Informacje praktyczne

 • Wsparcie z programu rządowego na utworzenie lub remont placówek opiekuńczych

  Wsparcie z programu rządowego na utworzenie lub remont placówek opiekuńczych

  “Senior+” to wieloletni program adresowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Obecnie samorządy mogą otrzymać jednorazowe dofinansowanie na utworzenie, przebudowę lub remont i wyposażenie placówki oraz zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek. Sprawdź, jak ubiegać się o wsparcie!
 • Ochrona osób z grupy największego ryzyka

  Ochrona osób z grupy największego ryzyka

  W domach pomocy społecznej przebywają osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, potrzebujące wsparcia w zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Sprawą najwyższej wagi i zainteresowania rządzących powinny być wszystkie działania, które zapobiegną wystąpieniu zakażenia koronowirusem w tych miejscach.
 • Zmiany w wynagrodzeniach pracowników DPS w związku z COVID-19

  Zmiany w wynagrodzeniach pracowników DPS w związku z COVID-19

  Właśnie wpłynął do Sejmu nowy projekt ustawy o zmianie niektórych rozporządzeń osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Nowy projekt przewiduje wypłacenie wynagrodzenia pracownikowi, który jest poddany obowiązkowej kwarantannie w tym obiekcie i wykonuje czynności ze stosunku pracy.
 • Nowe rozporządzenia dla gabinetów rehabilitacji leczniczej

  Nowe rozporządzenia dla gabinetów rehabilitacji leczniczej

  II etap “odmrażania” gospodarki zakłada m.in. ponowne otwarcie gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej. W związku z tym Ministerstwo Rozwoju wydało nowy komunikat, w którym opisuje nowe wytyczne pracy placówek.
 • Poradnik dla dyrektorów DPS na czas pandemii

  Poradnik dla dyrektorów DPS na czas pandemii

  Marzec 2020 był okresem wielu wyzwań dla całych społeczeństw jak i pojedynczych organizacji. Także ośrodki pomocy społecznej stanęły naprzeciw nowemu wyzwaniu przeorganizowania pomocy dla swoich podopiecznych i ich rodzin. Poniżej prezentujemy rozwiązania mogące wspomóc pracę domów pomocy społecznej w walce z pandemią.
 • Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

  Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

  Pandemia koronawirusa wymusiła na dyrektorach domów seniora jeszcze większe restykcje ws. przestrzegania higieny. Jeśli chcesz zapewnić jak największe bezpieczeństwo swojej placówce, koniecznie sprawdź poniższy plan higieny personelu placówki długoterminowej. Dzięki tym zasadom dowiesz się jakie błędy popełnia twój obiekt w walce z koronawirusem.
 • DPS: jak dbać o higienę seniorów w czasach koronawirusa?

  DPS: jak dbać o higienę seniorów w czasach koronawirusa?

  Higiena pensjonariuszy domów opieki to nie tylko czystość ciała, ale również dobra kondycja fizyczna oraz zdrowie. Przestrzeganie zasad higieny w trakcie pandemii koronawirusa nie może być jednakowe dla wszystkich mieszkańców. Sprawdź, jak zatroszczyć się o higienę swoich podopiecznych.
 • Jak przygotować testament w czasie pandemii koronawirusa?

  Jak przygotować testament w czasie pandemii koronawirusa?

  Przez epidemię koronawirusa wiele dziedzin naszego życia uległo zmianie.  Czynności, które do tej pory nie sprawiały większej trudności, teraz dla niektórych stały się bardziej skomplikowane. Jak zatem sporządzić testament w czasie koronawirusa? Sprawdź, która forma będzie najlepsza i na co należy zwrócić szczególną uwagę. 
 • Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  wielu przewoźników i firm świadczących usługi kurierskie, zdecydowało się na wprowadzenie nowych zasad. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Sprawdź, co się zmieniło i z czyich usług warto skorzystać. 
 • Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, więc niezwykle ważne jest, by dbać  o higienę. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Jak więc uchronić się przed zakażeniem?  Z pewnością pomoże w tym obostrzenie dotyczące sklepów, które mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. Warto wiedzieć, że ich założenie nie wiąże się z całkowitą ochroną – trzeba je jeszcze umiejętnie zdjąć z dłoni.
 • Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Koronawirus wywrócił życie wielu ludzi do góry nogami. Wiele osób wpadło w panikę i robi zapasy żywności czy papieru toaletowego. Ale co z lekami? Czy może ich zabraknąć? Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy seniorzy powinni kupować leki na zapas.
 • Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielu z nas bije się z myślami, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Czy bezpieczne jest rodzinne świętowanie? Z czego powinniśmy zrezygnować, a z czego wcale nie musimy? Pojawiają się również plotki o przesunięciu Wielkanocy. Sprawdź, czy są prawdziwe.