Polecane artykuły

 • Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Z powodu pandemii koronawirusa wielu seniorów musiało odizolować się od innych, pozostając w swoich mieszkaniach. Do nowych warunków musieli przyzwyczaić się także uwielbiani przez tysiące widzów, członkowie drugiej edycji “Sanatorium miłości”, którzy zdradzili fanom jak spędzają kwarantannę w domu. 
 • Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Wielu Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, ale zdarzają się przypadki, których zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Kluczem do ograniczenia zakażeń jest ograniczenie kontaktów. Aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa,  w kraju podjęto więc kolejne kroki. Sprawdź  nowe zasady i dowiedz się, jaka grozi grzywna za ich złamanie. 
 • Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!
 • Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Najbardziej narażone podczas epidemii koronawirusa w Polsce są osoby starsze. Choć zaleca się, by pozostać w domu, niestety niektórzy seniorzy muszą wyjść na zakupy samodzielnie.  W związku z zaistniałą sytuacją i troską o zdrowie osób starszych, Biedronka i Tesco zaoferowały specjalne ułatwienia. 
 • Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Policja ostrzega przed osobami, które postanowiły wykorzystać pandemię w negatywny sposób. Wielu oszustów, żerujących na ludzkim strachu, podszywa się pod państwowe służby, banki i urzędy. Na co należy zwrócić szczególna uwagę i na co nie dać się nabrać? Sprawdź najpopularniejsze metody naciągaczy.
 • Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia

  Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia

  Jesteś seniorem powyżej 75 roku życia i chcesz mieć leki za darmo? Przeczytaj komu one przysługują, jakie warunki musisz spełnić i kto może przepisać receptę na darmowe leki. Dodatkowo - wykaz leków do pobrania! 
 • Ogólnopolskie wsparcie seniorów w trakcie pandemii koronawirusa

  Ogólnopolskie wsparcie seniorów w trakcie pandemii koronawirusa

  Chyba nikt nie przypuszczał, że wirus z Wuhan może poważnie zaszkodzić społeczeństwu europejskiemu. Wirus niespodziewanie szybko rozwinął się w naszym kraju, zagrażając w szczególności seniorom. Jednak dzięki niespotykanej determinacji polskiego społeczeństwa, na pomoc ruszyło wiele osób z całego kraju, wspierając seniorów nie tylko w zrobieniu zakupów, ale także wykupieniu leków czy wyjściu z pupilem na spacer. Do pomocy dołączyło wiele prywatnych osób oraz część samorządów.
 • Młodzi pomagają seniorom w trakcie pandemii koronawirusa.To ogłoszenie rozczula!

  Młodzi pomagają seniorom w trakcie pandemii koronawirusa.To ogłoszenie rozczula!

  Do tej pory w Polsce odnotowano 47 przypadków chorych na koronawirusa. Jak twierdzi minister zdrowia, Łukasz Szumowski, za ponad tydzień tych przypadków może być nawet 1 000. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób starszych, u których zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2 może zakończyć się nawet śmiercią. W związku z tym, mieszkańcy jednego z polskich bloków wywiesili rozczulające ogłoszenie do seniorów!
 • Kościół zaleca seniorom transmisje mszy świętych.

  Kościół zaleca seniorom transmisje mszy świętych.

  W związku z panującą pandemią koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych oraz zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni w Polsce. Nie stało się tak jednak z kościołem, ponieważ msze będą odbywały się w starym porządku, a nawet częściej! Jak powiedział kardynał Kazimierz Nycz, wybierając niedzielny sposób modlitwy, osoby starsze powinny kierować się zdrowym rozsądkiem.
 • Trzynasta emerytura 2020. Kto, kiedy i ile dostanie?

  Trzynasta emerytura 2020. Kto, kiedy i ile dostanie?

  Już niebawem po raz kolejny ruszy wypłacanie dodatkowej zapomogi dla najbiedniejszych emerytów - tzw. trzynastki. Dzięki tegorocznej waloryzacji rent i emerytur osiągnęła ona najwyższą kwotę od ostatnich 7 lat. Sprawdź, czy możesz się o nią ubiegać!
 • Kolejny ośrodek wsparcia seniorów w Lublinie otwarty! Dzienny Dom Senior plus

  Kolejny ośrodek wsparcia seniorów w Lublinie otwarty! Dzienny Dom Senior plus

  Właśnie ruszył kolejny ośrodek poświęcony wsparciu i aktywizacji seniorów. Dzienny Dom Senior+ to 7. ośrodek pobytu dziennego dla osób powyżej 60. roku życia, które nie są aktywne zawodowo. Oprócz profesjonalnego i miłego personelu, na seniorów czekają atrakcyjne zabiegi i zajęcia aktywności ruchowej. Rekrutacja podopiecznych trwa.
 • Lublin otwiera nowy ośrodek wsparcia dla seniorów

  Lublin otwiera nowy ośrodek wsparcia dla seniorów

  W Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna stanęły już dwa budynki rodzinnych domów pomocy, które będą wspierać seniorów. Przewidywanych jest 16 miejsc dla osób wymagających całodobowej opieki oraz 20 miejsc pobytu dziennego.