Informacje praktyczne

 • Startupy gotowe do startu na targach SALMED

  Startupy gotowe do startu na targach SALMED

  Sektor startupowy związany z innowacjami w medycynie staje się coraz bardziej znaczącym wsparciem systemu ochrony zdrowia. To rozwiązania przyszłości, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku i mogą go skutecznie zrewolucjonizować. Część takich wizjonerskich produktów będzie można zobaczyć na targach SALMED.
 • ZOL i ZPO - jak otrzymać miejsce w zakładzie?

  ZOL i ZPO - jak otrzymać miejsce w zakładzie?

  ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których trafiają pacjenci, którym zależy na odzyskaniu sprawności. Komu przysługuje miejsce w tych zakładach? Podpowiadamy.
 • Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?

  Dom bezpieczny dla seniora - co trzeba wiedzieć?

  Każdy z nas chce czuć się w swoim domu bezpiecznie i komfortowo. Z wiekiem potrzebujemy jednak nowych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Jak zatem urządzić dom bądź mieszkanie, by osoba starsza mogła się w nim swobodnie poruszać? Podpowiadamy.
 • Barometr Satysfakcji 2021 - Orpea

  Barometr Satysfakcji 2021 - Orpea

  Mieszkańcy oraz ich bliscy ocenili domy opieki ORPEA Polska. Blisko 95% uczestników badania jakości usług poleciłoby nasz Dom opieki oraz zgodziło się ze sformułowaniem: „Ufam, że Dom opieki zadba o mnie / moją bliską osobę” – wynika z badania satysfakcji, które odbyło się w ostatnim kwartale 2021 roku we wszystkich placówkach Grupy ORPEA na świecie. 
 • Domy seniora - jak zachęcić klientów do wystawiania opinii?

  Domy seniora - jak zachęcić klientów do wystawiania opinii?

  Jesteś właścicielem domu seniora i zależy ci na opinii swoich klientów? A może jeszcze nie wiesz, jakie jest to ważne w kontekście twojego biznesu? Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami, jak zadbać o opinię o swoim biznesie w Internecie.
 • Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

  Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

  Żyjemy coraz dłużej i mierzymy się z problemami, których czynnikiem ryzyka jest wiek. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna seniorów, zarówno ciała, jak i umysłu. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka możesz podarować swoim bliskim prezent wspierający ich pamięć, a jednocześnie pomożesz innym osobom starszym w całej Polsce.
 • Opiekunka w Niemczech - jak się przygotować do pracy?

  Opiekunka w Niemczech - jak się przygotować do pracy?

  Zawód opiekunki seniorów jest bywa niezwykle trudny i wymaga wielu poświęceń. Jednak satysfakcja, którą czerpią opiekunowie z pomocy innym, jest motorem do dalszej pracy. Co trzeba wiedzieć o zawodzie opiekunki w Niemczech? Jak przygotować się do pracy w domach opieki w Niemczech? Podpowiadamy.
 • Jak długo czeka się na miejsce w domu opieki?

  Jak długo czeka się na miejsce w domu opieki?

  Domy opieki cieszą się coraz większą popularnością. Wielu samotnych, schorowanych seniorów trafia tam, by zyskać najlepszą medyczną opiekę i poznać nowych ludzi. Jak długo czeka się na miejsce w domu opieki? Jak przyspieszyć czas oczekiwania na miejsce w domu opieki? Odpowiadamy.
 • Dom seniora - który wybrać? Prywatny a państwowy

  Dom seniora - który wybrać? Prywatny a państwowy

  Osoby, które planują oddać najbliższego sercu seniora do domu opieki, z pewnością zastanawiają się, który ośrodek warto wybrać. Jak wybrać dom seniora? Czym różni się prywatny dom seniora od państwowego? Który z nich jest lepszy? Podpowiadamy
 • Pobyt w domu opieki - korzyści dla seniora

  Pobyt w domu opieki - korzyści dla seniora

  Pobyt w domu opieki to fantastyczna opcja dla samotnych, schorowanych emerytów- ale nie tylko. To doskonałe miejsce, w którym oferowana jest nie tylko profesjonalna opieka medyczna, ale też wiele dodatkowych zabiegów i bezpieczeństwo  przez całą dobę. Jakie jeszcze są korzyści związane z pobytem seniora w domu opieki? Odpowiadamy.
 • Jak wybrać najlepszy dom opieki dla seniora?

  Jak wybrać najlepszy dom opieki dla seniora?

  Wybór domu opieki dla seniora nie jest prosty. Należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy – m.in. dobieranie jadłospisu, oferowane usługi, przystosowanie pokoi do stanu zdrowia pensjonariuszy itd. Jak dokonać najlepszego wyboru domu opieki? Odpowiadamy.
 • Kiedy oddać osobę starszą do domu opieki? - sygnały

  Kiedy oddać osobę starszą do domu opieki? - sygnały

  Oddanie najbliższej osoby starszej do domu opieki nie jest proste dla wielu rodzin. Niektórzy członkowie rodziny zarzucają sobie wówczas, że powinny za wszelką cenę tak wygospodarować czas, by móc zająć się seniorem. Jednak nie tędy droga. Oddanie osoby starszej do domu opieki to również zadbanie o jej zdrowie i samopoczucie. Kiedy więc oddać osobę starszą do domu opieki? Jakie sygnały potwierdzą, że to dobre rozwiązanie? Podpowiadamy.