Wiadomości

 • Suplementy w diecie seniorów - tego nie może zabraknąć

  Suplementy w diecie seniorów - tego nie może zabraknąć

  Suplementy diety i witaminy są niezwykle istotne w diecie seniorów. Nie powinno ich zabraknąć szczególnie jesienią, gdy organizm jest podatny na wszelkie infekcje. Jednak nie tylko jesienią powinniśmy zadbać o to, by były stale dostarczane.
 • Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

  Opaska bezpieczeństwa dla seniora to urządzenie, dzięki któremu możemy zadbać o bezpieczeństwo najbliższej osoby. Doskonale sprawdza się w takich chorobach jak demencja, Alzhaimer, cukrzyca, nadciśnienie czy chorobach kardiologicznych. Skąd ją wziąć i jak dokładnie działa? Podpowiadamy.
 • Ponad milion polskich seniorów mieszka samotnie

  Ponad milion polskich seniorów mieszka samotnie

  Wielu seniorów w Polsce mieszka samotnie. W wielu przypadkach jest to jednak niebezpieczne dla zdrowia i życia. Rodziny decydują się wówczas na wynajęcie opiekunów. Jakie cechy powinni mieć tacy pracownicy?
 • Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Dodatki dla seniorów. To może być duży zastrzyk gotówki [LISTA]

  Emerytura, którą otrzymuje wielu Polaków, jest bardzo niska. Niektórzy dorabiają do emerytury, innym nie pozwala jednak na to stan zdrowia. Okazuje się jednak, że można podwyższyć swoją emeryturę, korzystając z dodatków dla seniorów. Które z nich mogą ci przysługiwać? Sprawdź.
 • Rezydencja Święta Jadwiga już otwarta - w najnowszym Domu opieki ORPEA Polska

  Rezydencja Święta Jadwiga już otwarta - w najnowszym Domu opieki ORPEA Polska

  Całodobowa opieka wykwalifikowanego zespołu pielęgniarsko-opiekuńczego, kompleksowa koordynacja opieki medycznej i terapeutycznej, komfortowe pokoje  z prywatną łazienką i TV oraz liczne przestrzenie wspólne, własna kuchnia i restauracja - to tylko niektóre atuty Rezydencji Święta Jadwiga. W zabytkowej części Wrocławia,  u zbiegu ulic Pułaskiego i Traugutta, właśnie zamieszkali pierwsi seniorzy. To już drugi - po Rezydencji Na Dyrekcyjnej - Dom opieki Grupy ORPEA we Wrocławiu.
 • Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 - ogólnopolskie święto seniorów

  Targi VIVA SENIORZY! 2022 – ogólnopolskie święto seniorów  VIVA SENIORZY! to największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów.  Życie zaczyna się po 60-tce! Tak twierdzą seniorzy, a my im wierzymy. Pełni wigoru i werwy seniorzy co roku tłumnie przybywają na targi Viva Seniorzy, aby wspólnie celebrować to niezwykłe święto. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej wyjątkowa, bo spotykamy się po 3 latach przerwy. Szykuje się wydarzenie z pompą, a my znamy program imprezy.
 • Akademia Aktywności Senioralnej 2022

  Akademia Aktywności Senioralnej 2022

  Czas Seniora w Poznaniu II połowa roku 2022, to czas inicjowania i realizacji wartościowych działań podejmowanych na rzecz osób starszych i z osobami starszymi.