Polecane artykuły

 • Unijny zastrzyk dla małopolskich uzdrowisk

  Unijny zastrzyk dla małopolskich uzdrowisk

  Jak wynika z ostatnich informacji, województwo małopolskie otrzymało zastrzyk gotówki w postaci 39 mln złotych na dofinansowania dziesięciu projektów, które wzbogacą oferty małopolskich uzdrowisk. Fundusze zostały przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Środki powędrują do Krynicy, Rabki, Muszyny, Piwnicznej i Żegiestowa.
 • Akcja rozdawania pacjentom Kart Życia na Śląsku!

  Akcja rozdawania pacjentom Kart Życia na Śląsku!

  Mysłowickie Centrum Zdrowia w województwie śląskim rozpoczęło akcję rozdawania pacjentom Kart Życia, które zawierają najważniejsze informacje o chorobach, przyjmowanych lekach, a także kontakt do najbliższych. Takie dane mają ułatwić przeprowadzenie akcji ratunkowej w razie wypadku.
 • Festiwal Misteria Paschalia - otwarte próby dla seniorów

  Festiwal Misteria Paschalia - otwarte próby dla seniorów

  Seniorzy mają możliwość uczestniczenia w próbach otwartych, które odbędą się przed koncertami Festiwalu Misteria Paschalia. Impreza potrwa od 10 do 17 kwietnia i będzie to 14. edycja tego wydarzenia. Miejscem festiwalu jest Kraków, a jego motyw przewodni to dawna muzyka francuska.
 • Międzypokoleniowe warsztaty w ramach ASOS - w Łodzi

  Międzypokoleniowe warsztaty w ramach ASOS - w Łodzi

  Fundacja Euro Event zaprasza serdecznie wszystkie osoby mieszkające w Łodzi w wieku 60+ do udziału w bezpłatnych międzypokoleniowych warsztatach , które realizowane są w ramach programu ASOS, czyli Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 kwietnia, przy Placu Wolności 12 w Łodzi.
 • Światowy Dzień Snu

  Światowy Dzień Snu

  17 marca obchodzimy Światowy Dzień Snu. Jak się okazuje, prawie połowa z nas ma z nim problemy. Badania dowodzą, że na bezsenność, czy bezdech senny cierpi około 45 % ludzi na świecie. Ponad jedna trzecia z nich się nie leczy.
 • Powstanie rehabilitacyjna gra video dla seniorów

  Powstanie rehabilitacyjna gra video dla seniorów

  Odbyło się już pierwsze spotkanie zespołu twórców rehabilitacyjnej gry dla seniorów. Miało ono miejsce w Centrum Badawczo-Rozwojowym Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK) w Bytomiu. Uczestnicy tego projektu zapoznali się z możliwościami bytomskiej placówki, wymienili się doświadczeniami, a także przedstawili pierwsze pomysły dotyczące gry video, która ma pomóc przywrócić sprawność osobom starszym w domowych warunkach.
 • Bezpłatne badania w kierunku jaskry!

  Bezpłatne badania w kierunku jaskry!

  Już w tę sobotę, czyli 18 marca będzie można skorzystać z darmowych badań w kierunku jaskry. Jest to ogólnopolska akcja organizowana z okazji obchodów Światowego Tygodnia Jaskry, której inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Okulistyczne. Zatem, wszyscy Ci, którzy długo nie odwiedzali okulisty i nie chorują na jaskrę, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych, oferowanych w ponad 60 ośrodkach w Polsce.
 • Mózg seniora w dobrej formie, czyli co lubią szare komórki?

  Mózg seniora w dobrej formie, czyli co lubią szare komórki?

  Jak wszyscy wiemy, mózg to tylko niewielki fragment naszego ciała. W starożytności, postrzegano go jako tkankę, która organizuje inteligencję człowieka. Warto wspomnieć, że w Polsce obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, który przypada na 18 marca. Celem tego dnia jest przekazywanie wiedzy o tym narządzie oraz informowanie społeczeństwa o roli badań układu nerwowego. Jak utrzymać mózg w dobrej formie? Ciekawych porad udzieli dr Gabriela Muś, neurolog z domu opieki MEDI-system HONORATA.
 • Studenci twórcami lasek dla niewidomych z GPS i narzędzi do tele-opieki

  Studenci twórcami lasek dla niewidomych z GPS i narzędzi do tele-opieki

  W siedmiu edycjach konkursu, organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską pt. „Student-Wynalazca”, zgłoszono łącznie 529 rozwiązań. Konkurs przeznaczony jest dla studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie trwania studiów zostali twórcami lub współtwórcami jakiegoś wynalazku. W tym roku, nadesłano 90 rozwiązań z 25 uczelni z całej Polski. Studenci pochodzący z Rzeszowa zaprojektowali laskę dla niewidomych z GPS, a także urządzenie do tele-opieki dla osób starszych.
 • „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” - 4. edycja kampanii w Warszawie

  „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” - 4. edycja kampanii w Warszawie

  23 lutego 2017 roku, w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją rusza 4. edycja kampanii pt. „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Jest to pierwsza kampania poświęcona tej chorobie u seniorów. Ambasadorami projektu są aktorzy i dziennikarze: Bożena Dykiel, Teresa Lipowska, Ewa Błaszczyk, Krystyna Czubówna, Wiktor Zborowski, Jarosław Gugała i Maciej Orłoś.
 • Co może grozić sanatoriom?

  Co może grozić sanatoriom?

  Pojawiła się obawa o to, jak w przyszłości będzie wyglądało finansowanie lecznictwa uzdrowiskowego. Osoby, które reprezentują dane uzdrowiska, nie potrafią wyobrazić sobie ograniczenia wydatków NFZ, w momencie kiedy usługi uzdrowiskowe są naprawdę potrzebne.
 • Większość leków ma zniknąć ze sklepowych półek.

  Większość leków ma zniknąć ze sklepowych półek.

  Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia, już niedługo z półek ogólnodostępnych sklepów, a także stacji benzynowych mają zniknąć leki przeciwbólowe i leki przeciwgorączkowe, które dostępne są w sprzedaży pozaaptecznej. Jak ocenia Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty PASMI, z rynku znikną znane pacjentom leki, które nabywane były od ponad kilkudziesięciu lat.
 • Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Małopolskie Centrum Edukacji „,MEC” zaprasza wszystkich seniorów, którzy ukończyli 60 lat do udziału w bezpłatnych projekcjach filmowych i warsztatach w ramach projektu I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pn. „KRAKOWSKI KLUB SENIORA KINA PARADOX”.