Polecane artykuły

 • „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” - 4. edycja kampanii w Warszawie

  „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” - 4. edycja kampanii w Warszawie

  23 lutego 2017 roku, w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją rusza 4. edycja kampanii pt. „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Jest to pierwsza kampania poświęcona tej chorobie u seniorów. Ambasadorami projektu są aktorzy i dziennikarze: Bożena Dykiel, Teresa Lipowska, Ewa Błaszczyk, Krystyna Czubówna, Wiktor Zborowski, Jarosław Gugała i Maciej Orłoś.
 • Co może grozić sanatoriom?

  Co może grozić sanatoriom?

  Pojawiła się obawa o to, jak w przyszłości będzie wyglądało finansowanie lecznictwa uzdrowiskowego. Osoby, które reprezentują dane uzdrowiska, nie potrafią wyobrazić sobie ograniczenia wydatków NFZ, w momencie kiedy usługi uzdrowiskowe są naprawdę potrzebne.
 • Większość leków ma zniknąć ze sklepowych półek.

  Większość leków ma zniknąć ze sklepowych półek.

  Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia, już niedługo z półek ogólnodostępnych sklepów, a także stacji benzynowych mają zniknąć leki przeciwbólowe i leki przeciwgorączkowe, które dostępne są w sprzedaży pozaaptecznej. Jak ocenia Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty PASMI, z rynku znikną znane pacjentom leki, które nabywane były od ponad kilkudziesięciu lat.
 • Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Bezpłatne projekcje filmowe i warsztaty dla seniorów w Krakowie

  Małopolskie Centrum Edukacji „,MEC” zaprasza wszystkich seniorów, którzy ukończyli 60 lat do udziału w bezpłatnych projekcjach filmowych i warsztatach w ramach projektu I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pn. „KRAKOWSKI KLUB SENIORA KINA PARADOX”.