Polecane artykuły

 • Rodzinny dom opieki społecznej - skierowanie

  Rodzinny dom opieki społecznej - skierowanie

  Rodzinne domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie dostosowanym do potrzeb zakwaterowanych w nich osób. Jak otrzymać skierowanie do takiej placówki? Ile kosztuje pobyt w rodzinnym domu opieki społecznej?
 • Rodzinny dom opieki społecznej - zakres usług opiekuńczych

  Rodzinny dom opieki społecznej - zakres usług opiekuńczych

  Rodzinny domy opieki społecznej to placówki, które świadczą usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb zakwaterowanych w nich osób.
 • Rodzinny dom opieki społecznej - co trzeba o nim wiedzieć?

  Rodzinny dom opieki społecznej - co trzeba o nim wiedzieć?

  Rodzinny dom pomocy stanowi formę usług opiekuńczych i bytowych świadczonych całodobowo przez osobę fizyczną lub organizację pożytku publicznego dla nie mniej niż trzech i nie więcej niż ośmiu zamieszkujących wspólnie osób wymagających opieki z powodu chorób, niepełnosprawności bądź wieku. Co jeszcze trzeba wiedzieć o rodzinnych domach pomocy? Na jakiej zasadzie działają? Odpowiadamy.
 • Senior potrzebuje opieki? - pierwsze oznaki

  Senior potrzebuje opieki? - pierwsze oznaki

  Wiele osób zastanawia się, czy ich rodzice wciąż dają sobie radę z samodzielnym życiem, czy może jednak jest to czas, kiedy potrzebują wsparcia – na przykład w postaci specjalistycznej opieki. Jak rozpoznać, że rodzic potrzebuje opieki? Odpowiadamy.
 • Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów

  Animacja i organizacja czasu wolnego seniorów

  Animacja w pracy z seniorami może przynieść wiele korzyści. Pobudza do odwagi, zachęca do różnorodnych aktywności, daje szansę na kontakt z innymi. W Polsce grupa seniorów wciąż się rozrasta. Warto więc zadbać o ich aktywizację.
 • Alzheimer - jak rozpoznać tę chorobę?

  Alzheimer - jak rozpoznać tę chorobę?

  Choroba Alzheimera to choroba, na którą najczęściej cierpią seniorzy po 65. roku życia. Polega ona na zwyrodnieniu układu nerwowego, co prowadzi do otępienia. Jak rozpoznać Alzheimera? Co robić w przypadku rozpoznania? Podpowiadamy.
 • Geriatria - czym się zajmuje?

  Geriatria - czym się zajmuje?

  Geriatria to dziedzina medycyny, która skupia się na problemach zdrowotnych osób powyżej 60. roku życia. Lekarze specjaliści z tej dziedziny leczą osoby starsze na charakterystyczne dla nich schorzenia. Czy warto zatem wybrać się do geriatry? Odpowiadamy.
 • Akcja „Podaruj Wigilię” - Wigilia dla samotnych seniorów

  Akcja „Podaruj Wigilię” - Wigilia dla samotnych seniorów

  Dla wielu seniorów święta Bożego Narodzenia 2021 zapowiadają się samotnie. To jednak tak wyjątkowy czas, że warto zrobić coś, by wywołać uśmiech na twarzach tych osób. Z inicjatywą wychodzi więc Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, zachęcając do włączenia się do akcji „Podaruj Wigilię”.
 • Korzystne dla emerytów zmiany w systemie podatkowym

  Korzystne dla emerytów zmiany w systemie podatkowym

  Na stronie rządowej czytamy, że aż osiem milionów emerytów i rencistów zyska dzięki nowym regulacjom ujętym w projekcie ustawy przyjętej 8 września 2021 roku przez Radę Ministrów. Emerytury bez podatku stanowią element kompleksowej polityki senioralnej prawicowego rządu.
 • Nalewka z imbiru - najlepsze przepisy

  Nalewka z imbiru - najlepsze przepisy

  Nalewka z imbiru to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie osobliwe  smaki. Ostry smak i zbalansowana słodycz, ale przede wszystkim zdrowie. Imbir posiada wiele właściwości leczniczych i w wielu domach stanowi podstawę diety podczas okresów przeziębień.
 • Emeryt w kuchni - dlaczego warto piec samodzielnie?

  Emeryt w kuchni - dlaczego warto piec samodzielnie?

  Samodzielne pieczenie ma cały wachlarz zalet. Seniorzy, którzy decydują się na samodzielne pieczenie, mogą być pewni, że składniki, których używają są najlepszej jakości i pozbawione toksycznych dla zdrowia substancji. To również dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu z bliskimi.