Wiadomości

 • Alergia i wietrzenie sypialni - czy warto to robić?

  Alergia i wietrzenie sypialni - czy warto to robić?

  Alergicy nie mają łatwo. Choć robią wszystko, by alergia nie wdawała im się we znaki, często jest to walka z wiatrakami. Niektórzy seniorzy alergicy zastanawiają się, czy mając alergię, mogą wietrzyć sypialnię. Odpowiadamy.
 • Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  Innowacje, wiedza i dobra zabawa! Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków

  60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!
 • Wałbrzych - pierwsza miejscowość z wdrożoną teleopieką w ramach Korpusu Wsparcia

  Wałbrzych - pierwsza miejscowość z wdrożoną teleopieką w ramach Korpusu Wsparcia

  Wałbrzych to pierwsza gmina w Polsce, która wdrożyła teleopiekę dzięki funduszom pozyskanym z programu zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Korpus Wsparcia Seniorów. Wykonawcą wybranym do realizacji usługi jest polska firma telemedyczna SIDLY, posiadająca ponad 8-letnie doświadczenie w teleopiece senioralnej. Jest to kolejny krok, który gmina Wałbrzych podjęła w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz samodzielności seniorów. 
 • Alergia na pyłki - co robić?

  Alergia na pyłki - co robić?

  Wiosny wyczekujemy już przez bardzo długi, długi czas. Choć robi się wtedy cieplej i weselej, to wszystko budzi się do życia. Wówczas alergicy mają bardzo poważne problemy. Alergia na pyłki jest niezwykle uciążliwa. Jak jej zaradzić? Co robić podczas alergii na pyłki? Odpowiadamy.
 • Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla seniorów

  Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla seniorów

  Walka z COVID-19 już trwa. Aby zapobiec ciężkim zakażeniom i zgonom, Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że od 20 kwietnia niektóre osoby mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Jak zapisać się na czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19? Odpowiadamy.
 • Materac na odleżyny - jaki wybrać? Czym się kierować?

  Materac na odleżyny - jaki wybrać? Czym się kierować?

  Materac przeciwodleżynowy to rzecz, którą musi mieć każda chora osoba, która większość dnia spędza w łóżku. Bez niego można nabawić się bolesnych odleżyn, które w konsekwencji mogą doprowadzić do dużych problemów. Jak wybrać najlepszy materac na odleżyny? Odpowiadamy.
 • Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

  Depresja - jak sobie z nią poradzić u osób obłożnie chorych?

  Pacjenci, którzy są obłożnie chorzy, bardzo często nie mają chęci do życia. Poddają się, odmawiają leczenia. Jeśli dodatkowo cierpią na depresję, może być to dla nich bardzo niebezpieczne. Jak poradzić sobie z depresją u osób obłożnie chorych? Wyjaśniamy.
 • Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?

  Stan przedzawałowy - jak go rozpoznać? Jak pomóc?

  Niestabilną dławicę piersiową, czyli chorobę spowodowaną niedokrwieniem mięśnia serca, nazywamy potocznie stanem przedzawałowym. To niebezpieczny moment, w którym do serca dostarczana jest zbyt mała ilość krwi. Przez to dochodzi do zaburzeń w jego funkcjonowaniu, a osobie, która ma stan przedzawałowy, grozi wówczas spore niebezpieczeństwo. Jak rozpoznać stan przedzawałowy? Jak reagować? Wyjaśniamy.
 • Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?

  Udar mózgu - jak rozpoznać objawy?

  Udar jest nagły, gwałtowny i może zaskoczyć nas o każdej porze dnia. Jest bardzo niebezpieczny, więc warto wiedzieć, jak rozpoznać jego objawy. Jeśli szybko uda nam się rozpoznać udar, szanse na powrót do pełnego zdrowia są dużo większe. Jak rozpoznać objawy udaru mózgu? Odpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc 2022 - tradycyjne wielkanocne potrawy

  Wielkanoc coraz bliżej, a ty wciąż nie wiesz, co pojawi się na wielkanocnym stole w twoim domu? Nie bez stresu przeglądasz Internet i gazety w poszukiwaniu nowych, ciekawych przepisów? Postaw na tradycyjne dania! Sprawdź, jakie tradycyjne potrawy goszczą na stołach Polaków w czasie świąt wielkanocnych.
 • Wielkanoc 2022. Życzenia wielkanocne dla najbliższych

  Wielkanoc 2022. Życzenia wielkanocne dla najbliższych

  Wielkanoc już za kilka dni. W tym magicznym czasie warto pamiętać o swoich bliskich – przede wszystkim o tych, z którymi nie spotkamy się przy wielkanocnym stole. Warto więc mieć w zanadrzu życzenia, które możemy wysłać do najbliższych sobie osób. Przedstawiamy najlepsze życzenia wielkanocne 2022.
 • Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni na dobre wkroczy do naszych domów. Warto więc przygotować się nie tylko duchowo, ale też przystroić dom. Wiosenne kwiaty sprawdzą się do tego idealnie. Jakie kwiaty postawić na wielkanocnym stole? Jakie kwiaty sprawdzą się na Wielkanoc? Odpowiadamy.
 • Odpowiednia dieta opóźnia starzenie się u kobiet

  Odpowiednia dieta opóźnia starzenie się u kobiet

  Naukowcy z uniwersytetu w Michigan przeprowadzili badanie, z którego wynika, że odpowiednio dobrana dieta ma wpływ na wolniejsze starzenie się. Co jeść, by wolniej się starzeć? W co powinna być bogata dieta, by opóźnić starzenie się? Odpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy

  Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykle ważne dla chrześcijan święto. Jakie są symbole Wielkanocy? Co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Podpowiadamy.