Wiadomości

 • Zamojszczyzna: Wybory Najpiękniejszej „Superbabci”

  Zamojszczyzna: Wybory Najpiękniejszej „Superbabci”

  Wybory Najpiękniejszej „Superbabci” mają na celu zaktywizowanie przede wszystkim pań, które są na emeryturze. Wiek jednak nie jest ograniczeniem - kandydatki muszą mieć wnuczkę/wnuka i mieszkać na Zamojszczyźnie.
 • Święta i Sylwester 2019 dla seniorów - gdzie warto się wybrać?

  Święta i Sylwester 2019 dla seniorów - gdzie warto się wybrać?

  Choć do okresu świąteczno-sylwestrowego jeszcze daleko, już teraz warto zastanowić się gdzie spędzić ten czas. Wbrew pozorom, seniorzy coraz częściej wybierają wyjazdy wypoczynkowe zamiast świętowania w domu. Jeśli więc planujesz spędzić Święta i Sylwestra 2019 w ośrodku wypoczynkowym, sprawdź wolne miejsca już teraz - później może być za późno! Jakie kierunki wziąć pod uwagę? Przedstawiamy, gdzie warto się wybrać na Święta i Sylwestra 2019.
 • Dziesiąta edycja targów VIVA SENIORZY! za nami

  Dziesiąta edycja targów VIVA SENIORZY! za nami

  W ostatnią sobotę dobiegła końca jubileuszowa, 10 edycja targów Viva Seniorzy. Za nami dwa dni ciekawych rozmów, warsztatów, wykładów i koncertów. Zwiedzający po raz kolejny nie zawiedli i tłumnie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wysoka frekwencja pokazuje, że wśród osób starszych jest duża potrzeba takich spotkań.
 • Domowe suszonki - tania i zdrowa metoda zachowania ulubionych smaków na dłużej

  Domowe suszonki - tania i zdrowa metoda zachowania ulubionych smaków na dłużej

  Jak zrobić kalafiorowy popcorn, pikantny ocet ryżowy, herbatę z dzikiej róży, batoniki z suszonych owoców i mieszankę ziołową z chili? Jak przygotować pożywne i smaczne przekąski owocowo-czekoladowe, muesli i płatki owocowe? Z czego sporządzić minestrone, bulion warzywny i sos barbecue?   Niezbędnik dla każdego, kto chce uzupełnić spiżarnię, zachować nadwyżki produktów z własnego ogrodu lub przyszykować się do podróży w góry lub na kemping. Książka Suszonki jest także bardzo dobrym pomysłem na prezent.
 • NIK negatywnie ocenił rządowy projekt aktywizujący seniorów

  NIK negatywnie ocenił rządowy projekt aktywizujący seniorów

  NIK skontrolował realizowany w latach 2013-2017 rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Celem programu było poprawa jakości i poziomu życia osób starszych poprzez aktywność społeczną. NIK negatywnie ocenił projekt, uznając, że nie osiągnął on zakładanego celu.
 • IX Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK

  IX Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK

  IX Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK 19-20.06.2020, Warszawa   Niewydolność serca to schorzenie, które dotyka wielu spośród pacjentów. To również dynamicznie rozwijająca się dziedzina kardiologii. Z każdym rokiem pojawiają się nowe możliwości diagnostyki i leczenia. Eksperci coraz częściej mówią o konieczności opieki kompleksowej nad pacjentami z niewydolnością serca.
 • ZUS w Żarkach, Częstochowie i Kłobucku zaprasza na Dzień Seniora

  ZUS w Żarkach, Częstochowie i Kłobucku zaprasza na Dzień Seniora

  ZUS w Żarkach, Częstochowie i Kłobucku zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się pod hasłem Zdrowi, aktywni, bezpieczni . Dzień organizowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Częstochowie w trzech terminach: 18 października w Żarkach, 22 października w Częstochowie i 25 października w Kłobucku.
 • Zbliża się poznańskie święto seniorów. Bo wiek to tylko liczba!

  Zbliża się poznańskie święto seniorów. Bo wiek to tylko liczba!

  Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą poznańscy seniorzy, a my im wierzymy. Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, a to za sprawą 10-lecia imprezy. Szykuje się jubileusz z pompą, a my znamy program imprezy.
 • Senioralny weekend w Targach Lublin!

  Senioralny weekend w Targach Lublin!

  Bezpłatne badania medyczne, porady prawne, oferty sanatoriów, firm farmaceutycznych, a także występy, koncerty, konkursy z nagrodami i moc pozytywnych emocji. Tak zapowiada się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR . Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 października 2019 roku w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11).
 • Targi Seniora przepisem na zdrowsze i ciekawsze życie

  Targi Seniora przepisem na zdrowsze i ciekawsze życie

  Kilkaset przebadanych osób, kilkadziesiąt wykładów, debat i występów oraz blisko pięć tysięcy gości - to podsumowanie tegorocznych Targów Seniora w Krakowie. Wydarzenie ponownie połączyło pokolenia, przynosząc mnóstwo entuzjazmu i uśmiechu.
 • Konferencja nt. profilaktyki urazów i upadków osób 60+

  Konferencja nt. profilaktyki urazów i upadków osób 60+

  23 października 2019 r. odbędzie się konferencja pt. "Profilaktyka urazów i upadków u osób w wieku 60+". Organizatorem jest Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Konferencja jest bezpłatna, jednak obowiązują zapisy.