Wiadomości

 • 10 najpiękniejszych kolęd!

  10 najpiękniejszych kolęd!

  Każdego roku powstają nowe piosenki i pieśni związane z Bożym Narodzenim, a jednak najbardziej kochamy znane nam kolędy! Prezentujemy najpiękniejsze polskie kolędy!
 • Święta Seniorów - kiedy je obchodzimy?

  Święta Seniorów - kiedy je obchodzimy?

  Święto Seniora obchodzimy aż 3 razy w roku - w czasie Ogólnopolskiego,Europejskiego i Międzynarodowego Dnia Seniora. Sprawdź, kiedy seniorzy obchodzą swoje święta i celebruj je razem z nimi!
 • Kontakt z zakażonym koronawirusem - co robić?

  Kontakt z zakażonym koronawirusem - co robić?

  W okresie pandemii koronawirusa szczególnie osoby starsze bezustannie powinny monitorować swoje zdrowie. Wielokrotnie zdarzy się, że wyjdzie na jaw nasz bliski kontakt z osobą zakażoną. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić, gdy miało się kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
 • Jak samodzielnie dojść do formy po koronawirusie?

  Jak samodzielnie dojść do formy po koronawirusie?

  Jak wszyscy wiemy, powrót do pełni zdrowia po przebyciu koronawirusa może być czasochłonny. Niepokojące jest, że  objawy i powikłania choroby są różnorodne. Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) broszurę „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”. W broszurze można znaleźć m.in. ćwiczenia, które pomogą w regeneracji organizmu. Przeczytaj, by dowiedzieć się również o tym, na co warto zwracać szczególną uwagę po przebytej chorobie.
 • Koronawirus - dobre praktyki dla seniora i jego bliskich

  Koronawirus - dobre praktyki dla seniora i jego bliskich

  Czas trwania pandemii przedłuża się – wielu z nas stwierdzi, że nie widać jej końca. To czas niezwykle trudny dla seniorów, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie, ale też ich bliskich, którym trudno odnaleźć się w nowej sytuacji.  Warto pamiętać, że nawet dbając o bezpieczeństwo osób starszych, nie wolno wykluczać ich z życia rodzinnego. Przeczytaj, by poznać listę dobrych praktyk dla seniora i jego najbliższych.
 • Święty Mikołaj dla seniora!

  Święty Mikołaj dla seniora!

  Święta są jednym z najbardziej magicznych momentów w roku. Niestety wielu żyjących w ubóstwie seniorów, nie może pozwolić sobie na ich świętowanie. Z pomocą przychodzi inicjatywa: Święty Mikołaj dla seniora!
 • Historia sezamu! Tego na pewno nie wiedziałeś!

  Historia sezamu! Tego na pewno nie wiedziałeś!

  Sezam jest jedną z roślin znanych człowiekowi od blisko 3 tysięcy lat. Wcześniej był wy korzystywany przede wszystkim do produkcji oleju, jednak na przestrzeni wieków zyskiwał nowe zastosowania kulinarne!
 • Zbuduj swoją wydolność

  Zbuduj swoją wydolność

  Odpowiednia aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze życie i zdrowie.  Co ważne, ćwiczyć mogą również osoby z już zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi, jednak wówczas przed rozpoczęciem treningów należy skonsultować się z lekarzem.
 • Teleopieka - wspracie dla seniorów

  Teleopieka - wspracie dla seniorów

  Teleopieka senioralna to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Pozwala na dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów – niezależnie od miejsca, w którym się znajdują – czy to w domach, czy w placówkach opiekuńczych.
 • Placówki dla seniorów - bezpieczeństwo w czasie pandemii

  Placówki dla seniorów - bezpieczeństwo w czasie pandemii

  Ministerstwo rodziny i polityki społecznej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało nowe instrukcje i rekomandacje dla placówek, które opiekują się seniorami. Nowe zasady mają ograniczyć ryzyko zakażenia i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
 • Test na COVID-19 podstawą przyjęcia do placówki opieki długoterminowej

  Test na COVID-19 podstawą przyjęcia do placówki opieki długoterminowej

  Trwa trudna walka z szerzącą się pandemią koronawirusa. Wiele placówek obejmują nałożone z góry obostrzenia, które mają zapobiec transmisji wirusa. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich kieruje się do domu pomocy społecznej, zakładu opiekuńczo-leczniczego, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego lub hospicjum – to warto wiedzieć, że przed przyjęciem do tego rodzaju placówki musisz wykonać test na obecność koronawirusa.