Polecane artykuły

 • Reforma w sprawie otrzymywanie rent

  Reforma w sprawie otrzymywanie rent

  Jak podaje Gazeta Wyborcza, już wkrótce może nastąpić reforma w sprawie otrzymywanie rent. Może ona sprawić, że otrzymanie renty będzie w przyszłości jeszcze trudniejsze.
 • Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

  Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

  Już 24 sierpnia przez Warszawę przejdzie parada Seniorek i Seniorów. To optymistyczne wydarzenie, prezentujące różnorodność środowisk osób starszych w Polsce. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym oraz przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie.
 • Łuków: otwarcie nowego Klubu Seniora

  Łuków: otwarcie nowego Klubu Seniora

  W Łukowie nastąpiło otwarcie kolejnego, trzeciego już Klub Seniora: CZAS (Centrum Zainteresowań Ambitnych Seniorów). Klub mieści się na ul. Nowopijarskiej 10A.
 • Opłaty za pobyt w DPS - zmiany w 2019 i 2020 roku

  Opłaty za pobyt w DPS - zmiany w 2019 i 2020 roku

  28 maja 2019 r. rząd przyjął projekt nowelizacji w sprawie placówek całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Głównym celem projektu jest gwarancja poczucia bezpieczeństwa i poprawa warunków życia mieszkańców DPS. Ponadto projekt określa zmiany w opłatach za pobyt w DPS i kary za prowadzenie domów opieki bez zezwolenia.
 • Konkurs na tytuł „Przyjaciela Seniora”

  Konkurs na tytuł „Przyjaciela Seniora”

  Ruszyła już czwarta edycja programu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora i członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Tytuł i statuetkę „Przyjaciela Seniorów” mogą otrzymać osoby fizyczne, działające w obszarach dedykowanych seniorom oraz propagujące w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+. Celem programu jest wyróżnienie 5 osób, które aktywnie działają na rzecz poprawy sytuacji i jakości życia osób starszych zamieszkałych na terenie Gminy Wrocław.
 • VIII Lubelskie Dni Seniora zakończone!

  VIII Lubelskie Dni Seniora zakończone!

  VIII Lubelskie Dni Seniora odbywały się w tym roku w dniach od 3 do 7 czerwca. Łacznie odbyło się ponad 300 wydarzeń. W organizację włączyły się przedszkola, szkoły, DPS-y, placówki medyczne, organizacje pozarządowe, kluby sportowe.
 • Wolontariusz Orpea w Gronie Wspaniałych - nagroda Opiekun Seniora 2018

  Wolontariusz Orpea w Gronie Wspaniałych - nagroda Opiekun Seniora 2018

  Bogusław Berezowski, Wolontariusz Fundacji ORPEA Polska, został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie OPIEKUN SENIORA 2018. Nagrody główne przyznano również Karolowi Tetlochowi (Profesjonalny Opiekun Seniora) oraz doktor Marcie Podhoreckiej (Przyjaciel Seniora). Dodatkowo, wyróżnienia otrzymały Emilia Bielak, seniorka aktywnie wspierająca swoje koleżanki oraz Laura Leśnik, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Nagrody wręczono 5 czerwca 2019 roku podczas uroczystej gali w siedzibie Fundacji „Porozumienie bez Barier”, którą prowadziła znana dziennikarka Beata Tadla.
 • Seniorzy i internet - o pokoleniu 60+ w sieci

  Seniorzy i internet - o pokoleniu 60+ w sieci

  Stereotypowo wiele osób jeszcze uważa, że seniorzy nie korzystają z internetu. Czy to prawda? Firma Gemius, z okazji 20-lecia swojego istnienia, przeprowadziła w kwietniu 2019 r. badania nad tym, jak trzy pokolenia korzystają z sieci: osoby 20+, 40+ i 60+. W naszym artykule skupimy się na ostatniej grupie - seniorów.
 • Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów w Elblągu

  Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów w Elblągu

  Seniorze nie wstydź się, że nie słyszysz i przyjdź na konsultacje z protetykiem słuchu. Na spotkanie zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach Klubu Aktywnego Seniora.
 • Miejskie Centrum Opieki nad Seniorami w Łodzi

  Miejskie Centrum Opieki nad Seniorami w Łodzi

  W Łodzi powstaje Miejskie Centrum Opieki nad Seniorami. Docelowo ma świadczyć kompleksowe usługi opiekuńcze, rehabilitacyjne i lecznicze. Centrum powstaje przy ul. Przyrodniczej.