Wiadomości

 • „Obudź się! Uwaga=życie” - nowa kampania ZDM

  „Obudź się! Uwaga=życie” - nowa kampania ZDM

  „Obudź się! Uwaga=życie” to nowa kampania ZDM (Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych na drogach. Do promowania kampanii zastosowano zabawne spoty, w których występuje „Gang Seniorów” i Piotr Fronczewski.
 • Jak przygotować biznesplan domu seniora?

  Jak przygotować biznesplan domu seniora?

  Planujesz otworzyć prywatny dom seniora? Prowadzenie domu dla osób starszych to nie tylko praca z misją, ale też opcja na dochodowy biznes. By jednak w pełni wykorzystać potencjał tego pomysłu, przed założeniem warto przygotować biznesplan domu seniora. Biznesplan jest źródłem najważniejszych informacji dotyczących projekty. Dodatkowo w biznesplanie zawierają się potencjalne szanse i zagrożenia wynikające z prowadzenia domu seniora. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w takim biznesplanie.
 • Koncert charytatywny na rzecz odbudowy DPS w Lublinie

  Koncert charytatywny na rzecz odbudowy DPS w Lublinie

  Koncert charytatywny na rzecz odbudowy DPS odbędzie się 7 października o godz. 19 w Sali Operowej CSK. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Z potrzeby serca”. Najpopularniejsi lubelscy artyści wezmą udział w koncercie na rzecz zniszczonego w pożarze Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie.
 • Ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora?

  Ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora?

  Prywatny dom seniora może być prowadzony przez fundację, stowarzyszenie, organizację społeczną albo też osobę fizyczną. Seniorzy mają zapewniony w takich obiektach usługi bytowe i opiekuńcze, na ogół całodobowo. Opłaty w domach seniora są jednak zróżnicowane ze względu na lokalizację oraz inne czynniki. Sprawdź, ile kosztuje pobyt w prywatnym domu seniora w 2019 r.
 • JARMARK KREATYWNOŚCI 2019 już za nami

  JARMARK KREATYWNOŚCI 2019 już za nami

  Punkt 11:00, w niedzielę 29 września, wolontariusze ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich powitali seniorów zmierzających w stronę Ogrodu Saskiego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Stowarzyszenie zorganizowało w parku kolorowy i taneczny JARMARK KREATYWNOŚCI z myślą o wszystkich seniorach oraz ich najbliższych. W różnych częściach miasta wolontariusze składali osobom 60+ życzenia z okazji ich święta, wręczali piękne róże i zapraszali do udziału w wydarzeniu.
 • Warszawa: projekt badań profilaktycznych dla seniorów odrzucony

  Warszawa: projekt badań profilaktycznych dla seniorów odrzucony

  Projekt badań profilaktycznych dla seniorów w Warszawie został odrzucony. Chodzi o "Bilans 70- i 80-latka", który miał być realizowany w ramach programu "Warszawa dla seniora". Projekt nie dostał pozytywnej opinii od Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), podległej Ministerstwu Zdrowia.
 • 7 zasad opieki nad seniorem jesienią i zimą

  7 zasad opieki nad seniorem jesienią i zimą

  Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy trzeba szczególnie dbać o zdrowie seniorów. Niesprzyjająca pogoda, brak słońca i obniżony nastrój źle wpływają na zdrowie osób w podeszłym wieku. Przedstawiamy 7 zasad opieki nad seniorem jesienią i zimą.
 • Zapraszamy na Wielki Finał Warszawskiego Tygodnia Seniora 29.09.2019!

  Zapraszamy na Wielki Finał Warszawskiego Tygodnia Seniora 29.09.2019!

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych podkreśla rolę seniorów w społeczeństwie i konieczność propagowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Z tej okazji mali bracia Ubogich, jak co roku, zapraszają wszystkich seniorów na JARMARK KREATYWNOŚCI. Odbędzie się on 29 września (w godz. 11:00-16:00)  w Ogrodzie Saskim.
 • Aktywny senior: jak zachować formę jesienią?

  Aktywny senior: jak zachować formę jesienią?

  Choć na dworze zimno i nieprzyjemnie, nie należy rezygnować z aktywności fizycznych. Jak zachować formę jesienią? Podpowiadamy najlepsze ćwiczenia dla aktywnych seniorów na sezon jesienno-zimowy.