Informacje praktyczne

 • Cyfrowy Wolontariusz - nowa forma wsparcia seniorów

  Cyfrowy Wolontariusz - nowa forma wsparcia seniorów

  Seniorzy to osoby, które w trakcie trwającej pandemii koronawirusa, najbardziej potrzebują pomocy. Są to osoby najbardziej narażone na zakażenie, więc dbanie o bezpieczeństwo wiąże się z niewychodzeniem z domu. Naprzeciw seniorom wychodzi Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, czyli inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii.
 • 7 najważniejszych zasad opieki nad osobami starszymi

  7 najważniejszych zasad opieki nad osobami starszymi

  Starzenie się generuje problemy fizyczne i psychiczne. Opieka nad schorowanym seniorem wymaga  czasu, wysiłku, cierpliwości, a także pewnych umiejętności. O czym należy pamiętać w trakcie opieki nad starszą osobą?
 • Terapia grafomotoryczna dla seniora

  Terapia grafomotoryczna dla seniora

  Terapia grafomotoryczna wpływa na całe nasze funkcjonowanie, na nasze życie codzienne i na wykonywanie nawet najmniejszych czynności. Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z nietypowej formy terapii.
 • Seniorze - poznaj nowe obostrzenia!

  Seniorze - poznaj nowe obostrzenia!

  Nowe kroki w walce z koronawirusem uznawane są za  ostatni etap przed narodową kwarantanną. Wszyscy liczą na to, że wprowadzone obostrzenia zapobiegną transmisji koronawirusa i nie będzie potrzeby wprowadzenia całkowitego lockdownu. Przeczytaj, by zapoznać się z nowymi obostrzeniami.
 • E-urząd dla seniora!

  E-urząd dla seniora!

  W czasie pandemii koronawirusa, seniorzy w szczególności powinni dbać o swoje zdrowie. Warto zatem korzystać z godzin dla seniorów, ale też ograniczać wychodzenie z domu. Dużym plusem jest możliwość załatwienia spraw urzędowych przez Internet. Jak się do tego zabrać?
 • Koronawirus - co trzeba wiedzieć o mobilnym punkcie pobrań?

  Koronawirus - co trzeba wiedzieć o mobilnym punkcie pobrań?

  Wiele osób decyduje się na wykonanie testu na koronawirusa, korzystając z mobilnych punktów pobrań. Dzięki temu mogą oni uniknąć tłumów i spotkania z potencjalnie zakażoną osobą. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się na badanie do mobilnego punktu badań w kierunku SARS-CoV-2.
 • Refundacja produktów dla seniora. Co trzeba wiedzieć?

  Refundacja produktów dla seniora. Co trzeba wiedzieć?

  Zajmowanie się seniorem wymaga wielu nakładów sił fizycznych i odpowiednich środków finansowych. Na szczęście opiekunowie mogą liczyć na refundację produktów dla seniorów. Wyjaśniamy, w jaki sposób otrzymać pieniądze.
 • Brak apetytu u osoby starszej - co robić?

  Brak apetytu u osoby starszej - co robić?

  Z wiekiem przestajemy wykazywać zapotrzebowanie na pożywienie. Nie należy traktować tego jednak w sposób zwyczajny, ponieważ brak apetytu u osoby starszej, może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.  Przeczytaj, by dowiedzieć się, co wpływa na zmniejszenie apetytu i jak sobie z tym radzić.
 • Senior a koronawirus - jak o siebie zadbać?

  Senior a koronawirus - jak o siebie zadbać?

  Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Szczególnie narażeni są seniorzy, którzy posiadają choroby współistniejące znacznie utrudniające przebieg zachorowania. Zatem jak o siebie dbać w tym trudnym czasie? Przeczytaj!
 • Koronawirus - profilaktyka w czerwonych strefach

  Koronawirus - profilaktyka w czerwonych strefach

  W związku z rozwojem pandemii koronawirusa, rządzący podjęli decyzję o tym, by od 24 października w całej Polsce wprowadzić czerwone strefy. Oznacza to, że powinniśmy podjąć specjalne kroki, by ograniczyć transmisję wirusa. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są nowe zasady profilaktyki w czerwonych strefach.
 • Czerwona strefa - bezpieczeństwo i wsparcie dla seniorów

  Czerwona strefa - bezpieczeństwo i wsparcie dla seniorów

  Pandemia koronawirusa niebezpiecznie rozwija się na całym świecie – również w Polsce. Od 24 października, ze względów bezpieczeństwa, cała Polska znajduje się w czerwonej strefie. Przeczytaj, by dowiedzieć się o nowych zasadach bezpieczeństwa oraz by dowiedzieć się, gdzie udzielane jest wsparcie seniorom na czas pandemii koronawirusa.
 • Oszustwo na ubezpieczenie od koronawirusa

  Oszustwo na ubezpieczenie od koronawirusa

  Przed kolejnymi oszustwami "na koronawirusa" przestrzega Federacja Konsumentów. Wielu oszustów pragnie nas naciągnąć, wykorzystując rosnącą w ostatnich dniach liczbę zakażeń.