Wiadomości

 • Zdrowe serce nawet w podeszłym wieku

  Zdrowe serce nawet w podeszłym wieku

  Choroby układu krążenia to dziś jedna z głównych przyczyn zgonów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że tym właśnie schorzeniom poświęca się tak wiele uwagi, powstają specjalne programy naukowe, prowadzone są setki badań. To, czy będziemy mieć zdrowe serce, w dużej mierze zależy od nas samych - przez odpowiednią profilaktykę możemy dłużej cieszyć się zdrowiem nawet w podeszłym wieku.
 • Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

  Wzrosną ceny za pobyt w sanatorium

  "Dziennik Polski" w swoim internetowym wydaniu informuje, że już od października wzrosną ceny za pobyt w sanatorium. Czy kuracjusze bardzo odczują te podwyżki?
 • Magnetoterapia, czyli rehabilitacja polem magnetycznym

  Magnetoterapia, czyli rehabilitacja polem magnetycznym

  Magnetoterapia jest jedną z form rehabilitacji. Polega ona na wykorzystaniu pola magnetycznego, co znacząco poprawia ukrwienie, zwiększa dostawy tlenu a także usprawnia procesy metaboliczne. Terapię stosuje się w rehabilitacji osób po urazach bądź w leczeniu bólu a także szeregu innych chorób.
 • Najważniejsze badania wzroku dla seniora

  Najważniejsze badania wzroku dla seniora

  Regularne badania wzroku są bardzo ważne w szczególności u osób starszych. Podstawowe badanie okulistyczne jest bezbolesne i nie wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań.
 • Sposoby na nadciśnienie tętnicze

  Sposoby na nadciśnienie tętnicze

  Istnieją sprawdzone sposoby na nadciśnienie tętnicze, które pozwolą znacznie złagodzić towarzyszący chorobie stres czy napięcie nerwowe. Domowe sposoby leczenia wysokiego ciśnienia są skuteczne, a co więcej, nie obciążają naszej wątroby.
 • Dziurawiec i jego lecznicze właściwości

  Dziurawiec i jego lecznicze właściwości

  Czy istnieje naturalny lek, mający szerokie spektrum działania? Oczywiście - i jest nim roślina, której nie trzeba daleko szukać. Przedstawiamy dziurawiec i jego lecznicze właściwości!
 • Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Opieka nad osobą starszą w Domu Pomocy Społecznej

  Domy pomocy społecznej mają obowiązek świadczyć usługi wyznaczone w rozporządzeniu ministra polityki społecznej. Zatem placówka musi zapewnić m.in. dach nad głową, wyżywienie a także pomoc w podstawowych czynnościach życiowych.
 • Potrzeby emocjonalne seniora

  Potrzeby emocjonalne seniora

  Badacze społeczni twierdzą, że potrzeby emocjonalne osób starszych są znacznie bardziej intensywne niż w innych przedziałach wiekowych. Dlaczego tak się dzieje, że seniorzy odczuwają bardziej i co zrobić aby zaspokoić potrzeby babci, dziadka bądź mamy czy taty?
 • Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ

  Wyjazd do sanatorium z NFZ można zrealizować po uzyskaniu skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Warto jednak pamiętać, że skierowanie nie gwarantuje wcale uzyskania miejsca w uzdrowisku.
 • Dieta śródziemnomorska a objawy menopauzy

  Dieta śródziemnomorska a objawy menopauzy

  Badania przeprowadzone w Australii przez "American Journal of Clinical Nutrition" dowiodły, że u kobiet stosujących dietę śródziemnomorską objawy menopauzy są lżejsze i mniej uciążliwe!
 • Sposoby na długowieczność

  Sposoby na długowieczność

  Na długie życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu wpływ ma bardzo wiele czynników, o których często zapominamy. Okazuje się, że nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna to najlepszy sposób na długowieczność.
 • Gdy mamy problemy z zasypianiem...

  Gdy mamy problemy z zasypianiem...

  W podeszłym wieku często pojawiają się problemy z zasypianiem. Na dłuższą metę brak snu może powodować wiele negatywnych efektów, dlatego przedstawiamy sprawdzone sposoby na bezsenność!
 • Jak kupować tańsze leki

  Jak kupować tańsze leki

  Ceny leków są wysokie i niestety zasobność portfela przeciętnego emeryta w Polsce jest niewystarczająca. Dowiedz się zatem jak nie przepłacać oraz uzyskać tańsze lekarstwa.
 • Przyjmowanie leków a dieta seniora

  Przyjmowanie leków a dieta seniora

  Uważasz, że na przyjmowanie leków i ich działanie nie ma wpływu to co jesz? Jesteś w błędzie! Dowiedz się jak powinna wyglądać dieta seniora, aby nie szkodziła terapii farmakologicznej.
 • Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Jaka pomoc przysługuje starszym osobom

  Seniorom, którym z różnych względów trudno podołać codziennym czynnościom, należy się wsparcie odpowiednich placówek! Odpowiadamy na pytanie: jaka pomoc przysługuje starszym osobom?