Wiadomości

 • Domy seniora - jak zachęcić klientów do wystawiania opinii?

  Domy seniora - jak zachęcić klientów do wystawiania opinii?

  Jesteś właścicielem domu seniora i zależy ci na opinii swoich klientów? A może jeszcze nie wiesz, jakie jest to ważne w kontekście twojego biznesu? Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami, jak zadbać o opinię o swoim biznesie w Internecie.
 • Opodatkowanie domu opieki - co trzeba wiedzieć?

  Opodatkowanie domu opieki - co trzeba wiedzieć?

  Właściciele domów opieki z pewnością zastanawiają się, czy w ramach podatku od nieruchomości wszyscy mają prawo do równego traktowania. Co trzeba zatem wiedzieć o opodatkowaniu domu opieki? Odpowiadamy.
 • Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

  Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

  Żyjemy coraz dłużej i mierzymy się z problemami, których czynnikiem ryzyka jest wiek. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna seniorów, zarówno ciała, jak i umysłu. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka możesz podarować swoim bliskim prezent wspierający ich pamięć, a jednocześnie pomożesz innym osobom starszym w całej Polsce.
 • Muzykoterapia dla seniorów

  Muzykoterapia dla seniorów

  Terapia z wykorzystaniem muzyki może przyczynić się do poprawy koncentracji, samopoczucia i sprawności ruchowej u seniorów. Takie leczenie muzyką może przede wszystkim wydobyć z pacjentów emocje. Czasami bywa tak, że osoby starsze nie potrafią poradzić sobie ze zmianami fizycznymi i psychicznymi, jakie zachodzą w ich organizmie.
 • Opiekunka w Niemczech - jak się przygotować do pracy?

  Opiekunka w Niemczech - jak się przygotować do pracy?

  Zawód opiekunki seniorów jest bywa niezwykle trudny i wymaga wielu poświęceń. Jednak satysfakcja, którą czerpią opiekunowie z pomocy innym, jest motorem do dalszej pracy. Co trzeba wiedzieć o zawodzie opiekunki w Niemczech? Jak przygotować się do pracy w domach opieki w Niemczech? Podpowiadamy.
 • Jak długo czeka się na miejsce w domu opieki?

  Jak długo czeka się na miejsce w domu opieki?

  Domy opieki cieszą się coraz większą popularnością. Wielu samotnych, schorowanych seniorów trafia tam, by zyskać najlepszą medyczną opiekę i poznać nowych ludzi. Jak długo czeka się na miejsce w domu opieki? Jak przyspieszyć czas oczekiwania na miejsce w domu opieki? Odpowiadamy.
 • Dom seniora - który wybrać? Prywatny a państwowy

  Dom seniora - który wybrać? Prywatny a państwowy

  Osoby, które planują oddać najbliższego sercu seniora do domu opieki, z pewnością zastanawiają się, który ośrodek warto wybrać. Jak wybrać dom seniora? Czym różni się prywatny dom seniora od państwowego? Który z nich jest lepszy? Podpowiadamy
 • Pobyt w domu opieki - korzyści dla seniora

  Pobyt w domu opieki - korzyści dla seniora

  Pobyt w domu opieki to fantastyczna opcja dla samotnych, schorowanych emerytów- ale nie tylko. To doskonałe miejsce, w którym oferowana jest nie tylko profesjonalna opieka medyczna, ale też wiele dodatkowych zabiegów i bezpieczeństwo  przez całą dobę. Jakie jeszcze są korzyści związane z pobytem seniora w domu opieki? Odpowiadamy.
 • Jak wybrać najlepszy dom opieki dla seniora?

  Jak wybrać najlepszy dom opieki dla seniora?

  Wybór domu opieki dla seniora nie jest prosty. Należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy – m.in. dobieranie jadłospisu, oferowane usługi, przystosowanie pokoi do stanu zdrowia pensjonariuszy itd. Jak dokonać najlepszego wyboru domu opieki? Odpowiadamy.
 • Kiedy oddać osobę starszą do domu opieki? - sygnały

  Kiedy oddać osobę starszą do domu opieki? - sygnały

  Oddanie najbliższej osoby starszej do domu opieki nie jest proste dla wielu rodzin. Niektórzy członkowie rodziny zarzucają sobie wówczas, że powinny za wszelką cenę tak wygospodarować czas, by móc zająć się seniorem. Jednak nie tędy droga. Oddanie osoby starszej do domu opieki to również zadbanie o jej zdrowie i samopoczucie. Kiedy więc oddać osobę starszą do domu opieki? Jakie sygnały potwierdzą, że to dobre rozwiązanie? Podpowiadamy.
 • Targi SALMED 2022 promują polski medtech

  Targi SALMED 2022 promują polski medtech

  Na to wydarzenie przyszło czekać branży medycznej blisko cztery lata. Pandemia spowodowała zmiany w kalendarzu najważniejszych spotkań sektora ochrony zdrowia. Jednak już 23-25 marca 2022 serce medycyny kolejny raz będzie biło w Poznaniu, gdzie rozpoczną się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED.
 • Jak otworzyć dom dziennego pobytu? - cenne wskazówki

  Jak otworzyć dom dziennego pobytu? - cenne wskazówki

  Dom dziennego pobytu to doskonałe miejsce dla samotnych seniorów, którzy całe dnie spędzają w pojedynkę i tęsknią za kontaktem z drugim człowiekiem. Jak otworzyć dom pobytu dziennego dla seniorów? Jakie wymogi należy spełnić? Podpowiadamy.