Wiadomości

 • Znajdź lek w aptece bez wychodzenia z domu!

  Znajdź lek w aptece bez wychodzenia z domu!

  Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle cenny jest czas. Skończ ze spacerami od apteki do apteki, by znaleźć potrzebny lek! Wykorzystaj Internet i znajdź lek błyskawicznie! Seniorze – przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób znaleźć lek w aptece przez Internet!
 • Sejm planuje podwyżki dla emerytów!

  Sejm planuje podwyżki dla emerytów!

  Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która zakłada, że osoby urodzone w 1953 r., które straciły na tym, że w 2013 r. wprowadzono nowe zasady obliczania emerytury, będą miały możliwość przeliczenia emerytur i odzyskania zaniżonych świadczeń.  Szacuje się, że z wprowadzonych zmian będzie mogło skorzystać około 74 tysiące osób. Średnia miesięczna podwyżka emerytur wyniesie 202 zł.
 • Zgłoś się do programu Sanatorium Miłości! - nowa edycja

  Zgłoś się do programu Sanatorium Miłości! - nowa edycja

  Casting do III edycji Sanatorium Miłości trwa do 10 lipca. Zatem jeśli chcesz wziąć udział  - musisz się pośpieszyć! Program to nawiązywanie nowych znajomości, wspaniałe doświadczenia, ale też szansa na miłość! Odmień swoje życie już teraz! Na to nigdy nie jest za późno!
 • Dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS!

  Dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS!

  Ponad 326 mln zł ze środków krajowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój trafi w najbliższym czasie do Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej. Pieniądze wesprą domy pomocy społecznej w czasie epidemii koronawirusa. Co ciekawe, z tej puli pieniędzy, aż 175 mln zł trafi do pracowników placówek w ramach dodatkowych wynagrodzeń. 
 • Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Nie tylko preparaty z drogerii i aptek przynoszą natychmiastowe działanie. Okazuje się, że również domowe sposoby na oparzenia słoneczne są równie skuteczne jak specyfiki, które możemy kupić. Sprawdź nasze propozycje domowych sposobów na radzenie sobie z oparzeniami.
 • Funkcjonowanie ŚDS-ów a epidemia COVID-19

  Funkcjonowanie ŚDS-ów a epidemia COVID-19

  Trwająca obecnie epidemia koronawirusa nie pozostała bez wpływu na sposób funkcjonowania środowiskowych domów samopomocy, a także na sytuację osób korzystających z ich wsparcia.
 • Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking dla seniorów!

  Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijkami. Angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking angażują mięśnie całego ciała.
 • Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Warsztaty manualno -ruchowe online dla seniorów!

  Co prawda możemy już wychodzić z domu i spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, ale nie warto zapominać, że nadal musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i nie narażać się, jeśli to nie jest potrzebne. W związku z tym Spółdzielnia Socjalna Panato Sito zaprasza seniorów do udziału w warsztatach prowadzonych przez Internet. Nie musisz wychodzić z domu, aby świetnie się bawić i zdobyć nowe umiejętności!
 • Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty - objawy i leczenie

  Rak prostaty u mężczyzn plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu dotyczącym zapadalności i umieralności z powodu złośliwych nowotworów. Co więcej, liczba zdiagnozowanych cały czas rośnie. W naszym kraju liczba zachorowań w ciągu ostatnich 10 lat podwoiła się. Przeczytaj więcej o nowotworze prostaty, by zwiększyć swoją świadomość i dać sobie szansę na dłuższe życie!
 • Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  Seniorze - ubezpiecz mieszkanie online!

  W czasie epidemii koronawirusa staramy się załatwić jak najwięcej spraw na odległość, by nie narażać się na kontakt z innymi ludźmi, a co za tym idzie – na niebezpieczeństwo zakażeniem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak ubezpieczyć mieszkanie bez wychodzenia z domu!
 • Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Jak prawidłowo usunąć kleszcza?

  Kleszcza możemy złapać na terenie całej Polski. Ich największa aktywność rozpoczyna się wczesną wiosną i kończy późną jesienią. Choć głównie do ukąszenia kleszcza dochodzi w lasach i wysokich trawach, nie możemy czuć się bezpiecznie nawet w przydomowych ogródkach. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić zaraz po ukąszeniu i jak prawidłowo usunąć kleszcza.
 • Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Wizyta u dentysty w czasie epidemii koronawirusa

  Pilnie potrzebujesz konsultacji z dentystą? Boli cię ząb albo jesteś w trakcie leczenia protetycznego i nie wiesz, czy wizyta u dentysty będzie bezpieczna? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak obecnie wygląda wizyta u stomatologa i co należy wiedzieć przed jej zaplanowaniem.
 • Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Co robić, gdy wypadają włosy? - poradnik dla seniorów

  Seniorzy powinni dbać o swoje włosy w szczególny sposób. Kondycja włosów zmniejsza się z wiekiem. Wiele osób po 50 roku życia skarży się na ich kruchość, łamliwość, a w najgorszym przypadku nawet łysienie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak dbać o włosy, by zahamować ich wypadnie i zadbać o ich zdrowie i blask.
 • Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

  Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

  Jeśli jesteś kinomanem, a teraz w szczególności brakuje ci seansów na dużym ekranie – zgłoś się na warsztaty! Bezpłatne warsztaty skierowane do seniorów z całego kraju, inspirowane są powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadzi Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Przeczytaj więcej, by dowiedzieć się, czy warto zgłosić swój udział!