Wiadomości

 • Czy skierowanie do domu pomocy społecznej może zostać uchylone?

  Czy skierowanie do domu pomocy społecznej może zostać uchylone?

  Dostanie się do domu pomocy społecznej wiąże się ze spełnieniem kilku kryteriów, a są to m.in. brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu, brak możliwości zapewnienia niezbędnej pomocy przez rodzinę, kryteria zdrowotne. Nawet spełnienie tych kryteriów nie gwarantuje natychmiastowego dostania się do obiektu. Czy jednak skierowanie do domu pomocy społecznej może zostac uchylone?
 • Kosmetyki do twarzy dla kobiet 60+ na lato: jaki powinien być skład?

  Kosmetyki do twarzy dla kobiet 60+ na lato: jaki powinien być skład?

  Kosmetyki na lato powinny być lekkie, łatwo się wchłaniać i spełniać potrzeby Twojej skóry. Warto więc przejrzeć swoją kosmetyczkę i sprawdzić, czy używane dotąd produkty nadają się również na upalne dni. Jaki powinien być skład kosmetyków dla kobiet 60+? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!
 • VIII Lubelskie Dni Seniora zakończone!

  VIII Lubelskie Dni Seniora zakończone!

  VIII Lubelskie Dni Seniora odbywały się w tym roku w dniach od 3 do 7 czerwca. Łacznie odbyło się ponad 300 wydarzeń. W organizację włączyły się przedszkola, szkoły, DPS-y, placówki medyczne, organizacje pozarządowe, kluby sportowe.
 • Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji dla seniorów, wnuków i całej rodziny

  Sopockie Dni Seniora - 5 dni atrakcji dla seniorów, wnuków i całej rodziny

  Od poniedziałku 10 czerwca trwają w Sopocie 5 dniowe obchody Sopockich Dni Seniora. Do piątku 14 czerwca w różnych punktach miasta odbywają się liczne atrakcje przygotowane nie tylko dla seniorów. Warsztaty, pokazy, wykłady, koncerty, spotkania międzypokoleniowe, prelekcja filmu połączona z dyskusją, festyn, aktywności sportowe oraz stoiska z ofertami dla seniorów, to tylko część propozycji na ten aktywny tydzień.
 • Opieka nad seniorem: jak wyposażyć domową apteczkę?

  Opieka nad seniorem: jak wyposażyć domową apteczkę?

  Opiekując się seniorem warto zawczasu przemyśleć wyposażenie apteczki. Dlaczego? Ponieważ jej zawartość powinna różnić się w zależności od przeznaczenia - czyli od potrzeb seniora. Stąd też kupowanie gotowej apteczki w sklepie może okazać się niezbyt dobrym rozwiązaniem. Zadbaj o nabycie odpowiednich leków i produktów, które mogą Ci się przydać w razie nieszczęśliwych wypadków. Podpowiadamy, jak wyposażyć domową apteczkę.
 • Wolontariusz Orpea w Gronie Wspaniałych - nagroda Opiekun Seniora 2018

  Wolontariusz Orpea w Gronie Wspaniałych - nagroda Opiekun Seniora 2018

  Bogusław Berezowski, Wolontariusz Fundacji ORPEA Polska, został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie OPIEKUN SENIORA 2018. Nagrody główne przyznano również Karolowi Tetlochowi (Profesjonalny Opiekun Seniora) oraz doktor Marcie Podhoreckiej (Przyjaciel Seniora). Dodatkowo, wyróżnienia otrzymały Emilia Bielak, seniorka aktywnie wspierająca swoje koleżanki oraz Laura Leśnik, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Nagrody wręczono 5 czerwca 2019 roku podczas uroczystej gali w siedzibie Fundacji „Porozumienie bez Barier”, którą prowadziła znana dziennikarka Beata Tadla.
 • Bezpłatne leki dla seniorów 75+

  Bezpłatne leki dla seniorów 75+

  Masz 75 lat lub więcej? Pamiętaj, że seniorom w wieku 75 lat lub więcej przysługują bezpłatne leki w ramach programu 75+. Sprawdź, jak otrzymać takie leki!
 • Granfluencerzy: seniorzy jako liderzy opinii w internecie

  Granfluencerzy: seniorzy jako liderzy opinii w internecie

  Osoby, którym wydaje się, że social media są tylko dla młodych ludzi, powinny zweryfikować swoją opinię. Granfluencerzy - to, jak określa ich BBC, babcie i dziadkowie, którzy "ogarniają social media lepiej niż Ty". Stylowi starsi ludzie, którzy stali się influencerami pomimo swojego wieku. Sprawdź, kogo spośród Instagramowiczów z pokolenia 60+ socialpress.pl dołączył do grona liderów opinii w internecie.  
 • Seniorzy i internet - o pokoleniu 60+ w sieci

  Seniorzy i internet - o pokoleniu 60+ w sieci

  Stereotypowo wiele osób jeszcze uważa, że seniorzy nie korzystają z internetu. Czy to prawda? Firma Gemius, z okazji 20-lecia swojego istnienia, przeprowadziła w kwietniu 2019 r. badania nad tym, jak trzy pokolenia korzystają z sieci: osoby 20+, 40+ i 60+. W naszym artykule skupimy się na ostatniej grupie - seniorów.
 • Domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora

  Domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora

  Uczucie ciężkich nóg znają również niektóre młode osoby - po całym dniu spędzonym w biegu lub w jednej pozycji, kiedy nogi są przeciążone. Jednak opuchnięte nogi u seniorów, a przede wszystkim opuchlizna w okolicach kostki, może być spowodowana kłopotami ze zdrowiem lub niewłaściwym trybem życia. Poniżej podpowiadamy, jakie są domowe sposoby na opuchnięte nogi u seniora.
 • Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów w Elblągu

  Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów w Elblągu

  Seniorze nie wstydź się, że nie słyszysz i przyjdź na konsultacje z protetykiem słuchu. Na spotkanie zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach Klubu Aktywnego Seniora.
 • Czy warto promować dom opieki wśród niemieckich seniorów?

  Czy warto promować dom opieki wśród niemieckich seniorów?

  Sukces prowadzenia domu opieki w dużej mierze zależy od tego, do kogo skieruje się reklamę oraz jakich środków użyje do zaprezentowania oferty. Okazuje się, że od kilkunastu lat nasi niemieccy sąsiedzi chętnie wybierają domy opieki za granicą - w tym w Polsce. Dlatego warto promować swój dom opieki również wśród niemieckich seniorów.
 • Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Czy seniorzy mogą ćwiczyć pilates?

  Aktywność fizyczną zaleca się osobom w każdym wieku - również seniorom. Ważne jednak jest, by aktywność fizyczna była dobrana do Twoich możliwości. Czy więc seniorzy mogą ćwiczyć pilates? Owszem - jest to rodzaj ćwiczeń, które często zaleca się osobom po 60 roku życia. Sprawdź, dlaczego!