Wiadomości

 • Reforma w sprawie otrzymywanie rent

  Reforma w sprawie otrzymywanie rent

  Jak podaje Gazeta Wyborcza, już wkrótce może nastąpić reforma w sprawie otrzymywanie rent. Może ona sprawić, że otrzymanie renty będzie w przyszłości jeszcze trudniejsze.
 • Technologia w opiece nad seniorami 2019 - zapraszamy na konferencję!

  Technologia w opiece nad seniorami 2019 - zapraszamy na konferencję!

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż 20% Polaków.
 • Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

  Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

  Już 24 sierpnia przez Warszawę przejdzie parada Seniorek i Seniorów. To optymistyczne wydarzenie, prezentujące różnorodność środowisk osób starszych w Polsce. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym oraz przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie.
 • Usługi opiekuńcze dla seniora w domu - jak załatwić?

  Usługi opiekuńcze dla seniora w domu - jak załatwić?

  Seniorzy, którzy wymagają pomocy w codziennych obowiązkach, mogą skorzystać z usług opiekuńczych zwykłych albo specjalistycznych. Takie świadczenia są oferowane przez ośrodki pomocy społecznej, jak również przez firmy prywatne. Sprawdź, jak załatwić usługi opiekuńcze dla seniora w domu.
 • Łuków: otwarcie nowego Klubu Seniora

  Łuków: otwarcie nowego Klubu Seniora

  W Łukowie nastąpiło otwarcie kolejnego, trzeciego już Klub Seniora: CZAS (Centrum Zainteresowań Ambitnych Seniorów). Klub mieści się na ul. Nowopijarskiej 10A.
 • Oferty wakacyjne dla seniorów: jakie miejsca wybierają osoby 55+?

  Oferty wakacyjne dla seniorów: jakie miejsca wybierają osoby 55+?

  Jakie oferty wakacyjne dla seniorów cieszyły się największą popularnością w ostatnich miesiącach? Jak podaje Biuro Podróży WATRA TRAVEL , osoby w wieku 55+ najchętniej korzystają z ofert, które łączą  relaks z możliwością skorzystania z zabiegów leczniczych. Polecane miasta na wakacje dla seniorów to Nałęczów , Truskawiec i Brześć . Przeczytaj, dlaczego właśnie te miejsca wybierają osoby 55+!
 • LUBSENIOR - doświadczenie ma znaczenie!

  LUBSENIOR - doświadczenie ma znaczenie!

  Bezpłatne badania medyczne, porady prawne, praca po pięćdziesiątce, bezpieczeństwo, finanse, kultura, edukacja, sport, pokazy, koncerty, warsztaty i moc niezapomnianych atrakcji. Tak zapowiada się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR , które w dniach 25-27 października 2019 roku odbędą się w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).
 • To już 10 lat! Zapraszamy na wyjątkowy jubileusz targów VIVA SENIORZY!

  To już 10 lat! Zapraszamy na wyjątkowy jubileusz targów VIVA SENIORZY!

  W dekadę Międzynarodowe Targi Poznańskie, wspólnie z partnerami Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zbudowały największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Co roku seniorzy z Poznania, Wielkopolski i województw ościennych mają możliwość uczestnictwa w targach i towarzyszącym im atrakcyjnym programie wydarzeń edukacyjnych, ogólnorozwojowych, sportowych i kulturalnych.
 • Opłaty za pobyt w DPS - zmiany w 2019 i 2020 roku

  Opłaty za pobyt w DPS - zmiany w 2019 i 2020 roku

  28 maja 2019 r. rząd przyjął projekt nowelizacji w sprawie placówek całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Głównym celem projektu jest gwarancja poczucia bezpieczeństwa i poprawa warunków życia mieszkańców DPS. Ponadto projekt określa zmiany w opłatach za pobyt w DPS i kary za prowadzenie domów opieki bez zezwolenia.