Podróże Seniora

 • Podróż pociągiem seniora - jak się przygotować?

  Podróż pociągiem seniora - jak się przygotować?

  Podróż pociągiem dla niektórych seniorów może być sporym wyzwaniem. Warto jednak zaplanować to odpowiednio wcześniej, by wszystko powiodło się zgodnie z planem. Senior może w tego rodzaju komunikacji liczyć na pewne udogodnienia. Co warto wiedzieć o podróży pociągiem przez seniora?

 • Darmowe wakacje dla emerytów. Ten kraj poniesie koszty

  Darmowe wakacje dla emerytów. Ten kraj poniesie koszty

  Hiszpania to kraj, który chce zapłacić emerytom za wakacje. To nie tylko okazja do wypoczynku dla tych, dla których na co dzień jest to nieosiągalne, ale też szansa na podreperowanie sytuacji branży turystycznej.

 • „Polska dla Seniora” - portal z praktyczną wiedzą dla turystów 60+

  „Polska dla Seniora” - portal z praktyczną wiedzą dla turystów 60+

  „Polska dla Seniora” to nowa platforma, skierowana do osób starszych, pragnących aktywnie spędzać czas podróżując po Polsce. Publikowane na portalu merytoryczne poradniki koncentrują się na praktycznych aspektach przygotowań do wyjazdów, poruszając tematy związane z odpowiednim planowaniem podróży, pakowaniem oraz dbaniem o zdrowie i kondycję w trakcie wycieczek.

 • Sanatorium za granicą - czy to możliwe?

  Sanatorium za granicą - czy to możliwe?

  Wielu seniorów zastanawia się, czy jest możliwe pojechanie do sanatorium za granicę. Okazuje się, że jest taka opcja, by NFZ sfinansował zagraniczny wyjazd. Muszą być jednak spełnione pewne warunki.

 • Zniżki dla seniorów. Koniecznie skorzystaj z nich w wakacje

  Zniżki dla seniorów. Koniecznie skorzystaj z nich w wakacje

  Wielu seniorów, planując wakacje, dokładnie liczy budżet, który może przeznaczyć na wypoczynek. Szalejąca inflacja sprawia, że może być to sporym wyzwaniem. Warto więc jak najczęściej korzystać ze zniżek. Wielu seniorów nie ma jednak o nich pojęcia. Przychodzimy więc z pomocą.

 • Tańsze wakacje? Unia Europejska dopłaca seniorom do wakacji

  Tańsze wakacje? Unia Europejska dopłaca seniorom do wakacji

  Dla seniorów podróżowanie może być szczególnie ekscytujące. Nie wszyscy mają jednak budżet na to, by wyjechać na wymarzone wakacje. Okazuje się jednak, że jest sposób na to, by były one nieco tańsze. Unia Europejska dopłaca seniorom do wakacji. Jak zyskać pieniądze na wakacje od UE? Podpowiadamy.

 • Wakacje 2023. Dofinansowanie do wczasów dla seniora

  Wakacje 2023. Dofinansowanie do wczasów dla seniora

  Wakacje to czas, kiedy każdy z nas chce wyjechać i odpocząć. Niektórzy nie mogą jednak pozwolić sobie na wyjazd. Są jednak pewne dofinansowania, które mogą znacznie ułatwić zaplanowanie urlopu. Podpowiadamy, kto i na jakich warunkach może uzyskać dofinansowanie do wczasów.

 • Bezpieczne wakacje dla seniorów - poradnik spokojnej podróży

  Bezpieczne wakacje dla seniorów - poradnik spokojnej podróży

  Wakacje to wspaniały czas, który pozwala na odkrywanie nowych miejsc, zawieranie znajomości i poznawanie kultury czy tradycji. Warto wykorzystać go w stu procentach i korzystać z życia. Musimy jednak dbać o siebie i o to, by podróż przebiegła bez przykrych niespodzianek.

Szukasz domu seniora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i poczekaj na zgłoszenia obiektów

Dodaj bezpłatne ogłoszenie