Informacje praktyczne

 • Jak ochronić się przed grypą

  Jak ochronić się przed grypą

  Chociaż najwięcej zachorowań na grypę odnotowuje się wśród osób młodych, to seniorzy są grupą najbardziej narażoną na wystąpienie powikłań po tej chorobie. Podpowiadamy więc jak ochronić się przed grypą i w dobrym zdrowiu przejść przez okres jesienno-zimowy.
 • Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

  Październikowe Targi dla Seniora w Białymstoku

  Seniorzy na czasie, którzy zainteresowani są nowinkami z dziedziny zdrowia, mody i urody nie mogą przegapić Podlaskich Targów Seniora, odbywających się w Białymstoku. Jest to największa impreza wystawiennicza w regionie, skierowana do osób po pięćdziesiątym roku życia.
 • Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Ruszają zajęcia w Nowohuckiej Akademii Seniora

  Jesienią seniorzy z Małopolski mają szansę rozwijać zainteresowania i pasje. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Nowohucka Akademia Seniora. Zapisy właśnie się rozpoczęły!
 • Warsztaty dla seniorów

  Warsztaty dla seniorów "Seniorem być!"

  O tym, że życie na emeryturze jest ciekawe mogą przekonać się uczestnicy warsztatów dla seniorów "Seniorem być!". Na zajęciach, organizowanych przez warszawską Galerię Kordegarda i Fundację Nizio, do tej pory można było poznać technikę sitodruku i założyć profil na Facebooku. Co jeszcze czeka warszawskich seniorów?
 • Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Święto seniorów już we wrześniu we Wrocławiu!

  Aktywni seniorzy we Wrocławiu wiedzą jak się bawić! Udowodnią to już za niespełna miesiąc, podczas Dni Seniora, kiedy to symbolicznie przejmą rządy nad miastem. Trwającą tydzień imprezę tradycyjnie już rozpocznie barwny "Marsz Kapeluszy", ale na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji.
 • Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Agrowczasy w Małopolsce dla seniorów

  Zastanawiasz się co robić na emeryturze, kiedy jest dużo wolnego czasu? Wyjedź na agrowczasy w Małopolsce! Pomoże w tym program "Małopolska Wieś dla Seniorów", który przygotowała Sądecka Organizacja Turystyczna.
 • Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Warszawskie teatry przyjazne seniorom

  Żaden aktywny senior nie powinien rezygnować z przyjemności jaką daje wizyta w teatrze. W Warszawie umożliwia to między innymi program "Teatr Przyjazny Seniorom". Na czym dokładnie polega ta promocja?
 • Nordic Walking dla seniorów

  Nordic Walking dla seniorów

  Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest Nordic Walking dla seniorów. Podpowiadamy w jaki sposób zacząć z nim przygodę!
 • Jak uniknąć udaru słonecznego

  Jak uniknąć udaru słonecznego

  Latem, kiedy żar leje się z nieba, wzrasta również ryzyko udaru słonecznego. Jest to przypadłość szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku. Jak można go uniknąć?
 • Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

  Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

  "Dziennik Polski" w swoim internetowym wydaniu informuje, że już od października wzrosną ceny za pobyt w sanatorium. Czy kuracjusze bardzo odczują te podwyżki?
 • Najważniejsze badania wzroku dla seniora

  Najważniejsze badania wzroku dla seniora

  Regularne badania wzroku są bardzo ważne w szczególności u osób starszych. Podstawowe badanie okulistyczne jest bezbolesne i nie wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań.
 • Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Domy pomocy społecznej mają obowiązek świadczyć usługi wyznaczone w rozporządzeniu ministra polityki społecznej. Zatem placówka musi zapewnić m.in. dach nad głową, wyżywienie a także pomoc w podstawowych czynnościach życiowych.
 • Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ można zrealizować po uzyskaniu skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Warto jednak pamiętać, że skierowanie nie gwarantuje wcale uzyskania miejsca w uzdrowisku.