Informacje praktyczne

 • Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

  Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

  Pierwsza edycja targów REHexpo zgromadziła w Expo Silesia prawie 70 wystawców , którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych, jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii w naszym kraju.
 • Jak załatwić dom opieki?

  Jak załatwić dom opieki?

  Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.
 • Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Osoby starsze nie zawsze mogą same zająć się swoimi sprawami urzędowymi. Niekiedy mają trudności z poruszaniem się, wyjściem z domu, czy dojazdem na drugi koniec miasta. W takiej sytuacji pomocne może okazać się ustanowienie pełnomocnictwa.
 • Aktywizacja seniorów w domach opieki

  Aktywizacja seniorów w domach opieki

  Starsze, schorowane osoby często wpadają w przygnębienie i apatię. Taki stan spowodowany jest trudami życia codziennego. Seniorom potrzebna jest wtedy aktywność, która choć na chwilę pozwoli im oderwać się od monotonii, dostarczy przyjemności, a także przyniesie szczerą radość. Jak zorganizować czas wolny podopiecznym przebywającym w domu opieki?
 • Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Które z nich są najlepsze i jak wybrać godną zaufania placówkę dla osoby starszej, wymagającej całodobowej opieki medycznej?
 • SALMED 2018 - najbardziej oczekiwane wydarzenie dla branży medycznej

  SALMED 2018 - najbardziej oczekiwane wydarzenie dla branży medycznej

  15-17.03.2018 r., Poznań Cyfrowa rewolucja, której doświadczamy wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Pewnie wkraczając w różne dziedziny gospodarki, nie pominęła także branży medycznej, w której zgodnie z najnowszymi prognozami wzrośnie wykorzystanie nowych technologii i zastosowanie systemów informatycznych.
 • Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

  Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

  Ferie zimowe w całej Polsce rozpoczynają się 15 stycznia i trwają do 25 lutego. Warto w tym czasie skorzystać z szeregu atrakcji, jakie oferują instytucje i placówki kulturalne w poszczególnych miastach. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.
 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę do domu opieki?

  Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę do domu opieki?

  Żyjemy coraz dłużej i dłużej jesteśmy samodzielni. Jednak z czasem pojawiają się ograniczenia i trudności. Jak rozpoznać moment, w którym przeprowadzka do domu opieki będzie najlepszym rozwiązaniem? Znaczenie mają reakcje osoby starszej, poziom bezpieczeństwa i opieki w warunkach domowych, a także możliwości opiekunów.
 • Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

  Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

  Jedni rzucają się w wir pracy, drudzy wyjeżdżają na urlop ze znajomymi, inni natomiast odwiedzają rodzinę albo siedzą w domu przed telewizorem. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien być celebrowany w rodzinnym gronie. Niestety, nie każdy ma je z kim spędzić.
 • Wyniki konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Wyniki konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włożyli trud w wykonanie pracy konkursowej. Zobaczcie, jakie bukiety udało się stworzyć uczestnikom.