Wiadomości

 • Jak przygotować testament w czasie pandemii koronawirusa?

  Jak przygotować testament w czasie pandemii koronawirusa?

  Przez epidemię koronawirusa wiele dziedzin naszego życia uległo zmianie.  Czynności, które do tej pory nie sprawiały większej trudności, teraz dla niektórych stały się bardziej skomplikowane. Jak zatem sporządzić testament w czasie koronawirusa? Sprawdź, która forma będzie najlepsza i na co należy zwrócić szczególną uwagę. 
 • Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  Zakupy online w czasie koronawirusa - Jak bezpiecznie odebrać przesyłkę?

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  wielu przewoźników i firm świadczących usługi kurierskie, zdecydowało się na wprowadzenie nowych zasad. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Sprawdź, co się zmieniło i z czyich usług warto skorzystać. 
 • Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Seniorze - poznaj nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Wielu Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, ale zdarzają się przypadki, których zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Kluczem do ograniczenia zakażeń jest ograniczenie kontaktów. Aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa,  w kraju podjęto więc kolejne kroki. Sprawdź  nowe zasady i dowiedz się, jaka grozi grzywna za ich złamanie. 
 • Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, więc niezwykle ważne jest, by dbać  o higienę. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Jak więc uchronić się przed zakażeniem?  Z pewnością pomoże w tym obostrzenie dotyczące sklepów, które mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. Warto wiedzieć, że ich założenie nie wiąże się z całkowitą ochroną – trzeba je jeszcze umiejętnie zdjąć z dłoni.
 • Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Koronawirus wywrócił życie wielu ludzi do góry nogami. Wiele osób wpadło w panikę i robi zapasy żywności czy papieru toaletowego. Ale co z lekami? Czy może ich zabraknąć? Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy seniorzy powinni kupować leki na zapas.
 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielu z nas bije się z myślami, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Czy bezpieczne jest rodzinne świętowanie? Z czego powinniśmy zrezygnować, a z czego wcale nie musimy? Pojawiają się również plotki o przesunięciu Wielkanocy. Sprawdź, czy są prawdziwe.
 • TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  Sytuacja zmusza nas do tego, by wychodzić z domu tylko w razie najpilniejszych potrzeb. Chcąc być odpowiedzialnymi, musimy więc znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało wyjścia i kontaktu z innymi ludźmi. Naprzeciw sytuacji wyszło wiele instytucji kultury, sklepów internetowych oferujących darmowe ebooki i wiele innych. Przeczytaj i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.
 • Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!
 • Seniorze, czy powinieneś iść do lekarza w trakcie epidemii koronawirusa?

  Seniorze, czy powinieneś iść do lekarza w trakcie epidemii koronawirusa?

  Wszyscy bez wyjątku powinniśmy przestrzegać zasady pozostawiania w domu. Nie należy bez potrzeby wychodzić na zewnątrz.  Są jednak sytuacje, kiedy musimy dopuścić domowy azyl i załatwić najważniejsze sprawy. Czy zatem każda wizyta u lekarza jest niezbędna i powinniśmy się na nią udać?
 • Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Najbardziej narażone podczas epidemii koronawirusa w Polsce są osoby starsze. Choć zaleca się, by pozostać w domu, niestety niektórzy seniorzy muszą wyjść na zakupy samodzielnie.  W związku z zaistniałą sytuacją i troską o zdrowie osób starszych, Biedronka i Tesco zaoferowały specjalne ułatwienia. 
 • E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta to nic innego jak internetowa recepta – dokument elektroniczny zastępujący tradycyjną receptę. Dla wielu starszych pacjentów i farmaceutów jest to kłopotliwa sytuacja. Niepotrzebnie! Dowiedz się więcej o e-recepcie i zapomnij o początkowych trudnościach z nią związanych. 
 • Świadczenie przedemerytalne dla seniora - komu przysługuje?

  Świadczenie przedemerytalne dla seniora - komu przysługuje?

  Po utracie pracy jesteś w trudnej sytuacji, ale nie przysługuje Ci ani renta, ani emerytura? Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa, którą być może będziesz mógł otrzymać. Przeczytaj, komu przysługuje i jakie są warunki przyznania świadczenia.