Polecane artykuły

 • Targi pomagają przedsiębiorcom

  Targi pomagają przedsiębiorcom

  Darmowe stoisko bezpłatna zabudowa i duża porcja skrojonych na miarę szkoleń  – branża targowa łączy siły i wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Pierwsza edycja unikalnego wydarzenia Targi Dają Więcej, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Poznaniu.
 • Dudowe - komu przysługuje?

  Dudowe - komu przysługuje?

  Wprowadzenie dodatku solidarnościowego było inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy, dlatego świadczenie zyskało miano „dudowego”. Program już działa, a  ZUS, który przyjmuje wnioski, wypłacił już 93 tys. świadczeń na kwotę 120 mln zł. 
 • Sejm planuje podwyżki dla emerytów!

  Sejm planuje podwyżki dla emerytów!

  Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która zakłada, że osoby urodzone w 1953 r., które straciły na tym, że w 2013 r. wprowadzono nowe zasady obliczania emerytury, będą miały możliwość przeliczenia emerytur i odzyskania zaniżonych świadczeń.  Szacuje się, że z wprowadzonych zmian będzie mogło skorzystać około 74 tysiące osób. Średnia miesięczna podwyżka emerytur wyniesie 202 zł.
 • Zgłoś się do programu Sanatorium Miłości! - nowa edycja

  Zgłoś się do programu Sanatorium Miłości! - nowa edycja

  Casting do III edycji Sanatorium Miłości trwa do 10 lipca. Zatem jeśli chcesz wziąć udział  - musisz się pośpieszyć! Program to nawiązywanie nowych znajomości, wspaniałe doświadczenia, ale też szansa na miłość! Odmień swoje życie już teraz! Na to nigdy nie jest za późno!
 • Dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS!

  Dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS!

  Ponad 326 mln zł ze środków krajowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój trafi w najbliższym czasie do Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej. Pieniądze wesprą domy pomocy społecznej w czasie epidemii koronawirusa. Co ciekawe, z tej puli pieniędzy, aż 175 mln zł trafi do pracowników placówek w ramach dodatkowych wynagrodzeń. 
 • Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

  Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

  Jeśli jesteś kinomanem, a teraz w szczególności brakuje ci seansów na dużym ekranie – zgłoś się na warsztaty! Bezpłatne warsztaty skierowane do seniorów z całego kraju, inspirowane są powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadzi Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Przeczytaj więcej, by dowiedzieć się, czy warto zgłosić swój udział!
 • Wsparcie finansowe dla DPS

  Wsparcie finansowe dla DPS

  Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet działań, które mają poprawić sytuację osób przebywających w instytucjach opieki całodobowej. Uzyskano już zgodę MFiPR oraz Komisji Europejskiej na przeznaczenie środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • Placówki dziennego pobytu otwarte!

  Placówki dziennego pobytu otwarte!

  Epidemia koronawirusa wpłynęła również na życie towarzyskie wielu seniorów. Zamknięto placówki dziennego pobytu takie jak kluby i domy seniora, placówki wsparcia dziennego, dzienne domy pomocy, ale zakazano też terapii zajęciowej. Na szczęście zapowiedziano, że ten sektor również wraca do normy i szybko wcielono pomysł w życie! Sprawdź kiedy to nastąpiło!
 • Już wkrótce wyjedziesz do sanatorium!

  Już wkrótce wyjedziesz do sanatorium!

  Coraz więcej sektorów gospodarki w naszym kraju zostaje odmrożonych. Po tylu tygodniach kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa, zaczynamy wracać do normalności.  Tym razem, decyzją rządu, padło na uzdrowiska. Sprawdź, kiedy zostaną otwarte i na jakich zasadach będzie można korzystać z ich usług. 
 • Sposoby domów seniora na walkę z koronawirusem

  Sposoby domów seniora na walkę z koronawirusem

  Walka z koronawirusem w domach seniora to trudne zadanie, wymagające szczególnych środków ostrożności. Jeden z obiektów opiekuńczych pod Bytomiem oprócz dezynfekcji, właśnie uruchomił generator plazmowy Rife’a. Z kolei lubelscy urzędnicy wprowadzili obowiązek przeprowadzania testów na koronawirusa wśród powracających z hospitalizacji. Sprawdź, jak inne domy seniora walczą z koronawirusem!
 • Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

  Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

  Mija już niemal 2 miesiące, od kiedy wstrzymano wyjazdy do ośrodków rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. I choć od 4 maja zostały przywrócone świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji to wciąż nie wiadomo, kiedy sanatoria wrócą do pracy. Czy jest szansa, że wyjazd do sanatorium będzie możliwy już w maju?