Wiadomości

 • ORPEA Polska otworzyła najnowszy Dom opieki premium w Warszawie

  ORPEA Polska otworzyła najnowszy Dom opieki premium w Warszawie

  Wyłącznie 1-osobowe apartamenty typu premium, opieka wielodyscyplinarnego zespołu specjalistów dopasowana do potrzeb, indywidualny plan życia dla każdego mieszkańca, eleganckie wnętrza, w tym przestrzenie wspólne – m.in. kawiarnia na 9. piętrze i restauracja SCALA – to wyjątkowe połączenie komfortu hotelowego i bezpieczeństwa medycznego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby intymności, prywatności i swobody.
 • Opieka nad seniorem. Te narzędzia będą bardzo pomocne

  Opieka nad seniorem. Te narzędzia będą bardzo pomocne

  Opieka nad seniorem nie jest prosta. Wymaga sporo czasu, cierpliwości, a także umiejętności. Na szczęście powstają coraz to nowsze urządzenia, które ułatwiają zajmowanie się osobami starszymi. Podpowiadamy, w które z nich warto zainwestować.
 • Jakie zalety ma krzesełko schodowe

  Jakie zalety ma krzesełko schodowe

  Krzesełko schodowe ułatwia pokonywanie schodów osobom z niepełnosprawnością. Jest to rozwiązanie, która sprawia, że bariery architektoniczne przestają być problemem dla wielu osób. Z tego rozwiązania korzystają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe oraz starsi ludzie. Warto podkreślić, że krzesełko schodowe może być zainstalowane zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Opisywane udogodnienie podnosi jakość oraz komfort życia, szczególnie osobom z niepełnosprawnością.
 • Emerytura honorowa jeszcze wyższa. I to sporo!

  Emerytura honorowa jeszcze wyższa. I to sporo!

  Emerytura honorowa to świadczenie, które przysługuje wybranym Polakom. Aby móc je pobierać trzeba spełnić jedno, ale jakże ważne kryterium. Komu przysługuje emerytura honorowa? Jak się o nią ubiegać? Podpowiadamy.
 • Ulgi dla seniorów po 60. roku życia - warto z nich skorzystać

  Ulgi dla seniorów po 60. roku życia - warto z nich skorzystać

  Ulgi dla seniorów po 60. roku życia – jest ich naprawdę wiele. Niestety, tylko mniejszość seniorów wie, z czego może skorzystać. Warto jednak posiadać tę wiedzę, ponieważ w 2023 roku ceny potrafią zmrozić krew w żyłach. Podpowiadamy, z jakich ulg mogą skorzystać seniorzy.
 • PIT-0 dla seniora 2023 - co warto wiedzieć?

  PIT-0 dla seniora 2023 - co warto wiedzieć?

  PIT-0 dla seniora 2023 to jedno z najważniejszych zagadnień. Seniorzy, którzy wciąż pracują, zdecydowanie powinni szerzej zainteresować się tym tematem, ponieważ mogą sporo zyskać. Czym jest zerowy pit dla seniorów i kto może z niego skorzystać? Podpowiadamy.
 • Krzesełka schodowe czy platformy dla niepełnosprawnych - sprawdź co wybrać

  Krzesełka schodowe czy platformy dla niepełnosprawnych - sprawdź co wybrać

  Osoby z niepełnosprawnością ruchową zmagają się każdego dnia z różnego rodzaju barierami utrudniającymi im poruszanie się po domu. Nie da się bowiem nie zauważyć tego, że poszczególne elementy konstrukcyjne domów przewidziane zostały tylko dla osób w pełni sprawnych ruchowo, czego doskonałym dowodem są schody. Na szczęście istnieją pewne technologie, które są w stanie znacznie poprawić komfort niepełnosprawnych w tym zakresie. Mowa oczywiście o specjalnych platformach schodowych lub krzesłach. Które rozwiązanie jest lepsze?
 • Elektroniczna legitymacja emeryta 2023 - nowość, o której warto wiedzieć

  Elektroniczna legitymacja emeryta 2023 - nowość, o której warto wiedzieć

  Elektroniczna legitymacja emeryta to nowość, która została wprowadzona w styczniu 2023 roku. Emeryci nie będą już musieli mieć przy sobie fizycznej karty – wystarczy, że będą mieć aplikację w telefonie. Jak korzystać z elektronicznej legitymacji emeryta? Jak ją zdobyć? Co warto o niej wiedzieć? Odpowiadamy.
 • Sanatorium 2023 - ile kosztuje? NFZ publikuje stawki

  Sanatorium 2023 - ile kosztuje? NFZ publikuje stawki

  Sanatorium 2023 – ile kosztuje? Zastanawiają się nad tym ci, którzy chcą w tym roku wyjechać, by móc podreperować swoje zdrowie, ale i odpocząć. Od 2023 roku obowiązują jednak nowe stawki za pobyt w sanatorium. Ile kosztuje wyjazd do sanatorium w 2023 roku? Odpowiadamy.