Informacje praktyczne

 • Fakty i mity o koronawirusie SARS-CoV-2. TOP 13

  Fakty i mity o koronawirusie SARS-CoV-2. TOP 13

  Wraz z rozwojem choroby COVID-19, narodziło się wiele fake news'ów na jej temat. Właśnie dlatego Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła listę najczęstszych mitów dotyczących nowego koronawirusa i wywołanej przez niego pandemii. Czy koronawirus jest groźniejszy od grypy? Czy może on przenosić się na paczkach z Chin? Odpowiedź na te i wiele innych pytań, znajdziesz poniżej.
 • Sanatorium 2020: koszty wyjazdu. Za co nie zapłaci NFZ?

  Sanatorium 2020: koszty wyjazdu. Za co nie zapłaci NFZ?

  Wyjazd do sanatorium na NFZ wcale nie oznacza, że nie poniesiemy żadnych kosztów. Seniorzy decydujący się na wyjazd do sanatorium, chcąc nie chcąc,  muszą liczyć się z pewnymi opłatami. Ile kosztuje pobyt w sanatorium?  Jakie są ceny w uzdrowiskach? Za co nie zapłaci NFZ?
 • Wyjazd do sanatorium NFZ 2020: nowe regulacje

  Wyjazd do sanatorium NFZ 2020: nowe regulacje

  Leczenie uzdrowiskowe to kontynuacja leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jeśli senior do odzyskania sprawności po chorobie wymaga określonych zabiegów wykonywanych w sanatoriach, przysługuje mu możliwość skorzystania z tego rodzaju usług. Wielu pacjentów skarży się jednak na funkcjonowanie systemu. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło więc nowe regulacje, by zmniejszyć liczbę skarg.   Sprawdź, o czym musisz wiedzieć, jeśli chcesz jechać do sanatorium na NFZ.
 • Raport - najlepsze miasta dla seniora

  Raport - najlepsze miasta dla seniora

  Społeczeństwo Polskie starzeje się. Jak podają dane GUS z 2018 r. spośród 38,41 mln osób zamieszkujących Polskę, ponad 9 milionów osób stanowiło grupę 60+, co stanowi niemal ¼ społeczeństwa. Szacuje się, że do 2050 r. liczba seniorów będzie wynosić 13,7 mln. Co zatem robią władze miast, aby polepszyć komfort życia swoim wieloletnim mieszkańcom? Gdzie emerytom żyje się najlepiej?
 • ORPEA Polska wdrożyła program STUDIA DLA OPIEKUNA

  ORPEA Polska wdrożyła program STUDIA DLA OPIEKUNA

  Program STUDIA DLA OPIEKUNA to nowy program rozwoju pracowników, wdrożony w ORPEA Polska. Jest on skierowany do personelu opiekuńczego domów i klinik rehabilitacyjnych oraz osób, które dołączą do zespołu i rozpoczną studia na kierunku Pielęgniarstwo. Koszt studiów pokrywa w całości ORPEA Polska. Program jest odpowiedzią na rosnący problem braku opiekunów osób starszych i personelu pielęgniarskiego.
 • Zarządzanie ryzykiem w domu pomocy społecznej

  Zarządzanie ryzykiem w domu pomocy społecznej

  Problemy, z jakimi mierzą się dyrektorzy domów pomocy społecznej, sprawiają, że zarządzanie ryzykiem nie będzie jedynie elementem kontroli zarządczej, ale ciągłym procesem przewidywania zagrożeń, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie domu. Jak w praktyce zadbać o skuteczne zarządzanie ryzykiem?
 • Wypromuj swój Dom Opieki z Domyseniora.pl!

  Wypromuj swój Dom Opieki z Domyseniora.pl!

  Według danych GUS z 2018 r. osoby w wieku 80+ stanowiły już ponad 4% ludności (dla porównania: w 2000 r. było to 2%). Wraz ze zmianami demograficznymi, w ciągu ostatnich lat odnotowaliśmy wzrost zapytań o Domy Seniora i placówki opiekuńcze dla osób starszych. W Polsce rośnie konkurencyjność obiektów świadczących usługi dla seniorów - i nie zapowiada się, by ten trend miał się zmienić. Warto już teraz pomyśleć, jak wypromować swój obiekt. Specjalnie dla Was Domyseniora.pl wciąż się rozwija, wprowadzając wciąż nowe usługi. Poszukujesz sposobu na jak najlepsze zaprezentowanie swojego Domu Opieki? Wypromuj go z Domyseniora.pl!
 • Jak korzystać z panelu na DomySeniora.pl - instruktaż dla właścicieli obiektów

  Jak korzystać z panelu na DomySeniora.pl - instruktaż dla właścicieli obiektów

  Portalowi DomySeniora.pl zaufało już ponad 600 Domów Seniora, DPS-ów, OPS-ów, ZOL-ów, Sanatoriów i firm z produktami dla seniorów. Staramy się wprowadzać dogodne rozwiązania dla właścicieli w celu jak najlepszego promowania ich obiektów. Z poniższego instruktażu dowiesz się, jak korzystać z panelu administracyjnego, by w pełni wykorzystać możliwości zaprezentowania swojej placówki.
 • Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Ulgi dla osób po 60-ce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!

  Organizatorem programu „Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa , zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Jego nadrzędnym celem jest dotarcie do grupy docelowej, którą tworzą osoby po 60-tym roku życia oraz przedstawienie im różnych możliwości rozwoju poprzez wdrażane w życie projekty. 
 • Jak założyć dom spokojnej starości?

  Jak założyć dom spokojnej starości?

  Zastanawiasz się jak założyć dom spokojnej starości i nie wiesz od czego zacząć? To wcale nie jest takie trudne. Jednak są określone wymagania, które musisz spełnić, by otworzyć tego rodzaju ośrodek.