Wiadomości

 • Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Rozwój osobisty seniora w domu opieki. To warto wiedzieć!

  Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego jest kluczem do podniesienia jakości życia na emeryturze. Stymulowanie aktywności seniorów to zadanie, które stoi dziś nie tylko przed opiekunami, ale również przed różnymi placówkami skupiającymi osoby starsze. Jak wygląda możliwość rozwoju osobistego seniora w domu opieki? O tym w artykule.
 • Niwelowanie barier architektonicznych

  Niwelowanie barier architektonicznych

  Z tematem likwidacji barier architektonicznych spotykają się zarówno osoby prywatne jak i firmy czy też instytucje państwowe. Osoby prywatne próbują dostosować swój budynek czy dom do własnych potrzeb. Takie osoby mają najczęściej problemy z pokonywaniem schodów. 
 • Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Wad Zastawkowych Serca PTK 2023

  Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Wad Zastawkowych Serca PTK 2023

  Wady zastawkowe i niewydolność serca to grupy schorzeń często współistniejących, które dotykają bardzo wielu pacjentów. To również dynamicznie rozwijające się dziedziny kardiologii, w których z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowe możliwości diagnostyki i leczenia.
 • Aktywny senior - co robić na emeryturze

  Aktywny senior - co robić na emeryturze

  Przejście w stan spoczynku zawodowego to czas, który przynosi ze sobą nowe wyzwania i możliwości. Dotychczasowa praca zawodowa sprawiała, że w życiu panował pewien schemat codziennych obowiązków. Na emeryturze można zaś uciec od rutyny i pozwolić sobie na kreatywne spędzanie każdego dnia. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa kilka najpopularniejszych propozycji, jak spędzić czas wolny na emeryturze.
 • Akademia Seniorapp - bezpłatne szkolenia z obsługi smartfona

  Akademia Seniorapp - bezpłatne szkolenia z obsługi smartfona

  Akademia SeniorApp stale się rozwija. To projekt, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym wśród Seniorów. Podczas spotkań Akademii uczymy instruktorów tego, w jaki sposób przeprowadzać indywidualne konsultacje z obsługi smartfonów. Dzięki temu Seniorzy nie powinni mieć problemów z bezpiecznym korzystaniem z telefonów komórkowych. 
 • Wszystkie smaki prowadzą do Poznania - Targi Smaki Regionów Poznań

  Wszystkie smaki prowadzą do Poznania - Targi Smaki Regionów Poznań

  Podhalańskie oscypki, bałtyckie ryby, podlaskie kartacze, poznańskie rogale... Przysmaki od których ślinka cieknie już na samą myśl będzie można do woli degustować podczas targów  Smaki Regionów 24-26 września na terenie MTP. To kultowa impreza skupiająca wokół  siebie wszystkich miłośników pysznego jedzenia. Tym razem do Poznania przyjedzie niemal  200 wystawców, by zaprezentować produkty spożywcze o jakości, której trudno szukać na  półkach popularnych marketów. Wstęp na targi jest wolny!