Wiadomości

 • Masowe oszustwa. Seniorzy stracili już 86 mln złotych!

  Masowe oszustwa. Seniorzy stracili już 86 mln złotych!

  W 2020 roku 5289 starszych osób utraciło w wyniku przestępstw popełnionych na tzw. prawie 85 950 026 złotych – wynika z danych przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez policję. Takich przestępstw było co najmniej 4000. 
 • Zdrowe zupy dla seniora - przepisy

  Zdrowe zupy dla seniora - przepisy

  Warto jest dbać o zdrowie – szczególnie w wieku starszym. Co więcej, nigdy nie jest za późno na to, by zmienić swoje przyzwyczajenia na dużo zdrowsze niż dotychczas! Przedstawiamy przepisy na zdrowe zupy, które zachwycają smakiem, aromatem i doskonale wpływają na samopoczucie seniora.
 • I Lubelskie Forum Seniora!

  I Lubelskie Forum Seniora!

  Forum Seniora po raz pierwszy odbędzie się w Lublinie. Wykłady dotyczące między innymi zdrowia, kultury i sztuki będą transmitowane w internecie.
 • Jak poprawić apetyt seniora?

  Jak poprawić apetyt seniora?

  Osoby starsze bardzo często skarżą się na brak apetytu. Jak wiadomo, niejedzenie wpływa negatywnie na organizm – w szczególności seniorów.  Jeśli brak apetytu doskwiera ci sporadycznie – nie powinieneś się martwić. Jeśli jednak nie miałeś apetytu od dłuższego czasu, powinieneś się tym zainteresować. Poniżej przedstawiamy sposoby, które pomogą wpłynąć na apetyt seniora.
 • Dlaczego seniorzy doświadczający przemocy milczą?

  Dlaczego seniorzy doświadczający przemocy milczą?

  Seniorzy to szczególnie narażona na przemoc grupa. Bardzo często są to osoby starsze, które są zależne od innych. W związku z tym, gdy doświadczają przemocy, bardzo często milczą i nie szukają pomocy.
 • Przemoc wobec seniora - jak reagować?

  Przemoc wobec seniora - jak reagować?

  Większość seniorów, którzy doświadczają przemocy, robią wszystko, by ją ukryć. To najgorsza z możliwych opcji. Osoba starsza, która boryka się z tym problemem, powinna jak najszybciej zgłosić to do odpowiednich służb. Przeczytaj, by  dowiedzieć się jak reagować na przemoc wobec seniora.
 • Jak zgłosić się na szczepienie na koronawirusa SMS-em?

  Jak zgłosić się na szczepienie na koronawirusa SMS-em?

  Dziś o godzinie 6 rano oficjalnie ruszyły zapisy na szczepienia przeciw koronawirusowi dla seniorów powyżej 70. roku życia.  Zapisu można było dokonać przez Internet, infolinię lub osobiście w punkcie szczepień. Niektóre z metod zawiodły, ponieważ zainteresowanie seniorów było ogromne!
 • Przemoc wobec seniora - rodzaje

  Przemoc wobec seniora - rodzaje

  Seniorzy to grupa ryzyka, która jest szczególnie narażona na przemoc. Osoby starsze, które bardzo często potrzebują pomocy drugiego człowieka, są słabsze i schorowane doświadczają różnych rodzajów przemocy psychicznej. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są rodzaje przemocy psychicznej i jak je rozpoznać.
 • Jak rozpoznać przemoc wobec osoby starszej?

  Jak rozpoznać przemoc wobec osoby starszej?

  Przed kilku laty przeprowadzono badania dotyczące przemocy wobec osoby starszej. Ich wynik był zatrważający. Okazało się, że aż 43% osób zna przypadek, kiedy to dochodziło do takich sytuacji. Należy pamiętać,  że są one niedopuszczalne i powinny jak najszybciej ujrzeć światło dzienne. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak rozpoznać przemoc wobec osoby starszej.
 • Rusza program Opieka 75 plus

  Rusza program Opieka 75 plus

  Strategicznym celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej.