Polecane artykuły

 • Korzystne działanie orzechów włoskich

  Korzystne działanie orzechów włoskich

  Jak wynika z badań opublikowanych przez The Journal of Nutritional Biochemistry - dieta bogata w orzechy włoskie sprzyja większemu zróżnicowaniu mikrobiomu jelitowego. Naukowcy przeprowadzający badania na gryzoniach doszli do zaskakujących wniosków.
 • Bezpłatne warsztaty dla osób 50+ w Łodzi

  Bezpłatne warsztaty dla osób 50+ w Łodzi

  Fundacja Go-Now z Łodzi zaprasza serdecznie wszystkich seniorów 50+ do udziału w bezpłatnych warsztatach, organizowanych w ramach projektu Aktywizacja społeczna 50+ . Inicjatywa finansowana jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO 2017.
 • Nabór na całodobowy nadzór teleopiekunów w Częstochowie

  Nabór na całodobowy nadzór teleopiekunów w Częstochowie

  W Częstochowie startuje akcja skierowana do seniorów, którzy wymagają całodobowego wsparcia. W ramach inicjatywy - „Bezpiecznie we własnym domu” - 200 osób otrzyma sprzęt pozwalający w dowolnym momencie wezwać pomoc lub skontaktować się z teleopiekunem.
 • Czy rząd wprowadzi emeryturę małżeńską?

  Czy rząd wprowadzi emeryturę małżeńską?

  Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych wprowadza nowe rozwiązanie. Mowa o emeryturze małżeńskiej, wypłacanej przez 20 lat. Takie świadczenie ma być wspólnym zabezpieczeniem na strarość dla obojga małżonków. Projekt przewiduje jednak, że zarówno mąż, jak i żona muszą osiągnąć wiek emerytalny. Jeśli tak się stanie, wówczas jedno z małżonków za zgodą drugiego może wystąpić z wnioskiem o uzyskanie takiej emerytury. 
 • Duży postęp w leczeniu nowotworów krwi

  Duży postęp w leczeniu nowotworów krwi

  W leczeniu nowotworów krwi nastąpił ogromny postęp, bowiem w ostatnich 7 latach, w Unii Europejskiej zarejestrowano aż 21 nowych leków. Takie stwierdzenie padło z ust ekspertów na konferencji naukowej pt. „Kamienie milowe polskiej hematologii” w Warszawie.
 • Trzy miesiące pikników i ćwiczeń dla mieszkańców Krakowa

  Trzy miesiące pikników i ćwiczeń dla mieszkańców Krakowa

  Prze trzy miesiące, mieszkańcy Krakowa będą mogli wspólnie spędzać czas na piknikowaniu i ćwiczeniu. Taka forma rekreacji łączy się z akcją pt. „Zatrać się w zieleni”, która ma zachęcać do korzystania z miejskich terenów zielonych.
 • 10 czerwca: dzień otwarty w domu opieki z rehabilitacją MEDI-system MAZOWIA

  10 czerwca: dzień otwarty w domu opieki z rehabilitacją MEDI-system MAZOWIA

  Warsztat pt. Ergonomia w opiece nad osobą niesamodzielną, pierwsza pomoc dla seniora, aplikacja plastrów przeciwbólowych (kinesiotaping), bezpłatne porady fizjoterapeuty oraz pokaz dogoterapii - to tylko niektóre punkty programu Dnia Otwartego w ośrodku MAZOWIA, przy ul. Mazowieckiej 6/8 w Warszawie.
 • Coraz częstsze arytmie serca w Polsce i Europie

  Coraz częstsze arytmie serca w Polsce i Europie

  Jak głoszą eksperci, gwałtownie zwiększa się liczba chorych z migotaniem przedsionków, czyli najczęściej występującą arytmią serca. Ta informacja dotyczy nie tylko Polski, ale i całej Europy.  
 • Seniorzy w sieci szansą dla przedsiębiorców

  Seniorzy w sieci szansą dla przedsiębiorców

  W dniach 29 i 30 maja, w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott odbędzie się specjalne spotkanie o nazwie: Forum Marketing to Silver Generation. Będzie ono miało na celu zbadanie rynku seniorów pod kątem działań marketingowych.
 • Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym

  Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym

  Już dzisiaj startują Warszawskie Targi Książki, które potrwają do 21 maja. Impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. To największe wydarzenie rynku wydawniczego organizowane w Polsce.