Polecane artykuły

 • Seniorzy ze wsi mają problem z dostępem do hospicjum

  Seniorzy ze wsi mają problem z dostępem do hospicjum

  Seniorzy ze wsi mają problem z dostępem do hospicjum – ocenia Rzecznik Praw Obywatelskich. Przez to tracą oni możliwość do spokojnego odejścia. To problem na bardzo dużą skalę. Jak można go rozwiązać?
 • „Silver Silesia” - dla dobra seniorów. Polityka senioralna i Aktywny Senior

  „Silver Silesia” - dla dobra seniorów. Polityka senioralna i Aktywny Senior

  W połowie czerwca ministerka Marlena Maląg wraz z wiceministrem Stanisławem Szwedem otworzyli II Wojewódzką Konferencję Senioralną i Targi Seniora „Silver Silesia”. Impreza, pod Patronatem Honorowym Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, odbywa się w Bielsku-Białej. Skupiona była głównie na polityce senioralnej.
 • Budownictwo senioralne - bezpieczne mieszkania dla seniorów

  Budownictwo senioralne - bezpieczne mieszkania dla seniorów

  Wielu inwestorów robi co w ich mocy, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów.  Chcą wyjść też naprzeciw potrzebom osób starszych, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Odpowiedzią na sytuację seniorów jest budownictwo senioralne. Co to takiego? Podpowiadamy.
 • Reha INNOVATIONS. Mocny debiut!

  Reha INNOVATIONS. Mocny debiut!

  Innowacje, wiedza i relacje – te trzy słowa najlepiej oddają charakter premierowej edycji Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna, która 13-14 maja odbyła się w EXPO Kraków. Pierwsze na południu kraju wydarzenie dla fizjoterapeutów, kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi i pacjentów było połączniem wystawy targowej, warsztatów eksperckich, wykładów otwartych i networkingu. Dywersyfikacja działań podjętych przez Targi w Krakowie sprawiła, że impreza przez wielu okrzyknięta została najciekawszym i najbardziej obiecującym wydarzeniem w branży.
 • Wałbrzych - pierwsza miejscowość z wdrożoną teleopieką w ramach Korpusu Wsparcia

  Wałbrzych - pierwsza miejscowość z wdrożoną teleopieką w ramach Korpusu Wsparcia

  Wałbrzych to pierwsza gmina w Polsce, która wdrożyła teleopiekę dzięki funduszom pozyskanym z programu zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Korpus Wsparcia Seniorów. Wykonawcą wybranym do realizacji usługi jest polska firma telemedyczna SIDLY, posiadająca ponad 8-letnie doświadczenie w teleopiece senioralnej. Jest to kolejny krok, który gmina Wałbrzych podjęła w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz samodzielności seniorów. 
 • Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla seniorów

  Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla seniorów

  Walka z COVID-19 już trwa. Aby zapobiec ciężkim zakażeniom i zgonom, Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że od 20 kwietnia niektóre osoby mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Jak zapisać się na czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19? Odpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022. Życzenia wielkanocne dla najbliższych

  Wielkanoc 2022. Życzenia wielkanocne dla najbliższych

  Wielkanoc już za kilka dni. W tym magicznym czasie warto pamiętać o swoich bliskich – przede wszystkim o tych, z którymi nie spotkamy się przy wielkanocnym stole. Warto więc mieć w zanadrzu życzenia, które możemy wysłać do najbliższych sobie osób. Przedstawiamy najlepsze życzenia wielkanocne 2022.
 • Odpowiednia dieta opóźnia starzenie się u kobiet

  Odpowiednia dieta opóźnia starzenie się u kobiet

  Naukowcy z uniwersytetu w Michigan przeprowadzili badanie, z którego wynika, że odpowiednio dobrana dieta ma wpływ na wolniejsze starzenie się. Co jeść, by wolniej się starzeć? W co powinna być bogata dieta, by opóźnić starzenie się? Odpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy

  Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykle ważne dla chrześcijan święto. Jakie są symbole Wielkanocy? Co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Podpowiadamy.
 • Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany

  Wyjazd seniora do sanatorium - rewolucyjne zmiany

  W mediach pojawiła się informacja o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian dotyczących wyjazdów seniorów do sanatorium. Co może się zmienić? Czy nowe prawo będzie korzystne dla seniorów? Odpowiadamy.