Polecane artykuły

 • Nowe wydanie książki Katarzyny Miller pt. „Nie bój się życia”

  Nowe wydanie książki Katarzyny Miller pt. „Nie bój się życia”

  W bestsellerowym poradniku Nie bój się życia Katarzyna Miller pokazuje, że najważniejszy w życiu jest... brak lęku przed nim i tym wszystkim, co ono niesie. Opierając się na doświadczeniach swoich pacjentów i przyjaciół, autorka pomaga stawiać czoło najrozmaitszym lękom, które nas ogarniają. I zachęca, by żyć pełną piersią.
 • Poznańska Złota Karta - zniżki dla seniorów

  Poznańska Złota Karta - zniżki dla seniorów

  Za kilka tygodni poznańscy seniorzy będą mogli korzystać ze Złotej Karty, dzięki której otrzymają zniżki w miejskich instytucjach kulturalnych, sportowych, oświatowych i prywatnych firmach.
 • Przywitaj świadomie Nowy Rok z Karoliną i Maciejem Szaciłło

  Przywitaj świadomie Nowy Rok z Karoliną i Maciejem Szaciłło

  Mówi się, że Nowy Rok jest najlepszym momentem na wprowadzenie zmian, które mogą uczynić nasze życie lepszym i bardziej szczęśliwym. Każdy z nas chce przecież osiągnąć szczęście, jednak niewiele osób zadaje sobie to kluczowe pytanie: czym ono naprawdę jest? Jak zaplanować zmiany, aby służyły one nam na długo, a nie doprowadzały do kolejnych frustracji.
 • Kompleksowy program przeciwdziałania chorobom otępiennym

  Kompleksowy program przeciwdziałania chorobom otępiennym

  14 grudnia wiceminister zdrowia - Zbigniew Król odpowiadał na pytania posłów na temat działań resortu w sprawie poprawy sytuacji chorych na Alzheimera. Ministra pytano o to, kiedy pojawi się kompleksowy program przeciwdziałania chorobm otępiennym.
 • Nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Zakopanem

  Nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Zakopanem

  W zakopiańskim Szpitalu im. dr. Chałubińskiego powstał nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej, zaopatrzony w nowoczesne sale zabiegowe i dwadzieścia łóżek dla chorych. Szpital podpisał już kontrakt na leczenie z Narodowym Funduszem Zdrowia.
 • Polacy odkryli test, który może wykryć 70 nowotworowych genów

  Polacy odkryli test, który może wykryć 70 nowotworowych genów

  Polacy opracowali pierwsze na świecie testy, oparte na sekwencjonowaniu genomowym, wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe. To wspólne osiągnięcie specjalistów Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Kolejne nowe domy dziennego pobytu i kluby seniora na Śląsku

  Kolejne nowe domy dziennego pobytu i kluby seniora na Śląsku

  W tym roku, w województwie śląskim, w ramach rządowego programu "Senior Plus" powstają dwa nowe domy dziennego pobytu seniorów oraz cztery kluby dla osób starszych. Na jego realizację w skali całej Polski przeznaczona zostanie rekordowa kwota - 80 mln złotych. 
 • ZUS: decyzje emerytalne dla blisko 70 proc. uprawnionych

  ZUS: decyzje emerytalne dla blisko 70 proc. uprawnionych

  Zgodnie z nowymi przepisami, które mają obniżać wiek emerytalny ZUS wydał już ponad 283 tys. decyzji emerytalnych. Oznacza to, że otrzymało je już prawie 70% wszystkich uprawnionych, w wyniku czego około 410 tys. osób do końca roku może złożyć wniosek wynikający z obniżenia emerytalnego. 
 • Białostoccy studenci uczą się zespołowego leczenia seniorów

  Białostoccy studenci uczą się zespołowego leczenia seniorów

  Studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mają możliwość wzięcia udziału w projekcie dofinansowanym przez UE, który nauczy ich pracowania z tzw. zespole geriatrycznym. Okazuje się, że takie umiejętności są teraz niezwykle pożądane na rynku pracy.
 • Darmowe obiady dla samotnych seniorów w Płocku

  Darmowe obiady dla samotnych seniorów w Płocku

  16 października ruszył projekt darmowych obiadów dla samotnych seniorów, będących w trudnej sytuacji materialnej, stworzony przez Płocki Wolontariat. Pomoc otrzyma 15 osób, które do 22 grudnia br. będą spotykały się każdego dnia na wspólnych posiłkach.