Wiadomości

 • Wyjazd do sanatorium z NFZ: nowe zasady

  Wyjazd do sanatorium z NFZ: nowe zasady

  Planujesz wyjazd do sanatorium? Pamiętaj, że 19 lipca 2019 r. w życie weszły nowe regulacje odnoszące się do kierowania na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. Sprawdź, jak krok po kroku załatwić wyjazd do sanatorium z NFZ.
 • Rusza system elektronicznej opieki nad seniorami w Lublinie

  Rusza system elektronicznej opieki nad seniorami w Lublinie

  1 września 2019 r. w Lublinie rusza system elektronicznej opieki nad seniorami. 400 osób na okres roku dostało opaski, które na bieżąco będą mierzyć ich funkcje życiowe, wykryją wadliwą pracę serca, a nawet upadek i w razie potrzeby sprowadzą pomoc.
 • Wydarzenia dla seniorów jesień 2019 - będzie się działo!

  Wydarzenia dla seniorów jesień 2019 - będzie się działo!

  Warsztaty, dyskusje, darmowe badania, konsultacje, filmy, spektakle… Wszystkie te atrakcje czekają na seniorów już tej jesieni. Dni seniora, targi i festiwale będą odbywać się w różnych miastach Polski i w różnych terminach - będzie się działo! Sprawdź, jakie wydarzenia dla seniorów zapowiadane są na jesień 2019.
 • Reforma w sprawie otrzymywania rent

  Reforma w sprawie otrzymywania rent

  Jak podaje Gazeta Wyborcza, już wkrótce może nastąpić reforma w sprawie otrzymywanie rent. Może ona sprawić, że otrzymanie renty będzie w przyszłości jeszcze trudniejsze.
 • Technologia w opiece nad seniorami 2019 - zapraszamy na konferencję!

  Technologia w opiece nad seniorami 2019 - zapraszamy na konferencję!

  Społeczeństwo na świecie, a tym samym również w Polsce coraz bardziej starzeje się. To niezwykle niepokojący trend, albowiem oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż 20% Polaków.
 • Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

  Parada Seniorów i spotkanie z Mądrą Babcią w Warszawie

  Już 24 sierpnia przez Warszawę przejdzie parada Seniorek i Seniorów. To optymistyczne wydarzenie, prezentujące różnorodność środowisk osób starszych w Polsce. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym oraz przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie.
 • Usługi opiekuńcze dla seniora w domu - jak załatwić?

  Usługi opiekuńcze dla seniora w domu - jak załatwić?

  Seniorzy, którzy wymagają pomocy w codziennych obowiązkach, mogą skorzystać z usług opiekuńczych zwykłych albo specjalistycznych. Takie świadczenia są oferowane przez ośrodki pomocy społecznej, jak również przez firmy prywatne. Sprawdź, jak załatwić usługi opiekuńcze dla seniora w domu.