Wiadomości

 • Zmiany w wynagrodzeniach pracowników DPS w związku z COVID-19

  Zmiany w wynagrodzeniach pracowników DPS w związku z COVID-19

  Właśnie wpłynął do Sejmu nowy projekt ustawy o zmianie niektórych rozporządzeń osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Nowy projekt przewiduje wypłacenie wynagrodzenia pracownikowi, który jest poddany obowiązkowej kwarantannie w tym obiekcie i wykonuje czynności ze stosunku pracy.
 • Żołnierze pomagają DPS-om

  Żołnierze pomagają DPS-om

  Zespoły Interwencji Kryzysowej ruszyły na pomoc Domom Pomocy Społecznej. Ich celem jest wspieranie pracy w DPS. Brygady obrony terytorialnej dotychczas udzieliły wsparcia ponad kilkudziesięciu placówkom. 
 • Nowe rozporządzenia dla gabinetów rehabilitacji leczniczej

  Nowe rozporządzenia dla gabinetów rehabilitacji leczniczej

  II etap “odmrażania” gospodarki zakłada m.in. ponowne otwarcie gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej. W związku z tym Ministerstwo Rozwoju wydało nowy komunikat, w którym opisuje nowe wytyczne pracy placówek.
 • Poradnik dla dyrektorów DPS na czas pandemii

  Poradnik dla dyrektorów DPS na czas pandemii

  Marzec 2020 był okresem wielu wyzwań dla całych społeczeństw jak i pojedynczych organizacji. Także ośrodki pomocy społecznej stanęły naprzeciw nowemu wyzwaniu przeorganizowania pomocy dla swoich podopiecznych i ich rodzin. Poniżej prezentujemy rozwiązania mogące wspomóc pracę domów pomocy społecznej w walce z pandemią.
 • Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Wytyczne GIS

  Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki i maseczki? Kogo dotyczą nowe wytyczne? Na te pytania odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Klimatu w opublikowanych wytycznych ws. postępowania z odpadami mogącymi stanowić źródło zakażeń koronawirusa.
 • Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

  Wiek to tylko liczba! Gibka 80 letnia instruktorka fitness zaskoczyła wszystkich

  Czy myślisz, że twój wiek ogranicza Cię ruchowo? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z historią najstarzej instruktorki fitness w Polsce. 80 letnia kobieta wystąpiła w takich programach jak “Mam talent” czy “Bądźmy razem w domu” udowadniając że wiek to tylko liczba. Właśnie zdradziła swoje sposoby na kwarantannową nudę. Sprawdź!
 • Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

  Plan higieny personelu DPS na czas pandemii koronawirusa

  Pandemia koronawirusa wymusiła na dyrektorach domów seniora jeszcze większe restykcje ws. przestrzegania higieny. Jeśli chcesz zapewnić jak największe bezpieczeństwo swojej placówce, koniecznie sprawdź poniższy plan higieny personelu placówki długoterminowej. Dzięki tym zasadom dowiesz się jakie błędy popełnia twój obiekt w walce z koronawirusem.
 • DPS: jak dbać o higienę seniorów w czasach koronawirusa?

  DPS: jak dbać o higienę seniorów w czasach koronawirusa?

  Higiena pensjonariuszy domów opieki to nie tylko czystość ciała, ale również dobra kondycja fizyczna oraz zdrowie. Przestrzeganie zasad higieny w trakcie pandemii koronawirusa nie może być jednakowe dla wszystkich mieszkańców. Sprawdź, jak zatroszczyć się o higienę swoich podopiecznych.
 • Czy seniorzy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek?

  Czy seniorzy są zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek?

  Od 16 kwietnia 2020 roku wchodzi kolejne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia nowych ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jednym z nowych nakazów jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Czy w takim wypadku maseczki ochronne będą musieli nosić także seniorzy?
 • Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Jak wygląda życie uczestników Sanatorium miłości w czasie kwarantanny?

  Z powodu pandemii koronawirusa wielu seniorów musiało odizolować się od innych, pozostając w swoich mieszkaniach. Do nowych warunków musieli przyzwyczaić się także uwielbiani przez tysiące widzów, członkowie drugiej edycji “Sanatorium miłości”, którzy zdradzili fanom jak spędzają kwarantannę w domu. 
 • Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

  Kolejny tydzień spędzony w izolacji nie jednej osobie dał się we znaki. Jeśli zatem masz dużo wolnego czasu i się nudzisz, zachęcamy do zagrania w nowe odsłony kultowych gier. Dzięki internetowemu połączeniu możesz stawać w szranki z osobami z całej Polski nie wychodząc z domu!