Informacje praktyczne

 • Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  wielu przewoźników i firm świadczących usługi kurierskie, zdecydowało się na wprowadzenie nowych zasad. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Sprawdź, co się zmieniło i z czyich usług warto skorzystać. 
 • Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, więc niezwykle ważne jest, by dbać  o higienę. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Jak więc uchronić się przed zakażeniem?  Z pewnością pomoże w tym obostrzenie dotyczące sklepów, które mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. Warto wiedzieć, że ich założenie nie wiąże się z całkowitą ochroną – trzeba je jeszcze umiejętnie zdjąć z dłoni.
 • Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Koronawirus wywrócił życie wielu ludzi do góry nogami. Wiele osób wpadło w panikę i robi zapasy żywności czy papieru toaletowego. Ale co z lekami? Czy może ich zabraknąć? Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy seniorzy powinni kupować leki na zapas.
 • Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielu z nas bije się z myślami, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Czy bezpieczne jest rodzinne świętowanie? Z czego powinniśmy zrezygnować, a z czego wcale nie musimy? Pojawiają się również plotki o przesunięciu Wielkanocy. Sprawdź, czy są prawdziwe.
 • E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta to nic innego jak internetowa recepta – dokument elektroniczny zastępujący tradycyjną receptę. Dla wielu starszych pacjentów i farmaceutów jest to kłopotliwa sytuacja. Niepotrzebnie! Dowiedz się więcej o e-recepcie i zapomnij o początkowych trudnościach z nią związanych. 
 • Świadczenie przedemerytalne dla seniora - komu przysługuje?

  Świadczenie przedemerytalne dla seniora - komu przysługuje?

  Po utracie pracy jesteś w trudnej sytuacji, ale nie przysługuje Ci ani renta, ani emerytura? Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa, którą być może będziesz mógł otrzymać. Przeczytaj, komu przysługuje i jakie są warunki przyznania świadczenia. 
 • Jak właściwie zdezynfekować dom pomocy społecznej?

  Jak właściwie zdezynfekować dom pomocy społecznej?

  Zachowanie szczególnych zasad dezynfekcji dłoni oraz powierzchni domowych to konieczność, o której musimy pamiętać. O zachowaniu restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa pamiętać muszą również właściciele domów pomocy społecznej oraz opieki długoterminowej, w których występuje wysokie ryzyko zarażeniem koronawirusem. Jak zatem właściwie zdezynfekować dom pomocy społecznej?
 • Zalecenia dla domów seniora w sprawie koronawirusa

  Zalecenia dla domów seniora w sprawie koronawirusa

  Jak powszechnie wiadomo, to osoby starsze są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. Z tego powodu coraz więcej młodych ludzi ogranicza kontakt z rodzicami, a także wyręcza ich w niezbędnych czynnościach jak np. zakupy czy wyprowadzenie pupila. Do działań prewencyjnych dołączają się również placówki świadczące opiekę nad seniorami, ograniczając ich kontakt z bliskimi. 
 • Fakty i mity o koronawirusie SARS-CoV-2. TOP 13

  Fakty i mity o koronawirusie SARS-CoV-2. TOP 13

  Wraz z rozwojem choroby COVID-19, narodziło się wiele fake news'ów na jej temat. Właśnie dlatego Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła listę najczęstszych mitów dotyczących nowego koronawirusa i wywołanej przez niego pandemii. Czy koronawirus jest groźniejszy od grypy? Czy może on przenosić się na paczkach z Chin? Odpowiedź na te i wiele innych pytań, znajdziesz poniżej.
 • Sanatorium 2020: koszty wyjazdu. Za co nie zapłaci NFZ?

  Sanatorium 2020: koszty wyjazdu. Za co nie zapłaci NFZ?

  Wyjazd do sanatorium na NFZ wcale nie oznacza, że nie poniesiemy żadnych kosztów. Seniorzy decydujący się na wyjazd do sanatorium, chcąc nie chcąc,  muszą liczyć się z pewnymi opłatami. Ile kosztuje pobyt w sanatorium?  Jakie są ceny w uzdrowiskach? Za co nie zapłaci NFZ?