Wiadomości

 • ZUS w Żarkach, Częstochowie i Kłobucku zaprasza na Dzień Seniora

  ZUS w Żarkach, Częstochowie i Kłobucku zaprasza na Dzień Seniora

  ZUS w Żarkach, Częstochowie i Kłobucku zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się pod hasłem Zdrowi, aktywni, bezpieczn . Dzień organizowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Częstochowie w trzech terminach: 18 października w Żarkach, 22 października w Częstochowie i 25 października w Kłobucku.
 • Zbliża się poznańskie święto seniorów. Bo wiek to tylko liczba!

  Zbliża się poznańskie święto seniorów. Bo wiek to tylko liczba!

  Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą poznańscy seniorzy, a my im wierzymy. Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, a to za sprawą 10-lecia imprezy. Szykuje się jubileusz z pompą, a my znamy program imprezy.
 • Senioralny weekend w Targach Lublin!

  Senioralny weekend w Targach Lublin!

  Bezpłatne badania medyczne, porady prawne, oferty sanatoriów, firm farmaceutycznych, a także występy, koncerty, konkursy z nagrodami i moc pozytywnych emocji. Tak zapowiada się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR . Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 października 2019 roku w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11).
 • Targi Seniora przepisem na zdrowsze i ciekawsze życie

  Targi Seniora przepisem na zdrowsze i ciekawsze życie

  Kilkaset przebadanych osób, kilkadziesiąt wykładów, debat i występów oraz blisko pięć tysięcy gości - to podsumowanie tegorocznych Targów Seniora w Krakowie. Wydarzenie ponownie połączyło pokolenia, przynosząc mnóstwo entuzjazmu i uśmiechu.
 • Konferencja nt. profilaktyki urazów i upadków osób 60+

  Konferencja nt. profilaktyki urazów i upadków osób 60+

  23 października 2019 r. odbędzie się konferencja pt. "Profilaktyka urazów i upadków u osób w wieku 60+". Organizatorem jest Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Konferencja jest bezpłatna, jednak obowiązują zapisy.
 • „Obudź się! Uwaga=życie” - nowa kampania ZDM

  „Obudź się! Uwaga=życie” - nowa kampania ZDM

  „Obudź się! Uwaga=życie” to nowa kampania ZDM (Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych na drogach. Do promowania kampanii zastosowano zabawne spoty, w których występuje „Gang Seniorów” i Piotr Fronczewski.
 • Jak przygotować biznesplan domu seniora?

  Jak przygotować biznesplan domu seniora?

  Planujesz otworzyć prywatny dom seniora? Prowadzenie domu dla osób starszych to nie tylko praca z misją, ale też opcja na dochodowy biznes. By jednak w pełni wykorzystać potencjał tego pomysłu, przed założeniem warto przygotować biznesplan domu seniora. Biznesplan jest źródłem najważniejszych informacji dotyczących projekty. Dodatkowo w biznesplanie zawierają się potencjalne szanse i zagrożenia wynikające z prowadzenia domu seniora. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w takim biznesplanie.
 • Koncert charytatywny na rzecz odbudowy DPS w Lublinie

  Koncert charytatywny na rzecz odbudowy DPS w Lublinie

  Koncert charytatywny na rzecz odbudowy DPS odbędzie się 7 października o godz. 19 w Sali Operowej CSK. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Z potrzeby serca”. Najpopularniejsi lubelscy artyści wezmą udział w koncercie na rzecz zniszczonego w pożarze Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie.
 • Ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora?

  Ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora?

  Prywatny dom seniora może być prowadzony przez fundację, stowarzyszenie, organizację społeczną albo też osobę fizyczną. Seniorzy mają zapewniony w takich obiektach usługi bytowe i opiekuńcze, na ogół całodobowo. Opłaty w domach seniora są jednak zróżnicowane ze względu na lokalizację oraz inne czynniki. Sprawdź, ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora w 2019 r.
 • JARMARK KREATYWNOŚCI 2019 już za nami

  JARMARK KREATYWNOŚCI 2019 już za nami

  Punkt 11:00, w niedzielę 29 września, wolontariusze ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich powitali seniorów zmierzających w stronę Ogrodu Saskiego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Stowarzyszenie zorganizowało w parku kolorowy i taneczny JARMARK KREATYWNOŚCI z myślą o wszystkich seniorach oraz ich najbliższych. W różnych częściach miasta wolontariusze składali osobom 60+ życzenia z okazji ich święta, wręczali piękne róże i zapraszali do udziału w wydarzeniu.