Wiadomości

 • Rusza program Opieka 75 plus

  Rusza program Opieka 75 plus

  Strategicznym celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej.
 • W ciągu pięciu lat powstało ponad 770 placówek Senior plus

  W ciągu pięciu lat powstało ponad 770 placówek Senior plus

  W ciągu pięciu lat funkcjonowania programu "Senior Plus" na terenie kraju utworzono 777 ośrodków wsparcia osób starszych, w tym 282 dzienne domy seniora i 495 klubów seniora - poinformował  wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
 • Niedobór witaminy D u osób starszych

  Niedobór witaminy D u osób starszych

  Starsze osoby często zmagają się z niedoborem witaminy D. Jej deficyt może spowodować nie tylko osteoporozę, ale także przyczynić się do powstania chorób serca, cukrzycy typu 2, zespołu metabolicznego, a nawet niektórych nowotworów. W wielu krajach mamy do czynienia z dużym problemem hipowitaminozy witaminy D. Szacuje się, że brak witaminy D ma ok. 90 proc. Polaków.
 • Dlaczego warto wybrać Rodzinny dom opieki

  Dlaczego warto wybrać Rodzinny dom opieki

  Rodzinny dom seniora to szczególna forma usług opiekuńczych. Jest przeznaczona dla osób, które wymagają pomocy z powodu wieku lub niepełnosprawności. Czym się różni od domu pomocy społecznej? I dlaczego warto wybrać Rodzinny dom pomocy?
 • SOS dla seniora - program dla seniorów z Lublina

  SOS dla seniora - program dla seniorów z Lublina

  Miasto Lublin również w tym roku zdecydowało się na kontynuację działań na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Już 4 stycznia rusza rekrutacja do drugiej edycji programu „SOS dla Seniora", w ramach którego osoby wymagające pomocy otrzymają opaski życia. Seniorzy mogą składać wnioski do 18 stycznia 2021 roku.  
 • Rusza The Voice Senior!

  Rusza The Voice Senior!

  Druga edycja popularnego programu rusza już 2 stycznia 2021 roku. Oprócz zmian w jury, producenci przygotowali kilka niespodzianek.
 • Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

  Upadki u seniorów - przyczyny, następstwa, profilaktyka

  Osoby w podeszłym wieku bardzo często tracą równowagę, czego skutkiem są upadki. Z pozoru wyglądające na niewinne, mogą skutkować bardzo poważnymi następstwami dla starzejącego się organizmu, doprowadzając do uszkodzeń kości, powikłań zdrowotnych, jak i strachu przed samodzielnym poruszaniem się. 
 • Finał kampanii „Polska pomaga” poświęcony pomocy seniorom

  Finał kampanii „Polska pomaga” poświęcony pomocy seniorom

  20 grudnia odbyła się ostatnia już w tym roku odsłona wspólnej akcji Caritas i TVP “Polska pomaga”. W trakcie kolejnych wejść antenowych widzowie dowiedzieli się, jak największa w naszym kraju organizacja charytatywna wspiera najstarszych Polaków i jak można przyłączyć się do pomocy.