Wiadomości

 • Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  INFORMACJA PRASOWA Poznań, czerwiec 2022 Targi VIVA SENIORZY! 2022 – ogólnopolskie święto seniorów  VIVA SENIORZY! to największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Wspólnie z współorganizatorami: Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Centrum Inicjatyw Senioralnych zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3.
 • Akademia Aktywności Senioralnej 2022

  Akademia Aktywności Senioralnej 2022

  Czas Seniora w Poznaniu II połowa roku 2022, to czas inicjowania i realizacji wartościowych działań podejmowanych na rzecz osób starszych i z osobami starszymi.
 • Seniorzy ze wsi mają problem z dostępem do hospicjum

  Seniorzy ze wsi mają problem z dostępem do hospicjum

  Seniorzy ze wsi mają problem z dostępem do hospicjum – ocenia Rzecznik Praw Obywatelskich. Przez to tracą oni możliwość do spokojnego odejścia. To problem na bardzo dużą skalę. Jak można go rozwiązać?
 • „Silver Silesia” - dla dobra seniorów. Polityka senioralna i Aktywny Senior

  „Silver Silesia” - dla dobra seniorów. Polityka senioralna i Aktywny Senior

  W połowie czerwca ministerka Marlena Maląg wraz z wiceministrem Stanisławem Szwedem otworzyli II Wojewódzką Konferencję Senioralną i Targi Seniora „Silver Silesia”. Impreza, pod Patronatem Honorowym Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, odbywa się w Bielsku-Białej. Skupiona była głównie na polityce senioralnej.
 • 3 sposoby na wygodny dom dla seniora

  3 sposoby na wygodny dom dla seniora

  Zarówno troska o wygodę osoby starszej, jak i o bezpieczeństwo dziecka mogą wymagać wprowadzenia pewnych zmian w domach lub mieszkaniach. O ile przygotowywanie domu i zabezpieczanie go przed raczkującym, ciekawskim maluchem różni się zdecydowanie od przystosowywania domu do potrzeb seniora. Choć w obu sytuacjach celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, to w przypadku malucha staramy się ograniczyć jego mobilność i montujemy bramki w drzwiach. Z kolei jeśli chodzi o osobę starszą, to naszym celem jest usprawnienie jej mobilności i samodzielności. Przeczytaj artykuł i poznaj 3 sposoby na poprawę standardu życia seniora w jego własnym domu.
 • Silver cohousing, czyli wspólne mieszkanie seniorów - na czym polega?

  Silver cohousing, czyli wspólne mieszkanie seniorów - na czym polega?

  Okazuje się, że obcy sobie ludzie mieszkający razem, to nie tylko studenci. W innych krajach coraz modniejsze staje się wspólne mieszkanie seniorów, którzy do tej pory wcale się nie znali. Na świecie powstają już eksperymentalne cohousingi senioralne, ale też colivingi międzypokoleniowe, w których seniorzy dzielą pokoje ze studentami.
 • Zdrowa dieta - dlaczego jest tak ważna u seniorów?

  Zdrowa dieta - dlaczego jest tak ważna u seniorów?

  Zdrowa dieta jest ważna na każdym etapie życia. Seniorzy muszą jednak szczególnie uważać, planując swoje posiłki. Niektóre schorzenia i dolegliwości są potęgowane przez stosowanie nieodpowiedniej diety.  Dlaczego jeszcze zdrowa dieta jest tak ważna? Odpowiadamy.
 • Dieta na lato - co jeść a czego unikać?

  Dieta na lato - co jeść a czego unikać?

  Dieta na lato jest bardziej uboga w mięso. W końcu lato to pora roku, która hojnie obdarowuje nas pysznymi warzywami i soczystymi owocami. Warto więc korzystać z tego i brać pełnymi garściami. Co zatem warto jeść latem, a czego należy unikać?
 • Najlepsze warzywne przekąski na grilla - przygotujesz je bardzo szybko!

  Najlepsze warzywne przekąski na grilla - przygotujesz je bardzo szybko!

  Sezon grillowy już się rozpoczął. Wielu Polaków spędza ciepłe dni na działkach i ogrodach i cieszy się urokami lata. To również doskonała okazja do rozpalenia grilla. Ten jednak wcale nie musi być nudny i kończyć się grillowaną kiełbaską lub kaszanką. Poniżej przedstawiamy najlepsze przepisy na przekąski na grilla. Wypróbuj!