Informacje praktyczne

 • Wiosenne wakacje dla seniora

  Wiosenne wakacje dla seniora

  Wielu seniorów zastanawia się, co robić na emeryturze. Być może warto spełnić swoje marzenia o podróżowaniu? Umożliwiają to wiosenne oferty skierowane do osób starszych, które jednocześnie nie nadszarpną zbytnio portfela emeryta.
 • Bezpłatna gimnastyka dla seniorów w Krakowie!

  Bezpłatna gimnastyka dla seniorów w Krakowie!

  Ruch to recepta na wiele dolegliwości osób w podeszłym wieku. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na długie czekanie na wyjazd do sanatorium czy prywatną rehabilitację. W Krakowie znaleziono na to sposób, tworząc bezpłatny program gimnastyki dla osób starszych.
 • Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Startuje projekt „Zdaniem Seniora” 2014!

  Życie na emeryturze otwiera przed seniorami wiele nowych możliwości. Koniec kariery zawodowej nie oznacza wcale, że trzeba zrezygnować z wyznaczania sobie odpowiedzialnych zadań. Pomóc w tym może nowa edycja projektu „Zdaniem Seniora”.
 • Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Warszawski „Kongres Zdrowego Starzenia”

  Dotychczas osoby starsze były grupą, o której niewiele się mówiło. Na szczęście potrzeby seniorów zaczynają zauważać osoby na najwyższych szczeblach władzy, którzy już w najbliższych dniach spotkają się, by omówić strategię wdrożenia długofalowej polityki senioralnej.
 • Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Kampania aktywizująca seniorów: „Seniorze masz wybór”

  Po przejściu na emeryturę wiele osób zastanawia się, co zrobić z wolnym czasem, którego nagle jest w nadmiarze. Aby nie zamykać się w sobie i cieszyć pełnią życia, Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowało projekt „Seniorze, masz wybór”. Dzięki tej kampanii informacyjnej osoby w podeszłym wieku mogą lepiej zaplanować każdy dzień.
 • Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Targi Aktywni 50+ już w kwietniu 2014!

  Na to wydarzenie czekają seniorzy z całego kraju - Targi Aktywni 50+ odbędą się już na początku kwietnia! Warto więc wybrać się w tym czasie do Poznania, by poznać najnowsze produkty i usługi, przeznaczone dla osób starszych.
 • Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

  Aktywni seniorzy zrzeszeni w Uniwersytetach Trzeciego Wieku zorganizują pierwsze zimowe zawody sportowe dla osób starszych! Senioriada odbędzie się w malowniczej Rabce-Zdrój, które w przyszłym roku będzie obchodziło jubileusz istnienia uzdrowiska.
 • Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Spotkania z kulturą w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Życie na emeryturze można wykorzystać na rozwijanie pasji i szukanie nowych zainteresowań. Seniorzy w Krakowie mogą na przykład wypróbować ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora, która na grudzień i styczeń przygotowała cykl spotkań z kulturą.
 • Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Seniorze, przygotuj się do igrzysk!

  Jesteś aktywnym seniorem, dla którego sport jest nieodłącznym elementem życia? Wykorzystaj swoje doświadczenia i przygotuj się do igrzysk dla osób starszych, które już w przyszłym roku odbędą się na Mazurach.
 • Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Warsztaty twórczego pisania w Białymstoku

  Na rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno! Mogą się o tym przekonać aktywni seniorzy z Białegostoku, którzy w listopadzie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach twórczego pisania.
 • Targi dla seniorów w Sopocie

  Targi dla seniorów w Sopocie

  Sopockie Targi Seniora to propozycja nie tylko dla osób starszych, które mieszkają w okolicy. Udział w imprezie może wziąć każdy aktywny senior, chcący ciekawie spędzić nadchodzący weekend.
 • Bezpieczny senior zimą, czyli ochrona przed upadkiem

  Bezpieczny senior zimą, czyli ochrona przed upadkiem

  Chociaż jesień dopiero się zaczęła, to dobrze już teraz pomyśleć o bezpieczeństwie seniorów zimą. Trzeba pamiętać, że gdy spadnie śnieg a chodniki pokrywa warstwa lodu najłatwiej o upadek, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku. Czy można skutecznie się przed nim ochronić?