Wiadomości

 • Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

  Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, więc niezwykle ważne jest, by dbać  o higienę. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Jak więc uchronić się przed zakażeniem?  Z pewnością pomoże w tym obostrzenie dotyczące sklepów, które mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. Warto wiedzieć, że ich założenie nie wiąże się z całkowitą ochroną – trzeba je jeszcze umiejętnie zdjąć z dłoni.
 • Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Leki w czasie kwarantanny - czy seniorzy powinni robić zapasy?

  Koronawirus wywrócił życie wielu ludzi do góry nogami. Wiele osób wpadło w panikę i robi zapasy żywności czy papieru toaletowego. Ale co z lekami? Czy może ich zabraknąć? Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy seniorzy powinni kupować leki na zapas.
 • Joga dla aktywnych seniorów

  Joga dla aktywnych seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych jest receptą na dobre samopoczucie i zachowanie sprawności na długie lata. Na emeryturze warto otworzyć się na nowości, takie jak joga dla seniorów! Tych ćwiczeń powinni spróbować wszyscy aktywni po 50.!
 • Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielkanoc a koronawirus. Co mówi Watykan?

  Wielu z nas bije się z myślami, jak będą wyglądały tegoroczne Święta Wielkanocne. Czy bezpieczne jest rodzinne świętowanie? Z czego powinniśmy zrezygnować, a z czego wcale nie musimy? Pojawiają się również plotki o przesunięciu Wielkanocy. Sprawdź, czy są prawdziwe.
 • TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  TOP 5 internetowych atrakcji w trakcie koronawirusa

  Sytuacja zmusza nas do tego, by wychodzić z domu tylko w razie najpilniejszych potrzeb. Chcąc być odpowiedzialnymi, musimy więc znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało wyjścia i kontaktu z innymi ludźmi. Naprzeciw sytuacji wyszło wiele instytucji kultury, sklepów internetowych oferujących darmowe ebooki i wiele innych. Przeczytaj i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.
 • Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

  Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!
 • Seniorze, czy powinieneś iść do lekarza w trakcie epidemii koronawirusa?

  Seniorze, czy powinieneś iść do lekarza w trakcie epidemii koronawirusa?

  Wszyscy bez wyjątku powinniśmy przestrzegać zasady pozostawiania w domu. Nie należy bez potrzeby wychodzić na zewnątrz.  Są jednak sytuacje, kiedy musimy dopuścić domowy azyl i załatwić najważniejsze sprawy. Czy zatem każda wizyta u lekarza jest niezbędna i powinniśmy się na nią udać?
 • Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Biedronka i Tesco na pomoc seniorom! Specjalne ułatwienia i godziny.

  Najbardziej narażone podczas epidemii koronawirusa w Polsce są osoby starsze. Choć zaleca się, by pozostać w domu, niestety niektórzy seniorzy muszą wyjść na zakupy samodzielnie.  W związku z zaistniałą sytuacją i troską o zdrowie osób starszych, Biedronka i Tesco zaoferowały specjalne ułatwienia. 
 • E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta dla seniora - krótka instrukcja obsługi

  E-recepta to nic innego jak internetowa recepta – dokument elektroniczny zastępujący tradycyjną receptę. Dla wielu starszych pacjentów i farmaceutów jest to kłopotliwa sytuacja. Niepotrzebnie! Dowiedz się więcej o e-recepcie i zapomnij o początkowych trudnościach z nią związanych. 
 • Świadczenie przedemerytalne dla seniora - komu przysługuje?

  Świadczenie przedemerytalne dla seniora - komu przysługuje?

  Po utracie pracy jesteś w trudnej sytuacji, ale nie przysługuje Ci ani renta, ani emerytura? Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa, którą być może będziesz mógł otrzymać. Przeczytaj, komu przysługuje i jakie są warunki przyznania świadczenia. 
 • Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Seniorze, uwaga! - moda na oszustwo na koronawirusa

  Policja ostrzega przed osobami, które postanowiły wykorzystać pandemię w negatywny sposób. Wielu oszustów, żerujących na ludzkim strachu, podszywa się pod państwowe służby, banki i urzędy. Na co należy zwrócić szczególna uwagę i na co nie dać się nabrać? Sprawdź najpopularniejsze metody naciągaczy.
 • Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia

  Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia

  Jesteś seniorem powyżej 75 roku życia i chcesz mieć leki za darmo? Przeczytaj komu one przysługują, jakie warunki musisz spełnić i kto może przepisać receptę na darmowe leki. Dodatkowo - wykaz leków do pobrania! 
 • Ogólnopolskie wsparcie seniorów w trakcie pandemii koronawirusa

  Ogólnopolskie wsparcie seniorów w trakcie pandemii koronawirusa

  Chyba nikt nie przypuszczał, że wirus z Wuhan może poważnie zaszkodzić społeczeństwu europejskiemu. Wirus niespodziewanie szybko rozwinął się w naszym kraju, zagrażając w szczególności seniorom. Jednak dzięki niespotykanej determinacji polskiego społeczeństwa, na pomoc ruszyło wiele osób z całego kraju, wspierając seniorów nie tylko w zrobieniu zakupów, ale także wykupieniu leków czy wyjściu z pupilem na spacer. Do pomocy dołączyło wiele prywatnych osób oraz część samorządów.