Informacje praktyczne

 • MEDI-system wspiera wakacyjną gimnastykę dla seniorów w plenerze

  MEDI-system wspiera wakacyjną gimnastykę dla seniorów w plenerze

  W najbliższe wakacje Seniorzy oraz ich rodziny z Warszawy i okolic, będą mogli wziąć udział w bezpłatnej gimnastyce na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanego trenera. Projekt rusza pod koniec czerwca na kampinoskiej Polanie Lipków. Warsztaty będą realizowane przez Fundację Aktywni Dłużej. MEDI-system, największa sieć domów opieki w Polsce, została Partnerem tego wydarzenia. W czasie inauguracyjnych  zajęć, uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowych porad w zakresie zdrowego trybu życia i odżywania, udzielanych przez specjalistów z MEDI-system (m.in. fizjoterapeutę). Zapraszamy w sobotę 23. czerwca, na godz. 10.00.
 • W zdrowym ciele zdrowy senior!

  W zdrowym ciele zdrowy senior!

  Aktywni, zaangażowani, dbający o zdrowie i przepełnieni pasją. Otwarci na nowe wyzwania i przeżywający drugą młodość. Seniorzy wciąż stawiają na rozwój i nie w głowie im spędzanie czasu na kanapie. Do nich i ich rodzin skierowana jest druga edycja Targów Seniora, które potrwają w dniach od 5 do 6 października w Krakowie.
 • Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Na jednośladzie można jeździć w każdym wieku. Jazda na rowerze to sport przyjemny i niezbyt męczący. Jego zaletą jest to, że poprawia nam samopoczucie i usprawnia pracę mięśni oraz stawów. Drodzy seniorzy, jeśli jeszcze nie macie roweru, warto już teraz pomyślec o jego zakupie.
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Nowoczesny telefon komórkowy taki jak np. smartfon może przysporzyć wiele problemów osobie w podeszłym wieku. Pewne ograniczenia dotyczące obsługi tego typu urządzenia nie muszą wynikać z braku wiedzy o nowych technologiach, lecz przede wszystkim ze słabszego wzroku. Dlatego, producenci wzbogacają rynek o telefony przeznaczone bezpośrednio dla seniorów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
 • Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

  Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

  Pierwsza edycja targów REHexpo zgromadziła w Expo Silesia prawie 70 wystawców , którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych, jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii w naszym kraju.
 • Jak załatwić dom opieki?

  Jak załatwić dom opieki?

  Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.
 • Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Jak załatwić sprawy urzędowe za seniora?

  Osoby starsze nie zawsze mogą same zająć się swoimi sprawami urzędowymi. Niekiedy mają trudności z poruszaniem się, wyjściem z domu, czy dojazdem na drugi koniec miasta. W takiej sytuacji pomocne może okazać się ustanowienie pełnomocnictwa.
 • Aktywizacja seniorów w domach opieki

  Aktywizacja seniorów w domach opieki

  Starsze, schorowane osoby często wpadają w przygnębienie i apatię. Taki stan spowodowany jest trudami życia codziennego. Seniorom potrzebna jest wtedy aktywność, która choć na chwilę pozwoli im oderwać się od monotonii, dostarczy przyjemności, a także przyniesie szczerą radość. Jak zorganizować czas wolny podopiecznym przebywającym w domu opieki?
 • Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Jak wybrać dom spokojnej starości?

  Domów seniora w Polsce jest coraz więcej i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Które z nich są najlepsze i jak wybrać godną zaufania placówkę dla osoby starszej, wymagającej całodobowej opieki medycznej?