę dla seniorów na lato! Jesteś właścicielem Domu Opieki oferującego pobyty czasowe lub ośrodka turystycznego? Pamiętaj o przygotowaniu ciekawej oferty dla pokolenia Baby Boomers!
 • Prezent na Dzień Matki: zorganizuj mamie wyjazd do sanatorium!

  Prezent na Dzień Matki: zorganizuj mamie wyjazd do sanatorium!

  Jaki prezent na Dzień Matki chcesz kupić w tym roku? Kwiaty, czekoladki, biżuteria... A może zorganizujesz mamie wyjazd do sanatorium, by mogła się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie? Sprawdź, jakie uzdrowiska w Polsce są najbardziej atrakcyjne!
 • Jak opiekować się osobą z demencją starczą?

  Jak opiekować się osobą z demencją starczą?

  Demencja, inaczej zwana też otępieniem, jest przewlekłą, postępującą chorobą mózgu. Powoduje zaburzenie funkcji intelektualnych, poznawczych i emocjonalnych. Niestety, jej objawy często uznaje się za naturalne symptomy starzenia się. To błąd - demencja to choroba, która może rozwinąć się u seniora, ale nie musi. Jak więc rozpoznać otępienie u seniora? I jak opiekować się osobą z demencją starczą?
 • Klinika KONSTANCJA otrzymała tytuł SREBRNY LIDER za innowacyjność

  Klinika KONSTANCJA otrzymała tytuł SREBRNY LIDER za innowacyjność

  Klinika Wentylacji Respiratorem KONSTANCJA (Grupa ORPEA Polska) została laureatem Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia 2019. Przyznając Klinice tytuł SREBRNY LIDER, Jury doceniło innowacyjność projektu "Respirator to nie przeszkoda - wycieczki dla mieszkańców KONSTANCJI wentylowanych mechanicznie".
 • Podnoszenie seniora - jak nie uszkodzić sobie kręgosłupa

  Podnoszenie seniora - jak nie uszkodzić sobie kręgosłupa

  Bez względu na to, czy jesteś opiekunem medycznym, czy opiekujesz się starszym członkiem swojej rodziny, powinieneś dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Opieka nad seniorem często łączy się z wysiłkiem fizycznym - przenoszeniem i dźwiganiem. Zapoznaj się z zasadami podnoszenia seniora, by nie uszkodzić sobie kręgosłupa.
 • Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

  Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

  Czy Twój Dom Opieki oferuje pobyty czasowe dla seniorów? Zbliża się okres urlopowy; jest to czas, kiedy rodziny często poszukują opieki czasowej dla osób starszych, by móc wyjechać na wakacje. Wiele z takich urlopów zostało zaplanowanych już w zimie. Jest to więc ostatnia chwila, by wyjść z ofertą specjalną i zachęcić seniorów do spędzenia czasu w Twojej placówce.
 • Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Wydarzenia 2019 - rynek opieki nad seniorami

  Udział w imprezach branżowych to możliwość poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również zbudowania sieci kontaktów biznesowych. Prześledziliśmy zapowiedzi najważniejszych wydarzeń 2019 roku dla osób związanych z rynkiem opieki nad seniorami (właścicieli domów opieki i firm świadczących usługi opiekuńcze, opiekunów medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów i innych). Poniżej przedstawiamy listę ciekawych targów i konferencji - warto zapisać sobie podane terminy w kalendarzu!
 • Z myślą o zdrowiu i pacjentach! REHexpo 2019

  Z myślą o zdrowiu i pacjentach! REHexpo 2019

  Zapraszamy do udziału w II edycji Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo , które odbędą się 12- 13 kwietnia 2019r. w Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
 • Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej: wymagania odnośnie pomieszczeń

  Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej: wymagania odnośnie pomieszczeń

  Celem istnienia niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej jest zapewnienie świadczeń zdrowotnych i promocji zdrowia. Wśród świadczeń są m.in: działania służącę zachowaniu, ratowaniu i przywracaniu zdrowia. Planujesz założyć NZOS? Sprawdź gdzie możesz znaleźć informacje, jakie są wymagania odnośnie pomieszczeń!