Polecane artykuły

 • Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

  Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

  Mija już niemal 2 miesiące, od kiedy wstrzymano wyjazdy do ośrodków rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. I choć od 4 maja zostały przywrócone świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji to wciąż nie wiadomo, kiedy sanatoria wrócą do pracy. Czy jest szansa, że wyjazd do sanatorium będzie możliwy już w maju?
 • Żołnierze pomagają DPS-om

  Żołnierze pomagają DPS-om

  Zespoły Interwencji Kryzysowej ruszyły na pomoc Domom Pomocy Społecznej. Ich celem jest wspieranie pracy w DPS. Brygady obrony terytorialnej dotychczas udzieliły wsparcia ponad kilkudziesięciu placówkom. 
 • Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

  Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

  Czy myślisz, że twój wiek ogranicza Cię ruchowo? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z historią najstarzej instruktorki fitness w Polsce. 80 letnia kobieta wystąpiła w takich programach jak “Mam talent” czy “Bądźmy razem w domu” udowadniając że wiek to tylko liczba. Właśnie zdradziła swoje sposoby na kwarantannową nudę. Sprawdź!
 • Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Z powodu pandemii koronawirusa wielu seniorów musiało odizolować się od innych, pozostając w swoich mieszkaniach. Do nowych warunków musieli przyzwyczaić się także uwielbiani przez tysiące widzów, członkowie drugiej edycji “Sanatorium miłości”, którzy zdradzili fanom jak spędzają kwarantannę w domu. 
 • Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Wielu Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, ale zdarzają się przypadki, których zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Kluczem do ograniczenia zakażeń jest ograniczenie kontaktów. Aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa,  w kraju podjęto więc kolejne kroki. Sprawdź  nowe zasady i dowiedz się, jaka grozi grzywna za ich złamanie. 
 • Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!
 • Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Najbardziej narażone podczas epidemii koronawirusa w Polsce są osoby starsze. Choć zaleca się, by pozostać w domu, niestety niektórzy seniorzy muszą wyjść na zakupy samodzielnie.  W związku z zaistniałą sytuacją i troską o zdrowie osób starszych, Biedronka i Tesco zaoferowały specjalne ułatwienia. 
 • Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Policja ostrzega przed osobami, które postanowiły wykorzystać pandemię w negatywny sposób. Wielu oszustów, żerujących na ludzkim strachu, podszywa się pod państwowe służby, banki i urzędy. Na co należy zwrócić szczególna uwagę i na co nie dać się nabrać? Sprawdź najpopularniejsze metody naciągaczy.
 • Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia

  Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia

  Jesteś seniorem powyżej 75 roku życia i chcesz mieć leki za darmo? Przeczytaj komu one przysługują, jakie warunki musisz spełnić i kto może przepisać receptę na darmowe leki. Dodatkowo - wykaz leków do pobrania! 
 • Ogólnopolskie wsparcie seniorów w trakcie pandemii koronawirusa

  Ogólnopolskie wsparcie seniorów w trakcie pandemii koronawirusa

  Chyba nikt nie przypuszczał, że wirus z Wuhan może poważnie zaszkodzić społeczeństwu europejskiemu. Wirus niespodziewanie szybko rozwinął się w naszym kraju, zagrażając w szczególności seniorom. Jednak dzięki niespotykanej determinacji polskiego społeczeństwa, na pomoc ruszyło wiele osób z całego kraju, wspierając seniorów nie tylko w zrobieniu zakupów, ale także wykupieniu leków czy wyjściu z pupilem na spacer. Do pomocy dołączyło wiele prywatnych osób oraz część samorządów.
 • Młodzi pomagają seniorom w trakcie pandemii koronawirusa.To ogłoszenie rozczula!

  Młodzi pomagają seniorom w trakcie pandemii koronawirusa.To ogłoszenie rozczula!

  Do tej pory w Polsce odnotowano 47 przypadków chorych na koronawirusa. Jak twierdzi minister zdrowia, Łukasz Szumowski, za ponad tydzień tych przypadków może być nawet 1 000. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób starszych, u których zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2 może zakończyć się nawet śmiercią. W związku z tym, mieszkańcy jednego z polskich bloków wywiesili rozczulające ogłoszenie do seniorów!
 • Kościół zaleca seniorom transmisje mszy świętych.

  Kościół zaleca seniorom transmisje mszy świętych.

  W związku z panującą pandemią koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych oraz zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni w Polsce. Nie stało się tak jednak z kościołem, ponieważ msze będą odbywały się w starym porządku, a nawet częściej! Jak powiedział kardynał Kazimierz Nycz, wybierając niedzielny sposób modlitwy, osoby starsze powinny kierować się zdrowym rozsądkiem.