Informacje praktyczne

 • Zapraszamy do udziału we Wrocławskich Igrzyskach Sportowych dla Seniorów!

  Zapraszamy do udziału we Wrocławskich Igrzyskach Sportowych dla Seniorów!

  Wrocławskie Dni Seniora - Wrocław 2018 to blisko 200 propozycji warsztatów, wykładów, prelekcji, koncertów, zarówno z obszaru kultury, edukacji,  sportu, jak i zdrowia, czy rekreacji. Co roku ważne miejsce w programie zajmują Wrocławskie Igrzyska Sportowe dla Seniorów , czyli Senioriada . Podczas zawodów seniorzy będą mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną i koordynację ruchową, a przy okazji dobrze spędzić czas. Zawodnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach: szachy, badminton, kręgle, boule, scrabble i inne.
 • Szkolenie z RODO - jak stosować nowe przepisy?

  Szkolenie z RODO - jak stosować nowe przepisy?

  Już od 25 maja będzie obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO), zastępując przepisy ustawy o ochronie danych osobowych stosowane obecnie w Polsce. Co należy wiedzieć o nowych wytycznych?
 • Idealny pojazd dla domów opieki!

  Idealny pojazd dla domów opieki!

  Oferowany, używany, międzymiastowy autobus marki BOVA Futura FLD 127 365 przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych i seniorów. Ze względu na specyfikę pojazdu jest idealny dla potrzeb domów opieki.
 • Podsumowanie VII Lubelskich Dni Seniora

  Podsumowanie VII Lubelskich Dni Seniora

  Lubelskie Dni Seniora, skierowane do najstarszych mieszkańców odbywały się w dniach 4-8 czerwca. Seniorzy wzięli udział w ponad 200 wydarzeniach, w organizację których włączyły się takie podmioty jak: przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej, instytucje kultury, placówki medyczne, organizacje pozarządowe oraz kluby sportowe.
 • MEDI-system wspiera wakacyjną gimnastykę dla seniorów w plenerze

  MEDI-system wspiera wakacyjną gimnastykę dla seniorów w plenerze

  W najbliższe wakacje Seniorzy oraz ich rodziny z Warszawy i okolic, będą mogli wziąć udział w bezpłatnej gimnastyce na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanego trenera. Projekt rusza pod koniec czerwca na kampinoskiej Polanie Lipków. Warsztaty będą realizowane przez Fundację Aktywni Dłużej. MEDI-system, największa sieć domów opieki w Polsce, została Partnerem tego wydarzenia. W czasie inauguracyjnych  zajęć, uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowych porad w zakresie zdrowego trybu życia i odżywania, udzielanych przez specjalistów z MEDI-system (m.in. fizjoterapeutę). Zapraszamy w sobotę 23. czerwca, na godz. 10.00.
 • W zdrowym ciele zdrowy senior!

  W zdrowym ciele zdrowy senior!

  Aktywni, zaangażowani, dbający o zdrowie i przepełnieni pasją. Otwarci na nowe wyzwania i przeżywający drugą młodość. Seniorzy wciąż stawiają na rozwój i nie w głowie im spędzanie czasu na kanapie. Do nich i ich rodzin skierowana jest druga edycja Targów Seniora, które potrwają w dniach od 5 do 6 października w Krakowie.
 • Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Jak wybrać dobry rower dla seniora?

  Na jednośladzie można jeździć w każdym wieku. Jazda na rowerze to sport przyjemny i niezbyt męczący. Jego zaletą jest to, że poprawia nam samopoczucie i usprawnia pracę mięśni oraz stawów. Drodzy seniorzy, jeśli jeszcze nie macie roweru, warto już teraz pomyślec o jego zakupie.
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu dla seniora?

  Nowoczesny telefon komórkowy taki jak np. smartfon może przysporzyć wiele problemów osobie w podeszłym wieku. Pewne ograniczenia dotyczące obsługi tego typu urządzenia nie muszą wynikać z braku wiedzy o nowych technologiach, lecz przede wszystkim ze słabszego wzroku. Dlatego, producenci wzbogacają rynek o telefony przeznaczone bezpośrednio dla seniorów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
 • Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

  Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

  Pierwsza edycja targów REHexpo zgromadziła w Expo Silesia prawie 70 wystawców , którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych, jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii w naszym kraju.
 • Jak załatwić dom opieki?

  Jak załatwić dom opieki?

  Często domowa opieka nad osobami starszymi z różnych względów bywa niemożliwa. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej oferty domów pomocy. Podpowiadamy więc jak załatwić dom opieki dla bliskiej osoby.