Polecane artykuły

 • Dzień Teatru Publicznego w Lublinie

  Dzień Teatru Publicznego w Lublinie

  12 maja 2018 roku, po raz czwarty będziemy celebrować Dzień Teatru Publicznego . Do tegorocznej akcji, oprócz 100 innych teatrów w Polsce przyłączy się jeszcze Teatr Stary w Lublinie. Na widowiska organizowane pod hasłem „Bilet do teatru za 300 groszy” zaprasza Instytut Teatralny.
 • Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie

  Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie

  W dniach 26 - 27 kwietnia 2018 roku w Lublinie potrwają Dni Dialogu Pokoleń . Głównym celem projektu jest budowanie wzajemnego zrozumienia pośród różnych generacji lublinian. Imprezę rozpocznie uroczysty koncert w Centrum Spotkania Kultur pt. „Jestem tu - jestem z Tobą” , w wykonaniu Piotra Selima i innych lubelskich artystów.
 • Coroczne bilanse zdrowia i opieka asystencka w domach - program PO dla seniorów

  Coroczne bilanse zdrowia i opieka asystencka w domach - program PO dla seniorów

  W ramach projektu „Polska seniora” Platforma Obywatelska zaprezentowała założenia dla osób starszych, obejmujące coroczne bilanse zdrowia po 60. roku życia, szeroki dostęp do rehabilitacji oraz opiekę sprawowaną przez asystentów w miejscu zamieszkania seniora. Plan działań przedstawiono 17 kwietnia na Warmii i Mazurach.
 • Jedzenie dużej ilości warzyw zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru i zawału

  Jedzenie dużej ilości warzyw zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru i zawału

  Naukowcy University of Western Australia zaprosili prawie tysiąc kobiet w wieku 70 lat i powyżej do eksperymentu sprawdzającego wpływ warzyw w diecie na stan tętnic szyjnych. Jak pokazały badania - kobiety spożywające więcej warzyw miały węższe ścianki tętnic, co oznacza znacznie mniejsze zagrożenie udarem czy zawałem.
 • Dwóch na pięciu emerytów zasila domowy budżet swoich bliskich

  Dwóch na pięciu emerytów zasila domowy budżet swoich bliskich

  Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor, w którym uczestniczyły osoby w wieku co najmniej 60 lat przebywające na emeryturze, dwóch na pięciu emerytów pomaga finansowo swoim bliskim. Średnia kwota miesięcznej, zazwyczaj bezzwrotnej pomocy to 430 zł.
 • Dodatkowy nabór do programu SENIOR PLUS

  Dodatkowy nabór do programu SENIOR PLUS

  Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 2 marca rozpoczął się dodatkowy nabór wniosków w ramach programu „Senior plus”. Projekt skierowany jest do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów.
 • Fala tegorocznej grypy sezonowej

  Fala tegorocznej grypy sezonowej

  Jak podkreślił dr n. med. Paweł Grzesiowski z Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji - w ostatnich tygodniach, w Polsce odnotowano największą liczbę zachorowań na grypę.
 • Niebezpieczne upadki osób starszych

  Niebezpieczne upadki osób starszych

  Upadki należą do grupy tzw. wielkich problemów geriatrycznych, ponieważ stanowią jedną z najpoważniejszych przyczyn utraty sprawności przez osoby starsze. U seniorów powyżej 65. roku życia sa one główną przyczyną śmierci w wyniku uszkodzenia ciała.
 • Zajęcia Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej w Białymstoku

  Zajęcia Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej w Białymstoku

  Do końca maja 2018 roku ponad 40 studentów pozna specyfikę chorób wieku starszego, zwłaszcza tych związanych z zespołami otępiennymi i depresją. Seniorzy dowiedzą się, czy aktywność społeczna, spotkania z ludźmi oraz wysiłek fizyczny chronią przed rozwojem chorób psychicznych i otępiennych w wieku podeszłym. Zajęcia poprowadzone zostaną na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrycznej w Białymstoku.