Wiadomości

 • Szczepienie na grypę - co trzeba o nim wiedzieć?

  Szczepienie na grypę - co trzeba o nim wiedzieć?

  Szczepienie na grypę cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Niektóre osoby mogą zaszczepić się całkowicie bezpłatnie. Komu przysługuje darmowe szczepienie na grypę? Czy warto zaszczepić się przeciwko grypie? Odpowiadamy.
 • Atrakcje dla seniorów w Lublinie - październik 2021

  Atrakcje dla seniorów w Lublinie - październik 2021

  Miasto Lublin nie zapomina o seniorach i jeszcze w październiku organizuje ogrom atrakcji dla seniorów. Co mogą robić seniorzy w Lublinie? Jakie atrakcje czekają na seniorów w Lublinie w październiku? Odpowiadamy.
 • Atrakcje dla seniorów w Lublinie - wrzesień 2021

  Atrakcje dla seniorów w Lublinie - wrzesień 2021

    Choć jesienna aura ma pozostać z nami na dobre, to Miasto Lublin nie zapomina o seniorach. Miasto przygotowało dla seniorów wiele atrakcji – koncertów, wystaw, warsztatów itd. Na co warto wybrać się w Lublinie jesienią? Odpowiadamy. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
 • Asystent zdrowia - na czym polega ten nowy zawód?

  Asystent zdrowia - na czym polega ten nowy zawód?

  Asystent zdrowienia to nowy zawód, który jest ściśle związany z opieką psychiatryczną. Pracować w nim może osoba, która sama doświadczyła kryzysu psychicznego i ukończyła specjalistyczne szkolenie.
 • Wypłata czternastek coraz bliżej - co zrobić, by dostać czternastkę?

  Wypłata czternastek coraz bliżej - co zrobić, by dostać czternastkę?

    Wszyscy ci, którzy uzyskali prawo prawo do świadczeń emerytalnych powinni złożyć wniosek do ZUS o przyznanie emerytury – i to jak najszybciej! Jeśli tego nie zrobią, pieniądze z czternastki przepadną. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
 • 500 plus dla seniora - komu należy się świadczenie?

  500 plus dla seniora - komu należy się świadczenie?

  O 500 plus dla seniora nie będą mogli wystąpić wszyscy emeryci. Zainteresowanie osoby będą musiały przedstawić dokumenty, które potwierdzą aktualną sytuację życiową, majątkową i zdrowotną seniora. Co jeszcze trzeba wiedzieć o 500 plus dla seniora? Przeczytaj.
 • Grzyby - pod ochroną, trujące i te, które warto zbierać

  Grzyby - pod ochroną, trujące i te, które warto zbierać

  Grzybobranie staje się coraz popularniejsze. Nieważne, czy jesteś amatorem, czy osobą, która na grzybobranie wybiera się któryś raz z kolei, powinieneś wiedzieć, jakie grzyby warto zbierać, a które z nich są trujące lub pod ochroną.
 • Odwiedziny w szpitalu - nowe rekomendacje

  Odwiedziny w szpitalu - nowe rekomendacje

  Podczas trudnej sytuacji w czasie pandemii koronawirusa wiele szpitali w całej Polsce ograniczało odwiedziny u pacjentów. Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny na początku wrześnai przygotowali rekomendacje w sprawie odwiedzin w szpitalach. Dokument określa różne zasady odwiedzin u dorosłych pacjentów w zależności od tego, czy są oni zaszczepieni przeciw COVID-19, czy nie.
 • Okres ochrony przed emeryturą - co trzeba wiedzieć?

  Okres ochrony przed emeryturą - co trzeba wiedzieć?

  Ochrona przedemerytalna to zapewnienie zatrudnienia dla osób, które są coraz bliżej osiągnięcia wieku emerytalnego. Jednak mimo okresu ochronnego, pracodawca może wręczyć pracownikowi wypowiedzenie. W jakich sytuacjach? Przeczytaj, by się dowiedzieć.
 • Praca w trudnych warunkach - wcześniejsza emerytura

  Praca w trudnych warunkach - wcześniejsza emerytura

  Praca w szczególnych warunkach wiąże się z czynnikami ryzyka, które mogą spowodować trwałe uszkodzenie zdrowia. Wiele osób, już przed wiekiem emerytalnym, boryka się z uciążliwościami, spowodowanymi długim wykonywaniem swojej pracy i ma możliwość odejścia na emeryturę. Kto może odejść na emeryturę ze względu na pracę w trudnych warunkach? Odpowiadamy.
 • Emerytury czerwcowe - prawo nie działa wstecz

  Emerytury czerwcowe - prawo nie działa wstecz

  Prezeska ZUS Gertruda Uścińska w Programie 1 Polskiego Radia, zakomunikowała, że problem "emerytur czerwcowych" został już rozwiązany. Co ważne, seniorzy, którzy stracili w poprzednich latach na przejściu na zasiłek właśnie w czerwcu, nie mogą liczyć na wyrównanie strat.
 • Zasiłek pielęgnacyjny 2021. Ile wynosi wysokość świadczenia?

  Zasiłek pielęgnacyjny 2021. Ile wynosi wysokość świadczenia?

  Zasiłek pielęgnacyjny to świadczenie, które ma choć w części pokryć koszty wydatków, które wynikają z konieczności zapewnienia opieki i pomocy innej osobie w związku z jej niezdolnością do samodzielnego funkcjonowania. Ile wynosi świadczenie? Kto może ubiegać się o zasiłek pielęgnacyjny? Odpowiadamy.