Wiadomości

 • Jaki prezent dla seniora?

  Jaki prezent dla seniora?

  Grudzień to czas szykowania świątecznych upominków dla bliskich. Oznacza to również wiele dylematów, co podarować, by prezent był trafiony. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaki prezent dla seniora wybrać, ten artykuł jest dla ciebie.
 • Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla seniorów w Polsce - wyniki raportu

  Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla seniorów w Polsce - wyniki raportu

  Polacy są od lat społeczeństwem starzejącym się, a potrzeby seniorów, ich stan zdrowia i ogólna sytuacja życiowa stają się przedmiotem licznych analiz i badań. Obecnie, gdy rosnące ceny produktów czy usług nie pozostają bez znaczenia również dla seniorów, naturalnym wydaje się chęć sprawdzenia i zrozumienia, z czym zmagają się osoby starsze i jak można pomóc im w codziennym życiu. Według raportu SeniorApp – przygotowanego we współpracy z ekspertami z organizacji o działalności proseniorskiej – już co 4. potrzebujący z grupy wiekowej 60+ nie otrzymuje żadnego wsparcia, a z coraz większymi problemami finansowymi zmagają się ci, których sytuacja już wcześniej była zła. Coraz częściej, wśród problemów dotykających najstarszych, wskazywany jest też brak bliskości i towarzystwa, czyli jednym słowem – samotność.
 • Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

  Seniorze - chcesz zadbać o zdrowie? Nie zapomnij o spacerach zimą

   Seniorzy, którzy chcą zadbać o zdrowie, wbrew pozorom nie powinni rezygnować ze spacerów zimą. Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza i zimny wiatr lub opady śniegu i deszczu mogą nas skutecznie zniechęcić – nie warto na to pozwalać. Dlaczego? Odpowiadamy.
 • Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

  Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych do bloku

  Życie osób niepełnosprawnych nie jest usłane różami. Budowa własnego domu, od podstaw, daje możliwość takiej aranżacji powierzchni, by uniknąć kłopotów z poruszaniem się. Jednak zamieszkanie w bloku to duże wyzwanie. Osoba niepełnosprawna musi zmierzyć się ze wieloma ograniczeniami. Nie wszyscy będą jej przychylni. Mogą pojawić się problemy ze strony innych mieszkańców, administracji. Przepisy prawa, na przykład budowlanego lub związanego z ochroną przeciwpożarową, mogą być różnie interpretowane. 
 • Raport SeniorApp - Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce

  Raport SeniorApp - Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce

  23 listopada w Łodzi odbędzie się premiera drugiej edycji Raportu “Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce", przygotowanego przez SeniorApp. Publikacja ma wyznaczyć główne obszary niespełnionych oczekiwań osób starszych i uwrażliwić społeczeństwo na problemy potrzebujących, wskazując możliwe działania, mające na celu poprawę jakości życia Seniorów. Premierowej konferencji towarzyszyć będzie debata pod hasłem “Problemy finansowe, brak czasu ze strony bliskich, samotność - analiza przyczyn i próba odnalezienia rozwiązań problemów Seniorów”. 
 • SeniorON - Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie

  SeniorON - Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie

  Ponad 180 seniorów, 3 lokalizacje, 3 organizacje i walka z wykluczeniem cyfrowym. Za nami tegoroczna edycja programu SeniorON, w ramach której zespoły z Polskiego Czerwonego Krzyża, Banku Pekao S.A. oraz Fundacji SeniorApp, poprowadziły warsztaty “Bezpieczny Senior w Cyfrowym Świecie”. Szkolenia zostały zorganizowane w Kraśniku, Sandomierzu i Radzyniu Podlaskim. 
 • 14. emerytura będzie stałym świadczeniem? Jest odpowiedź rządu

  14. emerytura będzie stałym świadczeniem? Jest odpowiedź rządu

  14. emerytura będzie stałym świadczeniem? Zastanawia się nad tym wielu seniorów, dla których taka emerytura była sporym zastrzykiem gotówki. O tej sprawie było tak głośno, że pojawiła się odpowiedź rządu. Czy jest jednoznaczna? Jak należy ją rozumieć? Odpowiadamy.
 • Wyjazd do sanatorium na NFZ. Ceny wywindowały w górę

  Wyjazd do sanatorium na NFZ. Ceny wywindowały w górę

  Wyjazd do sanatorium na NFZ przez szalejącą inflację będzie droższy i droższy. Na jakie koszty powinna przygotować się osoba, która chce podreperować swoje zdrowie i spędzić czas w sanatorium? Podpowiadamy.
 • Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku?

  Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku?

  Czy będzie 15. emerytura w 2022 roku? To pytanie zadaje sobie wielu seniorów. Po wielu otrzymanych świadczeniach, urósł apetyt na więcej. Ale jaka jest szansa na 15. emeryturę? Odpowiadamy.