Wiadomości

 • Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal kupisz bez recepty!

  Ketonal to silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który do tej pory można było kupić tylko i wyłącznie na receptę. Niedawno w aptekach pojawił się powszechnie dostępny Ketonal Active. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy ogólnodostępny produkt różni się czymś od tego, który wypisuje lekarz. 
 • Wsparcie finansowe dla DPS

  Wsparcie finansowe dla DPS

  Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet działań, które mają poprawić sytuację osób przebywających w instytucjach opieki całodobowej. Uzyskano już zgodę MFiPR oraz Komisji Europejskiej na przeznaczenie środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • O radzeniu sobie z lękiem. Pomoc dla pracownika

  O radzeniu sobie z lękiem. Pomoc dla pracownika

  Żyjemy w okresie wzmożonego napięcia i drastycznych zmian otaczającego nas świata. Wszyscy będziemy doświadczać negatywnych emocji. Jak sobie z tym radzić? Jak przeciwdziałać swoim lękom?
 • Mama 4 plus - program dla seniorów

  Mama 4 plus - program dla seniorów

  Program Mama 4 plus to program pomocowy dla osób, które wychowały minimum czwórkę dzieci, ale nie zdołały wypracować sobie najniższej emerytury. Okazuje się, że nie tylko matki, ale również ojcowie mogą skorzystać z tego rodzaju pomocy. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób starać się o pomoc finansową z programu Mama 4 plus.
 • Dom Seniora Bożena II w Ogrodzieńcu

  Dom Seniora Bożena II w Ogrodzieńcu

  Jesień życia to moment, kiedy potrzebne są pomoc i wsparcie innych osób. Jednak nie zawsze można liczyć na pomoc najbliższych. Warto wtedy zdecydować się na pomoc wykwalifikowanych opiekunów.
 • Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

  Otrzymanie odszkodowania za błędy medyczne wcale nie jest takie proste. Seniorzy, którzy zdecydują się na walkę o odszkodowanie, muszą liczyć się z tym, że sprawa może ciągnąć się w nieskończoność. Sprawdź, co zrobić, by dostać odszkodowanie za błąd medyczny.
 • Placówki dziennego pobytu otwarte!

  Placówki dziennego pobytu otwarte!

  Epidemia koronawirusa wpłynęła również na życie towarzyskie wielu seniorów. Zamknięto placówki dziennego pobytu takie jak kluby i domy seniora, placówki wsparcia dziennego, dzienne domy pomocy, ale zakazano też terapii zajęciowej. Na szczęście zapowiedziano, że ten sektor również wraca do normy i szybko wcielono pomysł w życie! Sprawdź kiedy to nastąpiło!
 • Dodatkowe wsparcie dla seniorów - jaką pomoc możesz uzyskać?

  Dodatkowe wsparcie dla seniorów - jaką pomoc możesz uzyskać?

  Epidemia koronawirusa wdaje się wszystkim we znaki. Życie każdego z nas wywróciło się do góry nogami, musieliśmy zmienić plany. Wielu ludzi wskutek panującej epidemii straciło pracę. Do tego wszystkiego coraz częściej możemy zaobserwować podwyżki cen w sklepach. Sprawdź zatem, gdzie również poza gminą i ZUS-eum, możesz ubiegać się o wsparcie.  
 • Już wkrótce wyjedziesz do sanatorium!

  Już wkrótce wyjedziesz do sanatorium!

  Coraz więcej sektorów gospodarki w naszym kraju zostaje odmrożonych. Po tylu tygodniach kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa, zaczynamy wracać do normalności.  Tym razem, decyzją rządu, padło na uzdrowiska. Sprawdź, kiedy zostaną otwarte i na jakich zasadach będzie można korzystać z ich usług. 
 • Sposoby domów seniora na walkę z koronawirusem

  Sposoby domów seniora na walkę z koronawirusem

  Walka z koronawirusem w domach seniora to trudne zadanie, wymagające szczególnych środków ostrożności. Jeden z obiektów opiekuńczych pod Bytomiem oprócz dezynfekcji, właśnie uruchomił generator plazmowy Rife’a. Z kolei lubelscy urzędnicy wprowadzili obowiązek przeprowadzania testów na koronawirusa wśród powracających z hospitalizacji. Sprawdź, jak inne domy seniora walczą z koronawirusem!
 • Wsparcie z programu rządowego na utworzenie lub remont placówek opiekuńczych

  Wsparcie z programu rządowego na utworzenie lub remont placówek opiekuńczych

  “Senior+” to wieloletni program adresowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Obecnie samorządy mogą otrzymać jednorazowe dofinansowanie na utworzenie, przebudowę lub remont i wyposażenie placówki oraz zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek. Sprawdź, jak ubiegać się o wsparcie!
 • Ochrona osób z grupy największego ryzyka

  Ochrona osób z grupy największego ryzyka

  W domach pomocy społecznej przebywają osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, potrzebujące wsparcia w zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Sprawą najwyższej wagi i zainteresowania rządzących powinny być wszystkie działania, które zapobiegną wystąpieniu zakażenia koronowirusem w tych miejscach.
 • Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

  Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

  Mija już niemal 2 miesiące, od kiedy wstrzymano wyjazdy do ośrodków rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. I choć od 4 maja zostały przywrócone świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji to wciąż nie wiadomo, kiedy sanatoria wrócą do pracy. Czy jest szansa, że wyjazd do sanatorium będzie możliwy już w maju?