Polecane artykuły

 • Budowa Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

  Budowa Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

  W Sopocie powstanie Centrum Opieki Geriatrycznej, czyli wysokospecjalistyczna placówka geriatryczno-rehabilitacyjna, która za 2 lata będzie w stanie przyjąć pierwszych pacjentów. Jak powiedziała Prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie, dr Barbara Gierak-Pilarczyk - to nie będzie nowy szpital, a jedynie rozbudowa tego, co jest. 
 • Poznaj dietę dopaminową szefa kuchni - Toma Kerridge'a

  Poznaj dietę dopaminową szefa kuchni - Toma Kerridge'a

  Jesień to okres szarości, więc powinniśmy zadbać o taki sposób odżywiania, który dostarczy nam odrobinę przyjemności. Przedstawiamy Wam książkę szefa kuchni Toma Kerridge'a pt. „Dieta szczęścia”, w której znajdziecie ciekawe przepisy oparte o dietę dopaminową. Premiera nowego tytułu odbędzie się już 27 września.
 • Mniej węglowodanów w diecie to szansa na dożycie sędziwego wieku

  Mniej węglowodanów w diecie to szansa na dożycie sędziwego wieku

  Jak poinformowało pismo Cell Metabolism, dieta niskowęglowodanowa poprawiła pamięć starzejących się myszy, którym udało się dożyć sędziwego wieku. Zdaniem naukowców, pozytywny wpływ diety ketogenicznej związany był ze zmianami w obrębie ekspresji genów.
 • Wzrasta liczba polskich stulatków

  Wzrasta liczba polskich stulatków

  Jesteśmy świadkami prawdziwej eksplozji demograficznej. Według Piotra Szukalskiego z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego - w ciągu 20 lat liczba polskich stulatków może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.
 • Schroniska dla bezdomnych mają świadczyć usługi opiekuńcze

  Schroniska dla bezdomnych mają świadczyć usługi opiekuńcze

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce poszerzyć katalog placówek dla osób bezdomnych o schroniska świadczące usługi opiekuńcze. Takie działanie ma przyczynić się do rozwiązania problemu, jakim jest brak możliwości udzielenia pomocy niesamodzielnym osobom bezdomnym.  
 • Warszawski Festiwal Lato Seniora 2017: sprawdź cykl wydarzeń

  Warszawski Festiwal Lato Seniora 2017: sprawdź cykl wydarzeń

  Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Lato Seniora, który potrwa do 15 września. Z tej okazji, w ogrodzie przy ulicy Świętojerskiej 12a w Warszawie będą odbywały się różne aktywności integracyjne, edukacyjne oraz kulturalne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 • Choroba dwubiegunowa wpływa na szybsze starzenie się

  Choroba dwubiegunowa wpływa na szybsze starzenie się

  Z badań przeprowadzonych przez naukowców z New King's College London wynika, że zarówno sami chorzy, jak i Ci, którzy mieli w rodzinie osoby cierpiące na zaburzenia dwubiegunowe - mogą starzeć się szybciej. 
 • Korzystne działanie orzechów włoskich

  Korzystne działanie orzechów włoskich

  Jak wynika z badań opublikowanych przez The Journal of Nutritional Biochemistry - dieta bogata w orzechy włoskie sprzyja większemu zróżnicowaniu mikrobiomu jelitowego. Naukowcy przeprowadzający badania na gryzoniach doszli do zaskakujących wniosków.
 • Bezpłatne warsztaty dla osób 50+ w Łodzi

  Bezpłatne warsztaty dla osób 50+ w Łodzi

  Fundacja Go-Now z Łodzi zaprasza serdecznie wszystkich seniorów 50+ do udziału w bezpłatnych warsztatach, organizowanych w ramach projektu Aktywizacja społeczna 50+ . Inicjatywa finansowana jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO 2017.
 • Nabór na całodobowy nadzór teleopiekunów w Częstochowie

  Nabór na całodobowy nadzór teleopiekunów w Częstochowie

  W Częstochowie startuje akcja skierowana do seniorów, którzy wymagają całodobowego wsparcia. W ramach inicjatywy - „Bezpiecznie we własnym domu” - 200 osób otrzyma sprzęt pozwalający w dowolnym momencie wezwać pomoc lub skontaktować się z teleopiekunem.