Wiadomości

 • Jak dostać się do lekarza w czasie pandemii?

  Jak dostać się do lekarza w czasie pandemii?

  W okresie pandemii koronawirusa przychodnie starają się jak najbardziej zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, dlatego niektóre konsultacje odbywają się w formie teleporady. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak dostać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i co zrobić, gdy nie możesz dodzwonić się do przychodni.
 • Jak oddać osocze? - poradnik dla ozdrowieńców

  Jak oddać osocze? - poradnik dla ozdrowieńców

  Walka o życie chorych na koronawirusa trwa od dłuższego czasu. Okazuje się, że osocze ozdrowieńca, które zawiera przeciwciała, może uratować życie osobie, która ciężko przechodzi zakażenie COVID-19.  Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak oddać osocze oraz jakie benefity przysługują ci z tytułu oddania osocza.
 • Domowa Opieka Medyczna - do kogo skierowany jest projekt?

  Domowa Opieka Medyczna - do kogo skierowany jest projekt?

  W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem (COVID-19) wdrożono w życie program Domowej Opieki Medycznej. Jego celem jest zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program ten będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare służącą do przekazywania i monitoringu danych. Przeczytaj, by dowiedzieć się, do kogo skierowany jest program i jak do niego dołączyć. 
 • Rusza akcja „Naszym Seniorom na Święta”

  Rusza akcja „Naszym Seniorom na Święta”

  „Naszym Seniorom na Święta” to akcja społeczna organizowana z inicjatywy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy ze środowiskiem Klastra Lubelska Medycyna, którego UMCS  jest aktywnym członkiem. Akcja ma na celu zbiórkę trwałej żywności, środków higieny osobistej oraz drobnych upominków, które zostaną przekazane seniorom znajdującym się w domach pomocy społecznej w Lublinie.
 • 10 najpiękniejszych kolęd!

  10 najpiękniejszych kolęd!

  Każdego roku powstają nowe piosenki i pieśni związane z Bożym Narodzenim, a jednak najbardziej kochamy znane nam kolędy! Prezentujemy najpiękniejsze polskie kolędy!
 • Święta Seniorów - kiedy je obchodzimy?

  Święta Seniorów - kiedy je obchodzimy?

  Święto Seniora obchodzimy aż 3 razy w roku - w czasie Ogólnopolskiego,Europejskiego i Międzynarodowego Dnia Seniora. Sprawdź, kiedy seniorzy obchodzą swoje święta i celebruj je razem z nimi!
 • Kontakt z zakażonym koronawirusem - co robić?

  Kontakt z zakażonym koronawirusem - co robić?

  W okresie pandemii koronawirusa szczególnie osoby starsze bezustannie powinny monitorować swoje zdrowie. Wielokrotnie zdarzy się, że wyjdzie na jaw nasz bliski kontakt z osobą zakażoną. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić, gdy miało się kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
 • Jak samodzielnie dojść do formy po koronawirusie?

  Jak samodzielnie dojść do formy po koronawirusie?

  Jak wszyscy wiemy, powrót do pełni zdrowia po przebyciu koronawirusa może być czasochłonny. Niepokojące jest, że  objawy i powikłania choroby są różnorodne. Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) broszurę „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”. W broszurze można znaleźć m.in. ćwiczenia, które pomogą w regeneracji organizmu. Przeczytaj, by dowiedzieć się również o tym, na co warto zwracać szczególną uwagę po przebytej chorobie.
 • Koronawirus - dobre praktyki dla seniora i jego bliskich

  Koronawirus - dobre praktyki dla seniora i jego bliskich

  Czas trwania pandemii przedłuża się – wielu z nas stwierdzi, że nie widać jej końca. To czas niezwykle trudny dla seniorów, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie, ale też ich bliskich, którym trudno odnaleźć się w nowej sytuacji.  Warto pamiętać, że nawet dbając o bezpieczeństwo osób starszych, nie wolno wykluczać ich z życia rodzinnego. Przeczytaj, by poznać listę dobrych praktyk dla seniora i jego najbliższych.