Wiadomości

 • Łuków: otwarcie nowego Klubu Seniora

  Łuków: otwarcie nowego Klubu Seniora

  W Łukowie nastąpiło otwarcie kolejnego, trzeciego już Klub Seniora: CZAS (Centrum Zainteresowań Ambitnych Seniorów). Klub mieści się na ul. Nowopijarskiej 10A.
 • Oferty wakacyjne dla seniorów: jakie miejsca wybierają osoby 55+?

  Oferty wakacyjne dla seniorów: jakie miejsca wybierają osoby 55+?

  Jakie oferty wakacyjne dla seniorów cieszyły się największą popularnością w ostatnich miesiącach? Jak podaje Biuro Podróży WATRA TRAVEL , osoby w wieku 55+ najchętniej korzystają z ofert, które łączą  relaks z możliwością skorzystania z zabiegów leczniczych. Polecane miasta na wakacje dla seniorów to Nałęczów , Truskawiec i Brześć . Przeczytaj, dlaczego właśnie te miejsca wybierają osoby 55+!
 • LUBSENIOR - doświadczenie ma znaczenie!

  LUBSENIOR - doświadczenie ma znaczenie!

  Bezpłatne badania medyczne, porady prawne, praca po pięćdziesiątce, bezpieczeństwo, finanse, kultura, edukacja, sport, pokazy, koncerty, warsztaty i moc niezapomnianych atrakcji. Tak zapowiada się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR , które w dniach 25-27 października 2019 roku odbędą się w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).
 • To już 10 lat! Zapraszamy na wyjątkowy jubileusz targów VIVA SENIORZY!

  To już 10 lat! Zapraszamy na wyjątkowy jubileusz targów VIVA SENIORZY!

  W dekadę Międzynarodowe Targi Poznańskie, wspólnie z partnerami Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zbudowały największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Co roku seniorzy z Poznania, Wielkopolski i województw ościennych mają możliwość uczestnictwa w targach i towarzyszącym im atrakcyjnym programie wydarzeń edukacyjnych, ogólnorozwojowych, sportowych i kulturalnych.
 • Opłaty za pobyt w DPS - zmiany w 2019 i 2020 roku

  Opłaty za pobyt w DPS - zmiany w 2019 i 2020 roku

  28 maja 2019 r. rząd przyjął projekt nowelizacji w sprawie placówek całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Głównym celem projektu jest gwarancja poczucia bezpieczeństwa i poprawa warunków życia mieszkańców DPS. Ponadto projekt określa zmiany w opłatach za pobyt w DPS i kary za prowadzenie domów opieki bez zezwolenia.
 • Konkurs na tytuł „Przyjaciela Seniora”

  Konkurs na tytuł „Przyjaciela Seniora”

  Ruszyła już czwarta edycja programu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora i członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Tytuł i statuetkę „Przyjaciela Seniorów” mogą otrzymać osoby fizyczne, działające w obszarach dedykowanych seniorom oraz propagujące w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+. Celem programu jest wyróżnienie 5 osób, które aktywnie działają na rzecz poprawy sytuacji i jakości życia osób starszych zamieszkałych na terenie Gminy Wrocław.
 • Góry dla seniora: jak się przygotować i które trasy wybrać?

  Góry dla seniora: jak się przygotować i które trasy wybrać?

  Marzy Ci się wycieczka w góry? Wbrew pozorom wyprawy górskie są nie tylko dla wysportowanych osób! W Polsce jest wiele szlaków pięknych, a jednocześnie niezbyt wymagających. Góry to idealna destynacja na wakacyjną podróż albo wycieczkę weekendową. Przeczytaj, jak się przygotować do wyprawy w góry i które trasy wybrać na wycieczkę dla seniora.
 • Aktywny Senior - zapraszamy na Warszawskie Dni Seniora 2019!

  Aktywny Senior - zapraszamy na Warszawskie Dni Seniora 2019!

  Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii organizuje już trzecią edycję projektu „Aktywny Senior” w ramach Warszawskich Dni Seniora. Cykl obejmuje pokazy kina plenerowego, spacery varsavianistyczne, spotkanie z kombatantem oraz potańcówkę międzypokoleniową.
 • Nadchodzi Święto Seniorów! Wrocławskie Dni Seniora 2019

  Nadchodzi Święto Seniorów! Wrocławskie Dni Seniora 2019

  Przygotowania do najbliższych Dni Seniora idą pełną parą mimo okresu wakacyjnego. Cały wrzesień i początek października przebiegać będą w atmosferze wielkiego święta, a wypełni je ponad 200 wydarzeń z wielu dziedzin.
 • Opieka nad seniorem - proces żywienia w domach opieki

  Opieka nad seniorem - proces żywienia w domach opieki

  Opieka nad seniorem – wielodyscyplinarne podejście do procesu żywienia w domu opieki sposobem na zmniejszenie ryzyka niedożywienia osób starszych Wśród wielu zmian jakie zachodzą w ludzkim organizmie wraz z wiekiem jest zwolnienie przemiany materii. 60-latek potrzebuje nawet do 40% mniej kalorii, niż potrzeba do prawidłowego funkcjonowania 20-latkowi. Czy to oznacza, że osoba starsza powinna z założenia jeść mniej? Nie. To oznacza, że dieta seniora powinna być mniej kaloryczna, ale jednocześnie zaspokajać zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zachwianie równowagi między spożywanym pokarmem, a jego wartością może bowiem prowadzić do niedożywienia, które ma negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka.
 • Jakie przetwory przygotować w sierpniu?

  Jakie przetwory przygotować w sierpniu?

  Chcesz się cieszyć smakiem lata również w... zimie? Sezon na domowe przetwory już w pełni - ostatnie słoiki możemy zamknąć aż w listopadzie! Sprawdź, jakie przetwory najlepiej przygotować w sierpniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę warzyw i owoców sierpniowych, jak również 3 przepisy na wyjątkowe przetwory.
 • Metoda Montessori w pracy z seniorami

  Metoda Montessori w pracy z seniorami

  Metodę Montessori większość z nas kojarzy z pracą z dziećmi. Umożliwia ona dzieciom wszechstronny rozwój przede wszystkim poprzez pobudzanie do samodzielnych działań i doświadczanie świata wieloma zmysłami. Od jakiegoś czasu jednak metoda ta zyskuje również na znaczeniu wśród środowisk pracujących z seniorami. Montessori wykorzystywana jest jako jedna z metod terapeutycznych niefarmakologicznych, zarówno w pracy z osobami w podeszłym wieku, jaki i osobami cierpiącymi na demencję czy Alzheimera. Przeczytaj, na czym polega metoda Montessori w pracy z seniorami.
 • Alimenty dla seniora - jak uzyskać alimenty od dzieci?

  Alimenty dla seniora - jak uzyskać alimenty od dzieci?

  Niektórzy seniorzy znajdują się w sytuacji, kiedy ich przychody nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów życia. Co zrobić w przypadku, kiedy nie masz pomocy od swojej rodziny? Możesz starać się o alimenty od swoich pełnoletnich dzieci. Przeczytaj, kto może starać się o alimenty i gdzie należy złożyć pozew.