Informacje praktyczne

 • SALMED 2018 - najbardziej oczekiwane wydarzenie dla branży medycznej

  SALMED 2018 - najbardziej oczekiwane wydarzenie dla branży medycznej

  15-17.03.2018 r., Poznań Cyfrowa rewolucja, której doświadczamy wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Pewnie wkraczając w różne dziedziny gospodarki, nie pominęła także branży medycznej, w której zgodnie z najnowszymi prognozami wzrośnie wykorzystanie nowych technologii i zastosowanie systemów informatycznych.
 • Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

  Aktywny senior - propozycje na ferie zimowe 2018

  Ferie zimowe w całej Polsce rozpoczynają się 15 stycznia i trwają do 25 lutego. Warto w tym czasie skorzystać z szeregu atrakcji, jakie oferują instytucje i placówki kulturalne w poszczególnych miastach. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.
 • Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Teleopieka nad osobami w podeszłym wieku

  Z danych statystycznych wynika, że stałej pomocy oraz regularnej opieki w naszym kraju wymaga ponad 1.500.000 osób w wieku 65+. Alternetywą przeniesienia osoby starszej do obcego miejsca jest właśnie teleopieka. Najprostszy identyfikator poinformuje opiekunów o wyjściu z domu lub nocnym wstawaniu z łóżka.
 • Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę do domu opieki?

  Kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzkę do domu opieki?

  Żyjemy coraz dłużej i dłużej jesteśmy samodzielni. Jednak z czasem pojawiają się ograniczenia i trudności. Jak rozpoznać moment, w którym przeprowadzka do domu opieki będzie najlepszym rozwiązaniem? Znaczenie mają reakcje osoby starszej, poziom bezpieczeństwa i opieki w warunkach domowych, a także możliwości opiekunów.
 • Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

  Wigilijne akcje charytatywne dla samotnych

  Jedni rzucają się w wir pracy, drudzy wyjeżdżają na urlop ze znajomymi, inni natomiast odwiedzają rodzinę albo siedzą w domu przed telewizorem. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien być celebrowany w rodzinnym gronie. Niestety, nie każdy ma je z kim spędzić.
 • Wyniki konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Wyniki konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu pt. „JESIENNE INSPIRACJE”. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włożyli trud w wykonanie pracy konkursowej. Zobaczcie, jakie bukiety udało się stworzyć uczestnikom.
 • Przedłużenie konkursu dla seniorów pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Przedłużenie konkursu dla seniorów pt. „JESIENNE INSPIRACJE”

  Jesień to piękna pora roku, która maluje nam świat wszystkimi odcieniami zieleni, złota i czerwieni. To również czas, kiedy rodzi się w nas wiele inspiracji. Wytrwali poszukiwacze przetrząsają pobliskie lasy w poszukiwaniu aromatycznych grzybów, gospodynie przyrządzają pyszną zupę dyniową, a dzieci wykonują różne ozdoby na Halloween. Naszą inspiracją zostały natomiast jesienne skarby natury!
 • Kocham Cię życie! - podsumowanie 1. Targów Seniora w Krakowie

  Kocham Cię życie! - podsumowanie 1. Targów Seniora w Krakowie

  O rynku produktów i usług dla seniorów od wielu lat sporo się mówi, ale niestety niewiele w tym zakresie robi. Postanowiły to zmienić Targi w Krakowie! W dniach 6-7 października w EXPO Kraków odbyły się pierwsze w południowej Polsce targi, dedykowane osobom starszym, przede wszystkim tym aktywnym, otwartym na nowe wyzwania i swoim entuzjazmem zarażającym młodsze pokolenia. Seniorzy podczas wyjątkowych występów artystycznych (np. koncertu chóru gospel, czy pokazu mody) udowodnili, że życiem można się cieszyć w każdym wieku! Trzeba tylko chcieć!
 • Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Wrocławskie Święto Seniorów 2017

  Na cztery tygodnie Wrocław stanie się miejscem integracji, spotkań i radosnego świętowania seniorów z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Od 15 września do 13 października odbędzie się moc wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.
 • Targi Seniora w Krakowie

  Targi Seniora w Krakowie

  Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 6-7 października odbędą się TARGI SENIORA. Będzie to premiera tak dużej imprezy poświęconej seniorom, organizowana w południowej Polsce.
 • Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Warszawie!

  Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Warszawie!

  W niedzielę, 1 października w godzinach 11.00 - 16.00 zapraszamy do warszawskiego Ogrodu Saskiego, gdzie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych . Seniorzy wezmą udział w kolejnej edycji Jarmarku Kreatywności .
 • Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - debata z ekspertami w Warszawie

  Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami - debata z ekspertami w Warszawie

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej się starzeje. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w tak dużej skali. Profesjonalna opieka nad seniorami zyskuje na znaczeniu i zaufaniu. Jak usprawnić system usług opiekuńczych nad osobami starszymi? Jak funkcjonują ośrodki seniora?