Wiadomości

 • Rehabilitacja pocovidowa w domu - co trzeba wiedzieć?

  Rehabilitacja pocovidowa w domu - co trzeba wiedzieć?

  Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, mają możliwość skorzystania z rehabilitacji pocovidowej w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych. Oznacza to, że wcale nie muszą decydować się na wyjazdy i wizyty w szpitalach.
 • Nowotwór skóry - jak się przed nim chronić?

  Nowotwór skóry - jak się przed nim chronić?

  Promieniowanie UV jest niezwykle niebezpieczne dla skóry. Niestety, na jego działanie jesteśmy narażeni za każdym razem, gdy przebywamy na słońcu. Jak się przed nim chronić i zapobiegać nowotworowi skóry? Podpowiadamy.
 • Jak pozbyć się mrówek z domu? - najlepsze domowe sposoby

  Jak pozbyć się mrówek z domu? - najlepsze domowe sposoby

  Mrówki to dla wielu z nas ogromne utrapienie, choć nie są niebezpiecznymi dla człowieka stworzeniami. Na szczęście, by się ich pozbyć nie musimy walczyć z nimi chemicznymi sposobami. Poniżej przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na pozbycie się mrówek z domu.
 • Jak pobrać Unijny Certyfikat COVID?

  Jak pobrać Unijny Certyfikat COVID?

  Osoby, które wybierają się na urlop za granicę mogą na swoim Internetowym Koncie Pacjenta pobrać Unijny Certyfikat COVID. Kto i w jaki sposób może pobrać Unijny Certyfikat COVID? Odpowiadamy.
 • Emerytury stażowe. „Solidarność” startuje z kampanią

  Emerytury stażowe. „Solidarność” startuje z kampanią

  "Solidarność" rozpoczęła ogólnopolską kampanię i zbiera podpisy pod swoim projektem dotyczącym emerytur stażowych. Związek złożył w połowie czerwca w Sejmie projekt ustawy o emeryturach stażowych i wystartował ze zbieraniem podpisów.
 • Waloryzacja emerytur 2022 - jakie kwoty?

  Waloryzacja emerytur 2022 - jakie kwoty?

  Waloryzacja emerytur w 2022 r. wpłynie na wysokość otrzymywanych przez seniorów świadczeń. O ile zostanie zwiększony wskaźnik waloryzacji i w jaki przełoży się to na wysokość otrzymywanej kwoty? Odpowiadamy.
 • UOKiK ma nowy sposób na oszustów, którzy naciągają seniorów

  UOKiK ma nowy sposób na oszustów, którzy naciągają seniorów

  Darmowe pokazy, przy okazji których można dostać prezent? Cudowne kołdry, nieprzypalające się garnki i inne cudowne przedmioty? Brzmi znajomo? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował regulacje, które ochronią emerytów przed podstępnymi handlarzami. Jak wynika z danych, ofiarą tych nieuczciwych sprzedawców padł co drugi senior.
 • Modelowa opieka żywieniowa nad pacjentem

  Modelowa opieka żywieniowa nad pacjentem

  Modelowa opieka żywieniowa nad pacjentem jest niezwykle istotna w przebiegu leczenia i rekonwalescencji po zabiegach. Nie wszyscy stosują się jednak do zaleceń, co nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie. Aby modelowa opieka żywieniowa była skuteczna, powinna być efektem współpracy wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Jednak nie wszystkie placówki są tak zaangażowane w pomoc pacjentowi.
 • Jak zostać dawcą narządów?

  Jak zostać dawcą narządów?

  Transplantacja to dla wielu pacjentów szansa na przedłużenie życia. Co ciekawe, w Polsce obowiązuje zasada domniemanej zgody. Oznacza to, że każdy z nas jest potencjalnym dawców narządów po śmierci.
 • Rehabilitacja na NFZ po COVID-19 - co trzeba wiedzieć?

  Rehabilitacja na NFZ po COVID-19 - co trzeba wiedzieć?

  U osób, które przeszły COVID-19, widoczne są powikłania, które utrudniają im codziennego funkcjonowanie. Jedna trzecia osób, które przechorowały koronawirusa, ma problemy z oddychaniem, zmniejszoną ogólną sprawność organizmu, niższą tolerancję wysiłku fizycznego oraz bóle mięśniowo-stawowe. W związku z tą sytuacją, Ministerstwo Zdrowia poleciło Narodowemu Funduszowi Zdrowia przygotowanie kompleksowego programu rehabilitacji dla pacjentów po przechorowaniu COVID-19.
 • Loteria szczepionkowa - jak sprawdzić wyniki losowania?

  Loteria szczepionkowa - jak sprawdzić wyniki losowania?

    Co tydzień w ramach loterii szczepionkowej wylosowanym szczęśliwcom przyznawane są atrakcyjne nagrody. Jak sprawdzić, czy jest się zwycięzcą loterii szczepionkowej? Podpowiadamy. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
 • Kolejne osoby bez prawa do emerytury minimalnej

  Kolejne osoby bez prawa do emerytury minimalnej

  W marcu 2021 roku 365 tys. osób pobierało emerytury niż kwota minimalna.  Jak wskazuje Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP), to aż 6,1 proc. emerytów w Polsce. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 32 tys.
 • Emerytura bez podatku - od kiedy?

  Emerytura bez podatku - od kiedy?

  Emerytura bez podatku to nowy pomysł rządu, który powstał w ramach Polskiego Ładu. Rząd zapowiedział podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy zł. Oznacza to, że część emerytów i rencistów zostanie zwolniona z opłacania podatku dochodowego. Zmiana ta nastąpi już wkrótce - z początkiem 2022 roku.