Wiadomości

 • Manamedica Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjny Dębowy Park

  Manamedica Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjny Dębowy Park

  Dębowy Park to ośrodek pielęgnacyjno-rehabilitacyjny świadczący kompleksowe usługi medyczne w zakresie opieki i usprawniania osób starszych. Ze wzglęgu na bogate doświadczenie, sprawdzony personel, a także doskonałe zaplecze techniczne, obiekt może zapewnić opiekę na naprawdę wysokim poziomie pacjentom z różnymi dysfunkcjami ruchowymi.
 • Dzienny dom opieki medycznej - nowy projekt dla seniorów

  Dzienny dom opieki medycznej - nowy projekt dla seniorów

  Dzienne domy opieki medycznej dla osób starszych z powodzeniem działają na zachodzie Europy. Teraz program ten wprowadza polskie Ministerstwo Zdrowia. Na razie na przyjęcie pierwszych pacjentów szykuje się sześć ośrodków.
 • Kurkuma, przyprawa życia

  Kurkuma, przyprawa życia

  Dbając o zdrowie seniora warto wspomagać się naturalnymi środkami. Nieocenione w tym względzie są przyprawy – w tym nieco egzotyczna jeszcze u nas kurkuma. Spektrum jej zdrowotnych właściwości jest naprawdę szerokie!
 • Raj dla seniorów na Dolnym Śląsku?

  Raj dla seniorów na Dolnym Śląsku?

  Niespełna pół godziny drogi od Wrocławia otworzył swoje podwoje – wyjątkowy wśród prywatnych – ośrodek dla seniorów. Położony w gminie Dzierżoniów, kompleks „Pałac Roztocznik”, to wpisany na listę zabytków zespół pałacowy z XIX wieku wraz z parkiem angielskim.
 • W Lublinie odbędą się Senioralia!

  W Lublinie odbędą się Senioralia!

  Tegoroczna edycja Lubelskich Dni Seniora będzie już piątą z kolei! Będzie to okazja do tego, by osoby starsze mogły wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie – świetnie się przy tym bawiąc.
 • 4 pomysły na ochłodę podczas upału

  4 pomysły na ochłodę podczas upału

  Latem zdrowie seniora jest szczególnie zagrożone. Wysokie temperatury nie sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Warto więc znaleźć skuteczne sposoby na ochłodę podczas gorących dni.
 • Cynamon i jego właściwości zdrowotne

  Cynamon i jego właściwości zdrowotne

  Cynamon ma w swojej kuchni niemal każdy. Przyprawa jest ceniona ze względu na swoje walory smakowe, podnoszące jakość dań. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że cynamon może wpłynąć nie tylko na podniebienie, ale również zdrowie seniora!
 • Jak zadbać o zdrową dietę seniora?

  Jak zadbać o zdrową dietę seniora?

  Osoby starsze powinny zwracać szczególną uwagę na produkty, które znajdują się na ich stołach. Zdrowie seniorów zależy bowiem także od wartościowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków.
 • Jak nie dać się upałom

  Jak nie dać się upałom

  Coraz częściej latem zmagamy się z tropikalnymi upałami. Dla osób powyżej 60 roku życia tak wysokie temperatury są szczególnie groźne. Podpowiadamy jak dbać o siebie w dni, kiedy z nieba leje się żar.
 • Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

  Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2016

  Nic tak nie łączy pokoleń jak dobra zabawa! Ten wniosek musieli wyciągnąć organizatorzy warszawskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń. W tym roku odbędą się już po raz trzeci!
 • Trzeci Wiek na Start: Olimpiada dla seniorów

  Trzeci Wiek na Start: Olimpiada dla seniorów

  Aktywność fizyczna osób starszych, to doskonały sposób na zachowanie sił witalnych przez długie lata. Jedną z takich możliwości jest udział w różnego rodzaju olimpiadach i zawodach przeznaczonych dla seniorów.
 • Będą darmowe leki dla seniorów

  Będą darmowe leki dla seniorów

  Wydatki związane z zakupem leków to duże obciążenie dla budżetu seniorów. Teraz jednak ma się to zmienić za sprawą nowej ustawy, którą niedawno przyjął sejm. Dzięki niej osoby starsze będą mogły otrzymywać bezpłatne leki.
 • 5 najlepiej ocenianych domów seniora w woj. śląskim

  5 najlepiej ocenianych domów seniora w woj. śląskim

  Jak znaleźć najlepszy dom seniora w województwie dolnośląskim? Korzystając z rekomendacji innych osób. Przygotowaliśmy zestawienie kilku placówek, które uzyskały najlepsze oceny wśród użytkowników serwisu Domyseniora.pl.