Wiadomości

 • Żywienie dojelitowe - co trzeba o nim wiedzieć?

  Żywienie dojelitowe - co trzeba o nim wiedzieć?

  Żywienie dojelitowe może odbywać się w warunkach domowych, jeśli lekarz nie widzi ku temu przeciwwskazań. Zanim zdecydujemy się na taki krok, warto dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej, by zapewnić pacjentowi komfort i bezstresowe żywienie. Co zatem należy wiedzieć? Podpowiadamy.
 • ZOL i ZPO - co trzeba o nich wiedzieć?

  ZOL i ZPO - co trzeba o nich wiedzieć?

  ZOL to  zakład opiekuńczo-leczniczy. Z kolei ZPO to zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Oba te miejsca, są miejscem, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność. Co trzeba o nich wiedzieć? Odpowiadamy.
 • Wyroby medyczne - jak ubiegać się o dofinansowanie?

  Wyroby medyczne - jak ubiegać się o dofinansowanie?

  W ramach określonych limitów i ubezpieczenia zdrowotnego można ubiegać się o refundację zakupu wyrobów medycznych. Mogą być to m.in. aparaty słuchowe, laski, kule, pielucho majtki itd. Podpowiadamy, w jaki sposób uzyskać refundację na wyroby medyczne.
 • VI Rajd Pracowników Pomocy Społecznej

  VI Rajd Pracowników Pomocy Społecznej

  16-19 września 2021 roku odbędzie się VI Ogólnopolski Rajd Pracowników Pomocy Społecznej. Tym razem uczestnicy przejadą szlakiem Szklarska Poręba-Kowary. Na wydarzenie obowiązywały zapisy.
 • Szczepienie w galerii handlowej i aptece - jak się przygotować?

  Szczepienie w galerii handlowej i aptece - jak się przygotować?

  Osoby, które  mają daleko do przychodni lub punktu szczepień, od teraz mogą zaszczepić się również w galeriach handlowych i aptekach. Jak przygotować się do szczepienia w galerii handlowej i aptece? Podpowiadamy. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
 • Wyjazd do sanatorium - za co trzeba zapłacić?

  Wyjazd do sanatorium - za co trzeba zapłacić?

    Nie wszyscy wiedzą, że wyjazd do sanatorium nie jest całkowicie bezpłatny. Senior, który wybiera się na leczenie uzdrowiskowe, musi ponieść niektóre koszty pobytu i wyjazdu. Za co senior musi zapłacić w sanatorium, a które udogodnienia są dla niego bezpłatne? Podpowiadamy. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
 • Rehabilitacja pocovidowa w domu - co trzeba wiedzieć?

  Rehabilitacja pocovidowa w domu - co trzeba wiedzieć?

  Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, mają możliwość skorzystania z rehabilitacji pocovidowej w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych. Oznacza to, że wcale nie muszą decydować się na wyjazdy i wizyty w szpitalach.
 • Nowotwór skóry - jak się przed nim chronić?

  Nowotwór skóry - jak się przed nim chronić?

  Promieniowanie UV jest niezwykle niebezpieczne dla skóry. Niestety, na jego działanie jesteśmy narażeni za każdym razem, gdy przebywamy na słońcu. Jak się przed nim chronić i zapobiegać nowotworowi skóry? Podpowiadamy.
 • Jak pozbyć się mrówek z domu? - najlepsze domowe sposoby

  Jak pozbyć się mrówek z domu? - najlepsze domowe sposoby

  Mrówki to dla wielu z nas ogromne utrapienie, choć nie są niebezpiecznymi dla człowieka stworzeniami. Na szczęście, by się ich pozbyć nie musimy walczyć z nimi chemicznymi sposobami. Poniżej przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na pozbycie się mrówek z domu.
 • Jak pobrać Unijny Certyfikat COVID?

  Jak pobrać Unijny Certyfikat COVID?

  Osoby, które wybierają się na urlop za granicę mogą na swoim Internetowym Koncie Pacjenta pobrać Unijny Certyfikat COVID. Kto i w jaki sposób może pobrać Unijny Certyfikat COVID? Odpowiadamy.
 • Emerytury stażowe. „Solidarność” startuje z kampanią

  Emerytury stażowe. „Solidarność” startuje z kampanią

  "Solidarność" rozpoczęła ogólnopolską kampanię i zbiera podpisy pod swoim projektem dotyczącym emerytur stażowych. Związek złożył w połowie czerwca w Sejmie projekt ustawy o emeryturach stażowych i wystartował ze zbieraniem podpisów.
 • Waloryzacja emerytur 2022 - jakie kwoty?

  Waloryzacja emerytur 2022 - jakie kwoty?

  Waloryzacja emerytur w 2022 r. wpłynie na wysokość otrzymywanych przez seniorów świadczeń. O ile zostanie zwiększony wskaźnik waloryzacji i w jaki przełoży się to na wysokość otrzymywanej kwoty? Odpowiadamy.
 • UOKiK ma nowy sposób na oszustów, którzy naciągają seniorów

  UOKiK ma nowy sposób na oszustów, którzy naciągają seniorów

  Darmowe pokazy, przy okazji których można dostać prezent? Cudowne kołdry, nieprzypalające się garnki i inne cudowne przedmioty? Brzmi znajomo? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował regulacje, które ochronią emerytów przed podstępnymi handlarzami. Jak wynika z danych, ofiarą tych nieuczciwych sprzedawców padł co drugi senior.
 • Modelowa opieka żywieniowa nad pacjentem

  Modelowa opieka żywieniowa nad pacjentem

  Modelowa opieka żywieniowa nad pacjentem jest niezwykle istotna w przebiegu leczenia i rekonwalescencji po zabiegach. Nie wszyscy stosują się jednak do zaleceń, co nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie. Aby modelowa opieka żywieniowa była skuteczna, powinna być efektem współpracy wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Jednak nie wszystkie placówki są tak zaangażowane w pomoc pacjentowi.