Informacje praktyczne

 • Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni na dobre wkroczy do naszych domów. Warto więc przygotować się nie tylko duchowo, ale też przystroić dom. Wiosenne kwiaty sprawdzą się do tego idealnie. Jakie kwiaty postawić na wielkanocnym stole? Jakie kwiaty sprawdzą się na Wielkanoc? Odpowiadamy.
 • Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Wyjazd do sanatorium - zmiany od końca marca

  Rząd zdecydował się na znaczne luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Aby wejść do sklepu nie musimy już zakładać maseczek zakrywających usta i nos, nie obowiązują limity miejsc i wiele, wiele innych. Zmiany wprowadzone zostały również w wyjazdach do sanatoriów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wygląda teraz wyjazd do sanatorium.
 • Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia w opiece nad osobami starszymi - co trzeba wiedzieć?

  Zooterapia to coraz bardziej popularna terapia – zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci. To alternatywny sposób, który może przynieść pozytywne skutki w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Co warto wiedzieć o zooterapii? Jak sprawdzi się zooterapia u seniorów?
 • Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Jak zadbać o nogi i stopy seniora? - cenne wskazówki

  Osoby starsze bardzo często mają problemy z chodzeniem. A nogi i stopy są wyjątkowo narażone na obciążenia. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób można zadbać o stopy i nogi seniora, by mógł cieszyć się ze sprawności i samodzielności. Podpowiadamy.
 • Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Trening mózgu dla seniora - przykładowe ćwiczenia na mózg

  Osoby starsze często mają problemy z pamięcią. Warto więc jak najszybciej zacząć ćwiczyć pracę mózgu. Jak wspomóc pracę mózgu seniora? Jak wygląda trening mózgu? Jakie ćwiczenia mózgu powinien wykonywać senior? Odpowiadamy.
 • Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą?

  Wielu Polaków ruszyła na pomoc Ukraińcom uciekających z ogarnięto wojną kraju. Kierując się dobrym sercem i chęcią jak największej pomocy, wielu zastanawia się, jak legalnie zatrudnić uchodźcę z Ukrainy. Jak zatrudnić emerytkę z Ukrainy do opieki nad osobą starszą? Odpowiadamy.
 • Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

  Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

  - Mam marzenie by wiedza i umiejętności w udzielaniu pomocy w stanach zagrożenia życia była wiedzą powszechną, a każdy medyk winien być w tym zakresie profesjonalnym nauczycielem - mówi dr n. med. Artur de Rosier, prezes ORL WIL. Dlatego właśnie na targach SALMED Wielkopolska Izba Lekarska przeprowadzi warsztaty: Stany nagłe – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Prace nad programem odbywają się w szczególnym czasie kiedy cały świat wstrzymał oddech a pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stała się celem nadrzędnym.
 • 25 Sympozjum w formule ONLINE

  25 Sympozjum w formule ONLINE

  Ostatnie dwa lata dla rehabilitacji kardiologicznej (RK) w Polsce, w Europie i na całym świecie są pełne trudnych i nadzwyczajnych wyzwań.  W dniach 27.05. - 28.05.2022 r. Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje kolejne, 25 Sympozjum w formule ONLINE.
 • Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?

  Dopłata do dekodera telewizyjnego - jak ją uzyskać?

  Rząd dofinansuje wymianę sprzętu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Według zapowiedz, już na początku marca będzie można pobierać bony na zakupy. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie dekodera telewizyjnego? Komu on przysługuje? Podpowiadamy.
 • Startupy gotowe do startu na targach SALMED

  Startupy gotowe do startu na targach SALMED

  Sektor startupowy związany z innowacjami w medycynie staje się coraz bardziej znaczącym wsparciem systemu ochrony zdrowia. To rozwiązania przyszłości, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku i mogą go skutecznie zrewolucjonizować. Część takich wizjonerskich produktów będzie można zobaczyć na targach SALMED.
 • ZOL i ZPO - jak otrzymać miejsce w zakładzie?

  ZOL i ZPO - jak otrzymać miejsce w zakładzie?

  ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których trafiają pacjenci, którym zależy na odzyskaniu sprawności. Komu przysługuje miejsce w tych zakładach? Podpowiadamy.
 • Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?

  Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?

  Każdy z nas chce czuć się w swoim domu bezpiecznie i komfortowo. Z wiekiem potrzebujemy jednak nowych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Jak zatem urządzić dom bądź mieszkanie, by osoba starsza mogła się w nim swobodnie poruszać? Podpowiadamy.